open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 2025/2-а-943/11

Постанова

іменем України

(в порядку скороченого провадження)

        15.02.2011 року.                                                                                                    м.Лозова

          Суддя Лозівського міськрайонного суду Харківської області Мішуровська С.Т., розглянувши в порядку скороченого провадження у приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Лозівському районі Харківської області про поновлення строку звернення до суду, здійснення перерахунку, нарахування та виплати недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни»за 2008-2011 роки, -

                                                                                   в с т а н о в и в:

Позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,  відповідно до ст.1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»є дитиною війни, що підтверджується копією посвідчення позивача № НОМЕР_2 з проставленим в ньому штампом «Дитини війни».

Відповідно до ст. 6 Закону № 2195-ІV дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 % мінімальної пенсії за віком. Дія цієї статті в період, в який позовні вимоги підлягають судовому захисту, не була зупинена, її положення не були змінені.

Розмір мінімальної пенсії за віком визначається за правилами, передбаченими ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Іншого нормативно-правового акта, який би визначав цей розмір або встановлював інший розмір, немає.

Згідно із ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.   

Враховуючи, що строк звернення до адміністративного суду встановлений 6 (шість) місяців, відповідно до ст. 99 КАСУ, а також те, що відсутні підстави для поновлення строку, тому суд  вважає позовні вимоги підлягають задоволенню частково, а саме в частині здійснення перерахунку, нарахування та виплати недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни»за період з 14 червня 2010 року по 15 лютого 2011 року.

Судові витрати по справі підлягають розподілу у відповідності до ст. 94 КАС України.

Керуючись ст. ст. 22, 46, 64, 124, 152 Конституції України, ст.ст. 1, 3, 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування», ст.ст. 4, 8, 11, 99, 159, 160-163, 183-2 КАС України, суд –

         п о с т а н о в и в:

Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Лозівському районі Харківської області щодо порушення прав ОСОБА_1 на своєчасне нарахування та отримання підвищення до пенсії за період з  14 червня 2010 року по 15 лютого 2011 року.

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Лозівському районі Харківської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 (місце проживання: АДРЕСА_1)   з підвищенням її на 30 % мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування», за період з 14 червня 2010 року по 15 лютого 2011  року та виплатити різницю між виплаченими та невиплаченими сумами підвищення до пенсії за цей період.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

  Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Лозівському районі Харківської області на користь ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору у розмірі 3,40 грн. (три грн. 40 коп.).

      Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного адміністративного суду Харківської області через Лозівський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі в 10-дневний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги.

             Постанова набирає сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

             Постанова підлягає негайному виконанню.

Суддя

С. Т. Мішуровська

Джерело: ЄДРСР 13826195
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку