open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 536/1319/24

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2024 року Кременчуцький районний суд Полтавської області в складі головуючої судді ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , обвинуваченого ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції з ДУ «Київський слідчий ізолятор» кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07 травня 2024 року за № 62024000000000367 за обвинуваченням

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Дніпропетровська Дніпропетровської області, громадянина України, одруженого, не працюючого, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 307, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 313, ч. 4 ст. 28 ч.2 ст. 317, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 313, ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 317 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до обвинувального акта, згідно частин 1-3 ст. 7 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» діяльність з обігу наркотичних засобів і психотропних речовин на території України дозволяється лише в цілях і в порядку, встановлених цим Законом, а в передбачених ним випадках - у порядку, що встановлюється нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України та відповідних центральних органів виконавчої влади.

Діяльність з обігу наркотичних засобів і психотропних речовин, включених до таблиці I Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 № 770 (далі - Перелік), на території України забороняється, за винятком діяльності з використання рослин, включених до таблиці I Переліку, у цілях і на підставах, передбачених ст. ст. 19 та 20 Закону, а також діяльності з культивування та використання рослин, включених до списку № 3 таблиці I Переліку, у цілях і на підставах, передбачених ст. 15 Закону.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.2000 № 770 «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та інших наркотичних речовин та їх аналогів», списком № 1 «Особливо небезпечні наркотичні засоби, обіг яких заборонено», Таблицею 1 Переліку - канабіс, є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено.

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров`я України від 01.08.2000 № 188 «Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу» особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено-канабіс - цілі або різного ступеня подрібнення будь-які частини рослини роду коноплі або їх суміш (за винятком власне дозрілого насіння) незалежно від того, піддавались вони екстракції, деструкції, гниттю чи враженню пліснявою, у кількості 2500 грам і більше вважається особливо великим розміром. Кількісне визначення маси цих наркотичних засобів здійснюється у перерахунку на суху речовину.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у не встановленому досудовим розслідуванням місці та у не встановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше листопада 2022, ОСОБА № 1, діючи з корисливих мотивів, створив, очолив, здійснював керівництво та безпосередньо приймав участь у злочинній організації, з метою вчинення тяжких та особливо злочинів, пов`язаних з незаконним виробництвом зберіганням, перевезенням, пересиланням та збутом особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабісу, в особливо великих розмірах.

Так, ОСОБА № 1, не дивлячись на встановлені законодавством України суспільні відносини в сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, що охороняють здоров`я населення України, в порушення вимог Законів України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» та «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними», діючи з корисливих мотивів, маючи життєвий досвід, організаторські здібності, лідерські якості, авторитет серед своїх знайомих, вирішив створити та очолити стійке ієрархічне об`єднання - злочинну організацію, до складу якої залучити своїх давніх та близьких знайомих, в більшості з числа колишніх мешканців міста Сєвєродонецьк та Лисичанськ Луганської області, які поділяють його погляди щодо можливості вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, пов`язаних з незаконним виробництвом, зберіганням, перевезенням, пересиланням та збутом особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабісу, в особливо великих розмірах.

Метою створення злочинної організації, яку перед собою визначив ОСОБА № 1 являється діяльність направлена на незаконне виробництво, зберігання, перевезення, пересилання та збут особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабісу, в особливо великих розмірах.

Визначившись з напрямом протиправної діяльності та поклавши на себе функції організатора і керівника злочинної організації, ОСОБА № 1 особисто підібрав її учасників, забезпечуючи при цьому стійкість злочинної організації, керованість і тривалість намічених ним злочинних дій. Для відбору кандидатів він використовував їх особисті якості - особисту відданість, схильність до вчинення корисливих злочинів, соціальні зв`язки, здатність до підпорядкування.

Відповідно до свого злочинного плану створення та діяльності злочинної організації, ОСОБА № 1, розподілив ролі та функції між майбутніми співучасниками вчинення злочинів, а також розробив механізм та ієрархічну структуру підпорядкування учасників злочинної організації.

Зорганізувавшись у внутрішньо й зовнішньо стійке, згуртоване, стабільне ієрархічне об`єднання, з метою вчинення тяжких та особливо злочинів, пов`язаних з незаконним виробництвом, зберіганням, перевезенням, пересиланням та збутом особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, ОСОБА № 1, ОСОБА_5 , ОСОБА АДРЕСА_2 , маючи єдині наміри щодо вчинення злочинів, підтримуючи між собою міцні внутрішні зв`язки, встановили чіткі правила поведінки в середині ієрархічного злочинного угрупування, керівником якого визнано ОСОБА № 1

Згуртованість групи виразилась у її спаяності та одностайності. У процесі спільної злочинної діяльності, були налагоджені та узгоджені тісні довірливі психологічні стосунки, які трансформувались в спеціальні загальні правила поведінки та стійку злочинну діяльність як учасників злочинної організації.

Ієрархічна побудова злочинної організації, чіткість визначення ролі кожного учасника і високий рівень узгодженості дій учасників базувалась на авторитеті ОСОБА № 1, який має певний високий авторитет та характерні здібності лідера, а також матеріальні ресурси для реалізації злочинного плану. Інші учасники злочинної організації зважаючи на це, не мали такого впливу на прийняття усіх рішень при готуванні до вчинення злочинів та їх вчиненні, а відповідний розподіл отриманих злочинним шляхом доходів, визначався в долях, залежно від виконуваних функцій й ролі у злочинному стійкому об`єднанні.

Стабільність групи виразилась у її міцності та постійності. Це проявилось у тривалості, системності та детальній організації функціонування групи, яка діяла більш ніж рік, реалізовувала численні злочинні наміри при чіткій організації і керівництві, а також під прикриттям злочинної діяльності працівниками правоохоронних органів, яке забезпечив ОСОБА № 1 через свої особисті зв`язки.

Дана злочинна організація характеризувалась корисливою направленістю дій її учасників, єдністю їх намірів, щодо отримання грошових коштів шляхом збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено- канабісу, в особливо великих розмірах, тотожністю способу вчинення злочинів, своєю стійкістю, чіткою розробкою планів вчинення злочинів, детальною підготовкою до їх вчинення, розподілом ролей між співучасниками, підшукуванням та створенням необхідних умов для виробництва, зберігання особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабісу, місць виробництва та зберігання, способу розповсюдження, а в кінцевому результаті, раніше обумовленим, розподілом незаконного доходу.

Усі члени злочинної організації були обізнані щодо протиправних цілей злочинної організації, виявляли бажання і сприяли досягненню визначеної мети шляхом вчинення тяжких і особливо тяжких злочинів, в межах відведеної кожному з учасників групи спеціальної ролі.

Стійкість злочинної організації ОСОБА № 1 забезпечував за рахунок її стабільного складу, централізованого підпорядкування учасників, єдиних для всіх правил поведінки, планування злочинної діяльності та чіткого розподілу ролей. Об`єднання, яке створив ОСОБА № 1 з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, пов`язаними з незаконним обігом особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабісу, було стійким, що знайшло своє вираження у згуртованості та стабільності його діяльності на протязі тривалого проміжку часу. Так, між учасниками злочинної організації були постійні внутрішні зв`язки. Між керівником групи, керівниками окремих ланок ієрархічної структури організації та її рядовими учасниками існував високий рівень узгодженості дій, взаємодовіра, єдині правила поведінки, до яких слід віднести спеціальні домовленості щодо:

- використання окремих засобів зв`язку між собою, зокрема таких як інтернет - месенджери «Telegram», «WhatsApp», «Signal» та періодична зміна сім-карт та мобільних телефонів;

- ведення розмов між собою, у тому числі в телефонному режимі, із застосуванням умовних (завуальованих) слів і словосполучень, що стосуються виробництва, зберігання, фасування та розповсюдження канабісу, таких як: «комната» - означає елітний та дорогий особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено-канабіс, вироблений методом «гідропоніка»; «улица» - означає не дорогий особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено-канабіс, вироблений, шляхом вирощування його на відкритих ділянках місцевості; «пятка», «шишка», «трава», «варенье», «гашик» - означає завуальовану назву особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабісу; «колбаса», «плитка», «книжка», «качалка» - означає подрібнений, розфасований, відсортований та запакований об`єм висушеного особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в залежності від сорту, ваги, способу пакування та власника; «семки» - означає посівне насіння конопель; «маточник» - означає місце для первинного вирощування насіння конопель до певної стадії; «клони» - означає висаджені у спеціальне середовище частини рослини конопель, які пророщуються для подальшої їх пересадки в інше приміщення, з метою економії грошових коштів на посівному насінні конопель;

- завуальованого обміну інформацією, зокрема пересилка важливої інформації лише за допомогою месенджерів та використання кодових слів, про які відомо лише учасникам злочинної організації та які позначають - певні місця, пов`язані з виробництвам та зберіганням канабісу, такі як « ОСОБА_6 », « ОСОБА_7 », « ОСОБА_8 », « ОСОБА_9 », « ОСОБА_10 », «ІНФОРМАЦІЯ_23», «ІНФОРМАЦІЯ_4», « ІНФОРМАЦІЯ_2 » тощо; які позначають певних осіб - тобто обговорення між членами злочинної організації осіб лише за їх прізвиськами, такі як « ОСОБА_11 », « ОСОБА_12 », « ОСОБА_13 », « ОСОБА_14 », « ОСОБА_15 », « ОСОБА_16 », « ОСОБА_17 », « ОСОБА_18 », «ОСОБА_48», «ОСОБА_24», «ОСОБА_25», «ОСОБА_33», «ОСОБА_32», «ОСОБА_49», «ОСОБА_26», «ОСОБА_50», « ОСОБА_19 », «ОСОБА_51», «ОСОБА_28», « ОСОБА_20 », « ОСОБА_21», «ОСОБА_52», «ОСОБА_53», «ОСОБА_54», «ОСОБА_55», «ОСОБА_29», «ОСОБА_30», «ОСОБА_56»;

- завуальованої пересилки та передачі канабісу, в тому числі за допомогою використання послуг оператора поштового зв`язку

ТОВ «Нова Пошта» та безпосередньої передачі канабісу лише довіреним особам «із рук в руки»;

- конспірації місць виробництва та зберігання оптових партій канабісу, у тому числі шляхом оренди майна та приміщень у сторонніх осіб, придбання нерухомого та рухомого майна на учасників злочинної організації та їх близьких родичів за рахунок грошових коштів організатора, отриманих від незаконного обігу наркотичних засобів;

- маскування неправомірної діяльності, пов`язаної з незаконним виробництвом канабісу під виглядом законної діяльності, у тому числі пов`язаної з розведення та вирощування домашніх тварин, надання місць для проживання особам-переселенцям;

- передачі грошових коштів - отриманих від незаконного збуту канабісу, шляхом зарахування вказаних коштів на розрахункові рахунки учасників, та організатора через термінали поповнення, без зазначення справжніх установчих даних особи, яка їх зараховує та призначення платежів, зарахування вказаних коштів на розрахункові рахунки близьких родичів учасників та організатора або передача готівкових коштів лише із рук в руки;

- використання вигаданих анкетних даних осіб, при відправці і отриманні поштових відправлень, з метою конспірації;

- єдиної системи вчинення кримінальних правопорушень з чітким розподілом ролей кожного з учасників групи.

Характерним для злочинної організації було визначення способів конспірації та прикриття злочинної діяльності від викриття правоохоронними органами, оскільки учасникам злочинної організації, враховуючи постійне спілкування організатора та деяких членів злочинної організації з діючими працівниками правоохоронних органів були відмові способи і методи ведення оперативно-розшукової діяльності та слідства.

Для забезпечення зв`язку між учасниками злочинної організації під час планування та вчинення кримінальних правопорушень використовувались мобільні телефони, дзвінки з яких здійснювались, як правило за допомогою месенджерів та інтернет з`єднання.

Також з метою забезпечення зовнішньої безпеки, конспірації та унеможливлення викриття правоохоронними органами всіх учасників злочинної організації, її керівником не доводилась до відома деяких учасників інформація про повний її склад та осіб, які будуть задіяні в різних місцях незаконного виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу - канабісу, в особливо великих розмірах (далі - «нарколабораторіях»).

Крім того, з метою завуалювання своєї злочинної діяльності вказані особи користувалися послугами поштових відправлень оператора поштового зв`язку ТОВ «Нова Пошта», за допомогою яких вони використовуючи, як свої так і вигадані, або дані інших осіб, здійснювали пересилання особливо небезпечного наркотичного засобу-канабісу, мінеральних добрив для вирощування канабісу, посівного матеріалу - насіння конопель, речей та обладнання для облаштування та функціонування «нарколабораторій».

З метою забезпечення безперебійного функціонування протиправної діяльності, пов`язаної із незаконних обігом наркотичних засобів, у тому числі діяльності, пов`язаної із організацією діяльності «нарколабораторій» з виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабісу, ОСОБА № 1, здійснював пошук, придбання, оренду нерухомого майна на території Дніпропетровської, Полтавської, Кіровоградської, Харківської областей, право власності чи оренди на яке оформлював на підконтрольних йому осіб, з числа довірених учасників злочинної організації.

Крім цього, ОСОБА № 1 та інші учасники злочинної організації, розпочинали здійснювати свою злочинну діяльність лише на території тих адміністративно-територіальних одиниць вказаних областей, де було безпосереднє спілкування з представниками правоохоронних органів, на яких завчасно було прямо передбачено суму грошових коштів - неправомірної вигоди, у вигляді відсотків від чистого прибутку реалізованих наркотичних засобів, або певної ставки, за невтручання в протиправну діяльність останніх та прикриття їх злочинної діяльності.

Також, ОСОБА № 1 та інші учасники злочинної організації, постійно змінювали форми та методи зберігання, перевезення, з метою збуту наркотичних засобів, у тому числі придбавши 01.03.2023 для їх перевезення транспортний засіб - автомобіль марки «Renault Kangoo» д.н.з. НОМЕР_1 , який мав подвійне дно, а також здійснюючи перевезення наркотичних засобів у автомобілі марки «Skoda Oktavia», д.н.з. НОМЕР_2 , так і в автомобілях учасників злочинної організації у заздалегідь пристосованих спеціальних схованках, які знаходяться під капотом або в салоні автомобілів, зокрема марки «Skoda Oktavia A7», д.н.з. НОМЕР_3 , який перебував у користуванні ОСОБА № НОМЕР_4 , марки «Opel Astra», д.н.з. НОМЕР_5 , який перебував у користуванні ОСОБА № 6.

Слідством достовірно встановлено що найвищу (першу) ланку у злочинній організації ОСОБА № 1 відвів собі, згідно чого йому, як організатору злочинної організації та її вищому керівнику, повинні були підпорядковуватися всі інші учасники злочинної організації, які повинні були безумовно, чітко і своєчасно виконувати всі його накази, вказівки, настанови та вимоги. При цьому, саме ОСОБА № 1, використовуючи свій авторитет та враховуючи можливості інших учасників злочинного угрупування, визначив напрямок злочинної діяльності, порядок її виконання, розробляв проекти планів вчинення окремих злочинів та доводив їх до виконавців, координував їх злочинну діяльність згідно з ієрархічною побудовою організації, забезпечував прикриття злочинної діяльності правоохоронними органами, приймав рішення про включення до складу злочинної організації нових членів, здійснював контроль за їх діяльністю, особисто приймав участь у вчиненні злочинів, здійснював безпосереднє фінансування злочинної діяльності, залучав додаткові джерела фінансування, шляхом пошуку осіб, зацікавлених у вказаній протиправній діяльності, розподіляв отримані злочинним шляхом кошти та отримував основних дохід від вчинення злочинної діяльності.

Другу ланку у злочинній організації ОСОБА № 1 відвів своїм найбільш довіреним особам, з числа близьких родичів, близьких знайомих та «кумів», які безпосередньо підпорядковуються тільки йому, до їх обов`язків, крім іншого, відносилось підшукання і залучення до злочинної організації інших осіб, здійснення керівництва співучасниками злочинів та особами, яких використовували для вчинення злочинів і яким не відомо про злочинну діяльність членів організації, особисто приймали участь у вчиненні злочинів, здійснювали контроль з вчиненням злочинів окремими учасниками злочинної організації, забезпечували зовнішню безпеку існування та діяльності злочинної організації, шляхом недопущення викриття діяльності злочинної організації, поширення будь-якої інформації про діяльність членів злочинної організації.

Третьою ланкою у ієрархії злочинної організації ОСОБА № 1 визначив осіб, з числа своїх давніх знайомих, які поділяли його погляди щодо можливості вчинення злочинів з метою отримання прибутку, збільшення обсягів виробництва та збуту наркотичних засобів, які будучи членами злочинної організації мали підпорядковуватись ОСОБА № НОМЕР_6 , безпосередньо вчиняючи злочини, відповідно до відведеної їм ролі та розробленого плану вчинення злочинів, керувати діями осіб, які не входять до складу злочинної організації і яких використовують для вчинення злочинів, а також тих, яким не було відомо про злочинну діяльність членів злочинної організації.

Для забезпечення стабільності та безпеки функціонування вказаної злочинної організації, під час вербування осіб ОСОБА № 1 враховувалися їх особисті якості, навички, вміння діяти в групі, їх характеристики, визнання авторитету її лідера (керівника) та безумовне йому підпорядкування.

Таким чином у вказаній злочинній організації ОСОБА № 1 визначив чітку ієрархію та закріпив за собою функцію керівника.

ОСОБА № 1, серед учасників злочинної організації має прізвисько « ОСОБА_11 » або «ОСОБА_57», як керівник злочинної організації, виконував наступні функції:

- з метою вчинення тяжких та особливо злочинів, пов`язаних з незаконним виробництвом, зберіганням, перевезенням, пересиланням, з метою збуту та збутом особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, створив та очолив злочинну організацію;

- здійснював загальне керівництво та координацію діями всіх учасників злочинної організації;

- спільно з іншими учасниками злочинної організації розробляв плани вчинення злочинів, координував дії учасників під час готування та вчинення кримінальних правопорушень;

- розподіляв ролі між усіма учасниками злочинної організації;

- встановлював загально-визначені правила поведінки та конспірації в організації та забезпечує їх дотримання учасниками;

- здійснював безпосередній підбір учасників злочинної організації;

- встановлював час, місце та спосіб вчинення злочинів;

- приймав безпосередню участь у вчинюваних злочинною організацією злочинах;

- особисто здійснював спілкування та комунікацію зі службовими особами правоохоронних органів, в ході якого домовлявся про не втручання з їхньої сторони в протиправну діяльність злочинної організації, погоджував з ними початок діяльності, місця розташування «нарколабораторій», обсяги виробництва і збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабісу, та подальше безперебійне функціонування цих «нарколабораторій», у тому числі зі співробітником Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області ОСОБА № 10;

- надавав вказівки та координував дії учасників щодо пересилання та передачі наркотичних засобів, обладнання для діяльності «нарколабораторій», мінеральних добрив, посівного насіння конопель та інших речей необхідних для діяльності «нарколабораторій», у тому числі надавав вказівки іншим учасникам злочинної організації, щодо наркотичних засобів, з якого місця зберігання, з якої партії, якою вагою, в якій кількості та кому необхідно було їх пересилати, передавати чи перевозити;

- аналізував «чорний ринок наркотичних засобів», з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в регіоні, на предмет визначення діючих оптових цін з метою здійснення збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великому розмірі, вирощеного методом «гідропоніка», так звана «комната», встановлював ціну від 2 до 4,5 доларів США за 1 грам, в залежності від покупця та якості наркотичних засобів, а збут особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, вирощеного вуличним способом, так звана «улица» визначав за ціною від 1 до 2,5 доларів США за 1 грам;

- особисто здійснював прорахунки щодо рентабельності та доцільності діяльності «нарколабораторій», з урахуванням запланованих обсягів виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, загальної вартості його збуту, а також з урахуванням всіх витрат на забезпечення діяльності «нарколабораторій», у тому числі на закупівлю насіння конопель певних сортів, на закупівлю мінеральних добрив, на закупівлю додаткових речей та матеріалів для діяльності, у тому числі кисню для вирощування якісного особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, на оренду приміщень, сплату комунальних послуг, оплату праці та охорони приміщень, на закупівлю, перевезення та пересилання спеціального та додаткового обладнання для діяльності «нарколабораторій», спеціальних ламп з певною потужністю, елементів системи крапельного поливу та живлення;

- особисто, та шляхом залученням інших учасників злочинної організації організував місця для незаконного виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабісу, в особливо великому розмірі - «нарколабораторії» за адресами: АДРЕСА_3 , право власності на приміщення якої оформлено на ОСОБА № 3 із 03.12.2019, АДРЕСА_4 та АДРЕСА_5 , право власності на приміщення якої оформлено на ОСОБА № 4 із 12.10.2020;

- з метою забезпечення діяльності «нарколабораторій» та виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, методом «гідропоніка», який передбачає наявність постійного джерела освітлення забезпечив надання власних «LED-ламп» денного освітлення, та ламп типу «ДНАТ», з відповідним електронним обладнанням, в кількості 27 ламп на «нарколабораторію» в с. ОСОБА_7 та 72 ламп на «нарколабораторію» в м. Вільногірськ під завуальованою назвою «Вінниця»;

- з метою недопущення зменшення якості та кількості виробленого особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, методом «гідропоніка» забезпечував діяльність «нарколабораторій» постійним джерелом живлення - дизельним генератором потужністю 40 кіловат, та здійснював оплату власними коштами комунальних послуг, зокрема рахунків за постачання електроенергії;

- особисто придбав, зберігав, передавав іншим особам та використовував спеціальне обладнання, призначене для виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, серед якого спеціальні лампи освітлення типу «ДНАТ» та «LED», розпалювачі до них, станок для упакування наркотичних засобів «вакуматор», матеріал для упакування, елементи системи крапельного поливу, зрошення та живлення, додаткове електричне обладнання для забезпечення безперебійної роботи «нарколабораторій» за адресами: АДРЕСА_6 та АДРЕСА_5 ;

- особисто організував та неодноразово приймав участь у виробництві особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, вирощеного методом «гідропоніка» в нарколабораторії в АДРЕСА_3 , в підвальному приміщенні, яке використовувалось ОСОБА № НОМЕР_6 , право власності на яке, з метою конспірації, зареєстровано за іншим учасником злочинної організації ОСОБА № 3, згідно договору купівлі-продажу № 1334 житлового будинку з господарськими спорудами від 03.12.2019 року та договору купівлі-продажу № 1337 земельної ділянки з кадастровим номером 5322483805:05:003:0293 від 03.12.2019;

- особисто організував та приймав участь у виробництві особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, вирощеного методом «гідропоніка» в нарколабораторії в АДРЕСА_5 , в одному із приміщень, які використовувались ОСОБА № НОМЕР_6 , однак право власності на вказані приміщення, з метою конспірації, зареєстровано за іншим учасником злочинної організації ОСОБА № 4, згідно договору купівлі-продажу № 2512 від 12.10.2020 року;

- особисто, та залучаючи найбільш довірених осіб з числа другої ланки учасників злочинної організації, здійснював перевезення з метою збуту та збут особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, до м. Полтава, Київської області, м. Києва, м. Дніпро та м. Харкова, в особливо великих розмірах, зокрема 08.03.2023 ОСОБА № 1 спільно із ОСОБА_5 на автомобілі, який знаходиться в користуванні іншого учасника злочинної організації ОСОБА № 4 марки «Skoda Oktavia A7», д.н.з. НОМЕР_3 , здійснив перевезення та збут наркотичних засобів до території АЗС «UPG», яка розташована за адресою: Київська область, Переяслав-Хмельницький район,

с. Студеники у період з 16 до 18 год., де збув невстановленій особі особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс. 01.04.2023, ОСОБА № 1 спільно із ОСОБА_5 здійснив перевезення та збут особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабіс вагою близько 9,5 кг у м. Полтава особі на прізвисько « ОСОБА_22 », який попередньо було взято з одного із місць зберігання в м. Харкові, а саме гаражах № НОМЕР_7 та № НОМЕР_8 в ГБК « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». 31.05.2023 на автомобілі Mitsubishi Outlander д.н.з. НОМЕР_9 за вказівкою ОСОБА № 1, ОСОБА_5 , близько 18 год. 49 хв. здійснив перевезення наркотичних засобів-канабісу вагою 15 кг, завуальована назва «15 бухт» до м. Дніпро, де їх залишив у вигляді «закладки» для невстановленої досудовим розслідуванням особи. 01.06.2023 у період з 18.00 год. до 18.30 год. на власному автомобілі марки «SKODA OCTAVIA A5 combi», д.н.з. НОМЕР_2 , ОСОБА № НОМЕР_6 , за попередньою змовою з ОСОБА № НОМЕР_10 , здійснив перевезення трьох сумок, в яких знаходився особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс, загальною вагою біля 54 кг. з гаражу № НОМЕР_8 в ГБК « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в АДРЕСА_7 , який знаходиться в користуванні ОСОБА № НОМЕР_10 до іншого місця зберігання за адресою: АДРЕСА_8 . 02.06.2023 в період часу з 18.00 год. до 19.10 год., ОСОБА № 1 з метою конспірації, пересуваючись на автомобілі марки «Mitsubishi Outlander» д.н.з. НОМЕР_9 , залучивши ОСОБА_5 , для керування автомобілем «Renault Trafic» д.н.з. НОМЕР_11 здійснив супроводження та перевезення особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, вагою біля 54 кг, з місця зберігання в селі Жуковського до виїзду з м. Харкова, доки не був зупинений працівниками правоохоронних органів;

- особисто, та шляхом залучення співробітників правоохоронних органів, які здійснювали прикриття злочинної діяльності цієї злочинної організації, зокрема співробітника Управління служби безпеки України у Дніпропетровській області ОСОБА № 10 вживав активних заходів щодо недопущення притягнення до кримінальної відповідальності інших учасників злочинної організації за виробництво, зберігання та перевезення з метою збуту, особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах, у тому числі 02.06.2023 та 03.06.2023 за фактом затримання ОСОБА_5 під час перевезення наркотичних засобів;

- особисто, та шляхом пошуку інвесторів серед близьких знайомих з числа колишніх жителів Луганської області здійснював фінансування організації запуску та діяльності «нарколабораторій» на території Полтавської та Дніпропетровської областей;

- особисто контролював всі фінанси, грошові кошти та активи у вигляді рухомого та нерухомого майна, які находили від протиправної діяльності з виробництва та збуту наркотичних засобів, вирішував яке саме майно необхідно реалізувати та за якою ціною, яке майно необхідно придбати для потреб діяльності «нарколабораторій», яку суму грошових коштів та кому необхідно надіслати за оформлення на осіб із числа учасників злочинної організації рухомого та нерухомого майна, де буде здійснюватись протиправна діяльність, чи яку суму необхідно перерахувати учаснику злочинної організації чи іншими особам за їх безпосередню участь у зазначеній діяльності;

- особисто з листопада 2022 року орендував у ОСОБА_23 , який не був обізнаний про протиправну діяльність злочинної організації, ІНФОРМАЦІЯ_23 № НОМЕР_12 в АДРЕСА_60, під завуальованою назвою «ІНФОРМАЦІЯ_4», у якому до 23.02.2023 зберігав з метою збуту особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс, в особливо великому розмірі, в перерахунку на висушену речовину 14 596,62 грам, який був відсортований по видам, запакований та розфасований у наступних пакуваннях: 453,57 грам, 452,91 грам, 452,57 грам, 48,01 грам, 383,44 грам, 841,40 грам, 853,50 грам, 864,03 грам, 518,47 грам, 39,60 грам, 194,53 грам, 448,22 грам, 324,65 грам, 34,19 грам, 11,31 грам, 4,18 грам, 1,56 грам, 16,73 грам, 37,76 грам, 27,86 грам, 918,19 грам, 922,01 грам, 901,73 грам, 930,91 грам, 925,04 грам, 900,35 грам, 1069,24 грам, 118,20 грам, 446,08 грам, 93,20 грам, 457,19 грам, 451,99 грам, 454,00 грам;

- залучивши ОСОБА № 5, яким мав фактичний доступ та користувався двома гаражами, що належать членам його родини, не пізніше листопада 2022 року організував додаткове місце для зберігання та зберігав з метою збуту до 01.06.2023 особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс, в особливо великих розмірах у гаражах НОМЕР_31 та АДРЕСА_9 , після чого здійснив перевезення канабісу вагою близько 54 кг до іншого місця зберігання;

- особисто зберігав з метою збуту в гаражному приміщенні за адресою: АДРЕСА_10 (шістнадцять) паперових згортків з речовинами рослинного походження зеленого кольору, а саме особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс, в особливо великому розмірі загальною масою в перерахунку на висушену речовину 2567,28 грам, який відсортований, запакований та розфасований у наступних пакуваннях: 186,27 грам, 185,74 грам, 191,56 грам, 186,82 грам, 188,13 грам, 142,05 грам, 97,42 грам, 190,03 грам, 140,18 грам, 95,31 грам, 142,66 грам, 147,44 грам, 187,07 грам, 96,61 грам, 197,04 грам, 192,95 грам;

- разом із іншими учасниками злочинної організації ОСОБА № 8, ОСОБА № 7 та ОСОБА № 6 організував в підвальному приміщенні домоволодіння, яке належить ОСОБА АДРЕСА_11 , нарколабораторію в якій станом на 18.10.2023 вирощував 28 кущів рослин конопель із використанням 6 ламп типу «ДНАТ».

Крім цього, не пізніше листопада 2022, більш точна дата органом досудового розслідування на даний час не встановлена, ОСОБА № 1, поступово, по мірі необхідності втілення злочинних планів та наявності відповідних умов для їх втілення, залучав окремих осіб до протиправної діяльності та втілював у життя свій злочинний намір. Зокрема, почергово переконавши ОСОБА_5 , ОСОБА АДРЕСА_2 та інших, на даний час не встановлених осіб у можливості незаконного збагачення, шляхом вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, пов`язаних з незаконним виробництвом, зберіганням, перевезенням, пересиланням та збутом особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах,

Для ефективної конспірації злочинної діяльності, ОСОБА № 1 повідомив зазначеним особам структуру злочинної організації, ступінчасту ієрархічну підпорядкованість її членів, розроблений ним план та механізм учинення тяжких та особливо тяжких злочинів, визначивши рольову участь членів злочинної організації, отримавши їх добровільну згоду на участь у злочинній організації та її діяльності, тим самим ОСОБА № 1 створив стійке ієрархічне об`єднання, в яке входили зазначені особи - злочинну організацію.

В залежності від наявних особистих якостей членів злочинної організації, таких як період особистого знайомства, навичок, вміння зорганізовано працювати в групі, між ними були розділені їх функції, так:

ОСОБА_5 , серед учасників злочинної організації має прізвисько « ОСОБА_13 » або «ОСОБА_58», один із найбільш наближених осіб до ОСОБА № НОМЕР_6 , має близькі товариські відносини з ним та його сім`єю, являється хрещеним батьком одного із його дітей - «кумом», після висунутої останнім пропозиції щодо участі у злочинній організації добровільно вступив до її складу.

ОСОБА_5 - добровільно вступив до складу злочинної організації, з метою вчинення тяжких та особливо злочинів, пов`язаних з незаконним виробництвом, зберіганням, перевезенням, пересиланням та збутом особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, як учасник створеної ОСОБА № 1 злочинної організації, виконував наступні функції:

- підтримував постійний сталий зв`язок із керівником злочинної організації, отримував від нього вказівки та настанови щодо злочинної діяльності вказаної організації, підтримував авторитет зазначеної злочинної організації та її організатора;

- приймав участь у розробленні планів злочинних дій;

- приймав безпосередню участь у вчинюваних злочинною організацією тяжких та особливо тяжких злочинах, під час яких безпосередньо здійснював активні дії, що виражалися у контролі за вчасним виконанням іншими учасниками своїх ролей, отриманні і відправці поштових відправлень з особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - канабісом, та обладнанням, необхідним для діяльності «нарколабораторій», виробництві шляхом збору рослин конопель в «нарколабораторії» розташованій у АДРЕСА_3 , фасуванні та пакуванні наркотичних засобів, передачі грошових коштів організатору злочинної організації;

- безпосередньо зберігав наркотичні засоби з метою їх подальшого збуту за місцем свого мешкання за адресою: АДРЕСА_1 та поблизу нього у спеціальних схованках, сараї, нежитлові приміщеннях;

- за вказівкою організатора здійснював збирання «врожаю» особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в одній із «нарколабораторій», яка розташована за адресою: АДРЕСА_3 ;

- за вказівкою організатора надавав свої реквізити для авторизації на різноманітних інтернет-сайтах, у тому числі «hohlandseeds.com», з метою замовлення та поставлення насіння конопель, які організатор та інші учасники злочинної організації використовували в процесі виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в зазначених «нарколабораторіях»;

- за вказівкою організатора, здійснював особисті зустрічі з іншими учасниками злочинної організації, які сприяють у їх злочинний діяльності та координував їх дії, визначав періодичність їх зустрічей, місце їх проведення, час виконання;

- за вказівкою організатора, підшукував інших осіб, яких можливо залучили у створену злочинну організацію;

- за вказівкою організатора забезпечував можливість проведення конфіденційних зустрічей між ОСОБА № 1 та співробітником Управління служби безпеки України у Дніпропетровській області ОСОБА № 10 за місцем проживання, а саме за адресою: АДРЕСА_1 ;

- за вказівкою організатора, щодо забезпечення необхідних мір конспірації здійснював поштові відправлення за допомогою послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта», вміст яких становили наркотичні засоби, обладнання для діяльності нарколабораторій та спеціальні добрива для виробництва наркотичних засобів на осіб, данні яких надавав організатор;

- за вказівкою організатора, щодо забезпечення необхідних мір конспірації здійснював перевезення особливо небезпечних наркотичних засобів - канабісу автомобільним транспортом, в особливо великих розмірах 08.03.2023 на автомобілі «Renault Kangoo» д.н.з. НОМЕР_1 до адреси с. Лобкова Балка Полтавської області, кафе «У сестер», та в подальшому разом із ОСОБА № НОМЕР_6 на автомобілі, який знаходиться в користуванні іншого учасника злочинної організації ОСОБА № 4 марки «Skoda Oktavia A7», д.н.з. НОМЕР_3 , здійснював перевезення наркотичних засобів до території АЗС «UPG», яке розташоване за адресою: Київська область, Переяслав-Хмельницький район, с. Студеники у період часу із 16 до 18 год., де здійснено їх збут невстановленій особі, особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу. 01.04.2023, разом із ОСОБА № 1 здійснив перевезення та збут особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабіс вагою 9,5 кг у м. Полтава особі на прізвисько « ОСОБА_22 », який попередньо було взято з одного із місць зберігання в м. Харкові, а саме гаражах № НОМЕР_7 та № НОМЕР_8 в ГБК « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». 31.05.2023 на автомобілі мари «Mitsubishi Outlander» д.н.з. НОМЕР_9 за вказівкою ОСОБА № 1, ОСОБА_5 , близько 18 год. 49 хв. здійснив перевезення наркотичних засобів-канабісу вагою 15 кг, завуальована назва «15 бухт» до м. Дніпро, де їх залишив у вигляді «закладки» для невстановленої досудовим розслідуванням особи. 02.06.2023 в період часу із 18.00 год. до 19.10 год., за вказівкою ОСОБА № 1 на автомобілі марки «Renault Trafic» д.н.з. НОМЕР_11 здійснював перевезення особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, вагою 54 кг, з місця зберігання в сел. Жуковського до виїзду з м. Харкова, доки не був запинений працівниками правоохоронних органів;

- за вказівкою організатора до 23.02.2023 здійснював пакування, фасування та зберігання з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великому розмірі, в гаражі № НОМЕР_12 АДРЕСА_61, в місці під завуальованою назвою « ІНФОРМАЦІЯ_4 », загальною вагою (в перерахунку на висушену речовину) 14 596,62 грам, який був відсортований по видам, запакований та розфасований у наступних пакуваннях: 453,57 грам, 452,91 грам, 452,57 грам, 48,01 грам, 383,44 грам, 841,40 грам, 853,50 грам, 864,03 грам, 518,47 грам, 39,60 грам, 194,53 грам, 448,22 грам, 324,65 грам, 34,19 грам, 11,31 грам, 4,18 грам, 1,56 грам, 16,73 грам, 37,76 грам, 27,86 грам, 918,19 грам, 922,01 грам, 901,73 грам, 930,91 грам, 925,04 грам, 900,35 грам, 1069,24 грам, 118,20 грам, 446,08 грам, 93,20 грам, 457,19 грам, 451,99 грам, 454,00 грам;

- безпосередньо був обізнаний про місця зберігання особливо небезпечного наркотичного засобу - канабісу, який був вироблений злочинною організацією у період її діяльності на території Дніпропетровської, Харківської, Полтавської областей, щодо осіб, які мали доступ до приміщень, де зберігалися наркотичні засоби та щодо осіб, які відповідали за охорону та зберігання наркотичних засобів і мали безпосередній доступ до вказаних приміщень;

- за вказівкою організатора, у період часу із 2022 року по 02.06.2023 здійснював перевезення, з метою збуту особливо небезпечних наркотичних засобів - канабісу автомобільним транспортом, в особливо великих розмірах, з гаражу № НОМЕР_8 АДРЕСА_7 до інших місць, які вказував організатор;

- за вказівкою та за рахунок коштів організатора, 23.09.2021 оформив на своє їм`я право власності на земельну ділянку площею 0,15 га з кадастровим номером: 1221455400:03:001:0165, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_12 , на якій розташовано господарські будівлі, під завуальованою назвою « ІНФОРМАЦІЯ_5 », де зберігалося обладнання для діяльності «нарколабораторій» та наркотичні засоби;

- отримував від організатора грошові кошти за виконану роботу, пов`язану з незаконним виробництвом, перевезенням, зберіганням, з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, методом «гідропоніка» та обладнання для діяльності «нарколабораторій».

ОСОБА № 3, серед учасників злочинної організації має прізвисько « ОСОБА_14 », добре знайомий ОСОБА № НОМЕР_6 , являється рідним братом ОСОБА_5 , після висунутої останнім пропозиції щодо участі у злочинній організації добровільно вступив до її складу.

ОСОБА № 3 - добровільно вступив до складу злочинної організації, з метою вчинення тяжких та особливо злочинів, пов`язаних з незаконним виробництвом, зберіганням, перевезенням, пересиланням та збутом особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, як учасник створеної ОСОБА № 1 злочинної організації, виконував наступні функції:

- підтримував постійний сталий зв`язок із керівником злочинної організації, отримував від нього вказівки та настанови щодо злочинної діяльності вказаної організації, підтримував авторитет зазначеної злочинної організації;

- приймав участь у розробленні планів злочинних дій;

- приймав безпосередню участь у вчинюваних злочинною організацією тяжких та особливо тяжких злочинах, під час яких безпосередньо здійснював активні дії, які виражалися у контролі за вчасним виконанням іншими учасниками своїх ролей, отриманні і відправці поштових відправлень з наркотичними засобами, фасуванні та пакуванні наркотичних засобів, передачі грошових коштів організатору злочинної організації;

- за вказівкою та за рахунок грошових коштів організатора 03.12.2019 оформив на себе право власності на житловий будинок зі спорудами за адресою:

АДРЕСА_3 , де в подальшому було облаштовано одну із «нарколабораторій»;

- за вказівкою та за рахунок коштів організатора, з метою прикриття діяльності злочинної організації здійснював оплату комунальних послуг за вказані приміщення, за електроенергію, водовідведення;

- за вказівкою організатора надавав приміщення для виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу за адресою:

АДРЕСА_3 та земельну ділянку з кадастровим номером 5322483805:05:003:0293, за що отримував від організатора грошові кошти;

- за вказівкою організатора, здійснював особисті зустрічі з іншими учасниками злочинної організації, та координував їх дії, визначав періодичність їх зустрічей, місце їх проведення, час виконання;

- за вказівкою організатора до 23.02.2023 здійснював пакування, фасування та зберігання з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонений - канабісу, в особливо великому розмірі, в гаражі № НОМЕР_12 АДРЕСА_61, в місці під завуальованою назвою «ІНФОРМАЦІЯ_4» загальною вагою (в перерахунку на висушену речовину) 14 596,62 грам, який був відсортований по видам, запакований та розфасований у наступних пакуваннях: 453,57 грам, 452,91 грам, 452,57 грам, 48,01 грам, 383,44 грам, 841,40 грам, 853,50 грам, 864,03 грам, 518,47 грам, 39,60 грам, 194,53 грам, 448,22 грам, 324,65 грам, 34,19 грам, 11,31 грам, 4,18 грам, 1,56 грам, 16,73 грам, 37,76 грам, 27,86 грам, 918,19 грам, 922,01 грам, 901,73 грам, 930,91 грам, 925,04 грам, 900,35 грам, 1069,24 грам, 118,20 грам, 446,08 грам, 93,20 грам, 457,19 грам, 451,99 грам, 454,00 грам;

- безпосередньо зберігав наркотичні засоби з метою їх подальшого збуту за місцем свого мешкання за адресою: АДРЕСА_1 та поблизу нього у спеціальних схованках, сараї, нежитлових приміщеннях;

- за вказівкою організатора здійснював збирання «врожаю» особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в одній із «нарколабораторій», яка розташована на території Полтавської області за адресою:

АДРЕСА_3 ;

- за вказівкою організатора, щодо забезпечення необхідних мір конспірації здійснював перевезення наркотичних засобів, обладнання для облаштування нарколабораторій автомобільним транспортом та надавав для вчинення вказаних дій іншим учасникам злочинної організації транспортні засоби, зокрема автомобіль марки «AUDI 100» д.н.з. НОМЕР_13 , який з 24.10.2022 зареєстрований на праві власності за ОСОБА № НОМЕР_14 ;

- за вказівкою організатора, підшукував інших осіб, яких можливо залучити у створену злочинну організацію;

- безпосередньо був обізнаний про місця зберігання оптових партій наркотичних засобів, які були вироблені злочинною організацією у період її діяльності на території Дніпропетровської, Харківської, Полтавської областей, щодо осіб, які мали доступ до приміщень, де зберігалися наркотичні засоби та щодо осіб, які відповідали за охорону та зберігання наркотичних засобів і мали безпосередній доступ до вказаних приміщень.

ОСОБА № 4, серед учасників злочинної організації має прізвисько « ОСОБА_19 », добре знайомий з ОСОБА № НОМЕР_6 , оскільки разом з дитинства по теперішній час займаються спортом, після висунутої останнім пропозиції щодо участі у злочинній організації добровільно вступив до її складу.

ОСОБА № 4 - добровільно вступив до складу злочинної організації, з метою вчинення тяжких та особливо злочинів, пов`язаних з незаконним виробництвом, зберіганням, перевезенням, пересиланням та збутом особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, як учасник створеної ОСОБА № 1 злочинної організації, виконував наступні функції:

- підтримував постійний сталий зв`язок із керівником злочинної організації, отримував від нього вказівки та настанови щодо злочинної діяльності вказаної організації, підтримував авторитет зазначеної злочинної організації;

- за вказівкою організатора, підшукував інших осіб, яких можливо залучили у створену злочинну організацію;

- надавав свої пропозиції та рекомендації щодо подальшої діяльності злочинної організації та залучення до її складу інших осіб;

- приймав участь у розробленні планів злочинних дій;

- підтримував стабільний психологічний клімат серед членів злочинної організації, надавав членам злочинної організації консультації щодо можливого спілкування їх з правоохоронними органами, у разі виявлення останніми протиправної діяльності учасниками злочинної організації, а також доводив іншим учасникам злочинної організації типові моделі їх поведінки, з метою уникнення кримінальної відповідальності та першочергового сповіщення про затримання учасників визначеному адвокату та ОСОБА № 1;

- приймав безпосередню участь у вчинюваних злочинною організацією злочинах, під час яких безпосередньо здійснював активні дії, що виражалися у контролі за вчасним виконанням іншими учасниками своїх ролей, виробництві шляхом збору «врожаю» рослин конопель в «накролабораторії» за адресою

АДРЕСА_3 , фасуванні та пакуванні наркотичних засобів, передачі грошових коштів організатору злочинної організації, перерахування грошових коштів іншим учасникам злочинної організації та особам, яким не було відомо про діяльність вказаної злочинної організації;

- за вказівкою та за рахунок грошових коштів організатора 12.10.2020 оформив право власності на комплекс нежитлових будівель загальною площею 4629 м2 за адресою: АДРЕСА_5 , де в період з 26.03.2023 по 24.07.2023 була облаштована «нарколабораторія» під завуальованою назвою « ІНФОРМАЦІЯ_6 », з рослинами конопель в кількості 240 кущів;

- за вказівкою та за рахунок коштів ОСОБА № НОМЕР_6 , з метою прикриття злочинної діяльності здійснював оплату комунальних послуг за вказані будівлі, за електроенергію, водовідведення;

- за вказівкою ОСОБА № 1 надав у 2023 році приміщення для виробництва наркотичних засобів та облаштування «нарколабораторії» за адресою: АДРЕСА_5 ;

- за вказівкою ОСОБА № 1, щодо забезпечення необхідних мір конспірації здійснював перевезення наркотичних засобів, обладнання для діяльності нарколабораторій автомобільним транспортом, надавав для вчинення вказаних дій іншим учасникам злочинної організації транспортний засіб, автомобіль марки «Skoda Oktavia», д.н.з. НОМЕР_3 , право власності на який зареєстровано на його батька;

- за вказівкою ОСОБА № НОМЕР_6 , здійснював особисті зустрічі з іншими учасниками злочинної організації, та координував їх дії, визначав періодичність їх зустрічей, місце їх проведення, час виконання;

- за вказівкою ОСОБА № 1 надавав свої реквізити для авторизації на різноманітних іноземних інтернет-сайтах, з метою замовлення та поставлення в Україну відповідних мінеральних добрив та добавок, які ОСОБА № 1 та інші учасники злочинної організації використовували в процесі виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в «нарколабораторіях»;

- безпосередньо був обізнаний про всіх учасників злочинної організації, та про їх ролі;

- безпосередньо був обізнаний про місця зберігання оптових партій канабісу, які були вироблені злочинною організацією у період її діяльності на території Дніпропетровської, Харківської, Полтавської областей, щодо осіб, які мали доступ до приміщень, де зберігалися наркотичні засоби, осіб, які відповідали за охорону та зберігання наркотичних засобів і мали безпосередній доступ до вказаних приміщень;

- безпосередньо погоджував з ОСОБА № 1 склад учасників злочинної організації, які залучались для діяльності в «нарколабораторії» під умовною назвою « ІНФОРМАЦІЯ_6 », яка діяла до 24.07.2023 за адресою: АДРЕСА_5 , їх ролі, оплату їх праці, методи конспірації. ОСОБА № 4 запропонував ОСОБА № 1 залучити до протиправної діяльності їх знайомих ОСОБА АДРЕСА_13 ;

- з метою конспірації та прикриття злочинної діяльності учасників злочинної організації, згідно договору оренди нежитлового приміщення № 1 та акту приймання-передачі нерухомого майна в оренду, укладеного між Орендодавцем - ОСОБА № НОМЕР_4 та Орендарем - ОСОБА № НОМЕР_15 , з 01.05.2023 оформив оренду нежитлових приміщень за адресою: АДРЕСА_5 , на іншого учасника злочинної організації ОСОБА № НОМЕР_15 , терміном до 01.04.2024, в яких до 24.07.2023 розташовувалася «нарколабораторія» під завуальованою назвою « ІНФОРМАЦІЯ_6 » з виробництва особливо-небезпечного наркотичного засобу-канабіс, у якій учасники злочинної організації до 21.07.2023 вирощували 240 рослин конопель;

- планував та організовував здійснення внутрішніх перестановок у структурі злочинної організації, шляхом надання ОСОБА № 1 відповідної інформації та порад, а також шляхом надання організатору ОСОБА № 1 негативної інформації на деяких учасників злочинної організації та з метою формування у ОСОБА № 1 негативного ставлення до деяких учасників злочинної організації. ОСОБА № 4, після свого переїзду до Кременчуцького району Полтавської області почав підтримувати товариські відносини із учасниками злочинної організації ОСОБА АДРЕСА_14 , які мали особисті неприязні стосунки з ОСОБА № НОМЕР_16 , після чого отримавши інформацію щодо ОСОБА № 6 умисно вчиняв дії, направлені на створення у ОСОБА № 1 негативного ставлення до ОСОБА № 6, з метою подальшого розподілення грошових коштів, отриманих від збуту наркотичних засобів без врахування ОСОБА № 6, а також з метою організації діяльності нових «нарколабораторій», в яких ОСОБА № 6 не буде старшим, та вказані особи не будуть йому підпорядковуватися;

- безпосередньо був обізнаний щодо службових осіб правоохоронних органів, які здійснювали прикриття протиправної діяльності злочинної організації, а також щодо сум неправомірної вигоди, які ОСОБА № 1 передавав службовим особам правоохоронних органів, та сум грошових коштів які було заплановано для передачі їм у подальшому. ОСОБА № 4 на протязі 2022-2023 років був достовірно обізнаним про службову особу ГУ НП у Луганській області на прізвисько « ОСОБА_24 » або « ОСОБА_17 », яка у 2022 році виявила факт вчинення ОСОБА АДРЕСА_15 та іншими учасниками злочинної організації кримінальних правопорушень, пов`язаних із незаконним обігом наркотичних засобів, а саме встановила місце знаходження «нарколабораторії», яка розташовувалась у АДРЕСА_3 , за що ОСОБА № 1 передав 5000 доларів США та після завершення кожного циклу виробництва наркотичних засобів, тобто не рідше ніж кожні три місяці передавав неправомірну вигоду в сумі 2000 доларів США, за не вчинення дій з документування протиправної діяльності учасників злочинної організації. ОСОБА № 4 у період з березня 2023 достовірно був обізнаним про ОСОБА № НОМЕР_17 , на прізвисько « ОСОБА_17 » або «ОСОБА_18», займану ним посаду в УСБУ у Дніпропетровській області, та сферу його впливу у регіоні, саме про те, що ОСОБА № 1 у 2023 погоджував із ОСОБА № 10 всі дії, пов`язані з облаштуванням та діяльністю нарколабораторії під завуальованою назвою « ІНФОРМАЦІЯ_6 », яка з березня 2023 по 24.07.2023 розташовувалась в приміщенні за адресою: АДРЕСА_5 , право власності на яке оформлено на ОСОБА

АДРЕСА_16 , серед учасників злочинної організації має прізвисько « ОСОБА_12 » або «Кладовщик», тривалий час знайомий з ОСОБА № 1.

ОСОБА № 5 - добровільно вступив до складу злочинної організації, з метою вчинення тяжких та особливо злочинів, пов`язаних з незаконним виробництвом, зберіганням, перевезенням, пересиланням та збутом особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, як учасник створеної ОСОБА № 1 злочинної організації, виконував наступні функції:

- підтримував постійний сталий зв`язок із керівником злочинної організації ОСОБА № 1, отримував від нього вказівки та настанови щодо злочинної діяльності вказаної організації, підтримував авторитет зазначеної злочинної організації;

- приймав участь у розробленні планів злочинних дій;

- приймав безпосередню участь у вчинюваних злочинною організацією злочинах, під час яких безпосередньо здійснював активні дії, що виражалися у контролі за вчасним виконанням іншими учасниками своїх ролей;

- за вказівкою ОСОБА № 1, підшукував інших осіб, яких можливо залучили у створену злочинну організацію;

- за вказівкою ОСОБА № НОМЕР_6 у гаражах № НОМЕР_7 та № НОМЕР_8 , які розташовані в АДРЕСА_62, та належать членам сім`ї ОСОБА № 5, здійснював охорону та зберігання, з метою збуту, особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах, із 2022 року до 01.06.2023 включно, який був розфасований та запакований у кількості 54 кг.;

- за вказівкою ОСОБА № 1, шляхом передачі ключів від гаражів, та шляхом особистої присутності надавав до 01.06.2023 ОСОБА № 1 та іншим членам злочинної організації, у тому числі ОСОБА_5 доступ до гаражів НОМЕР_31 та АДРЕСА_17 , де зберігався особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс, в особливо великих розмірах, з метою його подальшого перевезення та збуту членами злочинної організації;

- безпосередньо був обізнаний про місця зберігання оптових партій наркотичних засобів, які були вироблені злочинною організацією у період її діяльності на території Дніпропетровської і Харківської областей, щодо осіб, які мали доступ до приміщень, де зберігалися наркотичні засоби та щодо осіб, які відповідали за охорону та зберігання наркотичних засобів і мали безпосередній доступ до вказаних приміщень, був обізнаний про місце зберігання ОСОБА № 1 наркотичних засобів-канабісу в гаражі № НОМЕР_12 АДРЕСА_63, із якого 23.02.2023 вилучено особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонений - канабіс, в особливо великому розмірі, загальною вагою (в перерахунку на висушену речовину) 14 596,62 грам, який був частково відсортований по видам, запакований та розфасований у наступних пакуваннях: 453,57 грам, 452,91 грам, 452,57 грам, 48,01 грам, 383,44 грам, 841,40 грам, 853,50 грам, 864,03 грам, 518,47 грам, 39,60 грам, 194,53 грам, 448,22 грам, 324,65 грам, 34,19 грам, 11,31 грам, 4,18 грам, 1,56 грам, 16,73 грам, 37,76 грам, 27,86 грам, 918,19 грам, 922,01 грам, 901,73 грам, 930,91 грам, 925,04 грам, 900,35 грам, 1069,24 грам, 118,20 грам, 446,08 грам, 93,20 грам, 457,19 грам, 451,99 грам, 454,00 грам;

- за вказівкою ОСОБА № 1, із залученням особистих знайомств з числа правоохоронців, які мали прикривати злочинну діяльність здійснював пошук місцевості та нерухомого майна для створення та організації діяльності «нарколабораторії» на території Харківської області на площі не менше 0,3 га;

- за вказівкою ОСОБА № 1 із березня 2023 підшукав домоволодіння, на території Харківської області для подальшого облаштування там нової «нарколабораторії», де планувалося вирощувати особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс, відкритим (вуличним) способом, на 3000 кущів конопель;

- за вказівкою ОСОБА № 1, здійснював активні дії, направлені на пошук власника домоволодіння розташованого на території Харківської області, з метою переоформлення права власності, а також підготовку та початок обладнання «нарколабораторії». Із цією метою придбав та встановив огорожу, закупив та перевіз на територію домоволодіння обладнання, необхідне для вирощування рослин конопель відкритим (вуличним) способом, зокрема систему крапельного поливу;

- з метою прикриття свої злочинної діяльності щодо зберігання наркотичних засобів у гаражі № НОМЕР_8 АДРЕСА_62, виявивши за собою ознаки стеження правоохоронними органами, шляхом надання безпосереднього доступу ОСОБА № 1 до вказаного гаражу, забезпечив у період з 18.00 год. до 18.30 год. 01.06.2023 перевезення ОСОБА № 1 на власному автомобілі марки «SKODA OCTAVIA A5 combi», д.н.з. НОМЕР_2 , трьох сумок в яких знаходився особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс, загальною вагою 54 кг з гаражу № НОМЕР_8 в ГБК « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в АДРЕСА_7 , до іншого місця зберігання за адресою: АДРЕСА_8 ;

- вчиняв активні дії, направлені на приховування протиправної діяльності інших учасників злочинної організації, зокрема за фактом затримання 02.06.2023 на території Харківської області ОСОБА_5 під час перевезення на автомобілі марки «Renault Trafic» д.н.з. НОМЕР_11 особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах.

ОСОБА № 6, серед учасників злочинної організації має прізвисько « ОСОБА_25 », тривалий час знайомий із ОСОБА № НОМЕР_6 , являється його «кумом», тимчасово разом мешкали на території Луганської області, після висунутої останнім пропозиції щодо участі у злочинній організації добровільно вступив до її складу.

ОСОБА № 6 - добровільно вступив до складу злочинної організації, з метою вчинення тяжких та особливо злочинів, пов`язаних з незаконним виробництвом зберіганням, перевезенням, пересиланням та збутом особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, як учасник створеної ОСОБА № 1 злочинної організації, виконував наступні функції:

- підтримував постійний сталий зв`язок із керівником злочинної організації, отримував від ОСОБА № 1 вказівки та настанови щодо діяльності вказаної злочинної організації, підтримував авторитет злочинної організації;

- приймав участь у розробленні планів злочинних дій;

- приймав безпосередню участь у вчинюваних злочинною організацією злочинах, під час яких безпосередньо здійснював активні дії, які виражалися у контролі за вчасним виконанням іншими учасниками своїх ролей, контролю за процесом виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, вирощеного методом «гідропоніка» в «нарколабораторії», за адресою:

АДРЕСА_3 , шляхом збору «врожаю» рослин конопель, фасуванні та пакуванні наркотичних засобів, передачі грошових коштів організатору злочинної організації;

- за вказівкою ОСОБА № 1 здійснював пошук на інтернет-сайтах та придбання відповідних мінеральних добрив та добавок, які організатор та інші учасники злочинної організації використовували в процесі виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в «нарколабораторіях»;

- безпосередньо відповідав та звітував перед ОСОБА № 1 за безперервну діяльність «нароколабораторії» розташованої за адресою: АДРЕСА_3 ;

- за вказівкою ОСОБА № 1 контролював осіб, які здійснювали діяльність у нарколабораторії за адресою: АДРЕСА_3 ;

- за вказівкою ОСОБА № 1, з метою безперервності процесу виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, методом «гідропоніка», встановив 27 ламп спеціального освітлення типу «ДНАТ» та 2 лампи «LED» для забезпечення світла при вирощуванні рослин конопель, здійснював контроль за справністю електроприладів для забезпечення необхідних умов вирощування, електроживленням, справністю кондиціонерів, безперебійним функціонуванням системи крапельного зрошування та поливу;

- за вказівкою ОСОБА № 1 організував охорону нарколабораторії за адресою:

АДРЕСА_3 , шляхом постійного відвідування вказаного приміщення, забезпечення охорони периметру сторожовою собакою, перегляду камер відеоспостереження, організував на вказаній території таємних схованок для зберігання наркотичних засобів, зокрема схованки у вигляді 200 літрової металевої бочки, яка була облаштована під вольєром;

- за вказівкою о ОСОБА № 1, з метою прикриття злочинної діяльності та запобіганню витоку інформації про фактичні об`єми спожитої «нарколабораторією», при виробництві наркотичних засобів електроенергії, здійснював контроль за своєчасною оплатою комунальних послуг, електроенергію та водовідведення;

- за вказівкою ОСОБА № 1, здійснював особисті зустрічі з іншими учасниками злочинної організації, та координував їх дії, визначав періодичність їх зустрічей, місце їх проведення, час виконання поставлених завдань;

- безпосередньо був обізнаний про місця зберігання оптових партій наркотичних засобів, які були вироблені злочинною організацією у період її діяльності на території Дніпропетровської, Харківської, Полтавської областей, осіб, які мали доступ до приміщень, де зберігалися наркотичні засоби, та осіб які відповідали за охорону та зберігання наркотичних засобів і мали безпосередній доступ до вказаних приміщень;

- разом із ОСОБА № 1 здійснював конспіраційні заходи, направлені на прикриття протиправної діяльності «нарколабораторій», шляхом надання автомобіля марки «Opel Astra», н.з. НОМЕР_5 для перевезення обладнання для діяльності «нарколабораторій», для придбання та перевезення підрощеної свійської птиці «гусей» в кількості 50 штук, які використовувалися учасниками злочинної організації до 24.07.2023, для створення видимості функціонування фермерського господарства та прикриття злочинної діяльності на території «нарколабораторії» під завуальованою назвою « ІНФОРМАЦІЯ_6 », а після цього в нарколабораторії під завуальованою назвою « ІНФОРМАЦІЯ_7 » або «ОСОБА_7»;

- отримував на карткові рахунки, відкриті на ім`я своїх близьких родичів, у тому числі дружини грошові кошти від ОСОБА № 1 за виконану роботу по виробництву особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, методом «гідропоніка», а також для закупівлі необхідних матеріалів для діяльності «нарколабораторій»;

- безпосередньо частково здійснював фінансування протиправної діяльності злочинної організації, пов`язаної з незаконним виробництвом особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, методом «гідропоніка» на території Полтавської області;

- здійснював розрахунки з іншими учасниками злочинної організації за рахунок грошових коштів, отриманих від протиправної діяльності «нарколабораторій» на території Полтавської області;

- за вказівкою організатора, підшукував інших осіб, яких можливо залучили у створену злочинну організацію;

- безпосередньо був обізнаний щодо службових осіб правоохоронних органів, які здійснювали прикриття протиправної діяльності злочинної організації, а також щодо сум неправомірної вигоди, які ОСОБА № 1 передавав службовим особам правоохоронних органів, та які були заплановані для передачі в подальшому. ОСОБА № 6, на протязі 2022-2023 достовірно був обізнаним про службову особу ГУ НП у Луганській області на прізвисько « ОСОБА_24 » або « ОСОБА_17 » та передачу йому грошових коштів за не вчинення дій з документування протиправної діяльності учасників злочинної організації. Крім того, ОСОБА № 6 був обізнаним про ОСОБА № НОМЕР_17 , на прізвисько « ОСОБА_17 », займану ним посаду в УСБУ у Дніпропетровській області, та сферу його впливу у регіоні, а саме про те, що ОСОБА № 1 у 2023 погоджував з ОСОБА № 10 всі дії, пов`язані з облаштуванням та діяльністю нарколабораторії за адресою АДРЕСА_5 ;

- безпосередньо перевозив обладнання та будівельні матеріали для облаштування «нарколабораторії» під умовною назвою « ІНФОРМАЦІЯ_6 », а також допомагав іншим учасникам проводити будівельні роботи, у тому числі здійснював зварювальні роботи металевих конструкцій та монтажні роботи блоків, на яких в подальшому облаштовувалися стелажі з рослинами конопель в кількості 240 штук, облаштовував дерев`яними виробами та спеціальними матеріалами герметичну кімнату, в якій вирощувались рослини конопель;

- разом із іншим учасником злочинної організації ОСОБА № 6 здійснив перевезення до «нарколабораторії» під завуальованою назвою « ІНФОРМАЦІЯ_6 » спеціальних підрощених рослин конопель, які учасники злочинної організації називали «клони» та здійснив висадку вказаних «клонів» в одній із кімнат у «нарколабораторії», які в подальшому були пересаджені в основний зал;

- разом із іншим учасником злочинної організації ОСОБА № 6 на протязі травня-липня 2023 періодично відвідував приміщення «нарколабораторії» під завуальованою назвою « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та контролював процес вирощування 240 кущів рослин конопель;

- разом із іншими учасниками злочинної організації, у тому числі ОСОБА АДРЕСА_14 та її керівником ОСОБА № 1 організував в підвальному приміщенні домоволодіння, яке належить ОСОБА АДРЕСА_11 «нарколабораторію», в якій станом на 18.10.2023 вирощував 28 кущів рослин конопель із використанням 6 ламп типу «ДНАТ».

ОСОБА № 7, серед учасників злочинної організації має прізвисько «ОСОБА_32» або «ОСОБА_59», тривалий час знайомий із ОСОБА № НОМЕР_6 , після висунутої останнім пропозиції щодо участі у злочинній організації добровільно вступив до її складу.

ОСОБА № 7 - добровільно вступив до складу злочинної організації, з метою вчинення тяжких та особливо злочинів, пов`язаних з незаконним виробництвом зберіганням, перевезенням, пересиланням та збутом особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, як учасник створеної ОСОБА № 1 злочинної організації, виконував наступні функції:

- підтримував постійний сталий зв`язок із керівником злочинної організації, отримував від нього вказівки та настанови щодо діяльності вказаної злочинної організації, підтримував авторитет злочинної організації;

- приймав участь у розробленні планів злочинних дій;

- являвся основним спеціалістом-технологом з виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, методом «гідропоніка» в «нарколабораторіях» під умовними назвами «ІНФОРМАЦІЯ_6» або «ОСОБА_7», «ІНФОРМАЦІЯ_8» на території Полтавської та Дніпропетровської областей;

- за вказівкою ОСОБА № 1 безпосередньо розробив та організовував систему живлення рослин конопель з метою діяльності «нарколабораторій»;

- надавав ОСОБА № 1 та іншим учасникам злочинної організації конкретні вказівки щодо закупівлі відповідних добрив та додаткових елементів живлення, дренажних матеріалів, які необхідно застосовувати під час вирощування наркотичних засобів методом «гідропоніка»;

- безпосередньо здійснював вибір насіння конопель, які необхідно було висаджувати;

- безпосередньо вказував та погоджував елементи, які будуть застосовані під час побудови системи зрошування та крапельного поливу, з`єднання, трійники, труби, розпилювачі, електроприлади;

- безпосередньо контролював процес вирощування в трьох «нарколабораторіях», які розташовувалися за адресами: АДРЕСА_6 та АДРЕСА_5 , шляхом присутності в «нарколабораторіях» та корегування встановлених систем живлення, зрошення, вентиляції, освітлення тощо;

- безпосередньо допомагав в загальній організації діяльності указаних «нарколабораторій», забезпечив закупівлю 15000 літрів дизельного палива в м. Кременчук Полтавської області, для діяльності «нарколабораторії» під умовною назвою « ІНФОРМАЦІЯ_6 »;

- приймав безпосередню участь у вчинюваних злочинною організацією злочинах, під час яких безпосередньо здійснював активні дії, які виражалися у контролі за вчасним виконанням іншими учасниками своїх ролей, контролю за процесом виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, вирощеного методом «гідропоніка» в «нарколабораторіях» на території Полтавської та Дніпропетровської областей;

- за вказівкою ОСОБА № 1 здійснював пошук на інтернет-сайтах відповідних мінеральних добрив та добавок, які використовувались в процесі виробництва та вирощування особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в «нарколабораторіях»;

- безпосередньо здійснював вибір насіння конопель, які будуть використовуватися в протиправній діяльності злочинної організації;

- безпосередньо відповідав та звітував перед ОСОБА № 1 за виробництво якісного особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, вирощеного методом «гідропоніка» в «нарколабораторіях», на території Полтавської та Дніпропетровської областей;

- за вказівкою ОСОБА № 1 контролював осіб, які здійснювали діяльність в «нарколабораторіях» на території Полтавської та Дніпропетровської областей, шляхом періодичного відвідування, огляду рослин та системи освітленя, поливу і живлення, шляхом надання вказівок щодо подальших дій у відношенні рослин конопель;

- за вказівкою ОСОБА № 1, здійснював особисті зустрічі з іншими учасниками злочинної організації, та координував їх дії, визначав періодичність їх зустрічей, місце їх проведення, час виконання поставлених завдань;

- отримував від ОСОБА № 1 грошові кошти за виконану роботу по виробництву особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу;

- за вказівкою ОСОБА № 1, підшукував інших осіб, яких можливо залучили у створену злочинну організацію;

- безпосередньо перевозив обладнання та будівельні матеріали для облаштування «нарколабораторії» під умовною назвою « ІНФОРМАЦІЯ_6 », а також проводив та контролював будівельні, монтажні роботи, роботи з облаштування спеціальних герметичних кімнат, стелажів з рослинами конопель в кількості 240 штук;

- разом із іншим учасником злочинної організації ОСОБА № 6 здійснив перевезення до «нарколабораторії» під завуальованою назвою « ІНФОРМАЦІЯ_6 » спеціальних підрощених рослин конопель, які учасники злочинної організації називали «клони» та здійснив їх висадку в одній із кімнат у «нарколабораторії», які в подальшому були пересаджені в основний зал;

- разом із іншим учасником злочинної організації ОСОБА № 6 на протязі травня-липня 2023 періодично відвідував приміщення «нарколабораторії» під завуальованою назвою « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та контролював процес вирощування 240 кущів рослин конопель;

- разом із іншими учасниками злочинної організації, ОСОБА АДРЕСА_18 та її керівником ОСОБА № 1 організував в підвальному приміщенні домоволодіння, яке належить ОСОБА АДРЕСА_11 «нарколабораторію», в якій вирощував 28 кущів рослин конопель із використанням 6 ламп ДНАТ.

ОСОБА № 8, серед учасників злочинної організації має прізвисько «ОСОБА_33», тривалий час знайомий із ОСОБА № НОМЕР_6 , після висунутої останнім пропозиції щодо участі у злочинній організації добровільно вступив до її складу.

ОСОБА № 8 - добровільно вступив до складу злочинної організації, з метою вчинення тяжких та особливо злочинів, пов`язаних з незаконним виробництвом зберіганням, перевезенням, пересиланням та збутом особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, як учасник створеної ОСОБА № 1 злочинної організації, виконував наступні функції:

- підтримував постійний сталий зв`язок із керівником злочинної організації, отримував від нього вказівки та настанови щодо діяльності вказаної злочинної організації, підтримував авторитет злочинної організації;

- приймав участь у розробленні планів злочинних дій;

- за вказівкою ОСОБА № 1 разом із ОСОБА № 6 постійно контролював діяльність «нарколабораторії» під завуальованою назвою « ІНФОРМАЦІЯ_8 » або «ІНФОРМАЦІЯ_6»;

- щоденно, на протязі 2022-2023 разом із ОСОБА № НОМЕР_16 , почергово приїжджав до «нарколабораторії» за адресою: АДРЕСА_3 , перевіряючи стан обладнання для вирощування конопель, стан висаджених росин конопель та забезпечував усунення всіх наявних несправностей, які виникали в процесі виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу. Вказані дії здійснювалися як шляхом самостійного ремонту та заміни обладнання, так і шляхом забезпечення прибуття відповідних спеціалістів, з числа довірених осіб, у тому числі ОСОБА № 9;

- за вказівкою ОСОБА АДРЕСА_19 безпосередньо організовували систему живлення рослин конопель з метою діяльності зазначених «нарколабораторій»;

- отримував від ОСОБА № 1 та інших учасників злочинної організації конкретні вказівки щодо закупівлі відповідних добрив та додаткових елементів живлення, дренажних матеріалів, які використовувались для вирощування наркотичних засобів методом «гідропоніка»;

- приймав безпосередню участь у вчинюваних злочинною організацією злочинах, під час яких безпосередньо здійснював активні дії, які виражалися у вчасному виконанні своєї ролі, контролі за процесом виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, вирощеного методом «гідропоніка» в «нарколабораторіях» на території Полтавської та Дніпропетровської областей;

- за вказівкою ОСОБА № 1 здійснював пошук на інтернет-сайтах відповідних мінеральних добрив та добавок, які використовувались в процесі виробництва та вирощування особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в «нарколабораторіях»;

- безпосередньо відповідав та звітував перед ОСОБА № 1 та

ОСОБА № 6 за виробництво якісного особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, вирощеного методом «гідропоніка» в «нарколабораторіях», на території Полтавської та Дніпропетровської областей;

- за вказівкою ОСОБА № 1, здійснював особисті зустрічі з іншими учасниками злочинної організації, та координував їх дії, визначав періодичність їх зустрічей, місце їх проведення, час виконання поставлених завдань;

- отримував від ОСОБА № 1 грошові кошти за виконану роботу по виробництву особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу;

- за вказівкою ОСОБА № 1, підшукував інших осіб, яких можливо залучили у створену злочинну організацію;

- безпосередньо перевозив обладнання та будівельні матеріали для облаштування «нарколабораторії» під умовною назвою « ІНФОРМАЦІЯ_6 » за адресою: АДРЕСА_5 , а також допомагав іншим учасникам злочинної організації проводити будівельні роботи, здійснював монтажні роботи блоків, на яких об лаштовані стелажі з рослинами конопель в кількості 240 штук, облаштовував дерев`яними виробами та спеціальними матеріалами герметичну кімнату, в якій вирощувались рослини конопель;

- разом із іншими учасниками злочинної організації, ОСОБА АДРЕСА_20 та її керівником ОСОБА № 1 організував в підвальному приміщенні домоволодіння, яке належить ОСОБА АДРЕСА_11 «нарколабораторію», в якій вирощував 28 кущів рослин конопель із використанням 6 ламп ДНАТ;

ОСОБА № 9, серед учасників злочинної організації має прізвисько « ОСОБА_26 », тривалий час знайомий із ОСОБА № НОМЕР_6 , після висунутої останнім пропозиції щодо участі у злочинній організації добровільно вступив до її складу.

ОСОБА № 9 - добровільно вступив до складу злочинної організації, з метою вчинення тяжких та особливо злочинів, пов`язаних з незаконним виробництвом, зберіганням, перевезенням, пересиланням та збутом особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, як учасник створеної ОСОБА № 1 злочинної організації, виконував наступні функції:

- підтримував постійний сталий зв`язок із керівником злочинної організації, отримував від нього вказівки та настанови щодо діяльності вказаної злочинної організації, підтримував авторитет злочинної організації;

- приймав участь у розробленні планів злочинних дій;

- являвся основним спеціалістом-електриком для організації виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, методом «гідропоніка» в «нарколабораторіях» під умовними назвами «ІНФОРМАЦІЯ_6» або «ОСОБА_7» та «ІНФОРМАЦІЯ_8» на території Полтавської та Дніпропетровської областей;

- за вказівкою ОСОБА № 1 безпосередньо організував, налаштував, ремонтував та забезпечив діяльність всіх необхідних електроприладів та системи безперебійного живлення в «нарколабораторіях», які розташовувалися за адресами: АДРЕСА_3 та АДРЕСА_5 .

- безпосередньо контролював процес вирощування в нарколабораторії під завуальованою назвою « ІНФОРМАЦІЯ_6 », допомагав в загальній організації діяльності інших зазначених «нарколабораторій»;

- за вказівкою організатора та ОСОБА № 7 безпосередньо організовував систему живлення рослин конопель з метою діяльності «нарколабораторії» під завуальованою назвою « ІНФОРМАЦІЯ_6 »;

- з травня 2023 по 24.07.2023 контролював діяльність інших залучених до протиправної діяльності учасників злочинної організації, а саме ОСОБА АДРЕСА_13 , які здійснювали допоміжні функції у «нарколабораторії» під завуальованою назвою « ІНФОРМАЦІЯ_6 »;

- надавав ОСОБА № 1 та іншим учасникам злочинної організації конкретні вказівки щодо закупівлі відповідних електричних елементів живлення, матеріалів, які необхідно застосовувати під час вирощування наркотичних засобів методом «гідропоніка»;

- безпосередньо вказував та погоджував елементи, які будуть застосовані під час побудови системи зрошування та крапельного поливу, відповідні електроприлади;

- безпосередньо був відповідальним за налагодження та функціонування безперебійної системи живлення в «нарколабораторіях» на території Полтавської та Дніпропетровської областей;

- контролював процес вирощування в двох «нарколабораторіях», які розташовувалися за адресами:

АДРЕСА_3 та АДРЕСА_5 , шляхом періодичної присутності в зазначених «нарколабораторіях» та корегування встановлених систем живлення, зрошення, вентиляції, освітлення;

- приймав безпосередню участь у вчинюваних злочинною організацією злочинах, під час яких безпосередньо здійснював активні дії, які виражалися у контролі за вчасним виконанням іншими учасниками своїх ролей, контролю за процесом виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, вирощеного методом «гідропоніка» в «нарколабораторіях» на території Полтавської та Дніпропетровської областей;

- безпосередньо відповідав та звітував перед ОСОБА № 1 за виробництво якісного особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабісу, вирощеного методом «гідропоніка» в «нарколабораторіях» на території Полтавської та Дніпропетровської областей;

- за вказівкою ОСОБА № 1 контролював осіб, які здійснювали діяльність в «нарколабораторіях» на території Полтавської та Дніпропетровської областей, шляхом періодичного відвідування, огляду рослин та системи живлення, надання вказівок щодо подальших дій щодо вирощування рослин конопель;

- за вказівкою ОСОБА № 1, здійснював особисті зустрічі з іншими учасниками злочинної організації, та координував їх дії, визначав періодичність їх зустрічей, місце їх проведення, час виконання поставлених завдань;

- отримував від ОСОБА № 1 грошові кошти за виконану роботу по виробництву особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, методом «гідропоніка»;

- за вказівкою ОСОБА № 1, підшукував інших осіб, яких можливо залучили у створену злочинну організацію.

ОСОБА № 10, серед учасників злочинної організації має прізвисько « ОСОБА_17 » або «ОСОБА_18».

Згідно контракту про проходження військової служби у Службі безпеки України, який 19.04.2022 підписано ОСОБА № 10, останній з 20.06.2022 продовжив військову службу за контрактом осіб офіцерського складу на 5 років.

Наказом начальника Управління служби безпеки України у Дніпропетровській області № 432-ос/дск від 12.12.2022 майор ОСОБА № 10 ( НОМЕР_18 ) призначений на посаду начальника сектору підрозділу Управління СБ України у Дніпропетровській області, а саме 1 сектору 3 відділу ГВ ЗНД Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області.

За напрямом діяльності сектор, яким здійснював керування ОСОБА № 10, серед інших завдань, займався виявленням та документуванням незаконної діяльності організованих злочинних груп, злочинних організацій та незаконного обігу наркотичних засобів на території м. Дніпро та Дніпропетровської області.

З 2022 ОСОБА № 1 будучи керівником злочинної організації та здійснюючи протиправну діяльність у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, достовірно знаючи про сферу спливу та оперативні можливості щодо виявлення та документування протиправної діяльності у сфері незаконного обігу наркотичних засобів оперативного підрозділу УСБУ у Дніпропетровській області, яким керував ОСОБА № НОМЕР_17 та безпосередньо ОСОБА № НОМЕР_17 , знаючи про його близьке спілкування із «кумом» ОСОБА № 1 почав шукати можливість особисто познайомитися із ОСОБА № НОМЕР_17 та активно прохав організувати їх знайомство, з метою подальшого його залучення до протиправної діяльності злочинної організації та прикриття їх незаконної діяльності на території м. Дніпро та Дніпропетровської області.

У 2022, точна дата в ході слідства не встановлена між ОСОБА № 1 та ОСОБА № 10 відбулася зустріч біля кафе « ІНФОРМАЦІЯ_9 » у місті Дніпро.

Після цього, ОСОБА № 1, продовжуючи втілювати свій задум на залучення ОСОБА № 10 до його протиправної діяльності почав налагоджувати з ОСОБА № НОМЕР_17 більш тісні та довірительні відносини, шляхом надання інформації про протиправну діяльність конкурентів у сфері обігу наркотичних засобів, та поступово спілкуючись з ОСОБА № 10 щодо осіб, які були учасниками злочинної організації, створеної ОСОБА № 1 та про його плани з розширення своєї протиправної діяльності.

В подальшому, ОСОБА № 1 неодноразово зустрічався з ОСОБА № 10, зокрема в попередньо визначених місцях великого скупчення людей, таких як кафе « ІНФОРМАЦІЯ_10 » в АДРЕСА_21 , а також за місцем проживання двох інших учасників злочинної організації ОСОБА_5 та ОСОБА АДРЕСА_22 .

Не пізніше 20.01.2023 ОСОБА № 1 повідомив ОСОБА № 10 про наявність у нього великого комплексу нежитлових приміщень в АДРЕСА_5 , які було оформлено на іншого учасника злочинної організації ОСОБА № НОМЕР_4 , в яких він тимчасово поселив своїх близьких родичів та знайомих з Луганської області, та які не використовувалися в той момент для здійснення будь-якої діяльності.

20.01.2023 ОСОБА № 10, перебуваючи в місті Жовті Води Дніпропетровської області вирушив в сторону міста Дніпро, де він мав зустрітися з ОСОБА № 1.

З метою огляду та оцінки використання вказаного майна в подальшій протиправній діяльності 20.01.2023 ОСОБА № 10, з`їхавши в сторону з траси М-04 Е50 направився до міста Вільногірськ Дніпропетровської області, де о 12 год. 23 хв., перебуваючи поряд із нежитловими приміщеннями, які розташовані за адресою: АДРЕСА_5 оглянув їх місцерозташування, після чого повернувся на трасу М-04 Е50 направився в бік міста Дніпро, де у період часу з 14 год. 08 хв до 14 год. 23 хв. зустрівся із ОСОБА АДРЕСА_23 .

Після вказаної зустрічі ОСОБА № 1 почав поступово повідомляти іншим учасникам злочинної організації, у тому числі ОСОБА АДРЕСА_24 , ОСОБА_5 про запланований ним новий об`єкт, на якому буде здійснюватися виробництво особливо небезпечного наркотичного засобу-канабісу, де буде вирощуватися не менше 240 кущів конопель.

ОСОБА № 1, розуміючи важливість залучення до вказаної протиправної діяльності співробітників правоохоронних органів, які будуть прикривати незаконні дії учасників злочинної організації на території м. Дніпро та Дніпропетровської області, запропонував ОСОБА № 10 вступити до злочинної організації, створеної ОСОБА № 1.

Після висунутої ОСОБА № 1 пропозиції щодо участі у злочинній організації, не пізніше березня 2023 ОСОБА № 10 добровільно вступив до її складу.

ОСОБА № 10 - добровільно вступив до складу злочинної організації, з метою вчинення тяжких та особливо злочинів, пов`язаних з незаконним виробництвом, зберіганням, перевезенням, пересиланням та збутом особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабісу, як учасник створеної ОСОБА № 1 злочинної організації, виконував наступні функції:

- підтримував постійний особистий зв`язок із керівником злочинної організації, шляхом особистих зустрічей та спілкування;

- консультував ОСОБА № 1 щодо форм та методів оперативно-розшукової діяльності та слідства, з метою забезпечення не викриття протиправної діяльності створеної ОСОБА № 1 злочинної організації правоохоронними органами;

- знав про учасників злочинної організації, які були задіяні у вчиненні дій, пов`язаних з незаконним виробництвом, зберіганням, перевезенням, пересиланням та збутом особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабісу, на території м. Дніпро та Дніпропетровської області, ОСОБА № 4, ОСОБА_5 , ОСОБА

АДРЕСА_25 ;

- надавав поради ОСОБА № 1 щодо діяльності вказаної злочинної організації, підтримував авторитет керівника злочинної організації, серед інших учасників злочинної організації;

- приймав участь у розробленні планів злочинних дій;

- будучи співробітником правоохоронних органів, профіль діяльності якого спрямований саме на боротьбу із незаконним обігом наркотичних засобів, здійснював прикриття злочинної діяльності, пов`язаної з незаконним виробництвом, зберіганням, перевезенням, пересиланням та збутом особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабісу, на території м. Дніпро та Дніпропетровської області;

- у період із 19.03.2023 по 15.04.2023 безпосередньо погодив ОСОБА № 1 організацію діяльності нової «нарколабораторії», з незаконного виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах, методом «гідропоніка», яка розташовувалась на території обслуговування його підрозділу, за адресою: АДРЕСА_5 , яка існувала до 24.07.2023 під завуальованою назвою «Вінниця», в якій здійснювалось вирощування рослин конопель в кількості не менше 240 кущів;

- безпосередньо, разом із ОСОБА № 1 здійснював контроль діяльності учасників злочинної організації на території м. Дніпро та Дніпропетровської області;

- безпосередньо був відповідальним за налагодження та безпечне функціонування діяльності в «нарколабораторії» на території м. Вільногірськ Дніпропетровської областей;

- на прохання ОСОБА № 1 частково перевіряв осіб, з числа учасників злочинної організації, які здійснювали діяльність в «нарколабораторії» на території Дніпропетровської області та інших осіб, шляхом збору наявної інформації по вказаним особам наявної у працівників правоохоронних органів та відповідних базах даних. 03.06.2023 здійснив перевірку особи ОСОБА_27 та його транспортного засобу, якому ОСОБА № 1 передав грошові кошти в сумі 25000 доларів США за не притягнення ОСОБА_5 до кримінальної відповідальності за перевезення наркотичних засобів в АДРЕСА_12 , повернення вилучених наркотичних засобів і автомобіля, яким здійснювалось їх перевезення;

- шляхом надання консультацій та порад, а також, шляхом надання готівкових грошових коштів, безпосередньо допомагав ОСОБА № 1 та ОСОБА_5 уникнути кримінальної відповідальності за перевезення особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах з міста Харкова до міста Дніпро, під час якого 02.06.2023 ОСОБА_5 був затриманий співробітниками Харківського РУП № 3 ГУ НП у Харківській області поблизу сел. Пісочин Харківської області;

- перебуваючи в місті Дніпро, в ніч з 02.06.2023 на 03.06.2023 безпосередньо надав ОСОБА № 1 грошові кошти в сумі від 10 000 до 15 000 доларів США, для їх подальшої передачі працівникам правоохоронних органів за не притягнення ОСОБА_5 до кримінальної відповідальності за перевезення особливо-небезпечних наркотичних засобів-канабісу, в особливо великих розмірах;

- безпосередньо у період часу з 00 год. 53 хв. до 01 год. 21 хв. 03.06.2023 разом із ОСОБА № 1 перебував в місті Новомосковськ Дніпропетровської області, у тому числі в зоні дії базових станцій за адресою: АДРЕСА_26 , та організовував прикриття ОСОБА № 1, який в цей час передавав ОСОБА_27 грошові кошти в сумі 25000 доларів США за не притягнення до кримінальної відповідальності ОСОБА_5 за перевезення особливо небезпечних наркотичних засобів -канабісу, в особливо великому розмірі, вагою 54 кг;

- безпосередньо, у період часу із 03.06.2023 по 20.06.2023, погодив продовження незаконної діяльності «нарколабораторії» під умовною назвою «Вінниця»;

- безпосередньо, у період до 21.07.2023 надав ОСОБА № 1 відомості щодо його документування співробітниками інших правоохоронних органів, на підставі чого ОСОБА № 1 та ОСОБА № 11 прийняли рішення про знищення «нарколабораторії», яка до 24.07.2023 знаходилась в приміщеннях за адресою: АДРЕСА_5 , та в якій учасники злочинної організації до 21.07.2023 здійснювали вирощування рослин конопель в кількості 240 рослин;

- з метою отримання незаконного прибутку від протиправної діяльності злочинної організації, пов`язаної з незаконних обігом наркотичних засобів на території м. Дніпро та Дніпропетровської області, не вчиняв жодних дій, направлених на документування злочинної організації під керівництвом ОСОБА № 1, учасником якої він являвся.

ОСОБА № 10 з 30.07.2009 проходить військову службу в органах Служби безпеки України.

Відповідно до Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» № 3781-XII від 23.12.1993 та Закону України

«Про Службу безпеки України» № 2229-XII від 25.03.1992 (далі - Закон № 2229-XII), Служба безпеки України є державним органом спеціального призначення з правоохоронними функціями, який забезпечує державну безпеку України, тобто відноситься до правоохоронного органу.

Відповідно до статті 20 Закону № 2229-XII на співробітників-військовослужбовців Служби безпеки України поширюється порядок проходження військової служби у Збройних Силах України, визначений законодавством. Військовослужбовці Служби безпеки України приймають Військову присягу на вірність народу України.

Проходячи військову службу ОСОБА № НОМЕР_17 як військовослужбовець, відповідно до вимог статті 68 Конституції України, статей 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, а також статей 1-4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, зобов`язаний свято і непорушно додержуватись Конституції України та законів України, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов`язок, твердо знати та зразково виконувати свої службові обов`язки.

Статтею 2 Закону № 2229-XII визначено, що на Службу безпеки України покладається у межах визначеної законодавством компетенції захист державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності, науково-технічного і оборонного потенціалу України, законних інтересів держави та прав громадян від розвідувально-підривної діяльності іноземних спеціальних служб, посягань з боку окремих організацій, груп та осіб, а також забезпечення охорони державної таємниці. До завдань Служби безпеки України також входить попередження, виявлення, припинення та розкриття кримінальних правопорушень проти миру і безпеки людства, тероризму та інших протиправних дій, які безпосередньо створюють загрозу життєво важливим інтересам України.

Правову основу діяльності Служби безпеки України, згідно частини першої статті 3 Закону № 2229-XII, становлять Конституція України, цей Закон та інші акти законодавства України, відповідні міжнародні правові акти, визнані Україною.

Одночасно, статтею 5 Закону № 2229-XII передбачено, що діяльність Служби безпеки України здійснюється на основі дотримання прав і свобод людини.

Згідно зі статтями 28, 36 Закону № 2229-XII під час виконання покладених на військовослужбовців Служби безпеки України повноважень, ОСОБА № 10 є представником влади, діє від імені держави та перебуває під її захистом, а його законні вимоги є обов`язковими для громадян і посадових осіб.

Таким чином, в силу займаної посади ОСОБА № 10 є працівником правоохоронного органу та постійно здійснює функції представника влади, а отже відповідно до статті 18 Кримінального кодексу України є службовою особою.

ОСОБА № 11, серед учасників злочинної організації має прізвисько « ОСОБА_28 » або «ОСОБА_53», являється двоюрідним братом ОСОБА № 1, після висунутої останнім пропозиції щодо участі у злочинній організації добровільно вступив до її складу.

ОСОБА № 11 - добровільно вступив до складу злочинної організації, з метою вчинення тяжких та особливо злочинів, пов`язаних з незаконним виробництвом, зберіганням, перевезенням, пересиланням та збутом особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, як учасник створеної ОСОБА № 1 злочинної організації, виконував наступні функції:

- підтримував постійний сталий зв`язок із керівником злочинної організації, підтримував авторитет зазначеної злочинної організації;

- безпосередньо був обізнаний про місця зберігання оптових партій канабісу, які були вироблені злочинною організацією у період її діяльності на території Дніпропетровської, Харківської, Полтавської областей та разом із ОСОБА № 1 зберігав за вказаними адресами особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс;

- здійснював часткове фінансування та забезпечення діяльності злочинної організації;

- здійснював часткове фінансування, забезпечення та організацію місць зберігання особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах, з метою отримання в подальшому прибутку від протиправної діяльності злочинної організації. Так ОСОБА № 1 до 23.02.2023 зберігав в гаражі № НОМЕР_12 АДРЕСА_65, до 01.06.2023 зберігав у гаражах № НОМЕР_7 та АДРЕСА_17 , а також збував розфасований та запакований особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено-канабіс, частина якого належала ОСОБА № НОМЕР_19 , після чого частину грошових коштів від збуту наркотичного засобу ОСОБА № 1 передавав ОСОБА № 11;

- безпосередньо знав склад учасників злочинної організації та ролі кожного з них;

- погоджував організатору інших осіб, яких можливо залучили у створену злочинну організацію;

- надавав свої пропозиції та рекомендації щодо подальшої діяльності злочинної організації та залучення до її складу інших осіб;

- приймав участь у розробленні планів злочинних дій;

- безпосередньо був обізнаний щодо службових осіб правоохоронних органів, які здійснювали прикриття протиправної діяльності злочинної організації, а також щодо сум неправомірної вигоди, які ОСОБА № 1 передавав службовим особам правоохоронних органів, або яка була запланована для передачі в подальшому, у тому числі ОСОБА № 11 з березня 2023 достовірно був обізнаним про ОСОБА № НОМЕР_17 , займану ним посаду в УСБУ у Дніпропетровській області, та сферу його впливу у регіоні, а саме про те, що ОСОБА № 1 у 2023 погоджував з ОСОБА № 10 всі дії, пов`язані з облаштуванням та діяльністю нарколабораторії, яка з березня 2023 по 24.07.2023 розташовувалась за адресою АДРЕСА_5 ;

- безпосередньо погодив ОСОБА № 1 у березні 2023 часткове фінансування створення та організації діяльності нової «нарколабораторії», яка до 24.07.2023 розташовувалася за адресою

АДРЕСА_5 , де в той час мешкали близькі родичі ОСОБА № 11, що давало змогу останньому приїздити в указану «нарколабораторію» не викликаючи підозр у сторонніх осіб;

- безпосередньо частково профінансував організацію діяльності «нарколабораторії», яка до 24.07.2023 була облаштована та здійснювала діяльність за адресою АДРЕСА_5 . Надавав грошові кошти на закупівлю дизельного пального для генератору, додаткового обладнання, насіння конопель, будівельних матеріалів для облаштування спеціальних герметичних кімнат;

- безпосередньо погоджував з ОСОБА № 1 склад учасників злочинної організації, які залучались для діяльності в «нарколабораторії» за адресою АДРЕСА_5 , їх ролі, оплату їх праці, методи конспірації;

- безпосередньо у квітні та АДРЕСА_27 де проводив та контролював будівельні, монтажні роботи, роботи з облаштування спеціальних герметичних кімнат, в яких облаштовано стелажі з рослинами конопель в кількості 240 штук;

- на протязі травня-липня 2023 періодично відвідував приміщення «нарколабораторії» за адресою: АДРЕСА_5 , та контролював процес вирощування 240 кущів рослин конопель, які вирощувались під 72 лампами ДНАТ;

- разом із ОСОБА № 1, перебуваючи 21.07.2023 в приміщенні нарколабораторії за адресою: АДРЕСА_5 , проаналізувавши інформацію, отриману від ОСОБА № 1 щодо можливого документування їх протиправної діяльності з боку правоохоронних органів, оглянув стан рослин конопель та погодив ОСОБА № 1 рішення про знищення вказаної «нарколабораторії»;

- отримував від ОСОБА № 1 грошові кошти за збут особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабісу, який надежить ОСОБА № 11 та зберігався у ОСОБА № 1, в гаражах № НОМЕР_12 АДРЕСА_65 та гаражах № НОМЕР_7 та АДРЕСА_64;

- разом із ОСОБА № 1 з травня 2023 почав організовувати нову «нарколабораторію» з виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабісу в орендованому ангарі на території земельної ділянки з кадастровим номером 3520587500:02:000:1485, яка перебуває в оренді ТОВ «Агропромислова група «ПРОАГРО» на території Олександрівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області, куди завіз спеціальне обладнання для діяльності «нарколабораторії».

ОСОБА № 12, серед учасників злочинної організації має прізвисько « ОСОБА_29 », тривалий час знайомий із ОСОБА АДРЕСА_15 , після висунутої останнім пропозиції щодо участі у злочинній організації добровільно вступив до її складу.

ОСОБА № 12 - добровільно вступив до складу злочинної організації, з метою вчинення тяжких та особливо злочинів, пов`язаних з незаконним виробництвом, зберіганням, перевезенням, пересиланням та збутом особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, як учасник створеної ОСОБА № 1 злочинної організації, виконував наступні функції:

- підтримував постійний сталий зв`язок із керівником злочинної організації, отримував від нього вказівки та настанови щодо діяльності вказаної злочинної організації, підтримував авторитет злочинної організації;

- приймав участь у розробленні планів злочинних дій;

- з метою прикриття злочинної діяльності учасників злочинної організації, а саме організатора - ОСОБА № 1 та власника приміщень

ОСОБА № НОМЕР_4 , за попередньою домовленістю із вказаними громадянами, згідно договору оренди нежитлового приміщення № 1 та акту приймання-передачі нерухомого майна в оренду, укладеного між Орендодавцем - ОСОБА № НОМЕР_4 та Орендарем - ОСОБА № НОМЕР_15 , з 01.05.2023 оформив право оренди нежитлових приміщень за адресою АДРЕСА_5 , терміном до 01.04.2024, в яких до 24.07.2023 розташовувалася «нарколабораторія» з виробництва особливо-небезпечного наркотичного засобу-канабіс, яка налічувала 240 рослин конопель;

- за вказівкою ОСОБА № 1 безпосередньо допомагав ОСОБА № 9 контролювати процес вирощування рослин конопель в «нарколабораторії» за адресою АДРЕСА_5 , допомагав в загальній організації діяльності вказаної «нарколабораторії», допомагав контролювати стадії та процес росту рослин конопель;

- за вказівкою ОСОБА № 1 та ОСОБА № 7 безпосередньо допомагав організовувати систему живлення рослин конопель з метою діяльності «нарколабораторії» за адресою АДРЕСА_5 ;

- за вказівкою ОСОБА № 1, у заздалегідь визначеному ОСОБА № 1 графіку, а саме перебування одного тижня на території «нарколабораторії» за адресою АДРЕСА_5 , та одного тижня відпочинку вдома, почергово з ОСОБА № 13, безпосередньо цілодобово виконував функцію охоронця, різноробочого та помічника

ОСОБА № 9 у період діяльності вказаної «нарколабораторії», постійно проживав на території вказаних приміщень;

- безпосередньо отримував від ОСОБА № 1 з травня 2023 по липень 2023 за виконану роботу грошові кошти в розмірі 1000 доларів США щомісячно, на період діяльності указаної «нарколабораторії»;

- безпосередньо допомагав ОСОБА № 1 щодо організації закупівлі та передачі обладнання для діяльності «нарколабораторій», а саме оплачував придбані ОСОБА № 1 спеціальні лампи для вирощування рослин конопель, а також забирав вказане обладнання з Нової Пошти, з метою подальшої передачі ОСОБА № 1;

- безпосередньо відповідав та звітував перед ОСОБА № 1 та іншими учасниками злочинної організації за виробництво особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, вирощеного методом «гідропоніка» в зазначеній «нарколабораторії» на території Дніпропетровської області;

- за вказівкою ОСОБА № НОМЕР_6 , здійснював особисті зустрічі з іншими учасниками злочинної організації, та координував їх дії, визначав періодичність їх зустрічей, місце їх проведення, час виконання поставлених завдань;

- за вказівкою ОСОБА № 1, підшукував інших осіб, яких можливо залучили у створену злочинну організацію.

ОСОБА № 13, серед учасників злочинної організації має прізвисько « ОСОБА_30 », тривалий час знайомий із ОСОБА АДРЕСА_15 , після висунутої останнім пропозиції щодо участі у злочинній організації добровільно вступив до її складу.

ОСОБА № 13- добровільно вступив до складу злочинної організації, з метою вчинення тяжких та особливо злочинів, пов`язаних з незаконним виробництвом, зберіганням, перевезенням, пересиланням та збутом особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено- канабісу, як учасник створеної ОСОБА № 1 злочинної організації, виконував наступні функції:

- підтримував постійний сталий зв`язок із керівником злочинної організації, отримував від нього вказівки та настанови щодо діяльності вказаної злочинної організації, підтримував авторитет злочинної організації;

- приймав участь у розробленні планів злочинних дій;

- за вказівкою ОСОБА № 1 безпосередньо допомагав ОСОБА № 9 контролювати процес вирощування рослин конопель в «нарколабораторії» допомагав в загальній організації її діяльності, допомагав контролювати стадії та процес росту рослин конопель в «нарколабораторії» за адресою: АДРЕСА_5 , в якій учасники злочинної організації до 21.07.2023 вирощували 240 рослин конопель;

- за вказівкою ОСОБА № 1 та ОСОБА № 7 безпосередньо допомагав організовувати систему живлення рослин конопель, з метою діяльності «нарколабораторії» за адресою: АДРЕСА_5 ;

- за вказівкою ОСОБА № 1, у заздалегідь визначеному ОСОБА № 1 графіку, а саме перебування одного тижня на території «нарколабораторії», та одного тижня відпочинку вдома, почергово з ОСОБА № НОМЕР_15 , безпосередньо цілодобово виконував функцію охоронця, різноробочого та помічника

ОСОБА № 9 у період діяльності «нарколабораторії» за адресою: АДРЕСА_5 ;

- безпосередньо отримував від ОСОБА № 1 з травня 2023 по липень 2023 за виконану роботу грошові кошти в розмірі 1000 доларів США щомісячно, на період діяльності указаної «нарколабораторії»;

- безпосередньо відповідав та звітував перед ОСОБА № 1 та іншими учасниками злочинної організації за виробництво особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, вирощеного методом «гідропоніка» в зазначеній «нарколабораторії» на території Дніпропетровської області;

- за вказівкою ОСОБА № НОМЕР_6 , здійснював особисті зустрічі з іншими учасниками злочинної організації, та координував їх дії, визначав періодичність їх зустрічей, місце їх проведення, час виконання поставлених завдань;

- за вказівкою ОСОБА № 1, підшукував інших осіб, яких можливо залучили у створену злочинну організацію.

За період діяльності злочинної організації створеної і очолюваної ОСОБА № НОМЕР_6 , яка почала діяти під його керівництвом на території Дніпропетровської, Полтавської, Харківської областей, не пізніше листопада 2022 року, більш точний час органом досудового розслідування не встановлений, слідством задокументовані факти вчинення ОСОБА № 1, як керівником, та учасниками цієї злочинної організації, ряду тяжких та особливо злочинів:

- незаконне виробництво, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, в особливо великих розмірах, вчинене у складі злочинної організації;

- незаконне придбання, зберігання, передача іншим особам обладнання призначеного для виробництва наркотичних засобів, вчинені з метою виробництва особливо небезпечних наркотичних засобів;

- організація, утримання місць для незаконного виробництва наркотичних засобів, а також надання приміщень з цією метою, з корисливих мотивів, вчиненого у складі злочинної організації;

- незаконне придбання, зберігання, передача іншим особам обладнання призначеного для виробництва наркотичних засобів, вчинені повторно, особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 306, 312, 314, 315, 317, 318 КК України, з метою виробництва особливо небезпечних наркотичних засобів, вчинені у складі злочинної організації;

- незаконне вирощування рослин конопель у кількості п`ятдесят і більше рослин, з метою збуту, особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 309, 311, 317 КК України, вчинене у складі злочинної організації.

- організація, утримання місць для незаконного виробництва наркотичних засобів, вчинене повторно, з корисливих мотивів, а також надання приміщень з цією метою, вчинене у складі злочинної організації;

- незаконне вирощування рослин конопель у кількості п`ятдесят і більше рослин, з метою збуту, особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 309, 311, 317 КК України, вчинене у складі злочинної організації.

Таким чином, ОСОБА_5 своїми діями, які виразились в участі у злочинній організації, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 255 КК України.

Крім того, ОСОБА № 1 здійснюючи керівництво злочинною організацією та приймаючи безпосередню участь у діяльності злочинної організації, з метою отримання стабільного незаконного прибутку за рахунок незаконного виробництва, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту та збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах, діючи з прямим умислом, згідно раніше розробленого ним плану злочинних дій, відомого всім учасникам злочинної організації, з корисливих мотивів, за участі ОСОБА_5 , ОСОБА АДРЕСА_28 та інших невстановлених на даний час досудовим розслідуванням осіб, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше листопада 2022 організував на території м. Дніпро, Дніпропетровської області та м. Харкова незаконне виробництво, пересилання, перевезення та зберігання з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу - канабісу, в особливо великих розмірах, за наступних обставин.

Так, ОСОБА № 1, не маючи офіційних джерел доходів з 2011 року, окрім грошових коштів в сумі 4537,50 грн., які було нараховано та виплачено

ОСОБА № 1 у вигляді «стипендії» в Державному закладі « ІНФОРМАЦІЯ_11 », 03.12.2019, відповідно до договорів купівлі-продажу з реєстраційними номерами 1334 та 1337 (посвідчених приватним нотаріусом Кременчуцького районного нотаріального округу Полтавської області ОСОБА_31 ) придбав на ім`я ОСОБА № НОМЕР_14 , житловий будинок, з господарськими будівлями та спорудами загальною площею 214,8 квадратних метрів та земельну ділянку з кадастровим номером 5322483805:05:003:0293 площею 0,2499 га за адресою: АДРЕСА_3 .

В подальшому, у не встановлений досудовим розслідуванням час, у період з грудня 2019 по листопад 2022, продовжуючи втілювати свій злочинний план, направлений на незаконне виробництво, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту та збут особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах, діючи з корисливих мотивів, ОСОБА № 1, за участі ОСОБА_5 , ОСОБА АДРЕСА_28 та інших невстановлених на даний час у ході досудового розслідування осіб, вчинив ряд дій, спрямованих на організацію місця для незаконного виробництва, зберігання особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабісу, вирощеного за спеціальними умовами - методом «гідропоніка» за адресою: АДРЕСА_3 - «нарколабораторію».Обладнавши вказане приміщення під вимоги та умови, які були необхідні для виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, методом «гідропоніка». Встановивши відповідні стелажі, вентиляцію, фільтри, утеплення, ізоляцію, кондиціонери для підтримки необхідного температурного режиму в приміщенні, спеціальні лампи для освітлення та пришвидшення росту в кількості 27 штук типу «ДНАТ» та «LED», з відповідними розпалювачами та електронікою, систему безперебійного живлення, систему зрошення та крапельного поливу.

Метод вирощування «гідропоніка» - це спосіб вирощування рослин без використання грунту. Всі необхідні для росту елементи культури отримують з спеціального поживного водного розчину. Завдяки правильному підбору гідропонного складу, освітленості, температури і вологості повітря рослини ростуть гармонійно, без стресів і завмирань в зростанні. Основним елементом гідропоніки є крапельний полив: у результаті вирощувані таким методом культури отримують усе потрібне їм живлення в рідкому вигляді.

При цьому, вирощування особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, за методом «гідропоніка» потребує спеціальних знань та навичок в області органічних, агрономічних та хімічних наук. З метою організації правильного процесу виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, та постійного контролю за вказаним процесом. ОСОБА № 1 підшукав серед своїх знайомих, з числа колишніх мешканців АДРЕСА_29 , відповідного спеціаліста ОСОБА № 7, якого учасники злочинної організації завуальовано називають на прізвисько « ОСОБА_32 » або «ОСОБА_59». Вказана особа безпосередньо організовувала систему живлення рослин, надавала ОСОБА № 1 та іншим учасникам злочинної організації конкретні вказівки щодо закупівлі відповідних добрив та додаткових елементів живлення, дренажних матеріалів, які необхідно застосовувати під час вирощування рослин коноплі методом «гідропоніка», обирав насіння конопель для висадки, вказував та погоджував елементи побудови системи зрошування та крапельного поливу, з`єднання, трійники, трубки, розпилювачі, безпосередньо контролював процес вирощування.

З метою забезпечення безперебійної роботи всіх електроприладів та мереж, які необхідні для вказаної протиправної діяльності, кондиціонерів, генераторів, систем забезпечення безперебійної напруги, спеціальних ламп освітлення, ОСОБА № 1 підшукав серед своїх знайомих, з числа колишніх мешканців м. Лисичанськ Луганської області спеціаліста в області «енергетики та живлення» ОСОБА № 9, якого учасники злочинної організації завуальовано називають на прізвисько « ОСОБА_26 ».

З метою забезпечення безперервного процесу діяльності «нарколабораторії» розташованої за адресою АДРЕСА_3 , що полягала у постійному, стабільному, безупинному циклі висадки, вирощування рослин коноплі, збору особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, та подальшої висадки нової партії рослин конопель, ОСОБА № 1, залучив до вказаної протиправної діяльності ОСОБА № 8- особу, яку учасники злочинної організації називають на прізвисько « ОСОБА_33 ».

З метою контролю за діяльністю «нарколабораторії» в за адресою АДРЕСА_3 , та залучених до її діяльності працівників, ОСОБА № 1 залучив свого «кума» ОСОБА № НОМЕР_16 , якого інші учасники злочинної організації називають на прізвисько « ОСОБА_25 ».

ОСОБА № 8 разом із ОСОБА № НОМЕР_16 постійно контролювали діяльність «нарколабораторії» за адресою АДРЕСА_3 . Так, у не встановлений час, але не пізніше листопада 2022, в домоволодінні, яке знаходиться в АДРЕСА_4 , яке учасники злочинної організації завуальовано називають «маточник», ОСОБА № НОМЕР_20 , діючи на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, системно, у заздалегідь встановлений та погоджений ОСОБА № 1 та іншими учасниками злочинної організації час, здійснили висадку насіння конопель та їх попереднє пророщування до відповідної стадії, з метою організації безперервного циклу діяльності «нарколабораторії» за адресою АДРЕСА_3 . В подальшому, попередньо пророщені в «маточнику» рослини конопель перевозилися в «нарколабораторію» в с. ОСОБА_7, та процес їх подальшого вирощування вже перебував під особистим контролем ОСОБА № 7, ОСОБА № 1 та інших учасників злочинної організації.

Крім цього, ОСОБА № 8 майже щоденно, на протязі 2022-2023 разом із ОСОБА № 6, почергово приїжджали до указаної «нарколабораторії» в с. ОСОБА_7, перевіряючи стан обладнання для вирощування наркотичних засобів, стан висаджених росин конопель та забезпечували усунення всіх наявних дрібних несправностей, які могли виникати в процесі виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу. Вказані дії здійснювалися як шляхом самостійного ремонту, заміни обладнання, так і шляхом забезпечення прибуття відповідних спеціалістів, з числа довірених осіб, у тому числі ОСОБА № 7 та ОСОБА № 9. Указані особи, безпосередньо підпорядковувались ОСОБА № НОМЕР_6 , та за його дорученням ОСОБА № 6, який їх контролював.

Використовуючи поради та навички ОСОБА № 7, ОСОБА № 9 та інших учасників злочинної організації, враховуючи свій власний досвід, ОСОБА № 1, за участі ОСОБА_5 , ОСОБА АДРЕСА_30 , у не встановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше листопада 2022 забезпечив придбання, перевезення та передачу відповідного обладнання призначеного для виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах на територію «нарколабораторії» за адресою: АДРЕСА_3 . Після чого учасники злочинної організації розпочали безперервний процес вирощування рослин конопель, в кількості більше 50 рослин, під 27 лампами типу «ДНАТ» та 8 лампами «LED», та виробництво особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, методом «гідропоніка» за вказаною адресою. При цьому повний цикл вирощування, який складається з висадки рослин конопель, їх вирощування, виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, що передбачає висушування, складав не менше 72 днів.

Для виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, на території «нарколабораторії» за адресою АДРЕСА_3 . ОСОБА № 1 залучив ОСОБА_5 , ОСОБА АДРЕСА_31 , ОСОБА № 9.

Крім, вказаної «нарколабораторії», у не встановлений досудовим розслідуванням час та не встановлених на даний час досудовим розслідуванням місцях, до 23.02.2023 учасники злочинної організації також організували інші місця виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, як методом «гідропоніка», так і методом вирощування рослин коноплі на відкритих ділянках місцевості, та розпочали процес його виробництва, в особливо великих розмірах на території Кіровоградської, Дніпропетровської, Полтавської областей.

Канабіс, який було вироблено у «нарколабораторії» за адресою АДРЕСА_3 , та інших не встановлених органом досудового розслідування «нарколабораторіях», які діяли до 23.02.2023, та який належав ОСОБА АДРЕСА_32 , які частково фінансували протиправну діяльність ОСОБА № 1 та злочинної організації - ОСОБА № НОМЕР_6 зберігав у різних, спеціально та завчасно пристосованих місцях, які учасники злочинної організації завуальовано називали « ОСОБА_9 », « ІНФОРМАЦІЯ_4 », «ІНФОРМАЦІЯ_24».

ОСОБА № 1, ОСОБА_5 , ОСОБА АДРЕСА_33 , діючи в складі злочинної організації, забезпечували її діяльність, а також здійснювали відповідні конспіраційні заходи, з метою уникнення від викриття незаконної діяльності злочинної організації правоохоронними органами, а саме:

- забезпечили належну охорону місць для виробництва та зберігання особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабісу, в особливо великих розмірах, шляхом обладнання «накролабораторії» за адресою АДРЕСА_3 , системою відео нагляду та фізичною охороною, встановлення огорожі по периметру, закриття вікон та віконних пройомів, щоб унеможливити візуальний огляд приміщення з вуличної сторони, облаштування схованок для зберігання наркотичних засобів;

- ОСОБА № 1 організував поповнення своїх карткових рахунків та рахунків інших учасників злочинної організації готівковими коштами, шляхом використання терміналів для поповнення, відповідних електронних платіжних систем та банкоматів, без зазначення призначення платежів або із зазначенням вигаданих підстав, та без зазначення справжніх даних відправників;

- ОСОБА № 1 та інші учасники злочинної організації, достовірно знаючи про використання правоохоронними органами для відслідковування місця перебування осіб спеціальних GPS-трекерів постійно перевіряли свої автомобілі на СТО, з метою виявлення вказаних трекерів, а також періодично змінювали автомобілі, на яких приїздили в основні місця виробництва та зберігання наркотичних засобів, використовуючи при цьому автомобілі інших учасників злочинної організації чи їх близьких родичів, або автомобілі знайомих, які не були залучені до протиправної діяльності. Для перевезення партій наркотичних засобів у вказаних автомобілях використовувалися спеціальні схованки. ОСОБА № 1 здійснював перевезення наркотичних засобів у корпусі передньої фари належного йому автомобіля марки «SKODA OCTAVIA A5 combi», д.н.з. НОМЕР_2 .

- достовірно знаючи форми та методи документування протиправної діяльності працівниками правоохоронних органів, у тому числі шляхом прослуховування мобільних телефонів через GSM-зв`язок, відслідковування місця перебування абонентів, а також можливості прикріплення GPS-трекерів на автомобілі, ОСОБА № 1 налагодив спілкування та пересилання важливої інформації, пов`язаної з незаконним обігом наркотичних засобів між усіма учасниками злочинної організації та іншими особами, які були залучені до протиправної діяльності лише за допомогою інтернет - месенджерів «Telegram», «WhatsApp», «Signal». При цьому, під час реєстрації вказаних інтернет-месенджерів ОСОБА № 1 та інші учасники використовували не лише свої номери мобільних телефонів, а й одноразові. ОСОБА № 1 та інші учасники злочинної організації, у період діяльності злочинної організації, періодично змінювали номери своїх мобільних телефонів та самі термінали мобільного зв`язку. Також під час проведення робіт безпосередньо в приміщенні «нарколабораторій» учасники злочинної організації та інші особи, у тому числі ОСОБА № НОМЕР_19 , та ОСОБА № 7 вимикали свої мобільні телефони, або взагалі залишали їх вдома. Спілкування, у разі такої нагальної потреби, відбувалося з мобільних телефонів інших осіб, базові станції операторів мобільного зв`язку яких могли бути постійно поруч з «нарколабораторіями», у зв`язку з їх постійним місцем проживанням у вказаній місцевості (у тому числі спілкування з ОСОБА № 7 , який являвся основним спеціалістом у процесі виробництва наркотичних засобів відбувалося лише через інтернет-месенджери «Telegram», «WhatsApp», «Signal» з мобільних телефонів ОСОБА № НОМЕР_16 , який фактично мешкав в АДРЕСА_34 , на відстані 4 км від «накролабораторії» в АДРЕСА_3 та ОСОБА АДРЕСА_35 , що на думку учасників злочинної організації та її керівника, не викликало підозр та не давало змогу правоохоронним органам встановити місцезнаходження «нарколабораторії».

- ОСОБА № 1 проводив регулярні зустрічі як особисто, так і через інших учасників злочинної організації з працівниками правоохоронних органів в регіонах, які безпосередньо мали погодити вказану протиправну діяльність та контролювати інші правоохоронні органи, з метою забезпечення не втручання правоохоронних органів в протиправну діяльність злочинної організації.

Також, ОСОБА № 1 особисто, та шляхом залучення грошових коштів ОСОБА АДРЕСА_36 та інших осіб організував фінансування діяльності злочинної організації та забезпечив надання грошових коштів на створення та функціонування місць виробництва та зберігання з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах, шляхом:

- закупівлі за власні та залучені до протиправної діяльності кошти, у тому числі від ОСОБА № 11 необхідного обладнання, такого як генератори, лампи, елементів системи живлення, крапельного поливу, будівельних та інших матеріалів для облаштування діяльності, кондиціонерів, добрив, насіннєвого матеріалу для вирощування рослин коноплі;

- стабільної системи оплати за виконані роботи та за надані послуги, як учасникам злочинної організації, так і іншим особам, які були залучені для вказаних протиправних дій. Так, ОСОБА № 1 постійно та системно, як особисто, так і через рахунки зареєстровані на учасників злочинної організації перераховував грошові кошти ОСОБА № 3 з метою вчасної оплати комунальних послуг, земельного податку, надавав ОСОБА № 3 грошові кошти за використання в протиправній діяльності нерухомого майна, яке оформлено на ОСОБА АДРЕСА_37 ;

- передачі готівковими коштами та переказами на карткові рахунки учасників злочинної організації та рахунки їх близьких родичів грошових коштів у вигляді відсотків (долі) від прибутку, отриманого від злочинної діяльності, оплати учасникам злочинної організації та іншим особам, які були залучені до протиправної діяльності, однак не були обізнані про загальні плани учасників злочинної організації грошових коштів за додатково виконані роботи, у тому числі зберігання особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах, охорону приміщень, перевезення та пересилку наркотичних засобів, оплати придбання та оренди транспортних засобів, нерухомого майна для використання їх в діяльності злочинної організації.

Крім цього, з метою конспірації, вирощений та висушений особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс, зокрема в «нарколабораторії» за адресою АДРЕСА_3 , учасники злочинної організації з 2022 року зберігали в окремих місцях, які були віддалені від місця виробництва наркотичних засобів, заздалегідь підготовлених гаражах, надвірних господарських спорудах, де було облаштовано схованки.

До вказаних місць зберігання з метою подальшого збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, відносилися ІНФОРМАЦІЯ_23 № НОМЕР_12 в ГБК «Планер» (код ЄДРОПУ 23360190), розташований по АДРЕСА_1 , який було орендовано ОСОБА № 1 у гр. ОСОБА_23 , який не був обізнаний про протиправну діяльність та ІНФОРМАЦІЯ_23 № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 в ГБК « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ 23010113), розташований по АДРЕСА_66, який знаходяться в користуванні іншого учасника злочинної організації ОСОБА № 5.

Так, з метою організації одного із місць для зберігання, фасування та пакування виробленого особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах, ОСОБА № 1, за погодженням з іншими учасниками злочинної організації ОСОБА_5 , ОСОБА АДРЕСА_28 , у не встановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 19.12.2022 орендував ІНФОРМАЦІЯ_23 № НОМЕР_12 в ГБК «Планер» (код ЄДРОПУ 23360190), який розташований по АДРЕСА_1, та для учасників злочинної організації мав завуальовану назву «ІНФОРМАЦІЯ_4» або «ІНФОРМАЦІЯ_23».

До вказаного гаражу № НОМЕР_12 ГБК «Планер» у не встановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 22.02.2023 учасники злочинної організації перевезли спеціальний станок-«вакуматор» для пакування особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, ваги, пакувальну плівку з полімерного прозорого матеріалу, зіп-пакети з пазовим замком та особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс, (у висушеному вигляді) в особливо великому розмірі, які помістили до підвального приміщення під гаражем.

При цьому у вказаному гаражі № НОМЕР_12 АДРЕСА_65 зберігався з метою збуту особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс, в особливо великих розмірах, який належав безпосередньо ОСОБА № 1, ОСОБА № 11. Вказані наркотичні засоби було розфасовано в окремі та різні упаковки, які відрізнялися за вагою, способом пакування, а також кольором упаковочної плівки, щоб ОСОБА № 1 та інші учасники злочинної організації мали змогу відрізняти вказані наркотичні засоби по якості, по вазі упаковки по 200 грам, 300 грам, 500 грам, 1000 грам тощо, по ціні, а також по власнику наркотичних засобів.

Перевезення наркотичних засобів здійснювалось безпосередньо в автомобілі марки «SKODA OCTAVIA A5 combi», д.н.з. НОМЕР_2 , який належить ОСОБА № НОМЕР_6 , в спеціальних схованках, та автомобілях інших учасників злочинної організації, які надавали свої автомобілі для маскування злочинної діяльності, зокрема автомобілі марки «Skoda Oktavia» д.н.з. НОМЕР_3 , який перебував в користуванні ОСОБА № НОМЕР_4 , на автомобілі марки «AUDI 100» д.н.з. НОМЕР_13 , який перебував в користуванні ОСОБА № 3.

Ключі від гаражу № НОМЕР_12 ГБК «Планер» ОСОБА № НОМЕР_6 зберігав безпосередньо у себе або в автомобілі марки «SKODA OCTAVIA A5 combi» д.н.з. НОМЕР_2 , який знаходився в користуванні організатора.

Безпосередній доступ до вказаного гаражу № НОМЕР_12 ГБК «Планер», окрім ОСОБА № 1 мали ОСОБА_5 , ОСОБА № 3, яким організатор надавав ключі, у разі необхідності фасування, пакування, пересилання та збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, однак відомостями про наявність вказаного місця зберігання наркотичних засобів в особливо великих розмірах володіли і інші учасники злочинної організації - у тому числі ОСОБА АДРЕСА_38 .

23.02.2023 в ході обстеження публічно недоступного місця, а саме гаражного боксу № НОМЕР_12 в ГБК «Планер», код ЄДРПОУ 23360190, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , виявлено та вилучено речовини рослинного походження зелено-коричневого кольору загальною масою 14 596,62 грам, які знаходились як в запакованому та розфасованому вигляді, обмотані полімерною плівкою у вигляді згортків, так і насипом, що є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - канабісом, масою (в перерахунку на висушену речовину) 453,57 грам, 452,91 грам, 452,57 грам, 48,01 грам, 383,44 грам, 841,40 грам, 853,50 грам, 864,03 грам, 518,47 грам, 39,60 грам, 194,53 грам, 448,22 грам, 324,65 грам, 34,19 грам, 11,31 грам, 4,18 грам, 1,56 грам, 16,73 грам, 37,76 грам, 27,86 грам, 918,19 грам, 922,01 грам, 901,73 грам, 930,91 грам, 925,04 грам, 900,35 грам, 1069,24 грам, 118,20 грам, 446,08 грам, 93,20 грам, 457,19 грам, 451,99 грам, 454,00 грам.

Крім цього, не пізніше червня 2022 року, але точна дата не встановлена, ОСОБА № 1, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, направленого на виробництво, перевезення, зберігання з метою збуту та збут особливо небезпечного наркотичного засобу-канабіс, в особливо великих розмірах вирішив організувати місце зберігання особливо небезпечного наркотичного засобу-канабісу, в особливо великих розмірах, яке буде знаходитися не на території Дніпропетровської області.

Так, з метою організації додаткового місця для зберігання виробленого особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах, ОСОБА № 1, за погодженням з іншими учасниками злочинної організації, у тому числі ОСОБА_5 , ОСОБА № 11, у не встановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше червня 2022, звернувся з пропозицією про організацію додаткового місця зберігання канабісу до ОСОБА № 5, достовірно знаючи, що у нього в користуванні мається два гаражі № НОМЕР_7 та № НОМЕР_8 в ГБК « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ 23010113), розташований по АДРЕСА_66, які належать членам його родини.

ОСОБА № 1, розуміючи, що збут наркотичних засобів в більшості випадків відбувається «з рук в руки» та періодично необхідно здійснювати перевезення наркотичних засобів в інші області вирішив організувати додаткове та відокремлене місце зберігання на території іншої області, для чого домовився з ОСОБА № НОМЕР_10 , що буде зберігати в гаражах, які знаходяться в користуванні ОСОБА № 5 особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс, в особливо великих розмірах, після чого у не встановлений досудовим слідством час та спосіб ОСОБА № 1 перевіз до вказаних гаражів в ГБК «Енергетик» особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах, а саме вагою 140 кг, який вже був запакований та розфасований. У гаражах НОМЕР_31 та АДРЕСА_67 зберігався з метою збуту особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс, який належав безпосередньо ОСОБА № 1, ОСОБА № 11. Вказані наркотичні засоби було розфасовано в окремі та різні упаковки, які відрізнялися за вагою, способом пакування, а також кольором упаковочної плівки, щоб ОСОБА № 1 та інші учасники злочинної організації мали змову відрізняти вказані наркотичні засоби по якості, по вазі упаковки, 200 грам, 300 грам, 500 грам, 1000 грам, по ціні, а також по власнику наркотичних засобів, та в подальшому розподіляти отриманий прибуток від його збуту.

ОСОБА № 1 з серпня 2022 до 01.06.2023 особисто, а також шляхом залучення ОСОБА_5 періодично приїздила до ОСОБА № 5 в гаражі № НОМЕР_7 та № НОМЕР_8 ГБК «Енергетик», в яких зберігався особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс.

При цьому, ОСОБА № 1 постійно завчасно попереджував ОСОБА № 5 про те, що йому необхідно приїхати до гаражів, в яких зберігався канабіс, щоб взяти певну партію та певну вагу наркотичних засобів, з метою його подальшого перевезення та збуту. ОСОБА № 5 забезпечував доступ до вказаних гаражів НОМЕР_31 та АДРЕСА_68, в яких ОСОБА № 1 зберігав особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс, який належав безпосередньо ОСОБА № 1, ОСОБА № 11.

Так, за період з 23.06.2022 по 01.06.2023 ОСОБА № 1, ОСОБА_5 здійснив не менше 11 поїздок за канабісом до гаражів № НОМЕР_7 та № НОМЕР_8 ГБК «Енергетик», а саме 23.06.2022, 15.08.2022, 15.01.2023, 09.02.2023, 12.02.2023, 22.02.2023, 08.03.2023, 21.03.2023, 01.04.2023, 01.05.2023, 18.05.2023, в ході яких ОСОБА № 5 забезпечував доступ до вказаних гаражів ОСОБА № 1 та ОСОБА_5 , після чого ОСОБА № 1 спільно із ОСОБА_5 здійснювали перевезення особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, з метою його збуту.

08.03.2023 ОСОБА № 1 разом із ОСОБА_5 на автомобілі, який знаходиться в користуванні іншого учасника злочинної організації ОСОБА № 4 марки «Skoda Oktavia A7», д.н.з. НОМЕР_3 , ОСОБА № НОМЕР_6 , здійснив перевезення та збут особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабіс до території АЗС UPG, яке розташоване за адресою: Київська область, Переяслав-Хмельницький район, с. Студеники у період з 16 до 18 год., невстановленій особі, який попередньо було взято з гаражів № НОМЕР_7 та № НОМЕР_8 в ГБК « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

01.04.2023, ОСОБА № 1 разом із ОСОБА_5 здійснив перевезення наркотичних засобів у м. Полтава, де збув особі на прізвисько « ОСОБА_22 » наркотичний засіб вагою близько 9,5 кг, який попередньо було взято з гаражів № НОМЕР_7 та № НОМЕР_8 в ГБК « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

Крім цього, 01.06.2023 ОСОБА № 5, перебуваючи в місті Харкові та виявивши за собою стеження працівниками правоохоронних органів, з метою конспірації терміново виїхав до міста Дніпро. Рухаючись в сторону міста Дніпро, ОСОБА № 5 попередив ОСОБА № 1 про виявлений факт та домовився з дружиною ОСОБА_34 , яка не була обізнана про злочинні наміри вказаних осіб про те, що ОСОБА_34 передасть ОСОБА № 1 свої ключі від гаражу № НОМЕР_8 в ГБК « ІНФОРМАЦІЯ_3 », з метою надання ОСОБА № 1 доступу до вказаного гаражу, де в той час зберігалось 54 кг розфасованого та запакованого канабісу.

В цей же день, ОСОБА № 1 у місті Дніпро забрав у ОСОБА_34 ключі від гаражу № НОМЕР_8 в ГБК « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та 01.06.2023, з метою перевезення особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено-канабісу, в особливо великих розмірах до іншого місця зберігання, після чого у період з 17.50 год. по 18.10 год. особисто завантажив три сумки чорного кольору в яких знаходився особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс, загальною вагою 54 кг з гаражу № НОМЕР_8 в ГБК « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в АДРЕСА_7 , до багажнику власного автомобіля марки «SKODA OCTAVIA A5 combi», д.н.з. НОМЕР_2 та перевіз до будинку в селі Жуковського, м. Харкова, де залишив.

При цьому, ОСОБА № 1, 01.06.2023 виявивши за собою стеження в м. Харкові правоохоронними органами повідомив про вказане стеження ОСОБА № НОМЕР_10 та повідомив, ОСОБА № 5, що в гаражі № НОМЕР_8 ГБК «Енергетик» вже відсутні наркотичні засоби.

02.06.2023 близько 19.10 год., ОСОБА_5 за вказівкою ОСОБА № 1 на автомобілі марки «Renault Trafic» д.н.з. НОМЕР_11 здійснював перевезення особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, вагою 54 000 грам, з місця зберігання в сел. Жуковського до виїзду з м. Харкова, доки не був затриманий працівниками правоохоронних органів.

Відповідно до таблиці № 1 наказу Міністерства охорони здоров`я України № 188 від 01.08.2000 (зі змінами та доповненнями) «Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу» особливо великим розміром особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, являється 2500 грам і більше.

ОСОБА_5 , приймаючи безпосередню участь у діяльності злочинної організації, з метою отримання стабільного незаконного прибутку, шляхом вчинення злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, умисно, згідно раніше розробленому планом злочинних дій, відомому керівнику та усім учасникам злочинної організації, з корисливих мотивів, за участі ОСОБА АДРЕСА_39 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 2022 організував незаконне виробництво, пересилання, перевезення та зберігання з метою збуту, а також незаконний збут особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах, який вироблений в «нарколабораторії» за адресою АДРЕСА_3 . загальною масою (в перерахунку на висушену речовину) 14 596,62 грам та 54 000 грам.

Таким чином, своїми діями, які виразились в організації незаконного виробництва, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту та збуту особливо небезпечних наркотичних засобів, в особливо великих розмірах, вчинене у складі злочинної організації, ОСОБА_5 винив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 307 КК України.

Крім того, ОСОБА № 1 здійснюючи керівництво злочинною організацією та приймаючи безпосередню участь у діяльності злочинної організації, з метою отримання стабільного незаконного прибутку за рахунок незаконного виробництва, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту та збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах, діючи з прямим умислом, згідно раніше розробленого ним плану злочинних дій, відомого всім учасникам злочинної організації, з корисливих мотивів, за участі ОСОБА_5 , ОСОБА АДРЕСА_40 та інших невстановлених на даний час досудовим розслідуванням осіб, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше листопада 2022 на території домоволодіння за адресою: АДРЕСА_3 , а також земельної ділянки з кадастровим номером 5322483805:05:003:0293 площею 0,2499 га, організував, утримував місце для незаконного виробництва наркотичних засобів, а також надав приміщення з цією метою, вчинені з корисливих мотивів, а саме «нарколабораторію», за наступних обставин.

Так, ОСОБА № 1, не маючи офіційних джерел доходів з 2011 року, окрім грошових коштів в сумі 4537,50 грн., які було нараховано та виплачено ОСОБА № 1 у вигляді «стипендії» в Державному закладі « ІНФОРМАЦІЯ_11 », 03.12.2019, відповідно до договорів купівлі-продажу з реєстраційними номерами 1334 та 1337 (посвідчених приватним нотаріусом Кременчуцького районного нотаріального округу Полтавської області ОСОБА_31 ) придбав на ім`я ОСОБА № НОМЕР_14 , житловий будинок, з господарськими будівлями та спорудами загальною площею 214,8 квадратних метрів та земельну ділянку з кадастровим номером 5322483805:05:003:0293 площею 0,2499 га за адресою: АДРЕСА_3 .

В подальшому, у не встановлений досудовим розслідуванням час, у період з грудня 2019 по листопад 2022, продовжуючи втілювати свій злочинний план, направлений на незаконне виробництво, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту та збут особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах, діючи з корисливих мотивів, ОСОБА № 1, за участі ОСОБА_5 , ОСОБА АДРЕСА_28 , вчинив ряд дій, спрямованих на організацію місця для незаконного виробництва, зберігання особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабісу, вирощеного за спеціальними умовами - методом «гідропоніка» за адресою: АДРЕСА_3 , «нарколабораторії». Обладнавши вказане приміщення під вимоги та умови, які були необхідні для виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, методом «гідропоніка», встановивши відповідні стелажі, вентиляцію, фільтри, утеплення, ізоляцію, кондиціонери для підтримки необхідного температурного режиму в приміщенні, спеціальні лампи для освітлення та пришвидшення росту в кількості 27 штук типу «ДНАТ» та «LED», з відповідними розпалювачами та електронікою, систему безперебійного живлення, систему зрошення та крапельного поливу.

При цьому, вирощування особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, за методом «гідропоніка» потребує спеціальних знань та навичок в області органічних, агрономічних та хімічних наук. З метою організації правильного процесу виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, та постійного контролю за вказаним процесом, ОСОБА № 1 підшукав серед своїх знайомих, з числа колишніх мешканців АДРЕСА_29 , відповідного спеціаліста ОСОБА № 7, якого учасники злочинної організації завуальовано називають на прізвисько « ОСОБА_32 » або «ОСОБА_59». Вказана особа безпосередньо організовувала систему живлення рослин, надавала ОСОБА № 1 та іншим учасникам злочинної організації конкретні вказівки щодо закупівлі відповідних добрив та додаткових елементів живлення, дренажних матеріалів, які необхідно застосовувати під час вирощування рослин коноплі методом «гідропоніка», вибирав насіння конопель, які необхідно було висаджувати, вказував та погоджував елементи, які будуть застосовані під час побудови системи зрошування та крапельного поливу, відповідні з`єднання, трійники, трубки, розпилювачі, та безпосередньо контролював процес вирощування.

Крім того, з метою забезпечення безперебійної роботи всіх електроприладів та мереж, які необхідні для вказаної протиправної діяльності, таких як кондиціонерів, генераторів, систем забезпечення безперебійної напруги, спеціальних ламп освітлення, ОСОБА № 1 підшукав серед своїх знайомих, з числа колишніх мешканців м. Лисичанськ Луганської області спеціаліста в області «енергетики та живлення» ОСОБА № 9.

З метою забезпечення безперервного процесу діяльності «нарколабораторії» за адресою АДРЕСА_3 , що полягала у постійному, стабільному, безупинному циклі висадки, вирощування рослин коноплі, збору особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, та подальшої висадки нової партії рослин конопель, ОСОБА № 1, залучив до вказаної протиправної діяльності ОСОБА № 8.

З метою контролю за діяльністю «нарколабораторії» в АДРЕСА_3 та залучених до її діяльності працівників, ОСОБА № 1 залучив свого «кума» ОСОБА № 6.

ОСОБА № 8 разом із ОСОБА № 6 постійно контролювали діяльність «нарколабораторії» за адресою АДРЕСА_3 .

Так, у не встановлений час, але не пізніше листопада 2022, в домоволодінні, яке знаходиться в АДРЕСА_4 , яке учасники злочинної організації завуальовано називають «маточник», ОСОБА № НОМЕР_20 , діючи на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, системно, у заздалегідь встановлений та погоджений ОСОБА № 1 та іншими учасниками злочинної організації час, здійснював висадку насіння конопель та їх попереднє пророщування до відповідної стадії, з метою організації безперервного циклу діяльності «нарколабораторії» в АДРЕСА_3 . В подальшому, попередньо пророщені в «маточнику» рослини конопель перевозилися в «нарколабораторію» в АДРЕСА_3 , та процес їх подальшого вирощування вже перебував під особистим контролем ОСОБА № 7, ОСОБА № 1 та інших учасників злочинної організації.

Крім цього, ОСОБА № 8 почергово, на протязі 2022-2023 разом із ОСОБА № 6 приїжджали до «нарколабораторії» в с. ОСОБА_7, перевіряючи стан обладнання для вирощування наркотичних засобів, стан висаджених росин конопель та забезпечували усунення всіх наявних дрібних несправностей, які могли виникати в процесі виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу. Вказані дії здійснювалися як шляхом самостійного ремонту, заміни обладнання, так і шляхом забезпечення прибуття відповідних спеціалістів, з числа довірених осіб, у тому числі ОСОБА № 7 та ОСОБА № 9. Указані особи, безпосередньо підпорядковувались ОСОБА № 1 та за його дорученням ОСОБА № 6, який контролював їх діяльність.

Використовуючи поради та навички ОСОБА № 7, ОСОБА № 9 та інших учасників злочинної організації, враховуючи свій власний досвід, ОСОБА № 1, за участі ОСОБА_5 , ОСОБА АДРЕСА_30 , у не встановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше листопада 2022 забезпечив придбання, перевезення та передачу обладнання призначеного для виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах на територію «нарколабораторії» за адресою: АДРЕСА_3 . Після цьго учасники злочинної організації розпочали безперервний процес вирощування рослин конопель, в кількості 50 рослин, під 27 лампами типу «ДНАТ» та 8 лампами типу «LED», та виробництво особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, методом «гідропоніка» за вказаною адресою.

Для виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, на території «нарколабораторії» за адресою: АДРЕСА_3 , ОСОБА АДРЕСА_5 безпосередньо залучив ОСОБА_5 , ОСОБА АДРЕСА_31 , ОСОБА № 9.

Крім, вказаної «нарколабораторії», у не встановлений досудовим розслідуванням час та не встановлених на даний час досудовим розслідуванням місцях, до 23.02.2023 учасники злочинної організації також організували інші місця виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, як методом «гідропоніка», так і методом вирощування рослин коноплі на відкритих ділянках місцевості, та розпочали процес його виробництва, в особливо великих розмірах на території Кіровоградської, Дніпропетровської, Полтавської областей.

Канабіс, який було вироблено у «нарколабораторії» за адресою: АДРЕСА_3 , та інших «нарколабораторіях», які діяли до 23.02.2023, та який належав ОСОБА АДРЕСА_32 , які частково фінансували протиправну діяльність злочинної організації - ОСОБА № 1 зберігав у різних, спеціально та завчасно пристосованих місцях.

Крім цього, ОСОБА № 1, ОСОБА_5 , ОСОБА АДРЕСА_33 та інші не встановлені на даний час особи, діючи в складі злочинної організації, забезпечували її діяльність, а також здійснювали відповідні конспіраційні заходи, з метою уникнення від викриття незаконної діяльності злочинної організації правоохоронними органами, а саме:

- забезпечили належну охорону місць для виробництва та зберігання особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабісу, в особливо великих розмірах, шляхом обладнання «накролабораторії» за адресою: АДРЕСА_3 , системою відео нагляду та фізичною охороною, встановлення огорожі по периметру, закриття вікон та віконних пройомів, щоб унеможливити візуальний огляд приміщення з вуличної сторони, облаштування схованок для зберігання наркотичних засобів;

- ОСОБА № 1 організував поповнення своїх карткових рахунків та рахунків інших учасників злочинної організації готівковими коштами, шляхом використання терміналів для поповнення, відповідних електронних платіжних систем та банкоматів, без зазначення призначення платежів або із зазначенням вигаданих підстав, та без зазначення справжніх даних відправників;

- ОСОБА № 1 та інші учасники злочинної організації, достовірно знаючи про використання правоохоронними органами для відслідковування місця перебування осіб спеціальних GPS-трекерів постійно перевіряли свої автомобілі на СТО, з метою виявлення вказаних трекерів, а також періодично змінювали автомобілі, на яких приїздили в основні місця виробництва та зберігання наркотичних засобів, використовуючи при цьому автомобілі інших учасників злочинної організації чи їх близьких родичів, або автомобілі знайомих, які не були залучені до протиправної діяльності. Для перевезення партій наркотичних засобів у вказаних автомобілях використовувалися спеціальні схованки. Так ОСОБА № 1 здійснював перевезення наркотичних засобів у корпусі передньої фари належного йому автомобіля марки «SKODA OCTAVIA A5 combi», д.н.з. НОМЕР_2 ;

- достовірно знаючи форми та методи документування протиправної діяльності працівниками правоохоронних органів, зокрема шляхом прослуховування мобільних телефонів через GSM-зв`язок, відслідковування місця перебування абонентів, а також можливості прикріплення GPS-трекерів на автомобілі, ОСОБА № 1 налагодив спілкування та пересилання важливої інформації, пов`язаної з незаконним обігом наркотичних засобів між усіма учасниками злочинної організації та іншими особами, які були залучені до протиправної діяльності лише за допомогою інтернет - месенджерів «Telegram», «WhatsApp», «Signal». При цьому, під час реєстрації вказаних інтернет-месенджерів ОСОБА № 1 та інші учасники використовували не лише свої постійні номери мобільних телефонів, а й «одноразові». ОСОБА № 1 та інші учасники злочинної організації, у період діяльності злочинної організації, періодично змінювали номери своїх мобільних телефонів та самі термінали мобільного зв`язку. Також під час проведення робіт безпосередньо в приміщенні «нарколабораторій» учасники злочинної організації, зокрема ОСОБА № 11, та ОСОБА № 7 вимикали свої мобільні телефони, або взагалі залишали їх вдома. Спілкування, у разі такої нагальної потреби, відбувалося з мобільних телефонів інших осіб, базові станції операторів мобільного зв`язку яких могли бути постійно поруч з «нарколабораторіями», у зв`язку з їх постійним місцем проживанням у вказаній місцевості. Спілкування з

ОСОБА № 7, який являвся основним спеціалістом у процесі виробництва наркотичних засобів відбувалося лише через інтернет-месенджери «Telegram», «WhatsApp», «Signal» з мобільних телефонів ОСОБА № НОМЕР_16 , який мешкав в АДРЕСА_41 , на відстані 4 км від «накролабораторії» в АДРЕСА_3 та ОСОБА АДРЕСА_42 на відстані 15 км від «накролабораторії» і в АДРЕСА_3 . Такі конспіративні дії учасників злочинної організації та її керівника, мало не викликати підозр та не давати змогу правоохоронним органам встановити місцезнаходження «нарколабораторій».

ОСОБА № 1 проводив регулярні зустрічі як особисто, так і за допомогою інших учасників злочинної організації з працівниками правоохоронних органів в регіонах, які безпосередньо мали погодити вказану протиправну діяльність та контролювати інші правоохоронні органи, з метою забезпечення не втручання в протиправну діяльність злочинної організації. ОСОБА № 1 особисто зустрічався, спілкувався та погоджував свої дії з правоохоронцями, які займали керівні посади середньої ланки в правоохоронних органах, що здійснюють боротьбу з незаконним обігом наркотичних засобів в Дніпропетровській та Луганській областях, зокрема ОСОБА № 10.

Також, ОСОБА № 1 особисто, та шляхом залучення грошових коштів ОСОБА № 11 організував фінансування діяльності злочинної організації та забезпечив надання грошових коштів на створення та функціонування місць виробництва та зберігання з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах, шляхом:

- закупівлі за власні та залучені до протиправної діяльності кошти від ОСОБА № 11 необхідного обладнання, такого як генератори, лампи, елементи системи живлення, крапельного поливу, будівельні матеріали для облаштування діяльності, кондиціонери, добрива, насіннєвий матеріал для вирощування рослин коноплі;

- стабільної системи оплати за виконані роботи та за надані послуги, як учасникам злочинної організації. Так, ОСОБА № 1 постійно та системно, як особисто, так і через рахунки зареєстровані на учасників злочинної організації перераховував грошові кошти ОСОБА № 3 з метою вчасної оплати комунальних послуг, земельного податку, надавав ОСОБА № 3 грошові кошти за використання в протиправній діяльності нерухомого майна, право власності на яке оформлено на ОСОБА АДРЕСА_37 ;

- передачі готівкових коштів та перекази на карткові рахунки учасників злочинної організації та рахунки їх близьких родичів грошових коштів у вигляді відсотків від прибутку, отриманого від злочинної діяльності, оплати учасникам злочинної організації грошових коштів за виконані роботи, зокрема зберігання особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах, охорону приміщень, перевезення та пересилку наркотичних засобів, оплати придбання та оренди транспортних засобів, нерухомого майна для використання їх в діяльності злочинної організації.

Крім того, з метою конспірації, вирощений та висушений особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс, у «нарколабораторії» розташованій за адресою АДРЕСА_3 , учасники злочинної організації з 2022 року зберігали в окремих місцях, які були віддалені від місця виробництва наркотичних засобів, заздалегідь підготовлених гаражах, надвірних господарських спорудах, де було облаштовано схованки.

До вказаних місць зберігання з метою подальшого збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, серед інших місць, також відносилися ІНФОРМАЦІЯ_23 № НОМЕР_12 в ГБК «Планер» (код ЄДРОПУ 23360190), розташований по АДРЕСА_1, та гаражі № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 в ГБК « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ 23010113), розташований по АДРЕСА_66, які знаходяться в користуванні учасника злочинної організації ОСОБА № 5.

18.10.2023 в ході обшуку за адресою АДРЕСА_3 , на земельній ділянці з кадастровим номером 5322483805:05:003:0293 - за місцем розташування «нарколабораторії» виявлено, що в підвальному приміщенні, в одній із кімнат (лівій) із застосуванням діючої системи вентиляції, зволоження, системи поливу та освітлення у агромінеральній ваті «Grodan» вирощується 24 кущі рослини коноплі. Крім того, виявлено, що в іншій кімнаті (правій) із застосуванням діючої системи вентиляції, зволоження, системи поливу та освітлення у агромінеральній ваті «Grodan» вирощується 119 кущів рослин коноплі. Крім того, в іншій (центральній) кімнаті підвалу із застосуванням діючої системи вентиляції, зволоження, системи поливу та освітлення у горщиках вирощується 19 кущів рослин коноплі.

Вилучені при обшуку 90 рослин зеленого кольору, є рослинами роду коноплі (Cannabis), які віднесені до рослин, які містять наркотичні засоби та психотропні речовини і обіг яких допускається для промислових цілей. Речовина рослинного походження у вигляді фрагментів листя і суцвіть зеленого кольору, є фрагментами рослин роду коноплі (Cannabis).

Вилучені при обшуку 72 (сімдесят дві) рослини зеленого кольору, є рослинами роду коноплі (Cannabis), які віднесені до рослин, які містять наркотичні засоби та психотропні речовини і обіг яких допускається для промислових цілей.

Крім цього, в ході обшуку приміщення за адресою: АДРЕСА_3 виявлено мінеральні добрива, які використовувалися учасниками злочинної організації, спеціальні пристрої для виробництва наркотичних засобів та контролю їх якості, а також обладнання призначене для виробництва наркотичних засобів - особливо небезпечного наркотичного засобу-канабіс, а саме: каністри органічних добрив для гідропоніки фірми « HESI », які були переслані за допомогою поштового оператора Нова Пошта відправленням № 20 4507 9320 9328 0006 , 20 невикористаних кубів агромінеральної вати «Grodan», вимірювальний пристрій pH/температури у грунті, чорнові записи, інструкції з використанням добрив, 2 пакети по 20 літрів субстрату «Поліський» універсальний з біогумусом, осушувач повітря «Ballu model: BD60U», 3 світлодіодні системи для освітлення рослин «Inventronics Model: EUM-680S15AMG», 8 металевих конструкцій для освітлення рослин, 15 труб, частин системи поливу, 11 електронних баластів «LUCILU 600W», 10 електронних баластів «LUCILU 600W», 5 ламп для освітлення рослин білого кольору «HPLED200 R1.00», 2 системи для освітлення рослин «Lumatek Zeus 600w PRO».

Таким чином, своїми діями, які виразились організації, утриманні місць для незаконного виробництва наркотичних засобів, з корисливих мотивів, вчинене у складі злочинної організації, ОСОБА_5 , вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 317 КК України.

Крім того, ОСОБА № 1 здійснюючи керівництво злочинною організацією та приймаючи безпосередню участь у діяльності злочинної організації, з метою отримання стабільного незаконного прибутку за рахунок незаконного виробництва, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту та збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабісу, в особливо великих розмірах, діючи з прямим умислом, згідно раніше розробленого ним плану злочинних дій, відомого всім учасникам злочинної організації, з корисливих мотивів, за участі ОСОБА_5 , ОСОБА АДРЕСА_40 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше листопада 2022, з метою використання в «нарколабораторії» на території домоволодіння за адресою: АДРЕСА_3 , а також земельної ділянки з кадастровим номером 5322483805:05:003:0293 площею 0,2499 га, які на праві приватної власності зареєстровано за ОСОБА № 3, організував незаконне придбання, зберігання, передачу іншим особам обладнання призначеного для виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабісу, вчинені з метою виробництва цього наркотичного засобу, за наступних обставин.

Так, ОСОБА № 1, відповідно до договорів купівлі-продажу з реєстраційними номерами 1334 та 1337 (посвідчених приватним нотаріусом Кременчуцького районного нотаріального округу Полтавської області ОСОБА_31 ) придбав на ім`я ОСОБА № 3 житловий будинок, з господарськими будівлями та спорудами загальною площею 214,8 квадратних метрів і земельну ділянку з кадастровим номером 5322483805:05:003:0293 площею 0,2499 га за адресою: АДРЕСА_3 .

В подальшому, у не встановлений досудовим розслідуванням час, у період з грудня 2019 по листопад 2022, продовжуючи втілювати свій злочинний план, направлений на незаконне виробництво, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту та збут особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах, діючи з корисливих мотивів, ОСОБА № 1, за участі ОСОБА_5 , ОСОБА АДРЕСА_28 , вчинив ряд дій, спрямованих на організацію місця для незаконного виробництва, зберігання особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабісу, вирощеного за спеціальними умовами - методом «гідропоніка» за адресою: АДРЕСА_3 - «нарколабораторію», обладнавши вказане приміщення під вимоги та умови, які були необхідні для виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, методом «гідропоніка». Для цього встановивши відповідні стелажі, вентиляцію, фільтри, утеплення, ізоляцію, кондиціонери для підтримки необхідного температурного режиму в приміщенні, спеціальні лампи для освітлення та пришвидшення росту в кількості 27 штук типу «ДНАТ» та «LED», з відповідними розпалювачами та електронікою, систему безперебійного живлення, систему зрошення та крапельного поливу.

При цьому, вирощування особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, за методом «гідропоніка» потребує спеціальних знань та навичок в області органічних, агрономічних та хімічних наук, якими ОСОБА № 1 не володів у повному обсязі. З метою організації правильного процесу якісного виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, та постійного контролю за вказаним процесом, ОСОБА № 1 підшукав серед своїх знайомих, з числа колишніх мешканців АДРЕСА_29 , фахового спеціаліста ОСОБА № 7, якого учасники злочинної організації завуальовано називали на прізвисько « ОСОБА_32 » або «ОСОБА_59». Вказана особа безпосередньо організовувала систему живлення рослин, надавала ОСОБА № 1 та іншим учасникам злочинної організації дієві вказівки щодо закупівлі відповідних добрив та додаткових елементів живлення, дренажних матеріалів, які необхідно застосовувати під час вирощування рослин коноплі методом «гідропоніка», обирав насіння конопель для висадки, вказував та погоджував елементи, які будуть застосовані під час побудови системи зрошування та крапельного поливу, та безпосередньо контролював процес вирощування.

Крім цього, з метою забезпечення безперебійної роботи всіх електроприладів та мереж, які необхідні для вказаної протиправної діяльності, зокрема кондиціонерів, генераторів, систем забезпечення безперебійної напруги, спеціальних ламп освітлення, ОСОБА № 1 підшукав серед своїх знайомих, з числа колишніх мешканців АДРЕСА_29 фахового спеціаліста в області «енергетики та живлення» ОСОБА № 9.

З метою забезпечення безперервного процесу діяльності «нарколабораторії» за адресою АДРЕСА_3 , що полягав у постійному, стабільному, безупинному циклі висадки, вирощування рослин коноплі, збору особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, та подальшої висадки нової партії рослин конопель, ОСОБА № 1, залучив до вказаної протиправної діяльності ОСОБА № 8.

З метою контролю за діяльністю «нарколабораторії» в АДРЕСА_3 та залучених до її діяльності працівників, ОСОБА № 1 залучив свого «кума» ОСОБА № 6. ОСОБА № 8 разом із ОСОБА АДРЕСА_43 . Так, у не встановлений слідством час, але не пізніше листопада 2022, в домоволодінні, яке знаходиться в АДРЕСА_4 , яке використовувалось для початкового вирощування молодих ролин коноплі «маточник», ОСОБА № НОМЕР_20 , діючи на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, системно, у заздалегідь встановлений та погоджений ОСОБА № 1 та іншими учасниками злочинної організації час, здійснював висадку насіння конопель та їх попереднє пророщування до відповідної стадії, з метою організації безперервного циклу діяльності «нарколабораторії» в АДРЕСА_3 .

В подальшому, попередньо пророщені в «маточнику» рослини конопель перевозилися в «нарколабораторію» в АДРЕСА_3 , та процес їх подальшого вирощування вже перебував під особистим контролем ОСОБА № 7, ОСОБА № 1 та інших учасників злочинної організації.

Крім цього, ОСОБА № 8 на протязі 2022-2023 разом із ОСОБА № 6, почергово приїжджали до «нарколабораторії» в с. ОСОБА_7, перевіряючи стан обладнання для вирощування наркотичних засобів, стан висаджених росин конопель та забезпечували усунення всіх наявних дрібних несправностей, які виникали в процесі виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу. Вказані дії здійснювалися як шляхом самостійного ремонту, заміни обладнання, так і шляхом забезпечення прибуття відповідних спеціалістів ОСОБА № 7 та ОСОБА № 9. Указані особи, безпосередньо підпорядковувались організатору та за його дорученням ОСОБА № 6, який їх контролював.

Використовуючи поради та навички ОСОБА № 7, ОСОБА № 9 та інших учасників злочинної організації, враховуючи свій власний досвід, ОСОБА № НОМЕР_6 , за участі ОСОБА_5 , ОСОБА АДРЕСА_30 , у не встановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше листопада 2022 забезпечив придбання, перевезення та передачу обладнання призначеного для виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах на територію «нарколабораторії» за адресою: АДРЕСА_3 . Після цього учасники злочинної організації розпочали безперервний процес вирощування рослин конопель, в кількості 50 рослин, під 27 лампами типу «ДНАТ» та 8 лампами типу «LED», виробництво особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, методом «гідропоніка» за вказаною адресою.

Для виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, на території «нарколабораторії» розташованої за адресою АДРЕСА_3 , ОСОБА АДРЕСА_5 безпосередньо залучив ОСОБА_5 , ОСОБА АДРЕСА_31 , ОСОБА № 9.

Крім, указаної «нарколабораторії», у не встановлений досудовим розслідуванням час та не встановлених на даний час досудовим розслідуванням місцях, у період до 23.02.2023 учасники злочинної організації також організували інші місця виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, як методом «гідропоніка», так і методом вирощування рослин коноплі на відкритих ділянках місцевості, та розпочали процес його виробництва, в особливо великих розмірах на території Кіровоградської, Дніпропетровської, Полтавської областей.

Канабіс, який було вироблено у «нарколабораторії» розташованої за адресою АДРЕСА_3 , який належав ОСОБА АДРЕСА_32 , які фінансували протиправну діяльність злочинної організації - ОСОБА № 1 зберігав у різних, спеціально та завчасно пристосованих місцях.

ОСОБА № 1, ОСОБА_5 , ОСОБА АДРЕСА_33 , забезпечували діяльність указаної«нарколабораторії», а також здійснювали відповідні конспіраційні заходи, з метою уникнення від викриття незаконної діяльності злочинної організації правоохоронними органами, а саме:

- забезпечили належну охорону місць для виробництва та зберігання особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабісу, в особливо великих розмірах, шляхом обладнання «накролабораторії» розташованої за адресою АДРЕСА_3 , системою відео нагляду та фізичною охороною, встановлення огорожі по периметру, закриття вікон та віконних пройомів, щоб унеможливити візуальний огляд приміщення з вуличної сторони, облаштування схованок для зберігання наркотичних засобів;

- ОСОБА № 1 організував поповнення своїх карткових рахунків та рахунків інших учасників злочинної організації готівковими коштами, шляхом використання терміналів для поповнення, відповідних електронних платіжних систем та банкоматів, без зазначення призначення платежів або із зазначенням вигаданих підстав, та без зазначення справжніх даних відправників;

- ОСОБА № 1 та інші учасники злочинної організації, достовірно знаючи про використання правоохоронними органами для відслідковування місця перебування осіб спеціальних GPS-трекерів постійно перевіряли свої автомобілі на СТО, з метою виявлення вказаних трекерів, а також періодично змінювали автомобілі, на яких приїздили в основні місця виробництва та зберігання наркотичних засобів, використовуючи при цьому автомобілі інших учасників злочинної організації чи їх близьких родичів, або автомобілі знайомих, які не були залучені до протиправної діяльності. Для перевезення партій наркотичних засобів у вказаних автомобілях використовувалися спеціальні схованки. ОСОБА № 1 здійснював перевезення наркотичних засобів у корпусі передньої фари належного йому автомобіля марки «SKODA OCTAVIA A5 combi», д.н.з. НОМЕР_2 .

- достовірно знаючи форми та методи документування протиправної діяльності працівниками правоохоронних органів, у тому числі шляхом прослуховування мобільних телефонів через GSM-зв`язок, відслідковування місця перебування абонентів, а також можливості прикріплення GPS-трекерів на автомобілі, ОСОБА № 1 налагодив спілкування та пересилання важливої інформації, пов`язаної з незаконним обігом наркотичних засобів між усіма учасниками злочинної організації та іншими особами, які були залучені до протиправної діяльності лише за допомогою інтернет - месенджерів «Telegram», «WhatsApp», «Signal». При цьому, під час реєстрації вказаних інтернет-месенджерів ОСОБА № 1 та інші учасники злочинної організації використовували не лише свої номери мобільних телефонів, а й «одноразові». ОСОБА № 1 та інші учасники злочинної організації, у період діяльності злочинної організації, періодично змінювали номери своїх мобільних телефонів та самі термінали мобільного зв`язку. Під час проведення робіт безпосередньо в приміщенні «нарколабораторій» учасники злочинної організації ОСОБА № 11, та ОСОБА № 7 вимикали свої мобільні телефони, або залишали їх вдома. Спілкування, у разі нагальної потреби, відбувалося з мобільних телефонів інших осіб. Спілкування з ОСОБА № 7, який являвся основним спеціалістом у процесі виробництва наркотичних засобів відбувалося лише через інтернет-месенджери «Telegram», «WhatsApp», «Signal» з мобільних телефонів ОСОБА № НОМЕР_16 , та ОСОБА № 8. Такі конспіративні дії вчинялись з метою ускладнення правоохоронним органам ідентифікації точного місцезнаходження «нарколабораторії».

ОСОБА № 1 проводив регулярні зустрічі як особисто, так і через інших учасників злочинної організації з працівниками правоохоронних органів в регіонах, які безпосередньо погоджували указану протиправну діяльність та контролювали інші правоохоронні органи, з метою забезпечення не втручання в протиправну діяльність злочинної організації. ОСОБА № 1 зустрічався, спілкувався та погоджував свої дії з правоохоронцями, які займали керівні посади середньої ланки в правоохоронних органах, які здійснюють боротьбу з незаконним обігом наркотичних засобів в Дніпропетровській та Луганській областях, серед яких ОСОБА № 10.

ОСОБА № 1 залучивши власні грошові кошти та кошти ОСОБА № 11 організував фінансування діяльності злочинної організації та забезпечив надання грошових коштів на створення та функціонування місць виробництва та зберігання з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах, шляхом:

- закупівлі за власні та залучені грошові кошти від ОСОБА № 11 необхідного обладнання, генераторів, ламп, елементів системи живлення, крапельного поливу, будівельних матеріалів для облаштування діяльності, кондиціонерів, добрив, насіннєвого матеріалу для вирощування рослин коноплі;

- стабільної системи оплати за виконані роботи та за надані послуги, як учасникам злочинної організації, так і іншим особам, які були залучені для вказаних протиправних дій. Так, ОСОБА № 1 постійно та системно, як особисто, так і через рахунки зареєстровані на учасників злочинної організації перераховував грошові кошти ОСОБА № 3 з метою вчасної оплати комунальних послуг, земельного податку, надавав ОСОБА № 3 грошові кошти за використання в протиправній діяльності нерухомого майна, право власності на яке оформлено на ОСОБА АДРЕСА_37 ;

- передачі готівковими коштами та переказами на карткові рахунки учасників злочинної організації та рахунки їх близьких родичів грошових коштів у вигляді відсотків від прибутку отриманого від злочинної діяльності, оплати учасникам злочинної організації грошових коштів за виконані роботи, зокрема зберігання особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах, охорону приміщень, перевезення та пересилку наркотичних засобів, оплати придбання та оренди транспортних засобів, нерухомого майна для використання їх в діяльності злочинної організації.

18.10.2023 проведено обшук за адресою: АДРЕСА_3 , на земельній ділянці з кадастровим номером 5322483805:05:003:0293 - за місцем розташування «нарколабораторії», під час якого виявлено, що в підвальному приміщенні, в одній із кімнат (лівій) із застосуванням діючої системи вентиляції, зволоження, системи поливу та освітлення у агромінеральній ваті «Grodan» вирощується 24 кущі рослин коноплі. Крім того, в іншій кімнаті (правій) із застосуванням діючої системи вентиляції, зволоження, системи поливу та освітлення у агромінеральній ваті «Grodan» вирощується 119 кущів рослин коноплі. В центральній кімнаті підвалу із застосуванням діючої системи вентиляції, зволоження, системи поливу та освітлення у горщиках вирощується 19 кущів рослин коноплі.

Вилучені при обшуку 90 рослин зеленого кольору, є рослинами роду коноплі (Cannabis), які віднесені до рослин, які містять наркотичні засоби та психотропні речовини і обіг яких допускається для промислових цілей. Речовина рослинного походження у вигляді фрагментів листя і суцвіть зеленого кольору, є фрагментами рослин роду коноплі (Cannabis).

Вилучені при обшуку 72 (сімдесят дві) рослини зеленого кольору, є рослинами роду коноплі (Cannabis), які віднесені до рослин, які містять наркотичні засоби та психотропні речовини і обіг яких допускається для промислових цілей.

Крім цього, в ході обшуку у вказаному приміщенні за адресою: АДРЕСА_3 виявлено мінеральні добрива, які використовувалися учасниками злочинної організації, спеціальні пристрої для виробництва наркотичних засобів та контролю їх якості, інше обладнання призначене для виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу-канабіс, таке як каністри органічних добрив для гідропоніки фірми «HESI», 20 невикористаних кубів агромінеральної вати «Grodan», вимірювальний пристрій pH/температури у грунті, чорнові записи, інструкції з використанням добрив, 2 пакети по 20 літрів субстрату «Поліський» універсальний з біогумусом, осушувач повітря «Ballu model: BD60U», 3 світлодіодні системи для освітлення рослин «Inventronics Model: EUM-680S15AMG», 8 металевих конструкцій для освітлення рослин, 15 труб, частин системи поливу, 11 електронних баластів «LUCILU 600W», 10 електронних баластів «LUCILU 600W», 5 ламп для освітлення рослин «HPLED200 R1.00.», 2 системи для освітлення рослин «Lumatek Zeus 600w PRO».

Таким чином, своїми діями, які виразились в організації незаконного придбання, зберігання, передачі іншим особам обладнання призначеного для виробництва наркотичних засобів, вчинені з метою виробництва особливо небезпечних наркотичних засобів, вчинене у складі злочинної організації, ОСОБА_5 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 313 КК України.

Крім того, ОСОБА № 1 здійснюючи керівництво злочинною організацією та приймаючи безпосередню участь у діяльності злочинної організації, з метою отримання стабільного незаконного прибутку шляхом вчинення злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, діючи з прямим умислом, згідно раніше розробленого ним плану злочинних дій, відомого всім учасникам злочинної організації, з корисливих мотивів, за участі ОСОБА_5 , ОСОБА АДРЕСА_44 , з березня 2023 по 24.07.2023 організував, утримував місце для незаконного виробництва особливо небезпечних наркотичних засобу, обіг якого заборонено - канабісу, розташоване за адресою: АДРЕСА_5 , які на праві приватної власності зареєстровані за ОСОБА № 4, а також надав приміщення з цією ж метою, з корисливих мотивів за наступних обставин.

Так, ОСОБА № 1 відповідно до договору купівлі-продажу з реєстраційним номером 2512, посвідченого приватним нотаріусом Дніпровського міського нотаріального округу ОСОБА_35 , придбав за 2 млн. 500 тис. грн. та оформив на ім`я ОСОБА № НОМЕР_4 , комплекс нежитлових будівель та споруд загальною площею 4629 м2 за адресою: АДРЕСА_5 , який розташовано на земельній ділянці з кадастровим номером 1210200000:01:006:0009 площею 2,4166 Га.

У зв`язку з нагальною потребою у готівкових коштах, не пізніше 08.06.2022 ОСОБА № 1, являючись фактичним власником вказаних приміщень, які зареєстровано на ОСОБА № 4 прийняв рішення про реалізацію вказаного нерухомого майна. З цією метою ОСОБА № 1 домовився зі своєю знайомою , яка являється ріелтором на ім`я ОСОБА_36 про публікацію оголошення від її імені на сайті ІНФОРМАЦІЯ_13 за посиланням « ІНФОРМАЦІЯ_13 » про продаж чи інше відчуження комплексу нежитлових будівель та споруд загальною площею 4629 м2 за адресою: АДРЕСА_5 за ціною 110 тис. доларів США.

На виконання вказаної домовленості ОСОБА_36 , яка використовує обліковий запис з номером телефону НОМЕР_22 , логін: ІНФОРМАЦІЯ_14 08.06.2022 створила на сайті OLX оголошення, за посиланням « ІНФОРМАЦІЯ_13 », про продаж комплексу нежитлових будівель та споруд загальною площею 4629 м2 за адресою: АДРЕСА_5 , за ціною 110 000 доларів США, ID оголошення: НОМЕР_23 .

Крім цього, у не встановлений досудовим розслідуванням точний час, але не пізніше 26.03.2023 ОСОБА № 1, продовжуючи свою злочинну діяльність, аналізуючи попит та ціни на особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс, встановив факт того, що найбільший попит серед осіб, які вживають наркотичні засоби мається на особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс, вирощений методом «гідропоніка». Врахувавши той факт, що організована та контрольована ОСОБА № 1 «нарколабораторія» за адресою АДРЕСА_3 , не може забезпечити відповідну кількість виробленого та готового до вживання особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, який учасники злочинної організації можуть збути, та врахувавши загальну кількість та якість залишків наркотичних засобів, які у ОСОБА № 1 і учасників злочинної організації залишилися на зберіганні, наявність у ОСОБА № 1 та інших учасників злочинної організації рухомого, нерухомого майна та фінансів, станом на березень 2023, які можуть бути задіяні у протиправній діяльності, ОСОБА № 1 вирішив організувати діяльність двох нових «нарколабораторій» на території Дніпропетровської та Харківської областей.

На території Дніпропетровської області ОСОБА № 1 запланував діяльність «нарколабораторії» з виготовлення особливо небезпечного наркотичного засобу - канабісу, методом «гідропоніка», а на території Харківської області ОСОБА № 1 запланував діяльність «нарколабораторії» з виготовлення особливо небезпечного наркотичного засобу - канабісу, на відкритій ділянці місцевості.

При цьому, вирощування особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабісу, у за методом «гідропоніка» потребує спеціальних знань та навичок, у тому числі в області органічних, агрономічних та хімічних наук. З метою організації правильного процесу виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабісу, та постійного контролю за вказаним процесом в «нарколабораторії», розташованій за адресою АДРЕСА_5 , ОСОБА № 1 залучив фахового спеціаліста - ОСОБА № НОМЕР_24 , який паралельно вже був задіяний до процесів виробництва в іншій «нарколабораторії» розташовані за адресою АДРЕСА_3 .

ОСОБА № 7 безпосередньо організовував систему живлення рослин у вказаних «нарколабораторіях», надавав ОСОБА № 1 та іншим учасникам злочинної організації фахові поради щодо закупівлі відповідних добрив та додаткових елементів живлення, дренажних матеріалів, які необхідно застосовувати під час вирощування наркотичних засобів методом «гідропоніка», обирав насіння конопель для висадки, вказував та погоджував елементи, які будуть застосовані під час побудови системи зрошування та крапельного поливу, контролював процес вирощування, шляхом періодичної присутності в «нарколабораторіях».

З метою забезпечення безперебійної роботи всіх електроприладів та мереж, які необхідні для вказаної протиправної діяльності, зокрема кондиціонерів, генераторів, спеціальних ламп освітлення, ОСОБА № 1 залучив ОСОБА № 9 до діяльності у нарколабораторії за адресою АДРЕСА_5 , який паралельно був задіяний в протиправній діяльності на «нарколабораторії» розташовані за адресою АДРЕСА_3 .

Продовжуючи реалізовувати свій злочинний план, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці в м. Дніпро, не пізніше 26.03.2023 ОСОБА № 1 запропонував своєму брату ОСОБА № 11 долучитися до протиправної діяльності щодо організації нової «нарколабораторії» за адресою АДРЕСА_5 , та її співфінансування.

Так, ОСОБА № 1 повідомив ОСОБА № 11 про його план створення та діяльності нової «нарколабораторії» в одному із приміщень, які розташовані за адресою: АДРЕСА_5 . При цьому, ОСОБА № 1 запропонував ОСОБА № 11, здійснити часткове фінансування указаної «нарколабораторії», з метою отримання в подальшому незаконного прибутку від збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, виробленого методом «гідропоніка», на що ОСОБА № 11 погодився.

ОСОБА № 1 розповів ОСОБА № 11 про запланований склад та кількість осіб, які ОСОБА № 1 планував задіяти під час організації діяльності вказаної «нарколабораторії», про ймовірні суми фінансування, про наявність у нього частини відповідного обладнання для організації діяльності «нарколабораторії», про заплановану кількість та якість вирощених рослин коноплі, а саме ОСОБА № 1 запропонував залучити до організації її діяльності наступних осіб:

- ОСОБА_5 , який мав допомагати в організації облаштування приміщення «нарколабораторії», у виробництві канабісу, шляхом збору «врожаю» та подальшому збуті виробленого особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, доставки необхідних матеріалів для облаштування «нарколабораторії», безпосередньої допомоги під час облаштування «нарколабораторії» та періодично приїжджати у «нарколабораторію» з метою контролю процесу виробництва;

- ОСОБА № 4, оскільки вказані нежитлові приміщення, де мала бути облаштована «нарколабораторія» зареєстровані на його ім`я. ОСОБА № 4 мала надавати свій транспортний засіб автомобіль марки «Skoda Oktavia»,

д.н.з. НОМЕР_3 для поїздок в «нарколабораторію» іншим учасникам злочинної організації, приймати безпосередню участь у виробництві особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу та його збиранні;

- ОСОБА № 3 який мав допомагати в організації облаштування приміщення «нарколабораторії», у виробництві канабісу, шляхом збору «врожаю» та подальшому збуті вироблених наркотичних засобів, періодично приїжджати на «нарколабораторію» з метою допомоги у виробництві;

- ОСОБА № НОМЕР_16 , який мав контролювати всіх задіяних працівників в укзщаній «нарколабораторії» та надавати свій автомобіль марки «Opel Astra», д.н.з. НОМЕР_5 для перевезення обладнання що використовується для виготовлення наркотичних засобів та самих наркотичних засобів;

- ОСОБА № 8, який мав допомагати ОСОБА № 6 в контролі за діяльністю «нарколабораторії», доставці необхідних матеріалів для облаштування «нарколабораторії», облаштування «нарколабораторії»;

- ОСОБА № НОМЕР_24 , який мав організувати та контролювати процес вирощування рослин коноплі, виготовлення особливо-небезпечного наркотичного засобу-канабісу, методом «гідропоніка»;

- ОСОБА № НОМЕР_25 , який мав налагодити та постійно підтримувати всі електроприлади, які використовуються в процесі виготовлення особливо-небезпечного наркотичного засобу-канабісу, методом «гідропоніка», та контролювати роботу інших учасників злочинної організації на вказаному об`єкті;

- ОСОБА № НОМЕР_15 , який мав виконувати функції охоронця, різноробочого і допомагати ОСОБА № 9 та ОСОБА № 7 під час вирощування рослин конопель;

- ОСОБА № 13, який мав виконувати функції охоронця, різноробочого і допомагати ОСОБА № 9 та ОСОБА № 7 під час вирощування рослин конопель;

- ОСОБА № 10, який мав надати дозвіл на початок протиправної діяльності та здійснювати подальше прикриття цієї злочинної діяльності.

Вислухавши описану пропозицію, ОСОБА № 11 погодився на часткове фінансування «нарколабораторії» розташованої за адресою АДРЕСА_5 , безпосередню участь в її облаштуванні та організації діяльності. За цим ОСОБА № 1 та ОСОБА № НОМЕР_19 , у період з 26.03.2023 по 03.04.2023 спільно виїхали на місце розташування «нарколабораторії» у м. Вільногірськ, оглянули приміщення, які розташовані на території та визначили окреме приміщення та точне місце розташування «нарколабораторії», яке було в одноповерховій будівлі з білої цегли, біля якої знаходиться металева бочка білого кольору, та перпендикулярно якій знаходиться металевий ангар прямокутної форми.

Після цього ОСОБА № 1 та ОСОБА № НОМЕР_19 , розпочали втілювати злочинний план та вчиняти активні дії, направлені на облаштування та організацію діяльності «нарколабораторії» за адресою АДРЕСА_5 , в якій з червня 2023 до 21.07.2023 здійснювалося незаконне вирощування рослин конопель, в кількості 240 кущів.

Крім цього, на виконання вказаного злочинного плану ОСОБА АДРЕСА_5 , не пізніше 27.03.2023 неодноразово зустрічався з ОСОБА № 4 якому повідомив про свій злочинний план, залучивши до його участі ОСОБА № 4, який його погодив та в свою чергу запропонував залучити до вказаної протиправної діяльності ще двох осіб, з числа раніше їм відомих колишніх мешканців Луганської області. Таким чином до злочинної діяльності було залучено ОСОБА АДРЕСА_45 . Вказані особи мали виконувати функції охоронців та різноробочих у період діяльності лабораторії, постійно проживати на території «нарколабораторії», допомагати в діяльності щодо загальних побутових питань. Графік їх роботи встановлено у черговості один тиждень на території «нарколабораторії», один тиждень відпочинку, позмінно. За вказану роботу ОСОБА № 1 запропонував указаним оособам оплату 1000 доларів США щомісячно, на період діяльності «нарколабораторії». На цю пропозицію ОСОБА № 12 та ОСОБА № 13 погодилися та з 01.04.2023 добровільно вступили до злочинної організації, створеної ОСОБА № 1.

Крім того, з метою конспірації злочинної діяльності, та уникнення кримінальної відповідальності, у разі виявлення зазначеної «нарколабораторії» правоохоронцями, ОСОБА № 4, за попереднім погодженням із ОСОБА № 1, оформив договір оренди нежитлових приміщень за адресою: АДРЕСА_5 , на ОСОБА № 12.

Згідно договору оренди нежитлового приміщення № 1 та акту приймання-передачі нерухомого майна в оренду, укладеного між Орендодавцем - ОСОБА № 4 та Орендарем - ОСОБА № 12, право оренди нежитлових приміщень за адресою: АДРЕСА_5 , оформлено на іншого учасника злочинної організації ОСОБА № НОМЕР_15 , терміном до 01.04.2024.

На виконання вказаного злочинного плану, направленого на виробництво та збут особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах, шляхом створення «нарколабораторії» розташованої за адресою АДРЕСА_46 , з березня 2023 по квітень 2023 почав обговорювати та погоджувати указаний план з іншими учасниками злочинної організації, такими як ОСОБА_5 , ОСОБА

АДРЕСА_47 будучи керівником злочинної організації та здійснюючи протиправну діяльність у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, достовірно знаючи про сферу спливу та оперативні можливості щодо виявлення та документування протиправної діяльності у сфері незаконного обігу наркотичних засобів оперативного підрозділу УСБУ у Дніпропетровській області, керівником якого являвся ОСОБА № НОМЕР_17 , знаючи про близьке спілкування ОСОБА № НОМЕР_17 із «кумом» ОСОБА № 1 почав шукати можливість особисто познайомитися із ОСОБА № НОМЕР_17 та способи організувати їх знайомство, з метою подальшого залучення ОСОБА № 10 до протиправної діяльності злочинної організації та прикриття їх незаконної діяльності на території м. Дніпро та Дніпропетровської області.

Так, у 2022 році, точна дата в ході слідства не встановлена, між ОСОБА АДРЕСА_48 , який перебував на посаді начальника 1 сектору 3 відділу ГВ ЗНД Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області, біля ресторану « ІНФОРМАЦІЯ_9 » в АДРЕСА_49 , відбулася зустріч та знайомство.

Основним напрямом діяльності сектору, керівником якого являвся ОСОБА № НОМЕР_17 , був виявлення та документуванням незаконної діяльності організованих злочинних груп, злочинних організацій та незаконного обігу наркотичних засобів на території АДРЕСА_1 .

Продовжуючи втілювати свій задум по залученню ОСОБА № 10 до протиправної діяльності, ОСОБА № 1 почав налагоджувати з ОСОБА № НОМЕР_17 тісні та довірительні відносини, шляхом надання інформації про протиправну діяльність конкурентів у сфері обігу наркотичних засобів, та поступово повідомляючи ОСОБА № 10 інформацію щодо осіб, які були учасниками злочинної організації, створеної ОСОБА № 1, а також про його плани з розширення своєї протиправної діяльності.

ОСОБА № 1 неодноразово зустрічався з ОСОБА № 10, в попередньо визначених місцях, зокрема кафе « ІНФОРМАЦІЯ_10 », яке розташовано в АДРЕСА_21 , а також за місцем проживання двох інших учасників злочинної організації ОСОБА_5 та ОСОБА АДРЕСА_22 . Зустрічі відбувались в присутності інших учасників злочинної організації.

Крім цього, не пізніше 20.01.2023 ОСОБА № 1 повідомив ОСОБА № 10 про наявність у нього великого комплексу нежитлових приміщень в АДРЕСА_5 , які було оформлено на іншого учасника злочинної організації ОСОБА № 4, які він мав намір використовувати для організації «нарколабораторії». З метою огляду та оцінки використання вказаного майна в подальшій протиправній діяльності 20.01.2023 ОСОБА № 10, з`їхавши в сторону з траси М-04 Е50 направився до міста Вільногірськ Дніпропетровської області, де о 12 год. 23 хв., перебуваючи поряд із нежитловими приміщеннями, які розташовані за адресою: АДРЕСА_5 оглянув їх стан та місцерозташування, після чого повернувся на трасу М-04 Е50 і направився в бік міста Дніпро, де у період часу з 14 год. 08 хв до 14 год. 23 хв. зустрівся із ОСОБА АДРЕСА_23 .

Після описаної зустрічі ОСОБА № 1 почав поступово повідомляти іншим учасникам злочинної організації, ОСОБА АДРЕСА_24 , ОСОБА_5 про запланований ним новий об`єкт, на якому буде здійснюватися виробництво особливо небезпечного наркотичного засобу-канабісу, де буде вирощуватися 240 кущів конопель.

ОСОБА № 1, розуміючи важливість залучення до вказаної протиправної діяльності співробітників правоохоронних органів, які будуть прикривати незаконні дії учасників злочинної організації на території м. Дніпро та Дніпропетровської області, запропонував ОСОБА № 10 вступити до злочинної організації, створеної ОСОБА № 1, з метою забезпечення не втручання правоохоронних органів в протиправну діяльність цієї злочинної організації.

Так, розуміючи, що «нарколабораторія» розташована за адресою АДРЕСА_5 , облаштування якої планувалось здійснити в одному із господарських приміщень, які зареєстровано за ОСОБА № 4, не може працювати на протязі щонайменше 72 днів, для проходження повного циклу вирощування канабісу, без прикриття вказаної протиправної діяльності правоохоронними органами, не пізніше 01.04.2023 ОСОБА № 1, зустрівся біля домоволодіння ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1 з ОСОБА № 10 і в ході цієї зустрічі розповів про вказаний злочинний план та його деталі. Повідомивши ОСОБА № 10 про заплановану суму незаконного прибутку від збуту виробленого особливо небезпечного наркотичного засобу-канабісу, запропонувавши останньому погодити вказану діяльність та забезпечити її подальше прикриття.

13.04.2023 в період з 19 год. 30 хв. до 20 год. 17 хв. за адресою: АДРЕСА_21 в приміщенні кафе « ІНФОРМАЦІЯ_10 » між ОСОБА АДРЕСА_50 , відбувалася повторна зустріч та спілкування, у тому числі з приводу майбутньої діяльності «нарколабораторії» під умовною назвою « ІНФОРМАЦІЯ_6 », в ході якої ОСОБА № 1 отримав погодження на відкриття «нарколабораторії» та запевнення щодо не викриття її діяльності ОСОБА № 10.

Після цього, ОСОБА № 1, видалив оголошення про продаж комплексу нежитлових будівель та споруд загальною площею 4629 м2 за адресою АДРЕСА_5 з сайту OLX повідомив іншим учасникам злочинної організації, у тому числі ОСОБА АДРЕСА_51 , що він отримав остаточну позитивну відповідь від ОСОБА №10 на організацію нової «нарколабораторії». Надалі всі члени злочинної організації почали проводити активні дії, направлені на облаштування одного із приміщень за адресою: АДРЕСА_5 , для організації в ньому «нарколабораторії».

Обладнавши указане приміщення під вимоги та умови, які були необхідні для вирощування особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, методом «гідропоніка», встановивши відповідні стелажі, вентиляцію, фільтри, утеплення, ізоляцію, спеціальні лампи типу «ДНАТ» для освітлення та пришвидшення росту в кількості 72 штуки, систему безперебійного живлення, систему зрошення та крапельного поливу.

Після остаточного погодження ОСОБА № 10 вказаної протиправної діяльності з виробництва особливо небезпечних наркотичних засобів-канабісу, методом «гідропоніка» в АДРЕСА_5 , починаючи з 17.04.2023 ОСОБА № 1 зустрівся із ОСОБА № НОМЕР_24 , якому надав всі необхідні дані та матеріали для організації діяльності «нарколабораторії», а учасники злочинної організації почали активні дії, направлені на облаштування місця здійснення незаконної діяльності та її подальше забезпечення.

19.04.2023 ОСОБА № 7 за допомогою мережі Інтернет знайшов оголошення про продаж необхідних йому добрив для вирощування в м. Вільногірськ наркотичних засобів, методом «гідропоніка» та використовуючи особисті дані ОСОБА № 4 для реєстрації та авторизації на вказаному сайті здійснив замовлення цих добрив. Оплату за замовлені добрива провів особисто ОСОБА № 1 зі свого карткового рахунку в АТ «Універсал Банк».

Крім цього, учасниками злочинної організації було організовано перевезення в приміщення «нарколабораторії» розташованої за адресою: АДРЕСА_5 , 72 спеціальні лампи типу «ДНАТ», які належали ОСОБА № НОМЕР_6 та станом на квітень 2023 не були задіяні в діяльності, пов`язаній з незаконним виробництвам наркотичних засобів та зберігались у схованці обладнаній на території с. Горянівка.

Із 28.04.2023 ОСОБА № 1, ОСОБА № 4 та ОСОБА № 7 прорахували кількість дизельного палива, яке необхідно придбати для безперебійної діяльності «нарколабораторії» в м. Вільногірськ, з метою забезпечення наявності альтернативного джерела електроенергії, на випадоку відключення електропостачання у приміщенні «нарколабораторії» з метою недопущення втрати посіву конопель.

Після цього, ОСОБА № 7 особисто знайшов особу, яка здійснювала реалізацію дизельного палива в АДРЕСА_3 за готівкові кошти та 24.05.2023 ОСОБА № 1, перебуваючи в АДРЕСА_3 зустрівся з ним та придбав 15 000 літрів дизельного палива. 24.05.2023 близько 15 год. на автомобілі марки «МАЗ» д.н.з. НОМЕР_26 з причепом д.н.з. НОМЕР_27 придбане пальне доставили до «нарколабораторії» за адресою: АДРЕСА_5 та розвантажили в металеву бочку.

Із 17.04.2023 ОСОБА № 1, ОСОБА АДРЕСА_52 , ОСОБА № 12, ОСОБА_5 , ОСОБА № 3 та ОСОБА № 11 здійснювали роботи пов`язані з облаштуванням приміщення під умови, необхідні для діяльності уазаної «нарколабораторії», такі як монтаж та облаштування двох ізольованих кімнат з відповідним мікрокліматом, розміром 24 квадратні метри, монтаж 6 ламп типу «ДНАТ».

В указній кімнаті ОСОБА № 7 пророщував рослини конопель, для їх подальшої пересадки в основну кімнату площею 108 квадратних метрів, у якій були змонтовані 66 ламп типу «ДНАТ», за допомогою яких здійснювалося вирощування рослин конопель в кількості 240 кущів.

ОСОБА № 6, ОСОБА № 8, ОСОБА_5 , ОСОБА № 1 привезли всі необхідні закуплені матеріали для побудови дерев`яного каркасу окремих кімнат. Після чого, ОСОБА № 7, залучивши ОСОБА № 11 здійснили монтаж каркасів у вказаних кімнатах і обшивки їх герметичним матеріалом (пінофолом). ОСОБА № 6, з ОСОБА № 8 здійснювали зварювальні роботи та монтаж металевих балок у цих кімнатах, на яких було встановлено спеціальні лампи та розпалювачі до них. ОСОБА № 9 здійснив роботи з монтажу електропроводки, яку привіз ОСОБА АДРЕСА_53 здійснили монтаж коробів та каналів, у яких було висаджено рослини конопель. ОСОБА_5 на автомобілі марки «AUDI 100» привіз спеціальні мати з мінеральної вати та спеціальні куби, в яких росло коріння рослин конопель. Також учасники злочинної організації здійснили закупівлю, монтаж, налаштування та підключення необхідних електроприладів, закупівлю, монтаж, налаштування та підключення системи вентиляції, фільтрації води та повітря, системи кондиціонування, системи крапельного зрошування.

Крім того, ОСОБА № 11 надав для організації виробництва наркотичних засобів спеціальне насіння конопель, яке було висаджено в «нарколабораторії» яка діяла до 24.07.2023 за адресою АДРЕСА_5 .

Під час проведення вказаних робіт з облаштування «нарколабораторії», та в момент висадки рослин конопель ОСОБА № 1 повідомила ОСОБА АДРЕСА_54 , щодо наявності «ліцензії» та «дозволу» на вчинення вказаних дій від СБУ.

Після того, як учасники злочинної організації виконали всі дії, необхідні для організації діяльності «накролабораторії», і погодження вказаних дій з ОСОБА № 10, на початку червня 2023 року (точна дата не встановлена) в цій «нарколабораторії» розпочато діяльність по вирощуванню рослин коноплі, з метою виробництва особливо небезпечних наркотичних засобів-канабісу, в особливо великих розмірах, методом «гідропоніка» в кількості 240 кущів.

Для прикриття вказаної злочинної діяльності ОСОБА № 1 забезпечив поселення на території, де знаходиться «нарколабораторія» осіб, з числа близьких родичів його та ОСОБА № НОМЕР_19 , які мали вигляд переселенців. Для більшої правдивості вказаного методу конспірації 25.06.2023 ОСОБА № 1 разом із ОСОБА АДРЕСА_55 придбали 50 дорослих гусей, які в подальшому на автомобілі «Opel Astra», р.н.з. НОМЕР_5 перевезли на територію «нарколабораторії», для створення у сторонніх осіб уяви про мешкання на території нежитлових будівель та споруд тимчасово переміщених осіб і ведення ним господарства.

ОСОБА № 1, забезпечив ОСОБА АДРЕСА_13 , які виконували функції охорони «нарколабораторії» харчуванням для чого періодично привозив на територію «нарколабораторії» в АДРЕСА_5 своїх близьких родичів, які готували їм їжу оскільки ОСОБА АДРЕСА_13 працювали в «нарколабораторії» постійно та перебували там 24 години на добу не маючи можливість відлучитись.

ОСОБА № 1 особисто привозив для роботи в указані «нарколабораторії» ОСОБА АДРЕСА_13 , перевіряв та контролював їх роботу та процес вирощування рослин коноплі, почергово відвозив охоронців додому для відпочинку, згідно затвердженого ним графіку роботи.

ОСОБА № 1, ОСОБА_5 , ОСОБА АДРЕСА_56 , на виконання спільного злочинного плану, здійснювали відповідні конспіраційні заходи, з метою уникнення від викриття злочинної діяльності створеної злочинної організації правоохоронними органами, а саме:

- забезпечили належну охорону місця для виробництва та зберігання наркотичних засобів, шляхом організації фізичної цілодобової охорони «нарколабораторії», відновлення огорожі по периметру, закриття вікон та віконних пройомів, щоб унеможливити візуальний огляд приміщення з вуличної сторони;

- ОСОБА № 1 та інші учасники злочинної організації здійснювали поповнення своїх карткових рахунків, шляхом використання терміналів для поповнення, відповідних електронних платіжних систем та банкоматів, без зазначення призначення платежів або із зазначенням вигаданих підстав, та без зазначення справжніх даних відправників;

- ОСОБА № 1 особисто проводив зустрічі з начальником 1 сектору 3 відділу ГВЗНД Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області ОСОБА № 10, який безпосередньо погоджував вказану протиправну діяльність та контролював інші правоохоронні органи, з метою забезпечення не втручання правоохоронних органів в протиправну діяльність злочинної організації;

- достовірно знаючи форми та методи документування протиправної діяльності працівниками правоохоронних органів, у тому числі шляхом прослуховування мобільних телефонів через GSM-зв`язок, відслідковування місця перебування абонентів, а також можливості прикріплення GPS-трекерів на автомобілі, ОСОБА № 1 налагодив спілкування та пересилання важливої інформації, пов`язаної з незаконним обігом наркотичних засобів між усіма учасниками злочинної організації лише за допомогою інтернет - месенджерів «Telegram», «WhatsApp», «Signal». При цьому під час реєстрації вказаних інтернет-месенджерів ОСОБА № 1 та інші учасники використовували не лише свої номери мобільних телефонів, а й «одноразові». ОСОБА № 1 та інші учасники злочинної організації, у період діяльності злочинної організації, періодично змінювали номери своїх мобільних телефонів та самі термінали мобільного зв`язку. Також під час проведення робіт безпосередньо в приміщенні «нарколабораторій» учасники злочинної організації вимикали свої мобільні телефони, або залишали їх вдома. Спілкування, у разі нагальної потреби, відбувалося з мобільних телефонів ОСОБА № НОМЕР_25 , ОСОБА № НОМЕР_15 , ОСОБА № НОМЕР_28 , ОСОБА № 7, через інтернет-месенджери «Telegram», «WhatsApp», «Signal».

ОСОБА № 1 та інші учасники злочинної організації, достовірно знаючи про використання правоохоронними органами для відслідковування місця перебування осіб спеціальних GPS-трекерів постійно перевіряли свої автомобілі на СТО, з метою виявлення вказаних трекерів, а також періодично змінювали автомобілі, на яких приїздили в місце виробництва та виробництва наркотичних засобів в АДРЕСА_5 , використовуючи при цьому автомобілі інших учасників злочинної організації чи їх близьких родичів, автомобілі знайомих, які не були залучені до протиправної діяльності.

ОСОБА № 1 безпосередньо організував матеріальне забезпечення діяльності всієї злочинної організації та місця виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, за адресою: АДРЕСА_5 , шляхом:

- закупівлі за власні та залучені до протиправної діяльності кошти ОСОБА № 11 обладнання, зокрема генераторів, ламп, елементів системи живлення крапельного поливу, будівельних матеріалів, кондиціонерів, добрив, насіннєвого матеріалу для виробництва наркотичних засобів;

- стабільної системи оплати за виконані роботи та за надані послуги, як учасникам злочинної організації, так і інших особам, які були залучені для вказаних протиправних дій;

- перерахування та передачі особисто грошових коштів ОСОБА № 4, з метою вчасної оплати комунальних послуг, земельного податку, за використання в протиправній діяльності нерухомого майна, яке оформлено на ОСОБА АДРЕСА_57 ;

- передачі готівкою та безготівковими переказами на карткові рахунки учасників злочинної організації та рахунки їх близьких родичів грошових коштів у вигляді відсотків від прибутку, отриманого від злочинної діяльності, пов`язаної з незаконним обігом наркотичних засобів;

- оплати учасникам злочинної організації та іншим особам, які були залучені до протиправної діяльності, однак не були обізнані про загальні плани учасників злочинної організації грошових коштів за роботи, охорону приміщень, перевезення та пересилку обладнання;

- оплати придбання та оренди транспортних засобів, рухомого та нерухомого майна для використання їх в злочинній діяльності.

В липні 2023 начальнику 1 сектору 3 відділу ГВЗНД Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області ОСОБА № 10 стало відомо про документування іншими правоохоронними органами протиправної діяльності ОСОБА № 1 та інших учасників злочинної організації пов`язаної з виробництвом особливо-небезпечних наркотичних засобів-канабісу в «нарколабораторії», яка була облаштована у АДРЕСА_5 .

Про вказаний факт ОСОБА № 10 повідомив ОСОБА № 1. В свою чергу ОСОБА №1 21.07.2023 разом із ОСОБА № НОМЕР_19 приїхали до «нарколабораторії», яка знаходилась за адресою АДРЕСА_5 , оглянули стан рослин конопель, стадію їх росту, обговорили ризики, які виникли у наслідок документування їх протиправної діяльності, та прийняли рішення про збір «врожаю», знищення слідів вирощування рослин конопель, та демонтаж та вивіз обладнання, що було зроблено до 24.07.2023.

Таким чином, своїми діями, які виразились в організації, утриманні місць для незаконного виробництва наркотичних засобів, з корисливих мотивів, вчинене у складі злочинної організації ОСОБА_5 , вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 317 КК України.

Крім того, ОСОБА № 1 здійснюючи керівництво злочинною організацією та приймаючи безпосередню участь у діяльності злочинної організації, з метою отримання стабільного незаконного прибутку шляхом вчинення злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, діючи з прямим умислом, згідно раніше розробленого ним плану злочинних дій, відомого всім учасникам злочинної організації, з корисливих мотивів, за участі ОСОБА_5 , ОСОБА АДРЕСА_58 , у період з березня 2023 по початок червня 2023 організував на території м. Вільногірськ Дніпропетровської області незаконне придбання, зберігання, передачу іншим особам обладнання призначеного для виробництва наркотичних засобів, вчинене повторно, особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 306, 312, 314, 315, 317, 318 КК України, з метою виробництва особливо небезпечних наркотичних засобів, вчинене у складі злочинної організації, за наступних обставин.

Так, ОСОБА № 1, 12.10.2020 відповідно до договору купівлі-продажу з реєстраційним номером 2512 (посвідчений приватним нотаріусом Дніпровського міського нотаріального округу ОСОБА_35 ) придбав за 2 млн. 500 тис. грн. та оформив на право власності на ОСОБА № НОМЕР_4 , комплекс нежитлових будівель та споруд загальною площею 4629 м2 за адресою: АДРЕСА_5 , який розташовано на земельній ділянці з кадастровим номером 1210200000:01:006:0009 площею 2,4166 Га.

Крім цього, у не встановлений досудовим розслідуванням точний час, але не пізніше 26.03.2023 ОСОБА № 1, продовжуючи свою злочинну діяльність, аналізуючи попит та ціни на особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс, встановив факт того, що найбільший попит серед осіб, які вживають наркотичні засоби мається на особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс, вирощений методом «гідропоніка». Врахувавши той факт, що організована та контрольована ОСОБА № 1 «нарколабораторія» за адресою АДРЕСА_3 , не може забезпечити відповідну кількість виробленого та готового до вживання особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, який учасники злочинної організації можуть збути, та врахувавши загальну кількість та якість залишків наркотичних засобів, які у ОСОБА № 1 і учасників злочинної організації залишилися на зберіганні, наявність у ОСОБА № 1 та інших учасників злочинної організації рухомого, нерухомого майна та фінансів, станом на березень 2023, які можуть бути задіяні у протиправній діяльності, ОСОБА № 1 вирішив організувати діяльність двох нових «нарколабораторій» на території Дніпропетровської та Харківської областей.

На території Дніпропетровської області ОСОБА № 1 запланував діяльність «нарколабораторії» з виготовлення особливо небезпечного наркотичного засобу - канабісу, методом «гідропоніка», а на території Харківської області ОСОБА № 1 запланував діяльність «нарколабораторії» з виготовлення особливо небезпечного наркотичного засобу - канабісу, на відкритій ділянці місцевості.

З метою організації правильного процесу виробництва наркотичного засобу особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено-канабісу, та постійного контролю за вказаним процесом в «нарколабораторії», за адресою АДРЕСА_5 , ОСОБА № 1 залучив відповідного спеціаліста - ОСОБА № 7. ОСОБА № 7 в подальшому безпосередньо організовував систему живлення рослин, надавав ОСОБА № 1 та іншим учасникам злочинної організації фахові поради щодо закупівлі добрив та елементів живлення, дренажних матеріалів, які необхідно застосовувати під час вирощування наркотичних засобів методом «гідропоніка», обирав насіння конопель для посіву, елементи, які будуть застосовані під час побудови системи зрошування та крапельного поливу, з`єднання, трійники, трубки, розпилювачі, та безпосередньо контролював процес вирощування, шляхом присутності в «нарколабораторії».

Крім цього, з метою забезпечення безперебійної роботи всіх електроприладів та мереж, які необхідні для вказаної протиправної діяльності, зокрема кондиціонерів, генераторів, спеціальних ламп освітлення, ОСОБА № 1 залучив ОСОБА № 9.

Продовжуючи реалізовувати свій злочинний план, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці в м. Дніпро, не пізніше 26.03.2023 ОСОБА № 1 запропонував своєму брату ОСОБА № 11 долучитися до протиправної діяльності щодо організації нової «нарколабораторії» за адресою АДРЕСА_5 , та її співфінансування.

Так, ОСОБА № 1 повідомив ОСОБА № 11 про його план створення та діяльності нової «нарколабораторії» в одному із приміщень, які розташовані за адресою: АДРЕСА_5 . При цьому, ОСОБА № 1 запропонував ОСОБА № 11, здійснити часткове фінансування указаної «нарколабораторії», з метою отримання в подальшому незаконного прибутку від збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, виробленого методом «гідропоніка», на що ОСОБА № 11 погодився.

ОСОБА № 1 розповів ОСОБА № 11 про запланований склад та кількість осіб, які ОСОБА № 1 планував задіяти під час організації діяльності вказаної «нарколабораторії», про ймовірні суми фінансування, про наявність у нього частини відповідного обладнання для організації діяльності «нарколабораторії», про заплановану кількість та якість вирощених рослин коноплі, а саме ОСОБА № 1 запропонував залучити до організації її діяльності наступних осіб:

- ОСОБА_5 , який мав допомагати в організації облаштування приміщення «нарколабораторії», у виробництві канабісу, шляхом збору «врожаю» та подальшому збуті виробленого особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, доставки необхідних матеріалів для облаштування «нарколабораторії», облаштування «нарколабораторії» приїжджати на «нарколабораторію» з метою контролю;

- ОСОБА № 4, оскільки право власності на нежитлові приміщення, де мала бути облаштована «нарколабораторія» зареєстровано на його ім`я, мав надавати свій транспортний засіб автомобіль марки «Skoda Oktavia» д.н.з. НОМЕР_3 для поїздок в «нарколабораторію» іншим учасникам злочинної організації, а також приймати безпосередню участь у виробництві особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу;

- ОСОБА № 3 який мав допомагати в організації облаштування приміщення «нарколабораторії», у виробництві канабісу, шляхом збору «врожаю» та подальшому збуті вироблених наркотичних засобів та періодично приїжджати на «нарколабораторію» з метою допомоги;

- ОСОБА № НОМЕР_16 , який мав контролювати всіх задіяних працівників в «нарколабораторії» та надавати свій автомобіль марки «Opel Astra», д.н.з. НОМЕР_5 для перевезення обладнання для виготовлення наркотичних засобів, наркотичних засобів;

- ОСОБА № 8, який мав допомагати ОСОБА № 6 в контролі за діяльністю «нарколабораторії», доставки необхідних матеріалів для облаштування «нарколабораторії», безпосередньої допомоги під час облаштування «нарколабораторії»;

- ОСОБА № НОМЕР_24 , який мав організувати та контролювати безпосередній процес вирощування рослин коноплі та виготовлення особливо-небезпечного наркотичного засобу-канабісу, методом «гідропоніка»;

- ОСОБА № НОМЕР_25 , який мав налагодити та постійно підтримувати всі електроприлади, які необхідні в процесі виготовлення особливо-небезпечного наркотичного засобу-канабісу, методом «гідропоніка», та контролювати дії інших учасників злочинної організції;

- ОСОБА № 12, який мав виконувати функції охоронця, різноробочого, допомагати ОСОБА № 9 та ОСОБА № 7 під час вирощування рослин конопель;

- ОСОБА № 13, який мав виконувати функції охоронця, різноробочого, допомагати ОСОБА № 9 та ОСОБА № 7 під час вирощування рослин конопель;

- ОСОБА № 10, який мав надати дозвіл на початок протиправної діяльності та здійснювати її подальше прикриття.

Вислухавши вказану пропозицію, ОСОБА № 11 погодився на часткове фінансування «нарколабораторії» розташованої за адресою АДРЕСА_5 , безпосередню участь в її облаштуванні та організації діяльності. ОСОБА № 1 та ОСОБА № НОМЕР_19 , у період з 26.03.2023 по 03.04.2023 виїхали на місце розташування «нарколабораторії» в м. Вільногірськ, оглянули всі приміщення, які розташовані на ції території та визначили окреме приміщення для розташування «нарколабораторії» в одноповерховій будівлі з білої цегли.

ОСОБА № 1 та ОСОБА № 11 розпочали дії направлені на облаштування та організацію діяльності «нарколабораторії» за адресою: АДРЕСА_5 , та в якій з червня 2023 до 21.07.2023 здійснювалося незаконне вирощування рослин конопель, в кількості 240 кущів.

На виконання вказаного злочинного плану, не пізніше 27.03.2023, ОСОБА АДРЕСА_5 , зустрічався з ОСОБА № 4 якому повідомив про свій злочинний план, залучивши до його участі в злочинній організації.

ОСОБА № 4 погоджуючись із розробленим ОСОБА № 1 планом, запропонував залучити до вказаної протиправної діяльності ще двох осіб, з числа раніше їм відомих, колишніх мешканців Луганської області ОСОБА № 13 та ОСОБА № 12. Вказані особи мали виконувати функції охоронців та різноробочих у період діяльності лабораторії, мали постійно проживати на території вказаних приміщень, допомагати в діяльності. За вказану роботу ОСОБА № 1 запропонував цим особам 1000 доларів США щомісячно кожному, на період діяльності вказаної «нарколабораторії». На вказану пропозицію ОСОБА № 12 та ОСОБА № 13 погодилися та з 01.04.2023 добровільно вступили до злочинної організації, створеної ОСОБА № 1.

Крім того, з метою конспірації злочинної діяльності, та уникнення кримінальної відповідальності, у разі виявлення зазначеної «нарколабораторії» правоохоронцями, ОСОБА № 4, за попереднім погодженням із ОСОБА № 1, оформив договір оренди нежитлових приміщень за адресою: АДРЕСА_5 , на ОСОБА № 12.

Згідно договору оренди нежитлового приміщення № 1 та акту приймання-передачі нерухомого майна в оренду, укладеного між Орендодавцем - ОСОБА № 4 та Орендарем - ОСОБА № 12, право оренди нежитлових приміщень за адресою: АДРЕСА_5 , оформлено на іншого учасника злочинної організації ОСОБА № НОМЕР_15 , терміном до 01.04.2024.

На виконання вказаного злочинного плану, направленого на виробництво та збут особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, в особливо великих розмірах, шляхом створення «нарколабораторії» розташованої за адресою АДРЕСА_46 , з березня 2023 по квітень 2023 почав обговорювати та погоджувати указаний план з іншими учасниками злочинної організації, такими як ОСОБА_5 , ОСОБА

АДРЕСА_47 будучи керівником злочинної організації та здійснюючи протиправну діяльність у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, достовірно знаючи про сферу спливу та оперативні можливості щодо виявлення та документування протиправної діяльності у сфері незаконного обігу наркотичних засобів оперативного підрозділу УСБУ у Дніпропетровській області, керівником якого являвся ОСОБА № НОМЕР_17 , знаючи про близьке спілкування ОСОБА № НОМЕР_17 із «кумом» ОСОБА № 1 почав шукати можливість особисто познайомитися із ОСОБА № НОМЕР_17 та способи організувати їх знайомство, з метою подальшого залучення ОСОБА № 10 до протиправної діяльності злочинної організації та прикриття їх незаконної діяльності на території м. Дніпро та Дніпропетровської області.

Так, у 2022 році, точна дата в ході слідства не встановлена, між ОСОБА АДРЕСА_48 , який перебував на посаді начальника 1 сектору 3 відділу ГВ ЗНД Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області, біля ресторану « ІНФОРМАЦІЯ_9 » в АДРЕСА_49 , відбулася зустріч та знайомство.

Основним напрямом діяльності сектору, керівником якого являвся ОСОБА № НОМЕР_17 , був виявлення та документуванням незаконної діяльності організованих злочинних груп, злочинних організацій та незаконного обігу наркотичних засобів на території АДРЕСА_1 .

Продовжуючи втілювати свій задум по залученню ОСОБА № 10 до протиправної діяльності, ОСОБА № 1 почав налагоджувати з ОСОБА № НОМЕР_17 тісні та довірительні відносини, шляхом надання інформації про протиправну діяльність конкурентів у сфері обігу наркотичних засобів, та поступово повідомляючи ОСОБА № 10 інформацію щодо осіб, які були учасниками злочинної організації, створеної ОСОБА № 1, а також про його плани з розширення своєї протиправної діяльності.

ОСОБА № 1 неодноразово зустрічався з ОСОБА № 10, в попередньо визначених місцях, зокрема кафе « ІНФОРМАЦІЯ_10 », яке розташовано в АДРЕСА_21 , а також за місцем проживання двох інших учасників злочинної організації ОСОБА_5 та ОСОБА АДРЕСА_22 . Зустрічі відбувались в присутності інших учасників злочинної організації.

Крім цього, не пізніше 20.01.2023 ОСОБА № 1 повідомив ОСОБА № 10 про наявність у нього великого комплексу нежитлових приміщень в АДРЕСА_5 , які було оформлено на іншого учасника злочинної організації ОСОБА № 4, які він мав намір використовувати для організації «нарколабораторії». З метою огляду та оцінки використання вказаного майна в подальшій протиправній діяльності 20.01.2023 ОСОБА № 10, з`їхавши в сторону з траси М-04 Е50 направився до міста Вільногірськ Дніпропетровської області, де о 12 год. 23 хв., перебуваючи поряд із нежитловими приміщеннями, які розташовані за адресою: АДРЕСА_5 оглянув їх стан та місцерозташування, після чого повернувся на трасу М-04 Е50 і направився в бік міста Дніпро, де у період часу з 14 год. 08 хв до 14 год. 23 хв. зустрівся із ОСОБА АДРЕСА_23 .

Після описаної зустрічі ОСОБА № 1 почав поступово повідомляти іншим учасникам злочинної організації, ОСОБА АДРЕСА_24 , ОСОБА_5 про запланований ним новий об`єкт, на якому буде здійснюватися виробництво особливо небезпечного наркотичного засобу-канабісу, де буде вирощуватися 240 кущів конопель.

ОСОБА № 1, розуміючи важливість залучення до вказаної протиправної діяльності співробітників правоохоронних органів, які будуть прикривати незаконні дії учасників злочинної організації на території м. Дніпро та Дніпропетровської області, запропонував ОСОБА № 10 вступити до злочинної організації, створеної ОСОБА № 1, з метою забезпечення не втручання правоохоронних органів в протиправну діяльність цієї злочинної організації.

ОСОБА № 1 розуміючи, що вказана «нарколабораторія», яка мала бути облаштована в одному із господарських приміщень, які зареєстровано за ОСОБА № 4, не зможе безперебійно працювати на протязі 72 днів, які потрібні для повного циклу вирощування канабісу без прикриття вказаної протиправної діяльності правоохоронними органами, не пізніше 01.04.2023 зустрівся біля домоволодіння ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1 з ОСОБА № 10. В ході цієї зустрічі ОСОБА № 1 розповів ОСОБА № 10 про вказаний злочинний план та його деталі, заплановану суму незаконного доходу від подальшого збуту особливо небезпечного наркотичного засобу-канабісу, запропонувавши останньому погодити вказану діяльність та забезпечити її подальше прикриття.

13.04.2023 в період з 19 год. 30 хв. до 20 год. 17 хв. за адресою: АДРЕСА_21 в приміщенні кафе « ІНФОРМАЦІЯ_10 » між ОСОБА АДРЕСА_50 , відбувалася повторна зустріч та спілкування, у тому числі з приводу майбутньої діяльності «нарколабораторії» під умовною назвою « ІНФОРМАЦІЯ_6 », в ході якої ОСОБА № 1 отримав погодження на відкриття «нарколабораторії» та запевнення щодо не викриття її діяльності ОСОБА № 10.

Після цього, ОСОБА № 1, видалив оголошення про продаж комплексу нежитлових будівель та споруд загальною площею 4629 м2 за адресою АДРЕСА_5 з сайту OLX повідомив іншим учасникам злочинної організації, у тому числі ОСОБА АДРЕСА_51 , що він отримав остаточну позитивну відповідь від ОСОБА №10 на організацію нової «нарколабораторії». Надалі всі члени злочинної організації почали проводити активні дії, направлені на облаштування одного із приміщень за адресою: АДРЕСА_5 , для організації в ньому «нарколабораторії».

Обладнавши указане приміщення під вимоги та умови, які були необхідні для вирощування особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, методом «гідропоніка», встановивши відповідні стелажі, вентиляцію, фільтри, утеплення, ізоляцію, спеціальні лампи типу «ДНАТ» для освітлення та пришвидшення росту в кількості 72 штуки, систему безперебійного живлення, систему зрошення та крапельного поливу.

Після погодження ОСОБА № 10 вказаної протиправної діяльності з виробництва особливо небезпечних наркотичних засобів-канабісу, методом «гідропоніка» в АДРЕСА_5 ,17.04.2023 ОСОБА № 1 зустрівся із ОСОБА № НОМЕР_24 , якому повідомив цю інформацію та надав всі необхідні дані та матеріали для організації діяльності «нарколабораторії», а інші учасники злочинної організації почали активні дії, направлені на облаштування місця здійснення незаконної діяльності та її подальше забезпечення.

19.04.2023 ОСОБА № 7 за допомогою мережі Інтернет знайшов оголошення про продаж необхідних йому добрив для вирощування в м. Вільногірськ наркотичних засобів, методом «гідропоніка» та використовуючи особисті дані ОСОБА № 4 для реєстрації та авторизації на вказаному сайті здійснив замовлення цих добрив. Оплату за замовлені добрива провів особисто ОСОБА № 1 зі свого карткового рахунку в АТ «Універсал Банк».

Крім цього, учасниками злочинної організації було організовано перевезення в приміщення «нарколабораторії» розташованої за адресою АДРЕСА_5 , 72 спеціальні лампи типу «ДНАТ», які належали ОСОБА № НОМЕР_6 та станом на квітень 2023 не були задіяні в діяльності, пов`язаній з незаконним виробництвам наркотичних засобів та зберігались у схованці обладнаній на території с. Горянівка.

Із 28.04.2023 ОСОБА № 1, ОСОБА № 4 та ОСОБА № 7 прорахували кількість дизельного палива, яке необхідно придбати для безперебійної діяльності «нарколабораторії» в м. Вільногірськ, з метою забезпечення наявності альтернативного джерела електроенергії, на випадоку відключення електропостачання у приміщенні «нарколабораторії» з метою недопущення втрати посіву конопель.

Після цього, ОСОБА № 7 особисто знайшов особу, яка здійснювала реалізацію дизельного палива в АДРЕСА_3 за готівкові кошти та 24.05.2023 ОСОБА № 1, перебуваючи в АДРЕСА_3 зустрівся з ним та придбав 15 000 літрів дизельного палива. 24.05.2023 близько 15 год. на автомобілі марки «МАЗ» д.н.з. НОМЕР_26 з причепом д.н.з. НОМЕР_27 придбане пальне доставили до «нарколабораторії» за адресою: АДРЕСА_5 та розвантажили в металеву бочку.

Із 17.04.2023 ОСОБА № 1, ОСОБА АДРЕСА_52 , ОСОБА № 12, ОСОБА_5 , ОСОБА № 3 та ОСОБА № 11 здійснювали роботи пов`язані з облаштуванням приміщення під умови, необхідні для діяльності уазаної «нарколабораторії», такі як монтаж та облаштування двох ізольованих кімнат з відповідним мікрокліматом, розміром 24 квадратні метри, монтаж 6 ламп типу «ДНАТ». В указній кімнаті ОСОБА № 7 пророщував рослини конопель, для їх подальшої пересадки в основну кімнату площею 108 квадратних метрів, у якій були змонтовані 66 ламп типу «ДНАТ», за допомогою яких здійснювалося вирощування рослин конопель в кількості 240 кущів.

ОСОБА № 6, ОСОБА № 8, ОСОБА_5 , ОСОБА № 1 привезли всі необхідні закуплені матеріали для побудови дерев`яного каркасу окремих кімнат. Після чого, ОСОБА № 7, залучивши ОСОБА № 11 здійснили монтаж каркасів у вказаних кімнатах і обшивки їх герметичним матеріалом (пінофолом). ОСОБА № 6, з ОСОБА № 8 здійснювали зварювальні роботи та монтаж металевих балок у цих кімнатах, на яких було встановлено спеціальні лампи та розпалювачі до них. ОСОБА № 9 здійснив роботи з монтажу електропроводки, яку привіз ОСОБА АДРЕСА_53 здійснили монтаж коробів та каналів, у яких було висаджено рослини конопель. ОСОБА_5 на автомобілі марки «AUDI 100» привіз спеціальні мати з мінеральної вати та спеціальні куби, в яких росло коріння рослин конопель. Також учасники злочинної організації здійснили закупівлю, монтаж, налаштування та підключення необхідних електроприладів, закупівлю, монтаж, налаштування та підключення системи вентиляції, фільтрації води та повітря, системи кондиціонування, системи крапельного зрошування.

Крім того, ОСОБА № 11 надав для організації виробництва наркотичних засобів спеціальне насіння конопель, яке було висаджено в «нарколабораторії» яка діяла до 24.07.2023 за адресою АДРЕСА_5 .

Під час проведення вказаних робіт з облаштування «нарколабораторії», та в момент висадки рослин конопель ОСОБА № 1 повідомила ОСОБА АДРЕСА_54 , щодо наявності «ліцензії» та «дозволу» на вчинення вказаних дій від СБУ.

Після того, як учасники злочинної організації виконали всі дії, необхідні для організації діяльності «накролабораторії», і погодження вказаних дій з ОСОБА № 10, на початку червня 2023 року (точна дата не встановлена) в цій «нарколабораторії» розпочато діяльність по вирощуванню рослин коноплі, з метою виробництва особливо небезпечних наркотичних засобів-канабісу, в особливо великих розмірах, методом «гідропоніка» в кількості 240 кущів.

Для прикриття вказаної злочинної діяльності ОСОБА № 1 забезпечив поселення на території, де знаходиться «нарколабораторія» осіб, з числа близьких родичів його та ОСОБА № НОМЕР_19 , які мали вигляд переселенців. Для більшої правдивості вказаного методу конспірації 25.06.2023 ОСОБА № 1 разом із ОСОБА АДРЕСА_55 придбали 50 дорослих гусей, які в подальшому на автомобілі «Opel Astra», р.н.з. НОМЕР_5 перевезли на територію «нарколабораторії», для створення у сторонніх осіб уяви про мешкання на території нежитлових будівель та споруд тимчасово переміщених осіб і ведення ним господарства.

ОСОБА № 1, забезпечив ОСОБА АДРЕСА_13 , які виконували функції охорони «нарколабораторії» харчуванням для чого періодично привозив на територію «нарколабораторії» в АДРЕСА_5 своїх близьких родичів, які готували їм їжу оскільки ОСОБА АДРЕСА_13 працювали в «нарколабораторії» постійно та перебували там 24 години на добу не маючи можливість відлучитись.

ОСОБА № 1 особисто привозив для роботи в указані «нарколабораторії» ОСОБА АДРЕСА_13 , перевіряв та контролював їх роботу та процес вирощування рослин коноплі, почергово відвозив охоронців додому для відпочинку, згідно затвердженого ним графіку роботи.

ОСОБА № 1, ОСОБА_5 , ОСОБА АДРЕСА_56 , на виконання спільного злочинного плану, здійснювали відповідні конспіраційні заходи, з метою уникнення від викриття злочинної діяльності створеної злочинної організації правоохоронними органами, а саме:

- забезпечили належну охорону місця для виробництва та зберігання наркотичних засобів, шляхом організації фізичної цілодобової охорони «нарколабораторії», відновлення огорожі по периметру, закриття вікон та віконних пройомів, щоб унеможливити візуальний огляд приміщення з вуличної сторони;

- ОСОБА № 1 та інші учасники злочинної організації здійснювали поповнення своїх карткових рахунків, шляхом використання терміналів для поповнення, відповідних електронних платіжних систем та банкоматів, без зазначення призначення платежів або із зазначенням вигаданих підстав, та без зазначення справжніх даних відправників;

- ОСОБА № 1 особисто проводив зустрічі з начальником 1 сектору 3 відділу ГВЗНД Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області ОСОБА № 10, який безпосередньо погоджував вказану протиправну діяльність та контролював інші правоохоронні органи, з метою забезпечення не втручання правоохоронних органів в протиправну діяльність злочинної організації;

- достовірно знаючи форми та методи документування протиправної діяльності працівниками правоохоронних органів, у тому числі шляхом прослуховування мобільних телефонів через GSM-зв`язок, відслідковування місця перебування абонентів, а також можливості прикріплення GPS-трекерів на автомобілі, ОСОБА № 1 налагодив спілкування та пересилання важливої інформації, пов`язаної з незаконним обігом наркотичних засобів між усіма учасниками злочинної організації лише за допомогою інтернет - месенджерів «Telegram», «WhatsApp», «Signal». При цьому під час реєстрації вказаних інтернет-месенджерів ОСОБА № 1 та інші учасники використовували не лише свої номери мобільних телефонів, а й «одноразові». ОСОБА № 1 та інші учасники злочинної організації, у період діяльності злочинної організації, періодично змінювали номери своїх мобільних телефонів та самі термінали мобільного зв`язку. Також під час проведення робіт безпосередньо в приміщенні «нарколабораторій» учасники злочинної організації вимикали свої мобільні телефони, або залишали їх вдома. Спілкування, у разі нагальної потреби, відбувалося з мобільних телефонів ОСОБА № НОМЕР_25 , ОСОБА № НОМЕР_15 , ОСОБА № НОМЕР_28 , ОСОБА № 7, через інтернет-месенджери «Telegram», «WhatsApp», «Signal».

ОСОБА № 1 та інші учасники злочинної організації, достовірно знаючи про використання правоохоронними органами для відслідковування місця перебування осіб спеціальних GPS-трекерів постійно перевіряли свої автомобілі на СТО, з метою виявлення вказаних трекерів, а також періодично змінювали автомобілі, на яких приїздили в місце виробництва та виробництва наркотичних засобів в АДРЕСА_5 , використовуючи при цьому автомобілі інших учасників злочинної організації чи їх близьких родичів, автомобілі знайомих, які не були залучені до протиправної діяльності.

ОСОБА № 1 безпосередньо організував матеріальне забезпечення діяльності всієї злочинної організації та місця виробництва особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабісу, за адресою: АДРЕСА_5 , шляхом:

- закупівлі за власні та залучені до протиправної діяльності кошти ОСОБА № 11 обладнання, зокрема генераторів, ламп, елементів системи живлення крапельного поливу, будівельних матеріалів, кондиціонерів, добрив, насіннєвого матеріалу для виробництва наркотичних засобів;

- стабільної системи оплати за виконані роботи та за надані послуги, як учасникам злочинної організації, так і інших особам, які були залучені для вказаних протиправних дій;

- перерахування та передачі особисто грошових коштів ОСОБА № 4, з метою вчасної оплати комунальних послуг, земельного податку, за використання в протиправній діяльності нерухомого майна, яке оформлено на ОСОБА АДРЕСА_57 ;

- передачі готівкою та безготівковими переказами на карткові рахунки учасників злочинної організації та рахунки їх близьких родичів грошових коштів у вигляді відсотків від прибутку, отриманого від злочинної діяльності, пов`язаної з незаконним обігом наркотичних засобів;

- оплати учасникам злочинної організації та іншим особам, які були залучені до протиправної діяльності, однак не були обізнані про загальні плани учасників злочинної організації грошових коштів за роботи, охорону приміщень, перевезення та пересилку обладнання;

- оплати придбання та оренди транспортних засобів, рухомого та нерухомого майна для використання їх в злочинній діяльності.

В липні 2023 начальнику 1 сектору 3 відділу ГВЗНД Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області ОСОБА № 10 стало відомо про документування іншими правоохоронними органами протиправної діяльності ОСОБА № 1 та інших учасників злочинної організації пов`язаної з виробництвом особливо-небезпечних наркотичних засобів-канабісу в «нарколабораторії», яка була облаштована у місті Вільногірськ Дніпропетровської області.

Про вказаний факт ОСОБА № 10 повідомив ОСОБА № 1. В свою чергу ОСОБА №1 21.07.2023 разом із ОСОБА № НОМЕР_19 приїхали до «нарколабораторії», яка знаходилась за адресою АДРЕСА_5 , оглянули стан рослин конопель, стадію їх росту, обговорили ризики, які виникли у наслідок документування їх протиправної діяльності, та прийняли рішення про збір «врожаю», знищення слідів вирощування рослин конопель, та демонтаж та вивіз обладнання, що було зроблено до 24.07.2023.

Таким чином, своїми діями, які виразились в організації незаконного придбання, зберігання, передачі іншим особам обладнання призначеного для виробництва наркотичних засобів, вчинене особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 306, 312, 314, 315, 317, 318 КК України, з метою виробництва особливо небезпечних наркотичних засобів, вчиненого у складі злочинної організації, ОСОБА_5 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 313 КК України.

10 травня 2024 року між прокурором першого відділу другого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора України ОСОБА_3 , якому на підставі ст. 37 КПК України надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні, і підозрюваним ОСОБА_5 в порядку, передбаченому ст.ст.468, 469, 472 КПК України у присутності захисника адвоката ОСОБА_4 укладена угода про визнання винуватості.

Згідно з угодою ОСОБА_5 у повному обсязі пред`явленої підозри беззаперечно визнає себе винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 307, ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 317, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 313, ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 317, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 313 КК України.

Крім цього, ОСОБА_5 зобов`язався дотримуватися наступних умов угоди щодо співпраці у викритті злочинів, вчинених іншими особами, а саме, співпрацювати у викритті кримінальних правопорушень, вчинених наступними особами та за такими фактами:

ОСОБА_5 зобов`язується співпрацювати зі стороною обвинувачення у викритті злочинних дій інших учасників кримінальних правопорушень у кримінальному провадженні № 62022000000000679 від 02.09.2022, шляхом надання правдивих викривальних показань про всі обставини вчинення ним та співучасниками кримінальних правопорушень, обставини створення злочинної організації, участі у ній. Підтвердити свої покази, які він надав в ході допитів в якості підозрюваного у цьому кримінальному провадженні та кримінальних провадженнях, що у подальшому можуть бути об`єднанні з ним і виділені з нього у порядку ст. 217 КПК України, їх підтвердження під час судового розгляду обвинувальних актів.

ОСОБА_5 зобов`язується дати показання в судових засіданнях по обвинуваченню інших осіб у вчиненні кримінальних правопорушень, свідком та учасником яких він був, аналогічні тим, які він давав 24.10.2023 під час допиту як підозрюваного у кримінальному провадженні № 62022000000000679 від 02.09.2022, щодо:

- структури та ієрархії злочинної організації членом якої він являвся, способів та методів її роботи, злочинів вчинених в складі цієї організації та її учасників, їх роль в кожному окремому злочині вчиненому в складі злочинної організації;

- участі ОСОБА_37 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , у створенні злочинної організації і її керівництві, вчиненні кримінальних правопорушень в складі злочинної організації, зокрема щодо залучення його до злочинної діяльності та її фінансування;

- участі ОСОБА_38 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , у вчиненні кримінальних правопорушень в складі злочинної організації;

- участі ОСОБА_39 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , у вчиненні кримінальних правопорушень в складі злочинної організації;

- участі ОСОБА_40 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , у вчиненні кримінальних правопорушень в складі злочинної організації;

- участі ОСОБА_41 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , у вчиненні кримінальних правопорушень в складі злочинної організації;

- участі ОСОБА_42 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , у вчиненні кримінальних правопорушень в складі злочинної організації;

- участі ОСОБА_43 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , у вчиненні кримінальних правопорушень в складі злочинної організації;

- участі ОСОБА_44 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , у вчиненні кримінальних правопорушень в складі злочинної організації;

- участі ОСОБА_45 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , у вчиненні кримінальних правопорушень в складі злочинної організації;

- участі інших учасників злочинної організації у вчиненні кримінальних правопорушень.

Окрім того, на протязі 30 днів із дня затвердження годи і скасування судом арешту накладеного на автомобіль марки «RENAULT KANGOO» д.н.з. НОМЕР_1 , номер кузова « НОМЕР_29 », ОСОБА_5 зобов`язався передати належний йому на праві приватної власності автомобіль марки «RENAULT KANGOO» д.н.з. НОМЕР_1 реєстрація з 07.04.2023, номер кузова « НОМЕР_29 » на потреби Збройних сил України, безпосередньо до військової частини НОМЕР_30 .

Сторонами узгоджено, що при затвердженні угоди ОСОБА_5 буде призначено покарання:

- за ч. 2 ст. 255 КК України - основне покарання у вигляді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років без конфіскації майна;

- за ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 307 КК України, із застосуванням ст. 69 КК України - основне покарання у вигляді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років без конфіскації майна;

- за ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 313 КК України - основне покарання у вигляді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років без конфіскації майна;

- за ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 317 КК України - основне покарання у вигляді позбавлення волі на строк 4 (чотири) роки без конфіскації майна;

- за ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 313 КК України - основне покарання у вигляді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років без конфіскації майна;

- за ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 317 КК України - основне покарання у вигляді позбавлення волі на строк 4 (чотири) роки без конфіскації майна.

На підставі ст. 70 КК України, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, буде призначено остаточне покарання за сукупністю злочинів у виді 5 років позбавлення волі без конфіскації майна із можливістю застосування ч. ч. 2, 3 ст. 75 КК України та звільнення особи від відбування призначеного покарання з іспитовим строком визначеним судом, без конфіскації майна із покладенням, на розсуд суду, обов`язків, передбачених ст. 76 КК України, визначених судом.

Обвинувачений ОСОБА_5 визнав себе винним у пред`явленому йому обвинуваченні в повному обсязі, та пояснив суду, що цілком розуміє характер обвинувачення, наслідки укладення та затвердження даної угоди, вид покарання, а також інші умови, які застосовуються до нього у разі затвердження угоди судом.

Обвинувачений також пояснив, що укладення угоди з його боку є добровільним та просить суд затвердити угоду.

Захисник обвинуваченого просить суд затвердити укладену угоду.

Прокурор в судовому засіданні пояснив, що при укладенні даної угоди дотримані вимоги і правила КПК України та КК України, просить затвердити угоду і призначити обвинуваченому узгоджену міру покарання.

Розглядаючи питання про затвердження угоди суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

Згідно ч.2, 5, ст.469 КПК України укладання угоди про визнання винуватості може бути за ініціативою прокурора або підозрюваного чи обвинуваченого, та може ініціюватися в будь-який момент після повідомлення особі про підозру до виходу суду до нарадчої кімнати для ухвалення вироку.

При укладенні угоди враховані обставини, визначені статтею 470 КПК України, та інші обставини, що є істотними для кримінального провадження.

В наданій суду на затвердження угоді про визнання винуватості, відповідно до вимог статті 472 КПК, зазначені її сторони, формулювання підозри, правова кваліфікація з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність, істотні для кримінального провадження обставини, беззастережне визнання обвинуваченим своєї винуватості у вчиненні кримінального правопорушення, обов`язки ОСОБА_5 щодо співпраці у викритті злочинів, вчинених іншими особами, узгоджене покарання та згода обвинуваченого на його призначення, наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені статтею 473 цього Кодексу, наслідки невиконання угоди.

Судом встановлено, що ОСОБА_5 цілком розуміє, що він має право на справедливий судовий розгляд, під час якого сторона обвинувачення зобов`язана довести кожну обставину щодо кримінального правопорушення, а він має право в тому числі мовчати, і факт мовчання не матиме для суду жодного доказового значення, допитати під час судового розгляду свідків обвинувачення, подати клопотання про виклик свідків і подати докази, що свідчать на його користь. В суду не викликає сумнівів, що ОСОБА_5 цілком розуміє характер обвинувачення, щодо якого він визнає себе винуватим, вид покарання, інші заходи, що будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.

Сторонам роз`яснені положення ст.473 КПК України, зокрема про наслідки укладення та затвердження угоди.

Суд переконався, що укладення угоди є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді. Обґрунтовані підстави вважати, що укладення угоди не було добровільним, відсутні. Обвинувачений ОСОБА_5 погоджується на призначення узгодженого покарання.

Судом встановлено, що умови угоди не суперечать вимогам Кримінального процесуального кодексу та Кримінального кодексу України, кримінальне провадження свідчить про наявність фактичних підстав для визнання винуватості, умови угоди не суперечать інтересам суспільства, не порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб, відсутні підстави вважати, що є очевидна неможливість виконання обвинуваченим взятих на себе за угодою зобов`язань.

Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для затвердження угоди про визнання винуватості, укладеної між прокурором та ОСОБА_5 .

У даному кримінальному провадженні цивільний позов не заявлявся.

Речові докази відсутні.

Арешт, накладений на майно, належне ОСОБА_5 ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м.Києва, слід скасувати.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 124 КПК України, у разі ухвалення обвинувального вироку суд стягує з обвинуваченого на користь держави документально підтверджені витрати на залучення експерта.

З обвинуваченого ОСОБА_5 підлягають стягненню на користь держави витрати на проведення експертизи у кримінальному провадженні.

Запобіжний захід ОСОБА_5 у виді тримання під вартою необхідно скасувати та звільнити його з-під варти негайно.

Зарахувати ОСОБА_5 у строк відбування покарання строк перебування під вартою, починаючи з моменту його фактичного затримання з 18 жовтня 2023 року до 27 травня 2024 року включно.

Керуючись ст.ст. 368 - 475 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Затвердити угоду від 10 травня 2024 року про визнання винуватості, укладену між прокурором першого відділу другого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора України ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_5 в кримінальному провадженні № 62024000000000367, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07 травня 2024 року.

ОСОБА_5 визнати винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 255, частиною 4 статті 28 частиною 3 статті 307, частиною 4 статті 28 частиною 3 статті 313, частиною 4 статті 28 частиною 2 статті 317, частиною 4 статті 28 частиною 3 статті 313, частиною 4 статті 28 частиною 2 статті 317 КК України та призначити узгоджене сторонами покарання:

-за частиною 2 статті 255 КК України призначити покарання у вигляді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років без конфіскації майна;

-за частиною 4 статті 28 частиною 3 статті 307 КК України, із застосуванням статті 69 КК України, призначити покарання у вигляді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років без конфіскації майна;

-за частиною 4 статті 28 частиною 3 статті 313 КК України призначити покарання у вигляді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років без конфіскації майна;

-за частиною 4 статті 28 частиною 2 статті 317 КК України призначити покарання у вигляді позбавлення волі на строк 4 (чотири) роки без конфіскації майна;

-за частиною 4 статті 28 частиною 3 статті 313 КК України призначити покарання у вигляді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років без конфіскації майна;

-за частиною 4 статті 28 частиною 2 статті 317 КК України призначити покарання у вигляді позбавлення волі на строк 4 (чотири) роки без конфіскації майна.

На підставі статті 70 КК України, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, призначити ОСОБА_5 остаточне покарання за сукупністю злочинів у вигляді 5 (п`яти) років позбавлення волі без конфіскації майна.

На підставі статтей 75, 76 КК України звільнити ОСОБА_5 від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 3 (три) роки, поклавши на нього під час іспитового строку наступні обов`язки:

1) періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання або роботи;

3) не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Запобіжний захід ОСОБА_5 у виді тримання під вартою - скасувати та звільнити його з-під варти негайно.

Зарахувати ОСОБА_5 у строк відбування покарання строк перебування під вартою, починаючи з моменту його фактичного затримання з 18 жовтня 2023 року до 27 травня 2024 року включно.

Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м.Києва від 02 листопада 2023 року, на майно ОСОБА_5 , а саме, на земельну ділянку з кадастровим номером 1221455400:03:001:0165, площею 0, 15 га, відповідно до договору купівлі-продажу земельної ділянки, серія та номер: реєстровий № 336, виданий 23.09.2021 року, видавник приватний нотаріус Дніпровського міського нотаріального округу ОСОБА_46 ; будівлю, об`єкт нежитлової нерухомості загальною площею 670, 00 кв.м., яка розташована за адресою: АДРЕСА_59 , а саме: будівлю А1Н, склад Б, навіс Ж, навіс Д, підвал П, вбиральня У, огорожа та споруди І 1-4, спільна часткова власність з 23.12.2019, відповідно до договорів купівлі-продажу р.н. 1874 від 23.12.2019 та р.н. 1837 від 16.12.2019, видавник приватний нотаріус Лисичанського МНО ОСОБА_47 ; на автомобіль Renault Kangoo, д.н.з. НОМЕР_1 реєстрація з 07.04.2023 року, номер кузову НОМЕР_29 , відповідно до договору укаденому в СГ № 7990/23/001454 від 01.03.2023, - скасувати.

Стягнути з ОСОБА_5 на користь держави витрати на проведення експертизи в кримінальному провадженні в сумі 20076, 00 грн.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Подання апеляційної скарги на вирок зупиняє набрання ним законної сили.

У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції. Судові рішення суду апеляційної інстанції набирають законної сили з моменту їх проголошення.

Вирок може бути оскаржений до апеляційної інстанції з підстав, передбачених ч.4 ст. 394 КПК України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення, шляхом подання апеляційної скарги, яка подається через Кременчуцький районний суд Полтавської області.

Суддя ОСОБА_1

Джерело: ЄДРСР 119295457
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку