open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
Справа № 420/5154/23
Моніторити
Ухвала суду /24.09.2024/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Постанова /04.04.2024/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Постанова /04.04.2024/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Постанова /04.04.2024/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /23.01.2024/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /23.01.2024/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /23.01.2024/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /23.01.2024/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /23.01.2024/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /23.01.2024/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /04.01.2024/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Рішення /23.11.2023/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /23.11.2023/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /20.03.2023/ Одеський окружний адміністративний суд
emblem
Справа № 420/5154/23
Вирок /23.01.2018/ Верховний Суд Ухвала суду /24.09.2024/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Постанова /04.04.2024/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Постанова /04.04.2024/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Постанова /04.04.2024/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /23.01.2024/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /23.01.2024/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /23.01.2024/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /23.01.2024/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /23.01.2024/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /23.01.2024/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /04.01.2024/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Рішення /23.11.2023/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /23.11.2023/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /20.03.2023/ Одеський окружний адміністративний суд
Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 420/5154/23

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 листопада 2023 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді ТанцюриК.О., розглянувши у порядку письмового провадження у м.Одесі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Одеського міського голови Труханова Геннадія Леонідовича, заступника Одеського міського голови Жеман Дмитра Олександровича, Департаменту міського господарства Одеської міської ради, Приморської районної адміністрації Одеської міської ради, Управління державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради, Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради, Комунального підприємства Житлово комунальний сервіс Порто-Франківський, Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Одеського міського голови Труханова Геннадія Леонідовича, заступника Одеського міського голови Жеман Дмитра Олександровича, Департаменту міського господарства Одеської міської ради, Приморської районної адміністрації Одеської міської ради, Управління державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради, Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради, Комунального підприємства Житлово комунальний сервіс Порто -Франківський, Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, у якій позивач просить суд :

- визнати протиправною бездіяльність суб`єкта владних повноважень Приморську району адміністрацію Одеської міської ради щодо обов`язків: об`єктивно, всебічно і вчасно перевірити заяву ОСОБА_1 від 12.10.2022р.; невідкладно вжити заходів до припинення неправомірних дій, виявити, усунути причини та умови, які сприяли порушенням, які викладені у заяві ОСОБА_1 від 12.10.2022р.; забезпечити поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв`язку з заявою ОСОБА_1 від 12.10.2022р. рішень; вирішити питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення; надання позивачу - ОСОБА_1 у строк, передбачений ст. 20 Закону України Про доступ до публічної інформації, повної та достовірної інформацій та копій всіх відповідних документів по наступним питанням: - чи було виконане Приморською районною адміністрацією Одеської міської ради прохання Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради перевірити правомірність переведення горищного простору житлового будинку по АДРЕСА_1 у житловий фонд та у разі наявності підстав, підготувати судовий позов щодо скасування реєстрації права власності на об`єкти нерухомості, яких фактично не існує, про яке йдеться у листі-відповіді Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради від 27.09.2019р. № 01-26/В-383вих Депутату Одеської міської ради VII скликання ВарещенкуВ.І.., якщо ні, то з яких причин; - чи було вирішено Приморською районною адміністрацією Одеської міської ради відповідно 2.8. Положення про Приморську районну адміністрацію питання щодо знесення самочинно побудованих об`єктів на горищі будинку АДРЕСА_1 , про які йдеться у звернені позивача - ОСОБА_1 від 12.10.2022р., або приведення самочинно реконструйованих об`єктів у первинний стан, якщо ні, то з яких причин; - чи було винесено Приморською районною адміністрацією Одеської міської ради розпорядження про усунення порушень (демонтажу об`єктів самочинного будівництва) вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності щодо фактів самовільного та незаконного будівництва, які викладені у зверненні позивача - ОСОБА_1 від 12.10.2022р„ громадянам ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 . Чи були встановлені факти невиконання таких розпоряджень протягом встановленого строку, якщо ні, то з яких причин; - чи звернулась Приморська районна адміністрація Одеської міської ради стосовно фактів самовільного та незаконного будівництва, які викладені у зверненні позивача - ОСОБА_1 від 12.10.2022р. відповідно п.2.13. Положення про Приморську районну адміністрацію, п.8 Порядку взаємодії виконавчий органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради до суду з позовом про знесення самочинно збудованого об`єкта та компенсацію витрат, пов`язаних з таким знесенням або з іншим позовом, якщо ні, то з яких причин; -вирішити відповідно п. 2.8. Положення про Приморську районну адміністрацію питання щодо знесення самочинно побудованих об`єктів на горищі будинку АДРЕСА_1 , про які йдеться звернені позивача - ОСОБА_5 від 12.10.2022р., або щодо приведення самочинно реконструйованих об`єктів у первинний стан; -винести розпорядження про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності щодо фактів самовільного та незаконного будівництва, які викладені у зверненні позивача - ОСОБА_1 від 12.10.2022р., громадянам ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 . У разі їх невиконання, встановити відповідно до законодавства факти невиконання таких розпоряджень протягом встановленого строку; - звернутись стосовно фактів самовільного та незаконного будівництва, які викладені у зверненні позивача - ОСОБА_1 від 12.10.2022р., відповідно п. 2.13. Положення про Приморську районну адміністрацію, п.8 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради, до суду з позовом про знесення самочинно побудованих об`єктів на горищі будинку АДРЕСА_1 ; -провести обстеження об`єкта будівництва, зазначеного в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 12.10.2022 відповідно до п. 5 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради спільно з представником відповідного комунального підприємства житлово-комунального сервісу Одеської міської ради та із залученням представника позивача, про що скласти акт (за встановленою формою) та здійснити фото фіксацію; - вирішити відповідно до п. 7 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради питання щодо знесення самочинно збудованих об`єктів, зазначених у зверненні позивача - ОСОБА_1 від 12.10.2022р., або приведення самочинно реконструйованих об`єктів у первинний стан шляхом видачі розпоряджень щодо демонтажу об`єктів самочинного будівництва; -письмово повідомити позивача в строки передбачені законодавством про те які заходи були прийняті за результатами розгляду звернення позивача - ОСОБА_1 від 12.10.2022р. (з доданням копій відповідних документів);

- зобов`язати суб`єкта владних повноважень Приморську району адміністрацію Одеської міської ради виконати наступні дії: об`єктивно, всебічно і вчасно перевірити заяву ОСОБА_1 від 12.10.2022, невідкладно вжити заходів до припинення неправомірних дій, виявити, усунути причини та умови, які сприяли порушенням, які викладені у заяві ОСОБА_1 від 12.10.2022; забезпечити поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв`язку з заявою ОСОБА_1 від 12.10.2022 рішень; вирішити питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення; надати позивачу - ОСОБА_1 повну та достовірну інформацію та копії всіх відповідних документів по наступним питанням: -чи було виконане Приморською районною адміністрацією Одеської міської ради прохання Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради перевірити правомірність переведення горищного простору житлового будинку по АДРЕСА_1 у житловий фонд та у разі наявності підстав, підготувати судовий позов щодо скасування реєстрації права власності на об`єкти нерухомості, яких фактично не існує, про яке йдеться у листі-відповіді Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради від 27.09.2019р. № 01-26/В-383вих Депутату Одеської міської ради VII скликання ОСОБА_6 , якщо ні, то з яких причин; -чи було вирішено Приморською районною адміністрацією Одеської міської ради відповідно 2.8. Положення про Приморську районну адміністрацію питання щодо знесення самочинно побудованих об`єктів на горищі будинку АДРЕСА_1 , про які йдеться у звернені позивача - ОСОБА_1 від 12.10.2022р., або приведення самочинно реконструйованих об`єктів у первинний стан, якщо ні, то з яких причин; -чи було винесено Приморською районною адміністрацією Одеської міської ради розпорядження про усунення порушень (демонтажу об`єктів самочинного будівництва) вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності щодо фактів самовільного та незаконного будівництва, які викладені у зверненні позивача - ОСОБА_1 від 12.10.2022р., громадянам ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 . Чи були встановленні факту невиконання таких розпоряджень протягом встановленого строку, якщо ні, то з яких причин; -чи звернулась Приморська районна адміністрація Одеської міської ради стосовно фактів самовільного та незаконного будівництва, які викладені у зверненні позивача - ОСОБА_1 , від 12.10.2022р. відповідно п. 2.13. Положення про Приморську районну адміністрацію, п. 8 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради до суду з позовом про знесення самочинно збудованого об`єкта та компенсацію витрат, пов`язаних з таким знесенням або з іншим позовом, якщо ні, то з яких причин; -вирішити відповідно п. 2.8. Положення про Приморську районну адміністрацію питання щодо знесення самочинно побудованих об`єктів на горищі будинку АДРЕСА_1 , про які йдеться звернені позивача - ОСОБА_1 від 12.10.2022р., або щодо приведення самочинно реконструйованих об`єктів у первинний стан; винести розпорядження про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності щодо фактів самовільного та незаконного будівництва, які викладені у зверненні позивача - ОСОБА_1 від 12.10.2022р., громадянам ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ; у разі їх невиконання, встановити відповідно до законодавства факти невиконання таких розпоряджень протягом встановленого строку; - звернутись стосовно фактів самовільного та незаконного будівництва, які викладені у зверненні позивача - ОСОБА_1 від 12.10.2022, відповідно п. 2.13. Положення про Приморську районну адміністрацію, п. 8 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради, до суду з позовом про знесення самочинно побудованих об`єктів на горищі будинку АДРЕСА_1 ; -провести обстеження об`єкта будівництва, зазначеного в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 12.10.2022 відповідно до п. 5 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради спільно з представником відповідного комунального підприємства житлово-комунального сервісу Одеської міської ради та із залученням представника позивача, про що скласти акт (за встановленою формою) та здійснити фото фіксацію; - вирішити відповідно до п. 7 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради питання щодо знесення самочинно збудованих об`єктів, зазначених у зверненні позивача - ОСОБА_1 від 12.10.2022, або приведення самочинно реконструйованих об`єктів у первинний стан шляхом видачі розпоряджень щодо демонтажу об`єктів самочинного будівництва; письмово повідомити позивача - ОСОБА_1 в строки передбачені законодавством про те які заходи були прийняті за результатами розгляду звернення позивача - ОСОБА_1 від 12.10.2022р. (з доданням копій відповідних документів);

- визнати протиправною бездіяльність суб`єкта владних повноважень Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації щодо обов`язків: об`єктивно, всебічно і вчасно перевірити заяву ОСОБА_1 від 19.10.2022, невідкладно вжити заходів до припинення неправомірних дій, виявити, усунути причини та умови, які сприяли порушенням, які викладені у заяві ОСОБА_1 від 19.10.2022, забезпечити поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв`язку з заявою ОСОБА_7 від 19.10.2022 рішень; надання позивачу - ОСОБА_1 у строк, передбачений ст. 20 Закону України Про доступ до публічної інформації, повної та достовірної інформацій та копій всіх відповідних документів по наступним питанням: - чому Департаментом культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації не було виконано своїх завдань, передбачених своїм Положенням щодо забезпечення захисту об`єкту культурної спадщини місцевого значення - будинку дому АДРЕСА_1 від загрози знищення, руйнування або пошкодження?; - чому Департаментом культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації не було здійснено функцій, передбачених своїм Положенням, яке затверджене розпорядженням голови облдержадміністрації 21.09.2015 № 580/А-2015, стосовно фактів незаконної зміни та загрози повної руйнації об`єкту культурної спадщини, які наведено у зверненні позивача - ОСОБА_1 від 19.10.2022р., щодо: інформування Міністерства культури та інформаційної політики України про пошкодження, руйнування, загрозу або можливу загрозу пошкодження, руйнування вказаної пам`ятки культурної спадщини, видачи розпоряджень та приписів щодо охорони пам`ятки культурної спадщини місцевого значення - будинку дому АДРЕСА_1 , про припинення робіт на пам`ятці культурної спадщини, здійснення відповідних охоронних заходів щодо пам`ятки культурної спадщини місцевого значення - будинку дому АДРЕСА_1 , у зв`язку із виникненням загрози її руйнування або пошкодження внаслідок проведення незаконних робіт, здійснення всіх необхідних заходів інспекційної діяльності щодо дотримання зазначеними зверненні позивача - ОСОБА_1 від 19.10.2022р. особами ( ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_8 ) норм законодавства у сфері охорони об`єктів культурної спадщини та застосування фінансових санкцій за зазначені в заяві ОСОБА_1 , від 19.10.2022р. порушення вимог Законом України Про охорону культурної спадщини?; -чи притягались ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до відповідальності, передбаченої статтею 188-33 КУпАП, за зазначеними вище фактами невиконання приписів Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації?; надати позивачу копії всіх матеріалів перевірок, винесених розпоряджень, приписів, складених актів стосовно фактів проведення робіт на пам`ятці культурної спадщини місцевого значення - будинку дому АДРЕСА_1 , які наведено в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 19.10.2022р.; - забезпечити всі необхідні заходи із захисту об`єкту культурної спадщини місцевого значення - будинку дому АДРЕСА_1 від загрози знищення та повного руйнування; -відповідно до п. 5.14. Положення видання розпоряджень та приписів щодо охорони пам`ятки культурної спадщини місцевого значення - будинку дому АДРЕСА_1 , про припинення робіт на пам`ятці культурної спадщини; - здійснення відповідних охоронних заходів щодо пам`ятки культурної спадщини місцевого значення - будинку дому АДРЕСА_1 , у зв`язку із виникненням загрози її руйнування та пошкодження внаслідок проведення незаконних робіт; - здійснення всіх необхідних заходів інспекційної діяльності щодо дотримання особами ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_9 норм законодавства у сфері охорони об`єктів культурної спадщини та застосування фінансових санкцій за зазначені в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 19.10.2022р. порушення вимог Законом України Про охорону культурної спадщини; - притягнути ОСОБА_10 та ОСОБА_3 до відповідальності, передбаченої статтею 188 -33 КУпАП, за фактами невиконання приписів Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації; - повідомити заявника - ОСОБА_11 за адресою, зазначеною в її зверненні від 19.10.2022р., про виконання чи невиконання наведеного в прохальної частини цього звернення.

- зобов`язати суб`єкта владних повноважень Департамент культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації виконати наступні дії: об`єктивно, всебічно і вчасно перевірити заяву ОСОБА_1 від 19.10.2022р.; невідкладно вжити заходів до припинення неправомірних дій, виявити, усунути причини та умови, які сприяли порушенням, які викладені у заяві ОСОБА_1 від 19.10.2022р.; забезпечити поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв`язку з заявою ОСОБА_1 від 19.10.2022р. рішень; вирішити питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення; надати позивачу - ОСОБА_1 повну та достовірну інформацію та копії всіх відповідних документів по наступним питанням: -чому Департаментом культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації не було виконано своїх завдань, передбачених своїм Положенням щодо забезпечення захисту об`єкту культурної спадщини місцевого значення - будинку дому АДРЕСА_1 від загрози знищення, руйнування або пошкодження?; чому Департаментом культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації не було здійснено функцій, передбачених своїм Положенням, яке затверджене розпорядженням голови облдержадміністрації 21.09.2015 № 580/А-2015, стосовно фактів незаконної зміни та загрози повної руйнації об`єкту культурної спадщини, які наведено у зверненні позивача - ОСОБА_1 від 19.10.2022р., щодо: інформування Міністерства культури та інформаційної політики України про пошкодження, руйнування, загрозу або можливу загрозу пошкодження, руйнування вказаної пам`ятки культурної спадщини; видами розпоряджень та приписів щодо охорони пам`ятки культурної спадщини місцевого значення - будинку дому АДРЕСА_1 , про припинення робіт на пам`ятці культурної спадщини; здійснення відповідних охоронних заходів щодо пам`ятки культурної спадщини місцевого значення - будинку дому АДРЕСА_1 , у зв`язку із виникненням загрози її руйнування або пошкодження внаслідок проведення незаконних робіт; здійснення всіх необхідних заходів інспекційної діяльності щодо дотримання зазначеними зверненні позивача - ОСОБА_7 від 19.10.2022р. особами ( ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_8 ) норм законодавства у сфері охорони об`єктів культурної спадщини та застосування фінансових санкцій за зазначені в заяві ОСОБА_7 від 19.10.2022р. порушення вимог Законом України Про охорону культурної спадщини?; -чи притягались ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до відповідальності, передбаченої статтею 188-33 КУпАП, за зазначеними вище фактами невиконання приписів Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації?; -надати позивачу копії всіх матеріалів перевірок, винесених розпоряджень, приписів, складених актів стосовно фактів проведення робіт на пам`ятці культурної спадщини місцевого значення - будинку дому АДРЕСА_1 , які наведено в зверненні позивача - ОСОБА_7 від 19.10.2022р.; забезпечити всі необхідні заходи із захисту об`єкту культурної спадщини місцевого значення - будинку дому АДРЕСА_1 від загрози знищення та повного руйнування; - відповідно до п. 5.14. Положення видати розпорядження та приписи щодо охорони пам`ятки культурної спадщини місцевого значення - будинку дому АДРЕСА_1 , про припинення робіт на пам`ятці культурної спадщини; - здійснити відповідні охоронні заходи щодо пам`ятки культурної спадщини місцевого значення - будинку дому АДРЕСА_1 , у зв`язку із виникненням загрози її руйнування та пошкодження внаслідок проведення незаконних робіт; - здійснити всі необхідні заходи інспекційної діяльності щодо дотримання особами ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_9 норм законодавства у сфері охорони об`єктів культурної спадщини та застосування фінансових санкцій за зазначені в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 19.10.2022р, порушення вимог Законом України Про охорону культурної спадщини; - притягнути ОСОБА_10 та ОСОБА_3 до відповідальності, передбаченої статтею 188-33 КУпАП, за фактами невиконання приписів Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації; - повідомити позивача - ОСОБА_1 за адресою, зазначеною в її зверненні від 19.10.2022р., про виконання чи невиконання наведеного в прохальної частини цього звернення;

- визнати протиправною бездіяльність суб`єкта владних повноважень - Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради щодо обов`язків: об`єктивно, всебічно і вчасно перевірити заяву ОСОБА_1 від 19.10,2022р., невідкладно вжити заходів до припинення неправомірних дій, виявити, усунути причини та умови, які сприяли порушенням, які викладені у заяві ОСОБА_1 від 19.10.2022, забезпечити поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв`язку з заявою ОСОБА_1 від 19.10.2022р. рішень, вирішити питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення; надання позивачу - ОСОБА_1 у строк, передбачений ст.20 Закону України Про доступ до публічної інформації, повної та достовірної інформацій та копій всіх відповідних документів по наступним питанням: - чому Управлінням з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради не було виконано своїх завдань, передбачених своїм Положенням, яке затверджено рішенням Одеської міської ради № 3044-VІІ від 21/03.2018 р., щодо організації охорони об`єкту культурної спадщини, забезпечення збереження та використання культурного надбання на території міста Одеси, забезпечення в установленому порядку контролю за дотриманням законодавства у сфері охорони культурної спадщини на території міста Одеси стосовно фактів незаконної зміни та загрози повної руйнації об`єкту культурної спадщини, які наведено в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 19.10.2022р.; чому Управлінням з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради не було здійснено функцій, передбачених своїм Положенням стосовно фактів незаконної зміни та загрози повної руйнації об`єкту культурної спадщини по АДРЕСА_1 , який зазначено в зверненні позивача ОСОБА_1 від 19.10.2022 щодо: забезпечення виконання вимог Закону України Про охорону культурної спадщини та інших нормативно-правових актів про охорону культурної спадщини на території міста Одеси; здійснення контролю за використанням об`єкту нерухомого майна, що є об`єктом культурної спадщини; забезпечення заходів із захисту об`єкту культурної спадщини від загрози знищення, руйнування та пошкодження; організації відповідних охоронних заходів щодо пам`ятки місцевого значення та її території враховуючи виникненню загрози їх подальшого пошкодження або руйнування внаслідок проведення будь-яких робіт; видання розпоряджень та приписів щодо охорони пам`ятки місцевого значення, припинення робіт на цій пам`ятці, враховуючи, що ці роботи проводилися за відсутності затверджених та погоджених і відповідним органом охорони культурної спадщини програм та проектів та передбачених законодавством дозволів; внесення органам державного архітектурно-будівельного контролю пропозицій щодо зупинення будівництва, яке проводиться з порушенням вимог містобудівної документації; здійснення діяльності щодо притягнення правопорушників до адміністративної відповідальності; залучення працівників інших виконавчих органів Одеської міської ради, органів державної влади, підприємств, установ та організацій, до розгляду питань, викладених в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 19.10.2022р.? -чому Управлінням з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради стосовно фактів незаконної зміни та загрози повної руйнації об`єкту культурної спадщини, які наведено в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 19.10.2022р., не було здійснено своїх повноважень, передбачених Законом Про охорону культурної спадщини, зокрема, щодо: видання розпоряджень та постанов щодо охорони пам`ятки місцевого значення; заборони будь-якої діяльності осіб, що створює загрозу пам`ятці; безумовного доступу до об`єктів культурної спадщини з метою їхнього обстеження, ознайомлення зі станом зберігання, характером та способом використання, згідно зі ст. 9 Закону Про охорону культурної спадщини,зобов`язання зазначених в зверненні позивача ОСОБА_1 від 19.10.2022р. осіб, видавши відповідне розпорядження, щодо приведення пам`ятки до належного стану (змінити вид або спосіб її використання, провести роботи з її консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту та пристосування) згідно зі ст. 27 Закону Про охорону культурної спадщини?; -чому в листі-відповіді Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради від 27.09.2019р. № 01-26/В-383вих Депутату Одеської міської ради VII скликання ОСОБА_6 , зазначено, що враховуючи, що відповідно до п. 2.7. Положення, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 26.04.2017 № 1934-VII, Приморська районна адміністрація веде облік житлового фонду відповідно до закону здійснює контроль за його використанням та Управління звернулось до Приморської райадміністрації з проханням перевірити правомірність переведення горищного простору житлового будинку по АДРЕСА_1 у житловий фонд та у разі наявності підстав, підготувати судовий позов щодо скасування реєстрації права власності на об`єкти нерухомості, яких фактично не існує, в той час як насправді відбулася незаконна руйнація горища та даху пам`ятки, а на їх місці - надбудова нового поверху з втручанням у несучі конструкції та зміною композиції чільного фасаду та без жодного дозвільного документа передбаченого законодавством України?; -чому Управлінням з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради не надало на запит ОСОБА_1 на інформацію від 21.09.2022 інформацію щодо того чи притягались ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до відповідальності, передбаченої статтею 188-33 КУпАП, за зазначеними вище фактами невиконання приписів Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради від 24.07.2019 № 01-15/09 та від 20.09.2019 № 01-15/16, а якщо не притягались, то з яких причин; та щодо надання копій документів про притягнення ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до відповідальності, передбаченої статтею 188-33 КУпАП?; -виконати завдання передбачені Положенням про Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради, яке затверджено рішенням Одеської міської ради № 3044-УІІ від 21.03.2018 р., щодо організації охорони об`єкту культурної спадщини, забезпечення збереження та використання культурного надбання на території міста Одеси, забезпечення в установленому порядку контролю за дотриманням законодавства у сфері охорони культурної спадщини на території міста Одеси стосовно фактів незаконної зміни та загрози повної руйнації об`єкту культурної спадщини по АДРЕСА_1 , які наведено в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 19.10.2022р.; -здійснити функції передбачені Положенням Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради стосовно фактів незаконної зміни та загрози повної руйнації об`єкту культурної спадщини по АДРЕСА_1 , які наведено в зверненні позивача ОСОБА_1 від 19.10.2022, щодо: забезпечення виконання вимог Закону України Про охорону культурної спадщини та інших нормативно-правових актів про охорону культурної спадщини на території міста Одеси, здійснення контролю за використанням об`єкту нерухомого майна, що є об`єктом культурної спадщини, забезпечення заходів із захисту об`єкту культурної спадщини від загрози знищення, руйнування та пошкодження, організації відповідних охоронних заходів щодо пам`ятки місцевого значення та її території враховуючи виникненню загрози їх подальшого пошкодження або руйнування внаслідок проведення будь-яких робіт, видання розпоряджень та приписів щодо охорони пам`ятки місцевого значення, припинення робіт на цій пам`ятці, враховуючи, що ці роботи проводилися за відсутності затверджених та погоджених з відповідним органом охорони культурної спадщини програм та проектів та передбачених законодавством дозволів, внесення органам державного архітектурно-будівельного контролю пропозицій щодо зупинення будівництва, яке проводиться з порушенням вимог містобудівної документації, притягнення правопорушників до адміністративної відповідальності,

- зобов`язати суб`єкта владних повноважень Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради виконати наступні дії: об`єктивно, всебічно і вчасно перевірити заяву ОСОБА_1 від 19.10.2022р.; невідкладно вжити заходів до припинення неправомірних дій, виявити, усунути причини та умови, які сприяли порушенням, які викладені у заяві ОСОБА_1 від 19.10.2022р.; забезпечити поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв`язку з заявою ОСОБА_1 від 19.10.2022р. рішень; вирішити питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення; надати позивачу - ОСОБА_1 повну та достовірну інформацію та копій всіх відповідних документів по наступним питанням: -чому Управлінням з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради не було виконано своїх завдань, передбачених своїм Положенням, яке затверджено рішенням Одеської міської ради № 3044-УІІ від 21.03.2018 р., щодо організації охорони об`єкту культурної спадщини, забезпечення збереження та використання культурного надбання на території міста Одеси, забезпечення в установленому порядку контролю за дотриманням законодавства у сфері охорони культурної спадщини на території міста Одеси стосовно фактів незаконної зміни та загрози повної руйнації об`єкту культурної спадщини, які наведено в зверненні позивача - - ОСОБА_1 від 19.10.2022р.? - чому Управлінням з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради не було здійснено функцій, передбачених своїм Положенням стосовно фактів незаконної зміни та загрози повної руйнації об`єкту культурної спадщини по АДРЕСА_1 , який зазначено в зверненні позивача ~ ОСОБА_1 від 19.10.2022р., щодо: забезпечення виконання вимог Закону України Про охорону культурної спадщини та інших нормативно-правових актів про охорону культурної спадщини на території міста Одеси, здійснення контролю за використанням об`єкту нерухомого майна, що є об`єктом культурної спадщини; забезпечення заходів із захисту об`єкту культурної спадщини від загрози знищення, руйнування та пошкодження; організації відповідних охоронних заходів щодо пам`ятки місцевого значення та її території враховуючи виникненню загрози їх подальшого пошкодження або руйнування внаслідок проведення будь-яких робіт; видання розпоряджень та приписів щодо охорони пам`ятки місцевого значення, припинення робіт на цій пам`ятці, враховуючи, що ці роботи проводилися за відсутності затверджених та погоджених з відповідним органом охорони культурної спадщини програм та проектів та передбачених законодавством дозволів; внесення органам державного архітектурно-будівельного контролю пропозицій щодо зупинення будівництва, яке проводиться з порушенням вимог містобудівної документації; здійснення діяльності щодо притягнення правопорушників до адміністративної відповідальності; залучення працівників інших виконавчих органів Одеської міської ради, органів державної влади, підприємств, установ та організацій, до розгляду питань, викладених в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 19.10.2022? - чому Управлінням з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради стосовно фактів незаконної зміни та загрози повної руйнації об`єкту культурної спадщини, які наведено в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 19.10.2022р., не було здійснено своїх повноважень, передбачених Законом Про охорону культурної спадщини, зокрема, щодо: видання розпоряджень та постанов щодо охорони пам`ятки місцевого значення; заборони будь-якої діяльності осіб, що створює загрозу пам`ятці; безумовного доступу до об`єктів культурної спадщини з метою їхнього обстеження, ознайомлення зі станом зберігання, характером та способом використання, згідно зі ст. 9 Закону Про охорону культурної спадщини, зобов`язання зазначених в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 19.10.2022р. осіб, видавши відповідне розпорядження, щодо приведення пам`ятки до належного стану (змінити вид або спосіб її використання, провести роботи з її консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту та пристосування) згідно зі ст. 27 Закону Про охорону культурної спадщини? -чому в листі-відповіді Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради від 27.09.2019р. № 01-26/В-383вих депутату Одеської міської ради VII скликання ОСОБА_6 , зазначено, що враховуючи, що відповідно до п. 2.7. Положення, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 26.04.2017 № 1934-VII, Приморська районна адміністрація веде облік житлового фонду відповідно до закону здійснює контроль за його використанням та Управління звернулось до Приморської райадміністрації з проханням перевірити правомірність переведення горищного простору житлового будинку по АДРЕСА_1 у житловий фонд та у разі наявності підстав, підготувати судовий позов щодо скасування реєстрації права власності на об`єкти нерухомості, яких фактично не існує, в той час як насправді відбулася незаконна руйнація горища та даху пам`ятки, а на їх місці - надбудова нового поверху з втручанням у несучі конструкції та зміною композиції чільного фасаду та без жодного дозвільного документа передбаченого законодавством України? - чому Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради не надало на запит ОСОБА_1 на інформацію від 21.09.2022 року інформацію щодо того чи притягались ОСОБА_12 та ОСОБА_3 до відповідальності, передбаченої статтею 188-33 КУпАП, за зазначеними вище фактами невиконання приписів Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради від 24.07.2019 № 01-15/09 та від 20,09,2019 № 01-15/16, а якщо не притягались, то з яких причин; та щодо надання копій документів про притягнення ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до відповідальності, передбаченої статтею 188-33 КУпАП?; -виконати завдання передбачені Положенням про Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради, яке затверджено рішенням Одеської міської ради № 3044-УІІ від 21.03.2018 р., щодо організації охорони об`єкту культурної спадщини, забезпечення збереження та використання культурного надбання на території міста Одеси, забезпечення в установленому порядку контролю за дотриманням законодавства у сфері охорони культурної спадщини на території міста Одеси стосовно фактів незаконної зміни та загрози повної руйнації об`єкту культурної спадщини по АДРЕСА_1 , які наведено в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 19.10.2022р.; - здійснити функції передбачені Положенням Управлінням з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради стосовно фактів незаконної зміни та загрози повної руйнації об`єкту культурної спадщини по АДРЕСА_1 , які наведено в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 19.10.2022р., щодо: забезпечення виконання вимог Закону України Про охорону культурної спадщини та інших нормативно-правових актів про охорону культурної спадщини на території міста Одеси, здійснення контролю за використанням об`єкту нерухомого майна, що є об`єктом культурної спадщини, забезпечення заходів із захисту об`єкту культурної спадщини від загрози знищення, руйнування та пошкодження, організації відповідних охоронних заходів щодо пам`ятки місцевого значення та її території враховуючи виникненню загрози їх подальшого пошкодження або руйнування внаслідок проведення будь-яких робіт, видання розпоряджень та приписів щодо охорони пам`ятки місцевого значення, припинення робіт на цій пам`ятці, враховуючи, що ці роботи проводилися за відсутності затверджених та погоджених з відповідним органом охорони культурної спадщини програм та проектів та передбачених законодавством дозволів, внесення органам державного архітектурно-будівельного контролю пропозицій щодо зупинення будівництва, яке проводиться з порушенням вимог містобудівної документації, притягнення правопорушників до адміністративної відповідальності, заборони будь-якої діяльності осіб, зазначених у заяві ОСОБА_1 від 19.10.2022р. (Озхан Реджеп, ОСОБА_3 , ОСОБА_8 ) що створює загрозу пам`ятці, безумовного доступу до об`єкту культурної спадщини з метою їхнього обстеження, а саме - до горища та даху будинку АДРЕСА_1 , ознайомлення зі станом зберігання, характером та способом використання, згідно зі ст. 9 Закону № 1805, зобов' язання осіб ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_13 , видавши відповідне розпорядження, щодо приведення пам`ятки до належного стану згідно зі ст. 27 Закону Про охорону культурної спадщини, забезпечення всіх необхідних заходів із захисту об`єктів культурної спадщини від загрози знищення та повного руйнування пам`ятки - будинку АДРЕСА_1 від незаконних дій, зазначених в зверненні позивача - ОСОБА_5 від 19.10.2022р., які призводять до її руйнування та знищення, організації відповідних охоронних заходів щодо цієї пам`ятки, організації дослідження об`єкту культурної спадщини - будинку АДРЕСА_1 , який потребує рятівних робіт внаслідок вказаних в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 19.10.2022р. незаконних підготовчих та будівельних робіт, внесення органам державного архітектурно-будівельного контролю пропозиції щодо зупинення зазначеного у заяві позивача ОСОБА_1 від 19.10.2022р. незаконного будівництва, яке проводиться з порушенням вимог містобудівної документації, здійснення інших необхідних дії, направлених на припинення руйнування та знищення об`єкту культурної спадщини - будинку АДРЕСА_1 ; надати інформацію на запит на інформацію ОСОБА_1 від 21.09.2022, на який Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради інформацію не надало щодо того чи притягались ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до відповідальності, передбаченої статтею 188-33 КУпАП, за зазначеними вище фактами невиконання приписів Управлінням з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради від 24.07.2019 № 01-15/09 та від 20.09.2019 № 01-15/16, а якщо не притягались, то з яких причин та надати копії документів про притягнення ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до відповідальності, передбаченої статтею 188-33 КУпАП; повідомити позивача - ОСОБА_1 про виконання чи невиконання зазначених вище дій;

-визнати протиправною бездіяльність суб`єкта владних повноважень - Управління Державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради щодо обов`язків: об`єктивно, всебічно і вчасно перевірити заяву ОСОБА_1 від 18.10.2022р., невідкладно вжити заходів до припинення неправомірних дій, виявити, усунути причини та умови, які сприяли порушенням, які викладені у заяві ОСОБА_1 від 18.10.2022р., забезпечити поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв`язку з заявою ОСОБА_1 від 18.10.2022р. рішень; вирішити питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення; надання позивачу - ОСОБА_1 у строк, передбачений ст. 20 Закону України Про доступ до публічної інформації, повної та достовірної інформація та копій всіх відповідних документів по наступним питанням: - чи розглядались Управлінням Державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради відповідно до п. 2.2,6. Положення Про Управління Державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради, яке затверджене рішенням Одеської міської ради від 03.11.2021 р. № 671-VIII справи про адміністративні правопорушення, пов`язані з порушенням вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил під час будівництва, порушенням законодавства під час планування та забудови територій та невиконанням законних вимог (приписів) посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю стосовно фактів самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 , які викладені зверненні позивача - ОСОБА_1 від 18.10.2022? Якщо ні, - з яких причин? Надати копії постанов про притягнення до адмінвідповідальності; -чи було заборонено посадовою особою Управління Державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради відповідно до п. 3.1.9. Положення про Управління за вмотивованим письмовим рішенням начальника Управління чи його заступника експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, не прийнятих в експлуатацію на горищі будинку АДРЕСА_1 , факти завершення будівництва яких викладені в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 18.10.2022р.? Якщо ні, -з яких причин? Просила надати копії відповідних документів; - чи було Управлінням Державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради відповідно до п. 7 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, у зв`язку із порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил при будівництві на горищі будинку АДРЕСА_1 , факти про які викладені в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 18.10.2022р., складені акти перевірок, протоколи, приписи про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил? Якщо ні, - з яких причин? Просила надати копії всіх цих документів; -розглянути відповідно до п. 2.2.6. Положення про Управління справи про адміністративні правопорушення, пов`язані з порушенням вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил під час будівництва, порушенням законодавства під час планування та забудови територій та невиконанням законних вимог (приписів) посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю стосовно фактів самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 , які викладені в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 18.10.2022р. Надати копії постанов про притягнення до адмінвідповідальності; - заборонити посадовою особою Управління Державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради відповідно до п. 3.1.9. Положення про Управління за вмотивованим письмовим рішенням начальника Управління чи його заступника експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, не прийнятих в експлуатацію на горищі будинку АДРЕСА_1 , факти завершення будівництва яких викладені в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 18.10.2022р. Надати копії відповідних документів; - відповідно до п. 7 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, у зв`язку із порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил при будівництві на горищі будинку АДРЕСА_1 , факти про які викладеш в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 18.10.2022р., скласти акти перевірок, протоколи, приписи про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил. Надати копії всіх цих документів; -відповідно до п. 8 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, подати позов до суду про знесення самочинно збудованою об`єкта (об`єктів) на горищі будинку АДРЕСА_1 , факти будівництва якого (яких) викладені в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 18.10.2022р., та компенсацію витрат, пов`язаних з таким знесенням. Залучити заявницю у якості третьої особи на стороні позивача за цим позовом та надати копію цього позову; - письмово повідомити в строки передбачені законодавством про те які заходи були прийняті за результатами розгляду звернення позивача - ОСОБА_1 від 18.10.2022р. (з доданням копій відповідних документів);

- зобов`язати суб`єкта владних повноважень - Управління Державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради виконати наступні дії: об`єктивно, всебічно і вчасно перевірити заяву ОСОБА_1 від 18.10.2022р.; невідкладно вжити заходи до припинення неправомірних дій, виявити, усунути причини та умови, які сприяли порушенням, які викладені у заяві ОСОБА_1 від 18.10.2022р.; забезпечити поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв`язку з заявою ОСОБА_1 від 18.10.2022р. рішень; вирішити питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення; надати позивачу - ОСОБА_1 повну та достовірну інформацію та копії всіх відповідних документів по наступним питанням: -чи розглядались Управлінням Державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради відповідно до п. 2.2.6. Положення Про Управління Державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради, яке затверджене рішенням Одеської міської ради від 03.11.2021 р. №671 -VIII справи про адміністративні правопорушення, пов`язані з порушенням вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил під час будівництва, порушенням законодавства під час планування та забудови територій та невиконанням законних вимог (приписів) посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю стосовно фактів самочинної будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 , які викладені зверненні позивача - ОСОБА_1 від 18.10.2022р? Якщо ні, з яких причин? Надати копії постанов про притягнення до адмінвідповідальності; -чи було заборонено посадовою особою Управління Державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради відповідно до п. 3.1.9. Положення про Управління за вмотивованим письмовим рішенням начальника Управління чи його заступника експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, не прийнятих в експлуатацію на горищі будинку АДРЕСА_1 , факти завершення будівництва яких викладені в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 18.10.2022р.? Якщо ні, з яких причин? Просила надати копії відповідних документів; - чи було Управлінням Державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради відповідно до п. 7 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, у зв`язку із порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил при будівництві на горищі будинку АДРЕСА_1 , факти про які викладені в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 18.10.2022р., складені акти перевірок, протоколи, приписи про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил? Якщо ні, з яких причин?. Просила надати копії всіх цих документів; - розглянути відповідно до п. 2.2.6. Положення про Управління справи про адміністративні правопорушення, пов`язані з порушенням вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил під час будівництва, порушенням законодавства під чає планування та забудови територій та невиконанням законних вимог (приписів) посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю стосовно фактів самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 , які викладені в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 18.10.2022р.. Надати копії постанов про притягнення до адмінвідповідальності; заборонити посадовою особою Управління Державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради відповідно до п. 3,1.9. Положення про УПРАВЛІННЯ за вмотивованим письмовим рішенням начальника Управління чи його заступника експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, не прийнятих в експлуатацію на горищі будинку АДРЕСА_1 , факти завершення будівництва яких викладені в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 18.10.2022. Надати позивачу копії відповідних документів; - відповідно до п. 7 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, у зв`язку із порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил при будівництві на горищі будинку АДРЕСА_1 , факти про які викладені в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 18.10.2022р., скласти акти перевірок, протоколи, приписи про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил. Надати позивачу копії всіх цих документів; відповідно до п. 8 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, подати позов до суду про знесення самочинно збудованого об`єкта (об`єктів) на горищі будинку АДРЕСА_1 , факти будівництва якого (яких) викладені в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 18.10.2022р., та компенсацію витрат, пов`язаних з таким знесенням. Залучити ОСОБА_1 у якості третьої особи на стороні позивача за цим позовом та надати їй копію цього позову; - письмово повідомити позивача в строки передбачені законодавством про те які заходи були прийняті за результатами розгляду її звернення від 18.10.2022р. (з доданням копій відповідних документів);

- визнати протиправною бездіяльність суб`єкта владних повноважень Комунального підприємства ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИЙ СЕРВІС „ПОРТО- ФРАНКІВСЬКИЙ щодо обов`язків: об`єктивно, всебічно і вчасно перевірити заяву ОСОБА_1 від 17.10.2022р.; невідкладно вжити заходів до припинення неправомірних дій, виявити, усунути причини та умови, які сприяли порушенням, які викладені у заяві ОСОБА_1 від 17.10.2022р.; забезпечити поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв`язку з заявою ОСОБА_1 від 17.10,2022р. рішень; вирішити питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення; надання позивачу - ОСОБА_1 у відповідь на її заяву (звернення) від 17.10.2022р. у строк, передбачений от. 20 Закону України Про доступ до публічної інформації, повної та достовірної інформація та копій всіх відповідних документів по наступним питанням: чи були виконані КП ЖКС ,,Порто-Франківський вимоги п. 2 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, в частині виявлення факту самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 ? Якщо ні, - з яких причин; чи були виконані КП ЖКС ,,Порто-Франківський вимоги п. З Порядку в частині повідомлення про факт самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 у м, Одесі Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради та Приморську районну адміністрацію Одеської міської ради протягом трьох робочих днів з моменту виявлення з одночасним направленням копій наявних з цього приводу матеріалів? Якщо ні, - з яких причин; коли, починаючи з 01.01.2019 року проводились загальні огляді будинку АДРЕСА_1 ? Якій технічний і санітарний стан будинку виявлений під час цих оглядів. Які були виявлені несправності і прийняті рішення щодо їх усунення? Надати копії актів загального огляду жилого будинку АДРЕСА_1 . Якщо загальні огляди за цей період були пропущені, - за який конкретно проміжок перевіряємого часу та з яких причин; - коли та з яких підстав, починаючи з 01.01.2019 року, проводились позапланові огляди будинку АДРЕСА_1 ? Чи проводились позапланові огляди горища цього будинку у зв`язку із деформацією конструкцій і несправністю інженерного обладнання, на горищі цього будинку? Надати копії актів позапланового огляду жилого будинку АДРЕСА_1 ; які несправності та причини, що їх викликали, а також технічний стан елементів жилого будинку АДРЕСА_1 були записані в журналі обліку результатів огляду? Надати копії матеріалів журналу обліку результатів огляду починаючи з 01.01.2019 р.; -надати копії узагальнених відомостей про технічний стан жилого будинку АДРЕСА_1 та про проведені ремонти, які повинні відображатися щорічно в технічному паспорті будинку. Повідомити які під час оглядів будинку були виявлені дефекти, деформації конструкцій або обладнання будинків, що можуть призвести до зниження несучої спроможності й стійкості конструкцій або будинку, обвалів чи порушення нормальної роботи обладнання; - які термінові заходи були уживані для забезпечення безпеки людей, попередження подальшого розвитку деформацій у зв`язку із незаконним будівництвом на горищі будинку АДРЕСА_1 ?; які в 2022 році з наступних робіт відповідно до п. 2.8.2. Правил під час підготовки житлового будинку АДРЕСА_1 до експлуатації в зимовий період були виконані: усунення несправностей: стін, фасадів, дахів, віконних і дверних заповнень, а також опалювальних печей, димоходів, газоходів; забезпечення належної гідроізоляції фундаментів, і горищних приміщень, справність та утеплення пожежних гідрантів?; -чи забезпечується відповідно до п. 3.2,1. Правил на горищі будинку АДРЕСА_1 температурно-вологісний режим, що перешкоджає випаданню

конденсату на поверхні захисних конструкцій та доступ до всіх елементів і чистота горищного приміщення?; чи забезпечуються вимоги п. 3.2.3. Правил щодо необхідності наявності в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 ходових дошок і приставних драбин для виходу на дах, а також дверей і люків з щільно пригнаними стулками?; чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3,2.4. Правил щодо того, що горищне приміщення не повинне бути захаращено будівельним сміттям, домашніми й іншими речами та обладнанням? -чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.2.5. Правил, відповідно до якого вхідні двері або люки (для горищних приміщень із запасними, напірними і розширювальними баками) виходу на покрівлю повинні бути утеплені, обладнані ущільнювальними прокладками, завжди замкнені (один комплект ключів зберігається в чергового диспетчера ОДС або кімнаті техніка-майстра виконавця послуг, а другий - у консьєржа чи двірника), про що робиться відповідний напис на люку чи дверях?; чи мають доступ до входу у горищні приміщення будинку АДРЕСА_1 і на дах інші особи, крім працівників виконавця послуг, безпосередньо відповідальних за технічний нагляд, і тих, котрі виконують ремонтні роботи, а також працівників експлуатаційних організацій, обладнання яких розміщене на даху й у горищному приміщенні?; чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.7.12. Правил, відповідно до яких не дозволяється використовувати горища для зберігання устаткування, меблів, вибухопожежонебезпечних матеріалів та інших небезпечних предметів? чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3,1. Правил, відповідно до яких під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати справний стан перекриття для сприйняття навантажень (конструктивну міцність); усунення ушкоджень перекриттів у міру виявлення, не допускаючи їх подальшого розвитку; теплозахист, вологозахист перекриттів, не допускаючи перевантажень?; чи забезпечуються вимоги п. 4.3.2. Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати конструктивну схему перекриттів будинку АДРЕСА_1 , проектні характеристики і міцність матеріалів перекриття будинку, нормативні вимоги до конструкцій після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 , від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку?; чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.3. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) не допускається деформація конструкцій, відхилення конструкцій від горизонталі й наднормативні прогини конструкцій, оголення арматури та руйнування захисного шару в залізобетонних перекриттях, наявність хибкості, промерзання, тріщин у місцях сполучення з іншими несучими конструкціями, протікання міжповерхових перекриттів у санвузлах і горищних перекриттях у місцях обпирання на зовнішні стіни, наявність тріщин, особливо в несучих елементах (балках, прогонах)?; чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4Л. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати відсутність дефектів металевих з`єднань у сполученнях дерев`яних конструкцій крокв, гідроізоляції; ураження деревини дереворуйнувальними комахами і будинковим грибком, наднормативний прогин риштування, крокв, прогонів? -чи забезпечуються вимоги п. 4.4.2. Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати вузли несучих конструкцій і стан покрівлі, особливо в місцях сполучення з водостоками, будівельними конструкціями та устаткуванням, що проходить через покрівлю будинку АДРЕСА_1 після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку?; -чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.17. Правил, відповідно до якого не допускається змінювати конструкцію несучих елементів даху без проекту.? -чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п, 4,4,21, Правил, відповідно до якого двері і люки в горищні приміщення повинні бути закриті на замок, Чи зберігається один комплект ключів від дверей горищних приміщень у КП ЖКС ,,Порто-Франківський, а другий - у двірника?; -чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4,9,6, Правил, щодо проведення протипожежної профілактики жилого будинку, включаючи такі заходи: ремонт та чищення димоходів і газоходів; ремонт електричних мереж і устаткування; забезпечення вільних проходів на сходових клітках, коридорах, пожежних переходах; розміщення протипожежного інвентарю, передбаченого інструкцією чи розпорядженням органів пожежного нагляду; забезпечення чистоти і освітлення протипожежного інвентарю?; чи було виявлено відповідно до п. 4.10.18. Правил при огляді будинку АДРЕСА_1 починаючи з 01.01.2019 року деформації несучих конструкцій будинку? Чи оформлено це в актах? Надати копії таких актів; - виконати вимоги п. 2 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, в частині виявлення факту самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 ; виконати вимоги п. 3 Порядку в частині повідомлення про факт самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради та Приморську районну адміністрацію Одеської міської ради; -провести загальний огляд будинку АДРЕСА_1 . Виявити технічний і санітарний стан будинку під час цього огляду. Виявити несправності, пов`язанні із фактами будівництва на горищі будинку, які відображені в зверненні ОСОБА_1 , від 17.10.2022р. Прийняти необхідні рішення щодо їх усунення. Надати копію акту такого загального огляду жилого будинку АДРЕСА_1 позивачу; провести позаплановий огляд будинку АДРЕСА_1 . В тому числі, провести позаплановий огляд горища цього будинку у зв`язку із деформацією конструкцій і несправністю інженерного обладнання, на горищі цього будинку у зв`язку із фактами будівництва на горищі будинку, які відображені в зверненні ОСОБА_1 від 17,10.2022р. Окрему увагу під час огляду звернути на виявленая дефектів, деформацій конструкцій (особливо - несучих) або обладнання будинків, що можуть призвести до зниження несучої спроможності й стійкості конструкцій або будинку, обвалів чи порушення нормальної роботи обладнання. Надати копію акту такого позапланового огляду позивачу; -ужити термінові заходи для забезпечення безпеки людей, попередження подальшого розвитку деформацій у зв`язку із незаконним будівництвом на горищі будинку АДРЕСА_1 ; -виконати відповідно до п. 2,8.2. Правил під час підготовки житлового будинку АДРЕСА_1 до експлуатації в зимовий період роботи з усунення несправностей: стін, фасадів, дахів, віконних і дверних заповнень, а також опалювальних печей, димоходів, газоходів; забезпечення належної гідроізоляції фундаментів, і горищних приміщень, справність та утеплення пожежних гідрантів; -забезпечити відповідно до п. 3.2.1. Правил на горищі будинку АДРЕСА_1 температурно-вологісний режим, що перешкоджає випаданню конденсату на поверхні захисних конструкцій та доступ до всіх елементів і чистоту горищного приміщення; забезпечити відповідно до п. 3.2.3. Правил наявність в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 ходових дошок і приставних драбин для виходу на дах, а також дверей і люків з щільно пригнаними стулками; - забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3,2.4, Правил щодо того, що горищне приміщення не повинне бути захаращено будівельним сміттям, домашніми й іншими речами та обладнанням; -забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п, 3,2,5. Правил, відповідно до якого вхідні двері або люки (для горищних приміщень із запасними, напірними і розширювальними баками) виходу на покрівлю повинні бути утеплені, обладнані ущільнювальними прокладками, завжди замкнені (один комплект ключів зберігається в чергового диспетчера ОДС або кімнаті техніка-майстра виконавця послуг, а другий - у консьєржа чи двірника), про що робиться відповідний напис на люку чи дверях; - виключити доступ до входу у горищні приміщення будинку АДРЕСА_1 і на дах інших осіб, крім працівників КП ЖКС „Порто- Франківський", безпосередньо відповідальних за технічний нагляд, і тих, котрі виконують ремонтні роботи, а також працівників експлуатаційних організацій, обладнання яких розміщене на даху й у горищному приміщенні; - забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п 3.7.12. Правил, відповідно до яких не дозволяється використовувати горища для зберігання устаткування, меблів, вибухопожежонебезпечних матеріалів та інших небезпечних предметів; - забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.1, Правил, відповідно до яких під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати справний стан перекриття для сприйняття навантажень (конструктивну міцність); усунення ушкоджень перекриттів у міру виявлену, не допускаючи їх подальшого розвитку; теплозахист, вологозахист перекриттів, не допускаючи перевантажень; -забезпечити вимоги п. 4,3,2. Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати конструктивну схему перекриттів будинку АДРЕСА_1 , проектні характеристики і міцність матеріалів перекриття будинку, нормативні вимоги до конструкцій після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку; забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.3, Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) не допускається деформація конструкцій, відхилення конструкцій від горизонталі й наднормативні прогини конструкцій, оголення арматури та руйнування захисного шару в залізобетонних перекриттях, наявність хибкості, промерзання, тріщин у місцях сполучення з іншими несучими конструкціями, протікання міжповерхових перекриттів у санвузлах і горищних перекриттях у місцях обпирання на зовнішні стіни, наявність тріщин, особливо в несучих елементах (балках, прогонах); -забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4,1, Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати відсутність дефектів металевих з`єднань у сполученнях дерев`яних конструкцій крокв, гідроізоляції; ураження деревини дереворуйнувальними комахами і будинковим грибком, наднормативний прогин риштування, крокв, прогонів; -забезпечити вимоги п. 4,4.2. Правил, відповідно до яких інженерно-технічні працівники КП ЖКС „Порто-Франківський повинні знати вузли несучих конструкцій і стан покрівлі, особливо в місцях сполучення з водостоками, будівельними конструкціями та устаткуванням, що проходить через покрівлю будинку АДРЕСА_1 після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку; - забезпечити дотримання в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.21. Правил, відповідно до яких двері і люки в горищні приміщення повинні бути закриті на замок. Забезпечити зберігання одного комплекту ключів від дверей горищних приміщень у КП ЖКС ,,Порто-Франківський, а другий - у двірника.; забезпечити дотримання в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.9.6, Правил, щодо проведення протипожежної профілактики жилого будинку, включаючи такі заходи: ремонт та чищення димоходів і газоходів; ремонт електричних мереж і устаткування; забезпечення вільних проходів на сходових клітках, коридорах, пожежних переходах; розміщення протипожежного інвентарю, передбаченого інструкцією чи розпорядженням органів пожежного нагляду; забезпечення чистоти і освітлення протипожежного інвентарю; письмово повідомити позивача в строки передбачені законодавством про те які заходи були прийняті за результатами розгляду звернення позивача - ОСОБА_1 від 17.10.2022р. (з доданням копій відповідних документів) та про причини невиконання тих чи інших заходів; -зазначені вище огляди, обстеження та інші заходи контролю провести із залученням представника позивача.

зобов`язати суб`єкта владних повноважень Комунальне підприємство ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИЙ СЕРВІС ,,ПОРТО-ФРАНКІВСЬКИЙ виконати наступні дії: об`єктивно, всебічно і вчасно перевірити заяву ОСОБА_1 від 17.10.2022р., невідкладно вжити заходів до припинення неправомірних дій, виявити, усунути причини та умови, які сприяли порушенням, які викладені у заяві ОСОБА_1 від 17.10.2022р., забезпечити поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв`язку з заявою ОСОБА_1 від 17.10.2022р. рішень; вирішити питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення; надання позивачу - ОСОБА_1 повну та достовірну інформацію та копії всіх відповідних документів по наступним питанням: -чи були виконані КП ЖКС ,,Порто-Франківський вимоги п. 2 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, в частині виявлення факту самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 ? Якщо ні, - з яких причин? -чи були виконані КП ЖКС ,,Порто-Франківський вимоги п. 3 Порядку в частині повідомлення про факт самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 у м, Одесі Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради та Приморську районну адміністрацію Одеської міської ради протягом трьох робочих днів з моменту виявлення з одночасним направленням копій наявних з цього приводу матеріалів? Якщо ні,- з яких причин?; коли, починаючи з 01.01.2019 року проводились загальні огляди будинку АДРЕСА_1 ? Якій технічний і санітарний стан будинку виявлений під час цих оглядів. Які були виявлені несправності і прийняті рішення щодо їх усунення? Надати копії актів загального огляду жилого будинку АДРЕСА_1 . Якщо загальні огляди за цей період були пропущені, - за який конкретно проміжок перевіряємого часу та з яких причин?; - коли та з яких підстав, починаючи з 01.01.2019 року, проводились позапланові огляди будинку АДРЕСА_1 ? Чи проводились позапланові огляди горища цього будинку у зв`язку із деформацією конструкцій і несправністю інженерного обладнання, на горищі цього будинку? Надати копії актів позапланового огляду жилого будинку АДРЕСА_1 ; які несправності та причини, що їх викликали, а також технічний стан елементів жилого будинку АДРЕСА_1 були записані в журналі обліку результатів огляду? Надати копії матеріалів журналу облік^ результатів огляду починаючи з 01.01.2019 року; -надати копії узагальнених відомостей про технічний стан жилого будинку АДРЕСА_1 та про проведені ремонти, які повинні відображатися щорічно в технічному паспорті будинку. Повідомити які під час оглядів будинку були виявлені дефекти, деформації конструкцій або обладнання будинків, що можуть призвести до зниження несучої спроможності й стійкості конструкцій або будинку, обвалів чи порушення нормальної роботи обладнання; -які термінові заходи були уживані для забезпечення безпеки людей, попередження подальшого розвитку деформацій у зв`язку із незаконним будівництвом на горищі будинку АДРЕСА_1 ?; -які в 2022 році з наступних робіт відповідно до п. 2.8.2, Правил під час підготовки житлового будинку АДРЕСА_1 до експлуатації в зимовий період були виконані:усунення несправностей: стін, фасадів, дахів, віконних і дверних заповнень, а також опалювальних печей, димоходів, газоходів; забезпечення належної гідроізоляції фундаментів, і горищних приміщень, справність та утеплення пожежних гідрантів?; чи забезпечується відповідно до п. 3.2.1. Правил на горищі будинку АДРЕСА_1 температурно-вологісний режим, що перешкоджає випаданню конденсату на поверхні захисних конструкцій та доступ до всіх елементів і чистота горищного приміщення?; -чи забезпечуються вимоги п. 3.2.3. Правил щодо необхідності наявності в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 ходових дошок і приставних драбин для виходу на дах, а також дверей і люків з щільно пригнаними стулками?; чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3,2,4. Правил щодо того, що горищне приміщення не повинне бути захаращено будівельним сміттям, домашніми й іншими речами та обладнанням?; -чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.2.5. Правил, відповідно до якого вхідні двері або люки (для горищних приміщень із запасними, напірними і розширювальними баками) виходу на покрівлю повинні бути утеплені, обладнані ущільнювальними прокладками, завжди замкнені (один комплект ключів зберігається в чергового диспетчера ОДС або кімнаті техніка-майстра виконавця послуг, а другий - у консьєржа чи двірника), про що робиться відповідний напис на люку чи дверях?; чи мають доступ до входу у горищні приміщення будинку АДРЕСА_1 і на дах інші особи, крім працівників виконавця послуг, безпосередньо відповідальних за технічний нагляд, і тих, котрі виконують ремонтні роботи, а також працівників експлуатаційних організацій, обладнання яких розмішене на даху й у горищному приміщенні?; -чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п, 3,7,12, Правил, відповідно до яких не дозволяється використовувати горища для зберігання устаткування, меблів, вибухопожежонебезпечних матеріалів та інших небезпечних предметів?; -чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п, 4,3,1. Правил, відповідно до яких під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати справний стан перекриття для сприйняття навантажень (конструктивну міцність); усунення ушкоджень перекриттів у міру виявлення, не допускаючи їх подальшого розвитку; теплозахист, вологозахист перекриттів, не допускаючи перевантажень?; -чи забезпечуються вимоги п, 4.3.2. Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати конструктивну схему перекриттів будинку АДРЕСА_1 , проектні характеристики і міцність матеріалів перекриття будинку, нормативні вимоги до конструкцій після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку?; -чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.3. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) не допускається деформація конструкцій, відхилення конструкцій від горизонталі й наднормативні прогини конструкцій, оголення арматури та руйнування захисного шару в залізобетонних перекриттях, наявність хибкості, промерзання, тріщин у місцях сполучення з іншими несучими конструкціями, протікання міжповерхових перекриттів у санвузлах і горищних перекриттях у місцях обпирання на зовнішні стіни, наявність тріщин, особливо в несучих елементах (балках, прогонах)?; -чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.1. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати відсутність дефектів металевих з`єднань у сполученнях дерев`яних конструкцій крокв, гідроізоляції; ураження деревини дереворуйнувальними комахами і будинковим грибком, наднормативний прогин риштування, крокв, прогонів?; - чи забезпечуються вимоги п. 4,4.2. Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати вузли несучих конструкцій і етан покрівлі, особливо в місцях сполучення з водостоками, будівельними конструкціями та устаткуванням, що проходить через покрівлю будинку АДРЕСА_1 після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку?; -чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.17. Правил, відповідно до якого не допускається змінювати конструкцію несучих елементів даху без проекту? -чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п 4.4.21. Правил, відповідно до якого двері і люки в горищні приміщення повинні бути закриті на замок. Чи зберігається один комплект ключів від дверей горищних приміщень у КП ЖКС ,Л1орто-Франківський, а другий - у двірника?; чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.9.6. Правил, щодо проведення протипожежної профілактики жилого будинку, включаючи такі заходи: ремонт та чищення димоходів і газоходів; ремонт електричних мереж і устаткування; забезпечення вільних проходів на сходових клітках, коридорах, пожежних переходах; розміщення протипожежного інвентарю, передбаченого інструкцією чи розпорядженням органів пожежного нагляду; забезпечення чистоти і освітлення протипожежного інвентарю?; чи було виявлено відповідно до п. 4.10.18. Правил при огляді будинку АДРЕСА_1 починаючи з 01.01.2019 року деформації несучих конструкцій будинку? Чи оформлено це в актах? Надати копії таких актів; - виконати вимоги п. 2 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, в частині виявлення факту самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 ; -виконати вимоги п. З Порядку в частині повідомлення про факт самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради та Приморську районну адміністрацію Одеської міської ради; -провести загальний огляд будинку АДРЕСА_1 . Виявити технічний і санітарний стан будинку під час цього огляду. Виявити несправності, пов`язанні із фактами будівництва на горищі будинку, які відображені в зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р, Прийняти необхідні рішення щодо їх усунення. Надати копію акту такого загального огляду жилого будинку АДРЕСА_1 позивачу; -провести позаплановий огляд будинку АДРЕСА_1 . В тому числі, провести позаплановий огляд горища цього будинку у зв`язку із деформацією конструкцій і несправністю інженерного обладнання, на горищі цього будинку у зв`язку із фактами будівництва на горищі будинку, які відображені в зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р.. Окрему увагу під час огляду звернути на виявлення дефектів, деформацій конструкцій (особливо - несучих) або обладнання будинків, що можуть призвести до зниження несучої спроможності й стійкості конструкцій або будинку, обвалів чи порушення нормальної роботи обладнання. Надаш копію акту такою позаплановою огляду позивачу; - ужити термінові заходи для забезпечення безпеки людей, попередження подальшого розвитку деформацій у зв`язку із незаконним будівництвом на горищі будинку АДРЕСА_1 ; виконати відповідно до п. 2.8,2, Правил під час підготовки житлового будинку АДРЕСА_1 до експлуатації в зимовий період роботи з усунення несправностей: стін, фасадів, дахів, віконних і дверних заповнень, а також опалювальних печей, димоходів, газоходів; забезпечення належної гідроізоляції фундаментів, і горищних приміщень, справність та утеплення пожежних гідрантів; -забезпечити відповідно до п, 3.2.1. Правил на горищі будинку АДРЕСА_1 температурно-вологісний режим, що перешкоджає випаданню конденсату на поверхні захисних конструкцій та доступ до всіх елементів і чистоту горищного приміщення; - забезпечити відповідно до п. 3.2.3. Правил наявність в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 ходових дошок і приставних драбин для виходу на дах, а також дверей і люків з щільно пригнаними стулками; -забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п, 3.2.4. Правил щодо того, що горищне приміщення не повинне бути захаращено будівельним сміттям, домашніми й іншими речами та обладнанням; -забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.2.5. Правил, відповідно до якого вхідні двері або люки (для горищних приміщень із запасними, напірними і розширювальними баками) виходу на покрівлю повинні бути утеплені, обладнані ущільнювальними прокладками, завжди замкнені (один комплект ключів зберігається в чергового диспетчера ОДС або кімнаті техніка-майстра виконавця послуг, а другий - у консьєржа чи двірника), про що зробити відповідний напис на люку чи дверях; -виключити доступ до входу у горищні приміщення будинку АДРЕСА_1 і на дах інших осіб, крім працівників КП ЖКС „Порто- Франківський, безпосередньо відповідальних за технічний нагляд, і тих, котрі виконують ремонтні роботи, а також працівників експлуатаційних організацій, обладнання яких розміщене на даху й у горищному приміщенні; -забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.7.12. Правил, відповідно до яких не дозволяється використовувати горища для зберігання устаткування, меблів, вибухопожежонебезпечних матеріалів та інших небезпечних предметів; забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.1. Правил, відповідно до яких під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати справний стан перекриття для сприйняття навантажень (конструктивну міцність);- усунення ушкоджень перекриттів у міру виявлення, не допускаючи їх подальшого розвитку; теплозахист, вологозахист перекриттів, не допускаючи перевантажень; забезпечити вимоги п. 4.3.2. Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати конструктивну схему перекриттів будинку АДРЕСА_1 , проектні характеристики і міцність матеріалів перекриття будинку, нормативні вимоги до конструкцій після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р, незаконних будівельних робіт на горищі будинку; -забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.3. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_7 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) не допускається деформація конструкцій, відхилення конструкцій від горизонталі й наднормативні прогини конструкцій, оголення арматури та руйнування захисного шару в залізобетонних перекриттях, наявність хибкості, промерзання, тріщин у місцях сполучення з іншими несучими конструкціями, протікання міжповерхових перекриттів у санвузлах і горищних перекриттях у місцях обпирання на зовнішні стіни, наявність тріщин, особливо в несучих елементах (балках, прогонах); -забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.1. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_7 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати відсутність дефектів металевих з`єднань у сполученнях дерев`яних конструкцій крокв, гідроізоляції; ураження деревини дереворуйнувальними комахами і будинковим грибком, наднормативний прогин риштування, крокв, прогонів; -забезпечити вимоги п. 4.4.2, Правил, відповідно до яких інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати вузли несучих конструкцій і стан покрівлі, особливо в місцях сполучення з водостоками, будівельними конструкціями та устаткуванням, що проходить через покрівлю будинку АДРЕСА_1 після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку; -забезпечити дотримання в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.21. Правил, відповідно до яких двері і люки в горищні приміщення повинні бути закриті на замок. Забезпечити зберігання одного комплекту ключів від дверей горищних приміщень у КП ЖКС ,,Порто-Франківський, а другий - у двірника; -забезпечити дотримання в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.9.6. Правил, щодо проведення протипожежної профілактики жилого будинку, включаючи такі заходи: ремонт та чищення димоходів і газоходів; ремонт електричних мереж і устаткування; забезпечення вільних проходів на сходових клітках, коридорах, пожежних переходах; розміщення протипожежного інвентарю, передбаченого інструкцією чи розпорядженням органів пожежного нагляду; забезпечення чистоти і освітлення протипожежного інвентарю; -письмово повідомити позивача в строки передбачені законодавством про те які заходи були прийняті за результатами розгляду звернення позивача - ОСОБА_1 від 17 10.2022р. (з доданням копій відповідних документів) та про причини невиконання тих чи інших заходів, зазначені вище огляди, обстеження та інші заходи контролю провести із залученням представника позивача;

- визнати протиправною бездіяльність суб`єкта владних повноважень - заступника Одеського міського голови Жеман Дмитра Олександровича щодо обов`язків: об`єктивно, всебічно і вчасно перевірити заяву ОСОБА_1 від 17.10.2022р.; невідкладно вжити заходів до припинення неправомірних дій, виявити, усунути причини та умови, які сприяли порушенням, які викладені у заяві ОСОБА_1 від 17.10.2022р.; забезпечити поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв`язку з заявою ОСОБА_1 від 17.10.2022р. рішень; вирішити питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення; забезпечити та проконтролювати надання КП ЖКС ,,Порто-Франківський представнику заявительки ОСОБА_1 у строк, передбачений ст. 20 Закону України Про доступ до публічної інформації, у відповідь на заяву (звернення) позивача - ОСОБА_1 , від 17.10.2022р., інформацію та копії всіх відповідних документів по наступним питанням: -чи були виконані КП ЖКС „Порто-Франківський" вимоги п. 2 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, в частині виявлення факту самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 ? Якщо ні, - з яких причин; чи були виконані КП ЖКС ,,Порто-Франківський вимоги п. 3 Порядку в частині повідомлення про факт самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради та Приморську районну адміністрацію Одеської міської ради протягом трьох робочих днів з моменту виявлення з одночасним направленням копій наявних з цього приводу матеріалів? Якщо ні, - з яких причин; - коли, починаючи з 01.01.2019 року проводились загальні огляди будинку АДРЕСА_1 ? Якій технічний і санітарний стан будинку виявлений під час цих оглядів. Які були виявлені несправності і прийняті рішення щодо їх усунення? Надати копії актів загального огляду жилого будинку АДРЕСА_1 . Якщо загальні огляди за цей період були пропущені, - за який конкретно проміжок перевіряємого часу та з яких причин; -коли та з яких підстав, починаючи з 01.01.2019 року, проводились позапланові огляди будинку АДРЕСА_1 ? Чи проводились позапланові огляди горища цього будинку у зв`язку із деформацією конструкцій і несправністю інженерного обладнання, на горищі цього будинку? Надати копії актів позапланового огляду жилого будинку АДРЕСА_1 ; -які несправності та причини, що їх викликали, а також технічний стан елементів жилого будинку АДРЕСА_1 були записані в журналі обліку результатів огляду? Надати копії матеріалів журналу обліку результатів огляду починаючи з 01.01.2019 року; -надати копії узагальнених відомостей про технічний стан жилого будинку АДРЕСА_1 та про проведені ремонти, які повинні відображатися щорічно в технічному паспорті будинку. Повідомити які під час оглядів будинку були виявлені дефекти, деформації конструкцій або обладнання будинків, що можуть призвести до зниження несучої спроможності й стійкості конструкцій або будинку, обвалів чи порушення нормальної роботи обладнання; які термінові заходи були уживані для забезпечення безпеки людей, попередження подальшого розвитку деформацій у зв`язку із незаконним будівництвом на горищі будинку АДРЕСА_1 ?; які в 2022 році з наступних робіт відповідно до п. 2,8.2. Правил під час підготовки житлового будинку АДРЕСА_1 до експлуатації в зимовий період були виконані: усунення несправностей: стін, фасадів, дахів, віконних і дверних заповнень, а також опалювальних печей, димоходів, газоходів; забезпечення належної гідроізоляції фундаментів, і горищних приміщень, справність та утеплення пожежних гідрантів?; -чи забезпечується відповідно до п. 3.2.1. Правил на горищі будинку АДРЕСА_1 температурно-вологісний режим, що перешкоджає випаданню конденсату на поверхні захисних конструкцій та доступ до всіх елементів і чистота горищного приміщення?;- чи забезпечуються вимоги п. 3.2.3, Правил щодо необхідності наявності в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 ходових дошок і приставних драбин для виходу на дах, а також дверей і люків з щільно пригнаними стулками?; -чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.2.4. Правил щодо того, що горищне приміщення не повинне бути захаращено будівельним сміттям, домашніми й іншими речами та обладнанням?; -чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.2,5. Правил, відповідно до якого вхідні двері або люки (для горищних приміщень із запасними, напірними і розширювальними баками) виходу на покрівлю повинні бути утеплені, обладнані ущільнювальними прокладками, завжди замкнені (один комплект ключів зберігається в чергового диспетчера ОДС або кімнаті техніка-майстра виконавця послуг, а другий - у консьєржа чи двірника), про що робиться відповідний напис на люку чи дверях?; -чи мають доступ до входу у горищні приміщення будинку АДРЕСА_1 і на дах інші особи, крім працівників виконавця послуг, безпосередньо відповідальних за технічний нагляд, і тих, котрі виконують ремонтні роботи, а також працівників експлуатаційних організацій,, обладнання яких розміщене на даху й у горищному приміщенні?; -чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.7.12. Правил, відповідно до яких не дозволяється використовувати горища для зберігання устаткування, меблів, вибухопожежонебезпечних матеріалів та інших небезпечних предметів?; -чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.1. Правил, відповідно до яких під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати справний стан перекриття для сприйняття навантажень (конструктивну міцність); усунення ушкоджень перекриттів у міру виявлення, не допускаючи їх подальшого розвитку; теплозахист, вологозахист перекриттів, не допускаючи перевантажень?; -чи забезпечуються вимоги п. 4.3.2. Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знат# конструктивну схему перекриттів будинку АДРЕСА_1 , проектні характеристики і міцність матеріалів перекриття будинку, нормативні вимоги до конструкцій після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку?; - чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.3. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) не допускається деформація конструкцій, відхилення конструкцій від горизонталі й наднормативні прогини конструкцій, оголення арматури та руйнування захисного шару в залізобетонних перекриттях, наявність хибкості, промерзання, тріщин у місцях сполучення з іншими несучими конструкціями, протікання міжповерхових перекриттів у санвузлах і горищних перекриттях у місцях обпирання на зовнішні стіни, наявність тріщин, особливо в несучих елементах (балках, прогонах)?; чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4,1, Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати відсутність дефектів металевих з`єднань у сполученнях дерев`яних конструкцій крокв, гідроізоляції; ураження деревини дереворуйнувальними комахами і будинковим грибком, наднормативний прогин риштування, крокв, прогонів?; -чи забезпечуються вимоги п. 4.4.2. Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КГІ ЖКС ,,Порто-Франківеький повинні знати вузли несучих конструкцій і стан покрівлі, особливо в місцях сполучення з водостоками, будівельними конструкціями та устаткуванням, що проходить через покрівлю будинку АДРЕСА_1 після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку?; -чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.17. Правил, відповідно до якого не допускається змінювати конструкцію несучих елементів даху без проекту?; - чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.21. Правил, відповідно до якого двері і люки в горищні приміщення повинні бути закриті на замок. Чи зберігається один комплект ключів від дверей горищних приміщень у КП ЖКС ,,Порто-Франківський, а другий - у двірника?; -чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.9.6. Правил, щодо проведення протипожежної профілактики жилого будинку, включаючи такі заходи: ремонт та чищення димоходів і газоходів; ремонт електричних мереж і устаткування; забезпечення вільних проходів на сходових клітках, коридорах, пожежних переходах; розміщення протипожежного інвентарю, передбаченого інструкцією чи розпорядженням органів пожежного нагляду; забезпечення чистоти і освітлення протипожежного інвентарю?; чи було виявлено відповідно до п, 4,10.18. Правил при огляді будинку АДРЕСА_1 починаючи з 01.01.2019 року деформації несучих конструкцій будинку? Чи оформлено це в актах? Надати копії таких актів; -забезпечити та проконтролювати виконання КП ЖКС ,,Порто-Франківський у відповідь на заяву (звернення) позивача - ОСОБА_1 від 17,10.2022р. наступних обов`язків: -виконати вимоги п. 2 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, в частині виявлення факту самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 ; - виконати вимоги п. З Порядку в частині повідомлення про факт самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради та Приморську районну адміністрацію Одеської міської ради; -провести загальний огляд будинку АДРЕСА_1 . Виявити технічний і санітарний стан будинку під час цього огляду. Виявити несправності, пов`язанні із фактами будівництва на горищі будинку, які відображені в зверненні ОСОБА_1 від 17Л0,2022р.. Прийняти необхідні рішення щодо їх усунення, Надати копію акту такого загального огляду жилого будинку АДРЕСА_1 позивачу; -провести позаплановий огляд будинку АДРЕСА_1 . В тому числі, провести позаплановий огляд горища цього будинку у зв`язку із деформацією конструкцій і несправністю інженерного обладнання, на горищі цього будинку у зв`язку із фактами будівництва на горищі будинку, які відображені в зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. Окрему увагу під час огляду звернути на виявлення дефектів, деформацій конструкцій (особливо - несучих) або обладнання будинків, що можуть призвести до зниження несучої спроможності й стійкості конструкцій або будинку, обвалів чи порушення нормальної роботи обладнання. Надати копію акту такого позапланового огляду позивачу; -ужити термінові заходи для забезпечення безпеки людей, попередження подальшого розвитку деформацій у зв`язку із незаконним будівництвом на горищі будинку АДРЕСА_1 .; -виконати відповідно до п. 2.8.2. Правил під час підготовки житлового будинку АДРЕСА_1 до експлуатації в зимовий період роботи з усунення несправностей: стін, фасадів, дахів, віконних і дверних заповнень, а також опалювальних печей, димоходів, газоходів; забезпечення належної гідроізоляції фундаментів, і горищних приміщень, справність та утеплення пожежних гідрантів; - забезпечити відповідно до п. 3.2.1. Правил на горищі будинку АДРЕСА_1 темпера гурно-вологісний режим, що перешкоджає випаданню конденсату на поверхні захисних конструкцій та доступ до всіх елементів і чистоту горищного приміщення; -забезпечити відповідно до п. 3.2.3. Правил наявність в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 ходових дошок і приставних драбин для виходу на дах, а також дверей і люків з щільно пригнаними стулками; -забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.2.4. Правил щодо того, що горищне приміщення не повинне бути захаращено будівельним сміттям, домашніми й іншими речами та обладнанням; -забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п, 3.2,5, Правил, відповідно до якого вхідні двері або люки (для горищних приміщень із запасними, напірними і розширювальними баками) виходу на покрівлю повинні бути утеплені, обладнані ущільнювальними прокладками, завжди замкнені (один комплект ключів зберігається в чергового диспетчера ОДС або кімнаті техніка-майстра виконавця послуг, а другий - у консьєржа чи двірника), про що робиться відповідний напис на люку чи дверях; -виключити доступ до входу у горищні приміщення будинку АДРЕСА_1 і на дах інших осіб, крім працівників КП ЖКС „Порто- Франківський, безпосередньо відповідальних за технічний нагляд, і тих, котрі виконують ремонтні роботи, а також працівників експлуатаційних організацій, обладнання яких розміщене на даху й у горищному приміщенні; -забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.7,12. Правил, відповідно до яких не дозволяється використовувати горища для зберігання устаткування, меблів, вибухопожежонебезпечних матеріалів та інших небезпечних предметів; -забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4,3,1, Правил, відповідно до яких під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати справний стан перекриття для сприйняття навантажень (конструктивну міцність); усунення ушкоджень перекриттів у міру виявлення, не допускаючи їх подальшого розвитку; теплозахист, вологозахист перекриттів, не допускаючи перевантажень; забезпечити вимоги п, 4.3,2. Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-ФранківськиЙ повинні знати конструктивну схему перекриттів будинку АДРЕСА_1 , проектні характеристики і міцність матеріалів перекриття будинку, нормативні вимоги до конструкцій після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку; забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3,3. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) не допускається деформація конструкцій, відхилення конструкцій від горизонталі й наднормативні прогини конструкцій, оголення арматури та руйнування захисного шару в залізобетонних перекриттях, наявність хибкості, промерзання, тріщин у місцях сполучення з іншими несучими конструкціями, протікання міжповерхових перекриттів у санвузлах і горищних перекриттях у місцях обпирання на зовнішні стіни, наявність тріщин, особливо в несучих елементах (балках, прогонах); -забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4,1, Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати відсутність дефектів металевих з`єднань у сполученнях дерев`яних конструкцій крокв, гідроізоляції; ураження деревини дереворуйнувальними комахами і будинковим грибком, наднормативний прогин риштування, крокв, прогонів; -забезпечити вимоги п. 4.4.2. Правил, відповідно до яких інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати вузли несучих конструкцій і стан покрівлі, особливо в місцях сполучення з водостоками, будівельними конструкціями та устаткуванням, що проходить через покрівлю будинку АДРЕСА_1 після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку; -забезпечити дотримання в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.21. Правил, відповідно до яких двері і люки в горищні приміщення повинні бути закриті на замок. Забезпечити зберігання одного комплекту ключів від дверей горищних приміщень у КП ЖКС ,,Порто-Франківський, а другий - у двірника; забезпечити дотримання в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.9.6. Правил, щодо проведення протипожежної профілактики жилого будинку, включаючи такі заходи: ремонт та чищення димоходів і газоходів; ремонт електричних мереж і устаткування; забезпечення вільних проходів на сходових клітках, коридорах, пожежних переходах; розміщення протипожежного інвентарю, передбаченого інструкцією чи розпорядженням органів пожежного нагляду; забезпечення чистоти і освітлення протипожежного інвентарю; письмово повідомити позивача в строки передбачені законодавством про те які заходи були прийняті за результатами розгляду звернення позивача - ОСОБА_1 від 17.10.2022р. (з доданням копій відповідних документів) та про причини невиконання тих чи інших заходів. Зазначені вище огляди, обстеження та інші заходи контролю провести із залученням представника позивача;

- зобов`язати суб`єкта владних повноважень -заступника Одеського міського голови Жеман Дмитра Олександровича виконати наступні дії: об`єктивно, всебічно і вчасно перевірити заяву ОСОБА_1 від 17.10.2022р.; невідкладно вжити заходи до припинення неправомірних дій, виявити, усунути причини та умови, які сприяли порушенням, які викладені у заяві ОСОБА_1 від 17.10.2022р.; забезпечити поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв`язку з заявою ОСОБА_1 від 17.10.2022р. рішень; вирішити питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення; забезпечити та проконтролювати надання КП ЖКС ,,Порто-Франківський представнику заявительки ОСОБА_1 у строк, передбачений ст. 20 Закону України Про доступ до публічної інформації, у відповідь на заяву (звернення) позивача - ОСОБА_1 від 17.10.2022р., інформацію та копії всіх відповідних документів по наступним питанням: -чи були виконані КП ЖКС ,,Порто-Франківеький вимоги а 2 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, в частині виявлення факту самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 ? Якщо ні, - з яких причин; -чи були виконані КП ЖКС ,,Порто-Франківський вимоги п. З Порядку в частині повідомлення про факт самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради та Приморську районну адміністрацію Одеської міської ради протягом трьох робочих днів з моменту виявлення з одночасним направленням копій наявних з цього приводу матеріалів? Якщо ні, - з яких причин; -коли, починаючи з 01.01.2019 року проводились загальні огляди будинку АДРЕСА_1 ? Якій технічний і санітарний стан будинку виявлений під час цих оглядів. Які були виявлені несправності і прийняті рішення щодо їх усунення? Надати копії актів загального огляду жилого будинку АДРЕСА_1 , Якщо загальні огляди за цей період були пропущені, - за який конкретно проміжок перевіряє мого часу та з яких причин; - коли та з яких підстав, починаючи з 01.01.2019 року, проводились позапланові огляди будинку АДРЕСА_1 ? Чи проводились позапланові огляди горища цього будинку у зв`язку із деформацією конструкцій і несправністю інженерного обладнання, на горищі цього будинку? Надати копії актів позапланового огляду жилого будинку АДРЕСА_1 ; -які несправності та причини, що їх викликали, а також технічний стан елементів жилого будинку АДРЕСА_1 були записані в журналі обліку результатів огляду? Надати копії матеріалів журналу обліку результатів огляду починаючи з 01.01.2019 року; -надати копії узагальнених відомостей про технічний стан жилого будинку АДРЕСА_1 та про проведені ремонти, які повинні відображатися щорічно в технічному паспорті будинку, Повідомити які під час оглядів будинку були виявлені дефекти, деформації конструкцій або обладнання будинків, що можуть призвести до зниження несучої спроможності й стійкості конструкцій або будинку, обвалів чи порушення нормальної роботи обладнання; які термінові заходи були уживані для забезпечення безпеки людей, попередження подальшого розвитку деформацій у зв`язку із незаконним будівництвом на горищі будинку АДРЕСА_1 ? -які в 2022 році з наступних робіт відповідно до п, 2.8.2. Правил під час підготовки житлового будинку АДРЕСА_1 до експлуатації в зимовий період були виконані: усунення несправностей: стін, фасадів, дахів, віконних і дверних заповнень, а також опалювальних печей, димоходів, газоходів; забезпечення належної гідроізоляції фундаментів, і горищних приміщень, справність та утеплення пожежних гідрантів?; -чи забезпечується відповідно до п. 3.2.1. Правил на горищі будинку АДРЕСА_1 температурно-вологісний режим, що перешкоджає випаданню конденсату на поверхні захисних конструкцій та доступ до всіх елементів і чистота горищного приміщення?; - чи забезпечуються вимоги п. 3.2.3. Правил щодо необхідності наявності в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 ходових дошок і приставних драбин для виходу на дах, а також дверей і люків з щільно пригнаними стулками?; - чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.2.4. Правил щодо того, що горищне приміщення не повинне бути захаращено будівельним сміттям, домашніми й іншими речами та обладнанням?; -чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.2.5. Правил, відповідно до якого вхідні двері або люки (для горищних приміщень із запасними, напірними і розширювальними баками) виходу на покрівлю повинні бути утеплені, обладнані ущільнювальними прокладками, завжди замкнені (один комплект ключів зберігається в чергового диспетчера ОДС або кімнаті техніка-майстра виконавця послуг, а другий - у консьєржа чи двірника), про що робиться відповідний напис на люку чи дверях?; -чи мають доступ до входу у горищні приміщення будинку АДРЕСА_1 і на дах інші особи, крім працівників виконавця послуг, безпосередньо відповідальних за технічний нагляд, і тих, котрі виконують ремонтні роботи, а також працівників експлуатаційних організацій, обладнання яких розміщене на даху й у горищному приміщенні?; -чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.7.12. Правил, відповідно до яких не дозволяється використовувати горища для зберігання устаткування, меблів, вибухопожежонебезпечних матеріалів та інших небезпечних предметів?; -чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.1. Правил, відповідно до яких під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати справний стан перекриття для сприйняття навантажень (конструктивну міцність); усунення ушкоджень перекриттів у міру виявлення, не допускаючи їх подальшого розвитку; теплозахист, вологозахист перекриттів, не допускаючи перевантажень?; -чи забезпечуються вимоги п, 4,3,2, Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КП ЖКС „Порто-ФранкінськиМ'' повинні знати конструктивну схему перекриттів будинку АДРЕСА_1 , проектні характеристики і міцність матеріалів перекриття будинку, нормативні вимоги до конструкцій після проведення зазначених у зверненні Лсптовеї 0.1, від 17,10,2022р, незаконних будівельних робіт на горищі будинку?; -чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_2 вимоги п. 4.3.3. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із Зазначеними у зверненні ОСОБА_1 , від 17,10,2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) не допускається деформація конструкцій, відхилення конструкцій від горизонталі й наднормативні прогини конструкцій, оголення арматури та руйнування захисного шару в залізобетонних перекриттях, наявність хибкості, промерзання, тріщин у місцях сполучення з іншими несучими конструкціями, протікання міжповерхових перекриттів у санвузлах і горищних перекриттях у місцях обпирання на зовнішні стіни, наявність тріщин, особливо в несучих елементах (балках, прогонах)? ; чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.1. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати відсутність дефектів металевих з`єднань у сполученнях дерев`яних конструкцій крокв, гідроізоляції; ураження деревини дереворуйнувальними комахами і будинковим грибком, наднормативний прогин риштування, крокв, Прогонів?; -чи забезпечуються вимоги п. 4,4,2. Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КП ЖКС „Порто-Франківський" повинні знати вузли несучих конструкцій і етан покрівлі, особливо в місцях сполучення з водостоками, будівельними конструкціями та устаткуванням, що проходить через покрівлю будинку АДРЕСА_1 після проведення зазначених у ОСОБА_1 від 17.10.2022р. зверненні незаконних будівельних робіт на горищі будинку?; - чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.17. Правил, відповідно до якого не допускається змінювати конструкцію несучих елементів даху без проекту ?; -чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.21. Правил, відповідно до якого двері і люки в горищні приміщення повинні бути закриті на замок. Чи зберігається один комплект ключів від дверей горищних приміщень у КП ЖКС ,,Порто-Франківський, а другий - у двірника?; -чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.9.6. Правил, щодо проведення протипожежної профілактики жилого будинку, включаючи такі заходи: ремонт та чищення димоходів і газоходів; ремонт електричних мереж і устаткування; забезпечення вільних проходів на сходових клітках, коридорах, пожежних переходах; розміщення протипожежного інвентарю, передбаченого інструкцією чи розпорядженням органів пожежного нагляду; забезпечення чистоти і освітлення протипожежного інвентарю?; - чи було виявлено відповідно до п, 4.10.18. Правил при огляді будинку АДРЕСА_1 починаючи з 01,01,2019 року деформації несучих конструкцій будинку? Чи оформлено це в актах? Надати копії таких актів; - забезпечити та проконтролювати виконання КП ЖКС ,,Порто-Франківський у відповідь на заяву (звернення) позивача - ОСОБА_1 , від 17.10.2022р. наступних обов`язків: -виконати вимоги п. 2 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 ві#29 березня 2018 року, в частині виявлення факту самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 ; виконати вимоги п. З Порядку в частині повідомлення про факт самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради та Приморську районну адміністрацію Одеської міської ради; провести загальний огляд будинку АДРЕСА_1 . Виявити технічний і санітарний стан будинку під час цього огляду. Виявити несправності, пов`язанні із фактами будівництва на горищі будинку, які відображені в зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. Прийняти необхідні рішення щодо їх усунення. Надати копію акту такого загального огляду жилого будинку АДРЕСА_1 позивачу; провести позаплановий огляд будинку АДРЕСА_1 . В тому числі, провести позаплановий огляд горища цього будинку у зв`язку із деформацією конструкцій і несправністю інженерного обладнання, на горищі цього будинку у зв`язку із фактами будівництва на горищі будинку, які відображені в зверненні ОСОБА_1 , від 17.10.2022р. Окрему увагу під час огляду звернути на виявлення дефектів, деформацій конструкцій (особливо - несучих) або обладнання будинків, що можуть призвести до зниження несучої спроможності й стійкості конструкцій або будинку, обвалів чи порушення нормальної роботи обладнання. Надати копію акту такого позапланового огляду позивачу; ужити термінові заходи для забезпечення безпеки людей, попередження подальшого розвитку деформацій у зв`язку із незаконним будівництвом на горищі будинку АДРЕСА_1 ; виконати відповідно до п. 2.8.2. Правил під час підготовки житлового будинку АДРЕСА_1 до експлуатації в зимовий період роботи з усунення несправностей: стін, фасадів, дахів, віконних і дверних заповнень, а також опалювальних печей, димоходів, газоходів; забезпечення належної гідроізоляції фундаментів, і горищних приміщень, справність та утеплення пожежних гідрантів; - забезпечити відповідно до п. 3.2.1. Правил на горищі будинку АДРЕСА_1 температурно-вологісний режим, що перешкоджає випаданню конденсату на поверхні захисних конструкцій та доступ до всіх елементів і чистоту горищного приміщення; -забезпечити відповідно до п. 3.2.3. Правил наявність в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 ходових дошок і приставних драбин для виходу на дах, а також дверей і люків з щільно пригнаними стулками; -забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.2.4. Правил щодо того, що горищне приміщення не повинне бути захаращено будівельним сміттям, домашніми й іншими речами та обладнанням; -забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п, 3.2.5. Правил, відповідно до якого вхідні двері або люки (для горищних приміщень із запасними, напірними і розширювальними баками) виходу на покрівлю повинні бути утеплені, обладнані ущільнювальними прокладками ^завжди замкнені (один комплект ключів зберігається в чергового диспетчера ОДС або кімнаті техніка-майстра виконавця послуг, а другий - у консьєржа чи двірника), про що робиться відповідний напис на люку чи дверях; -виключити доступ до входу у горищні приміщення будинку АДРЕСА_1 і на дах інших осіб, крім працівників КП ЖКС „Порто- Франківський, безпосередньо відповідальних за технічний нагляд, і тих, котрі виконують ремонтні роботи, а також працівників експлуатаційних організацій, обладнання яких розміщене на даху й у горищному приміщенні; -забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.7.12. Правил, відповідно до яких не дозволяється використовувати горища для зберігання устаткування, меблів, вибухопожежонебезпечних матеріалів та інших небезпечних предметів; -забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.1. Правил, відповідно до яких під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати справний стан перекриття для сприйняття навантажень (конструктивну міцність); усунення ушкоджень перекриттів у міру виявлення, не допускаючи їх подальшого розвитку, теплозахист, вологозахист перекриттів, не допускаючи перевантажень; -забезпечити вимоги п. 4.3.2. Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати конструктивну схему перекриттів будинку АДРЕСА_1 , проектні характеристики і міцність матеріалів перекриття будинку, нормативні вимоги до конструкцій після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку; - забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.3. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_5 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) не допускається деформація конструкцій, відхилення конструкцій від горизонталі й наднормативні прогини конструкцій, оголення арматури та руйнування захисного шару в залізобетонних перекриттях, наявність хибкості, промерзання, тріщин у місцях сполучення з іншими несучими конструкціями, протікання міжповерхових перекриттів у санвузлах і горищних перекриттях у місцях обпирання на зовнішні стіни, наявність тріщин, особливо в несучих елементах (балках, прогонах); -забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.1. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати відсутність дефектів металевих з`єднань у сполученнях дерев`яних конструкцій крокв, гідроізоляції; ураження деревини дереворуйнувальними комахами і будинковим грибком, наднормативний прогин риштування, крокв, прогонів; - забезпечити вимоги п. 4.4.2. Правил, відповідно до яких інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати вузли несучих конструкцій і стан покрівлі, особливо в місцях сполучення з водостоками, будівельними конструкціями та устаткуванням, що проходить через покрівлю будинку АДРЕСА_1 після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 , від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку; -забезпечити дотримання в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.21. Правил, відповідно до яких двері і люки в горищні приміщення повинні бути закриті на замок. Забезпечити зберігання одного комплекту ключів від дверей горищних приміщень у КП ЖКС ,,Порто-Франківський, а другий - у двірника; -забезпечити дотримання в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4,9.6, Правил, щодо проведення протипожежної профілактики жилого будинку, включаючи такі заходи: ремонт та чищення димоходів і газоходів; ремонт електричних мереж і устаткування; забезпечення вільних проходів на сходових клітках, коридорах, пожежних переходах; розміщення протипожежного інвентарю, передбаченого інструкцією чи розпорядженням органів пожежного нагляду; забезпечення чистоти і освітлення протипожежного інвентарю; -письмово повідомити позивача в строки передбачені законодавством про те які заходи були прийняті за результатами розгляду звернення позивача - ОСОБА_1 від 17.10.2022р. (з доданням копій відповідних документів) та про причини невиконання тих чи інших заходів; зазначені вище огляди, обстеження та інші заходи контролю провести із залученням представника позивача.

- визнати протиправною бездіяльність суб`єкта владних повноважень Департаменту міського господарства Одеської міської ради щодо обов`язків: об`єктивно, всебічно і вчасно перевірити заяву ОСОБА_1 від 17.10.2022р.; невідкладно вжити заходів до припинення неправомірних дій, виявити, усунути причини та умови, які сприяли порушенням, які викладені у заяві ОСОБА_1 від 17.10.2022р.; забезпечити поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв`язку з заявою ОСОБА_1 від 17.10.2022р. рішень; вирішити питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення; забезпечити та проконтролювати надання КП ЖКС ,,Порто-Франківський представнику заявительки ОСОБА_7 у строк, передбачений ст. 20 Закону України Про доступ до публічної інформації, у відповідь на заяву (звернення) позивача - ОСОБА_1 від 17.10.2022р., інформацію та копії всіх відповідних документів по наступним питанням: -чи були виконані КП ЖКС ,,Порто-Франківський вимоги п. 2 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, в частині виявлення факту самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 ? Якщо ні, - з яких причин; чи були виконані КП ЖКС ,.Порто-Франківський вимоги п. 3 Порядку в частині повідомлення про факт самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради та Приморську районну адміністрацію Одеської міської ради протягом трьох робочих днів з моменту виявлення з одночасним направленням копій наявних з цього приводу матеріалів? Якщо ні, - з яких причин; -коли, починаючи з 01.01.2019 року проводились загальні огляди будинку АДРЕСА_1 ? Якій технічний і санітарний стан будинку виявлений під час цих оглядів. Які були виявлені несправності і прийняті рішення щодо їх усунення? Надати копії актів загального огляду жилого будинку АДРЕСА_1 . Якщо загальні огляди за цей період були пропущені, - за який конкретно проміжок перевіряємого часу та з яких причин; - коли та з яких підстав, починаючи з 01.01.2019 року, проводились позапланові огляди будинку АДРЕСА_1 ? Чи проводились позапланові огляди горища цього будинку у зв`язку із деформацією конструкцій і несправністю інженерного обладнання, на горищі цього будинку? Надати копії актів позапланового огляду жилого будинку АДРЕСА_1 ; - які несправності та причини, що їх викликали, а також технічний стан елементів жилого будинку АДРЕСА_1 були записані в журналі обліку результатів огляду? Надати копії матеріалів журналу обліку результатів огляду починаючи з 01.01.2019 року; -надати копії узагальнених відомостей про технічний стан жилого будинку АДРЕСА_1 та про проведені ремонти, які повинні відображатися щорічно в технічному паспорті будинку. Повідомити які під час оглядів будинку були виявлені дефекти, деформації конструкцій або обладнання будинків, що можуть призвести до зниження несучої спроможності й стійкості конструкцій або будинку, обвалів чи порушення нормальної роботи обладнання; -які термінові заходи були уживані для, забезпечення безпеки людей, попередження подальшого розвитку деформацій у зв`язку із незаконним будівництвом на горищі будинку АДРЕСА_1 ?; які в 2022 році з наступних робіт відповідно до п. 2.8.2. Правил під час підготовки житлового будинку АДРЕСА_1 до експлуатації в зимовий період були виконані: усунення несправностей: стін, фасадів, дахів, віконних і дверних заповнень, а також опалювальних печей, димоходів, газоходів; забезпечення належної гідроізоляції фундаментів, і горищних приміщень, справність та утеплення пожежних гідрантів?; -чи забезпечується відповідно до п. 3.2.1. Правил на горищі будинку АДРЕСА_1 температурно - вологісний режим, що перешкоджає випаданню конденсату на поверхні захисних конструкцій та доступ до всіх елементів і чистота горищного приміщення?; -чи забезпечуються вимоги п. 3.2.3. Правил щодо необхідності наявності в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 ходових дошок і приставних драбин для виходу на дах, а також дверей і люків з щільно пригнаними стулками?; -чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.2.4. Правил щодо того, що горищне приміщення не повинне бути захаращено будівельним сміттям, домашніми й іншими речами та обладнанням?; -чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.2.5. Правил, відповідно до якого вхідні двері або люки (для горищних приміщень із запасними, напірними і розширювальними баками) виходу на покрівлю повинні бути утеплені, обладнані ущільнювальними прокладками, завжди замкнені (один комплект ключів зберігається в чергового диспетчера ОДС або кімнаті техніка-майстра виконавця послуг, а другий - у консьєржа чи двірника), про що робиться відповідний напис на люку чи дверях?; -чи мають доступ до входу у горищні приміщення будинку АДРЕСА_1 і на дах інші особи, крім працівників виконавця послуг, безпосередньо відповідальних за технічний нагляд, і тих, котрі виконують ремонтні роботи, а також працівників експлуатаційних організацій, обладнання яких розміщене на даху й у горищному приміщенні?; -чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.7.12. Правил, відповідно до яких не дозволяється використовувати горища для зберігання устаткування, меблів, вибухопожежонебезпечних матеріалів та інших небезпечних предметів?; -чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.1. Правил, відповідно до яких під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати справний стан перекриття для сприйняття навантажень (конструктивну міцність); усунення ушкоджень перекриттів у міру виявлення, не допускаючи їх подальшого розвитку; теплозахист, і вологозахист перекриттів, не допускаючи перевантажень?; чи забезпечуються вимоги п. 4.3.2. Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати конструктивну схему перекриттів будинку АДРЕСА_1 , проектні характеристики і міцність матеріалів перекриття будинку, нормативні вимоги до конструкцій після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку?; - чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п, 4.3.3. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) не допускається деформація конструкцій, відхилення конструкцій від горизонталі й наднормативні прогини конструкцій, оголення арматури та руйнування захисного шару в залізобетонних перекриттях, наявність хибкості, промерзання, тріщин у місцях сполучення з іншими несучими конструкціями, протікання міжповерхових перекриттів у санвузлах і горищних перекриттях у місцях обпирання на зовнішні стіни, наявність тріщин, особливо в несучих елементах (балках, прогонах)?; - чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.1. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати відсутність дефектів металевих з`єднань у сполученнях дерев`яних конструкцій крокв, гідроізоляції; ураження деревини дереворуйнувальними комахами і будинковим грибком, наднормативний прогин риштування, крокв, прогонів?; -чи забезпечуються вимоги п, 4.4.2. Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати вузли несучих конструкцій і стан покрівлі, особливо в місцях сполучення з водостоками, будівельними конструкціями та устаткуванням, що проходить через покрівлю будинку АДРЕСА_1 після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку?; -чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п, 4.4.17. Правил, відповідно до якого не допускається змінювати конструкцію несучих елементів даху без проекту?; -чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п, 4,4,21, Правил, відповідно до якого двері і люки в горищні приміщення повинні бути закриті на замок. Чи зберігається один комплект ключів від дверей горищних приміщень у КП ЖКС ,,Порто-Франківський, а другий - у двірника?; -чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.9.6. Правил, щодо проведення протипожежної профілактики жилого будинку, включаючи такі заходи: ремонт та чищення димоходів і газоходів; ремонт електричних мереж і устаткування; забезпечення вільних проходів на сходових клітках, коридорах, пожежних переходах; розміщення протипожежного інвентарю, передбаченого інструкцією чи розпорядженням органів пожежного нагляду; забезпечення чистоти і освітлення протипожежного інвентарю?; -чи було виявлено відповідно до п. 4.10.18. Правил при огляді будинку АДРЕСА_1 починаючи з 01.01.2019 року деформації несучих конструкцій будинку? Чи оформлено це в актах? Надати копії таких актів; забезпечити та проконтролювати виконання КП ЖКС ,,Порто-Франківський у відповідь на заяву (звернення) позивача - ОСОБА_1 , від 17.10.2022р. наступних обов`язків: -виконати вимоги п. 2 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, в частині виявлення факту самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 ; - виконати вимоги п. З Порядку в частині повідомлення про факт самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради та Приморську районну адміністрацію Одеської міської ради; -провести загальний огляд будинку АДРЕСА_1 . Виявити технічний і санітарний стан будинку під час цього огляду. Виявити несправності, пов`язанні із фактами будівництва на горищі будинку, які відображені в зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р.; прийняти необхідні рішення щодо їх усунення. Надати копію акту такого загального огляду жилого будинку АДРЕСА_1 позивачу; -провести позаплановий огляд будинку АДРЕСА_1 . В тому числі, провести позаплановий огляд горища цього будинку у зв`язку із деформацією конструкцій і несправністю інженерного обладнання, на горищі цього будинку у зв`язку із фактами будівництва на горищі будинку, які відображені в зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. Окрему увагу під час огляду звернути на виявлення дефектів, деформацій конструкцій (особливо - несучих) або обладнання будинків, що можуть призвести до зниження несучої спроможності й стійкості конструкцій або будинку, обвалів чи порушення нормальної роботи обладнання. Надати копію акту такого позапланового огляду позивачу; ужити термінові заходи для забезпечення безпеки людей, попередження подальшого розвитку деформацій у зв`язку із незаконним будівництвом на горищі будинку АДРЕСА_1 ; -виконати відповідно до п. 2.8.2. Правил під час підготовки житлового будинку АДРЕСА_1 до експлуатації в зимовий період роботи з усунення несправностей: стін, фасадів, дахів, віконних і дверних заповнень, а також опалювальних печей, димоходів, газоходів; забезпечення належної гідроізоляції фундаментів, і горищних приміщень, справність та утеплення пожежних гідрантів; -забезпечити відповідно до п. 3.2.1. Правил на горищі будинку АДРЕСА_1 температурно-вологісний режим, що перешкоджає випаданню конденсату на поверхні захисних конструкцій та доступ до всіх елементів і чистоту горищного приміщення; -забезпечити відповідно до п. 3.2.3. Правил наявність в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 ходових дошок і приставних драбин для виходу на дах, а також дверей і люків з щільно пригнаними стулками; -забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.2.4, Правил щодо того, що горищне приміщення не повинне бути захаращено будівельним сміттям, домашніми й іншими речами та обладнанням; -забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3,2.5. Правил, відповідно до якого вхідні двері або люки (для горищних приміщень із запасними, напірними і розширювальними баками) виходу на покрівлю повинні бути утеплені, обладнані ущільнювальними прокладками, завжди замкнені (один комплект ключів зберігається в чергового диспетчера ОДС або кімнаті техніка-майетра виконавця послуг, а другий - у консьєржа чи двірника), про що робиться відповідний напис на люку чи дверях; виключити доступ до входу у горищні приміщення будинку АДРЕСА_1 і на дах інших осіб, крім працівників КП ЖКС „Порто- Франківський, безпосередньо відповідальних за технічний нагляд, і тих, котрі виконують ремонтні роботи, а також працівників експлуатаційних організацій, обладнання яких розміщене на даху й у горищному приміщенні; - забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.7.12. Правил, відповідно до яких не дозволяється використовувати горища для зберігання устаткування, меблів, вибухопожежонебезпечних матеріалів та інших небезпечних предметів; забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.1. Правил, відповідно до яких під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати справний стан перекриття для сприйняття навантажень (конструктивну міцність); усунення ушкоджень перекриттів у міру виявлення, не допускаючи їх подальшого розвитку; теплозахист, вологозахист перекриттів, не допускаючи перевантажень; забезпечити вимоги п. 4.3.2. Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати конструктивну схему перекриттів будинку АДРЕСА_1 , проектні характеристики і міцність матеріалів перекриття будинку, нормативні вимоги до конструкцій після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 , від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку; - забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.3. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) не допускається деформація конструкцій, відхилення конструкцій від горизонталі й наднормативні прогини конструкцій, оголення арматури та руйнування захисного шару в залізобетонних перекриттях, наявність хибкості, промерзання, тріщин у місцях сполучення з іншими несучими конструкціями, протікання міжповерхових перекриттів у санвузлах і горищних перекриттях у місцях обпирання на зовнішні стіни, наявність тріщин, особливо в несучих елементах (балках, прогонах); забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.1. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати відсутність дефектів металевих з`єднань у сполученнях дерев`яних конструкцій крокв, гідроізоляції; ураження деревини дереворуйнувальними комахами і будинковим грибком, наднормативний прогин риштування, крокв, прогонів; - забезпечити вимоги п. 4.4.2. Правил, відповідно до яких інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати вузли несучих конструкцій і стан покрівлі, особливо в місцях сполучення з водостоками, будівельними конструкціями та устаткуванням, що проходить через покрівлю будинку АДРЕСА_1 після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку; -забезпечити дотримання в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.21 Правил, відповідно до яких дв^рі і люки в горищні приміщення повинні бути закриті на замок. Забезпечити зберігання одного комплекту ключів від дверей горищних приміщень у КП ЖКС ,,Порто-Франківський, а другий - у двірника; -забезпечити дотримання в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п, 4.9.6. Правил, щодо проведення протипожежної профілактики жилого будинку, включаючи такі заходи: ремонт та чищення димоходів і газоходів; ремонт електричних мереж і устаткування; забезпечення вільних проходів на сходових клітках, коридорах, пожежних переходах; розміщення протипожежного інвентарю, передбаченого інструкцією чи розпорядженням органів пожежного нагляду; забезпечення чистоти і освітлення протипожежного інвентарю; -письмово повідомити позивача в строки передбачені законодавством про те які заходи були прийняті за результатами розгляду звернення позивача - ОСОБА_1 від 17.10,2022р. (з доданням копій відповідних документів) та про причини невиконання тих чи інших заходів. Зазначені вище огляди, обстеження та інші заходи контролю провести із залученням представника позивача;

- зобов`язати суб`єкта владних повноважень - Департамент міського господарства Одеської міської ради виконати наступні дії; об`єктивно, всебічно і вчасно перевірити заяву ОСОБА_1 від 17.10.2022р.; невідкладно вжити заходів до припинення неправомірних дій, виявити, усунути причини та умови, які сприяли порушенням, які викладені у заяві ОСОБА_1 , від 17.10.2022р.; забезпечити поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв`язку з заявою ОСОБА_1 від 17.10.2022р. рішень; вирішити питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення, забезпечити та проконтролювати надання КП ЖКС ,,Порто-Франківський представнику заявительки ОСОБА_1 у строк, передбачений ст. 20 Закону України Про доступ до публічної інформації у відповідь на заяву (звернення) позивача - ОСОБА_1 від 17.10.2022р., інформацію та копії всіх відповідних документів по наступним питанням: -чи були виконані КП ЖКС ,,Порто-Франківський вимоги п. 2 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, в частині виявлення факту самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 ? Якщо ні, - з яких причин.; -чи були виконані КП ЖКС ,,Порто-Франківський вимоги п. З Порядку в частині повідомлення про факт самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради та Приморську районну адміністрацію Одеської міської ради протягом трьох робочих днів з моменту виявлення з одночасним направленням копій наявних з цього приводу матеріалів? Якщо ні, - з яких причин; - коли, починаючи з 01.01.2019 року проводились загальні огляди будинку АДРЕСА_1 ? Якій технічний і санітарний стан будинку виявлений під час цих оглядів. Які були виявлені несправності і прийняті рішення щодо їх усунення? Надати копії актів загального огляду жилого будинку АДРЕСА_1 . Якщо загальні огляди за цей період були пропущені, - за який конкретно проміжок перевіряємого часу та з яких причин; -коли та з яких підстав, починаючи з 01.01.2019 року, проводились позапланові огляди будинку АДРЕСА_1 ? Чи проводились позапланові огляди горища цього будинку у зв`язку із деформацією конструкцій і несправністю інженерного обладнання, на горищі цього будинку? Надати копії актів позапланового огляду жилого будинку АДРЕСА_1 ; -які несправності та причини, що їх викликали, а також технічний стан елементів жилого будинку АДРЕСА_1 були записані в журналі обліку результатів огляду? Надати копії матеріалів журналу обліку результатів огляду починаючи з 01.01.2019 року; -надати копії узагальнених відомостей про технічний стан жилого будинку АДРЕСА_1 та про проведені ремонти, які повинні відображатися щорічно в технічному паспорті будинку Повідомити які під час оглядів будинку були виявлені дефекти, деформації конструкцій або обладнання будинків, що можуть призвести до зниження несучої спроможності й стійкості конструкцій або будинку, обвалів чи порушення нормальної роботи обладнання; -які термінові заходи були уживані для забезпечення безпеки людей, попередження подальшого розвитку деформаційну зв`язку із незаконним будівництвом на горищі будинку АДРЕСА_1 ?; -які в 2022 році з наступних робіт відповідно до п. 2.8.2. Правил під час підготовки житлового будинку АДРЕСА_1 до експлуатації в зимовий період були виконані: усунення несправностей: стін, фасадів,' дахів, віконних і дверних заповнень, а також опалювальних печей, димоходів, газоходів; забезпечення належної гідроізоляції фундаментів, і горищних приміщень, справність та утеплення пожежних гідрантів?; -чи забезпечується відповідно до п. 3.2.1. Правил на горищі будинку АДРЕСА_1 температурно-вологісний режим, що перешкоджає випаданню конденсату на поверхні захисних конструкцій та доступ до всіх елементів і чистота горищного приміщення?; -чи забезпечуються вимоги п, 3.2.3. Правил щодо необхідності наявності в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 ходових дошок і приставних драбин для виходу на дах, а також дверей і люків з щільно пригнаними стулками?; -чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.2.4, Правил щодо того, що горищне приміщення не повинне бути захаращено будівельним сміттям, домашніми й іншими речами та обладнанням?; -чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.2.5. Правил, відповідно до якого вхідні двері або люки (для горищних приміщень із запасними, напірними і розширювальними баками) виходу на покрівлю повинні бути утеплені, обладнані ущільнювальними прокладками, завжди замкнені (один комплект ключів зберігається в чергового диспетчера ОДС або кімнаті техніка-майстра виконавця послуг, а другий - у консьєржа чи двірника), про що робиться відповідний напис на люку чи дверях?; - чи мають доступ до входу у горищні приміщення будинку АДРЕСА_1 і на дах інші особи, крім працівників виконавші послуг, безпосередньо відповідальних за технічний нагляд, і тих, котрі виконують ремонтні роботи, а також працівників експлуатаційних організацій, обладнання яких розміщене на даху й у горищному приміщенні?; -чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.7.12. Правил, відповідно до яких не дозволяється використовувати горища для зберігання устаткування, меблів, вибухопожежонебезпечних матеріалів та інших небезпечних предметів?; -чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.1. Правил, відповідно до яких під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати справний стан перекриття для сприйняття навантажень (конструктивну міцність); усунення ушкоджень перекриттів у міру виявлення, не допускаючи їх подальшого розвитку; теплозахист, вологозахист перекриттів, не допускаючи перевантажень?; -чи забезпечуються вимоги п. 4.3.2. Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати конструктивну схему перекриттів будинку АДРЕСА_1 , проектні характеристики і міцність матеріалів перекриття будинку, нормативні вимоги до конструкцій після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку?; -чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.3. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) не допускається деформація конструкцій, відхилення конструкцій від горизонталі й наднормативні прогини конструкцій, оголення арматури та руйнування захисного шару в залізобетонних перекриттях, наявність хибкості, промерзання, тріщин у місцях сполучення з іншими несучими конструкціями, протікання міжповерхових перекриттів у санвузлах і горищних перекриттях у місцях обпирання на зовнішні стіни, наявність тріщин, особливо в несучих елементах (балках, прогонах)?; -чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4Л. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати відсутніть дефектів металевих з`єднань у сполученнях дерев`яних конструкцій крокв, гідроізоляції; ураження деревини дереворуйнувальними комахами і будинковим грибком, наднормативний прогин риштування, крокв, прогонів?; -чи забезпечуються вимоги п. 4.4.2. Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати вузли несучих конструкцій і стан покрівлі, особливо в місцях сполучення з водостоками, будівельними конструкціями та устаткуванням, що проходить через покрівлю будинку АДРЕСА_1 після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку?; -чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.17 Правил, відповідно до якого не допускається змінювати конструкцію несучих елементів даху без проекту?; -чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.21. Правил, відповідно до якого двері і люки в горищні приміщення повинні бути закриті на замок. Чи зберігається один комплект ключів від дверей горищних приміщень у КП ЖКС ,,Порто-Франківський, а другий - у двірника?; - чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.9.6. Правил, щодо проведення протипожежної профілактики жилого будинку, включаючи такі заходи: ремонт та чищення димоходів і газоходів; ремонт електричних мереж і устаткування; забезпечення вільних проходів на сходових клітках, коридорах, пожежних переходах; розміщення протипожежного інвентарю, передбаченого інструкцією чи розпорядженням органів пожежного нагляду; забезпечення чистоти і освітлення протипожежного інвентарю?; -чи було виявлено відповідно до п. 4.10.18. Правил при огляді будинку АДРЕСА_1 починаючи з 01.01.2019 року деформації несучих конструкцій будинку? Чи оформлено це в актах? Надати копії таких актів; -забезпечити та проконтролювати виконання КП ЖКС ,,Порто-Франківський у відповідь на заяву (звернення) позивача - ОСОБА_1 , від 17.10.2022р. наступних обов`язків: -виконати вимоги п. 2 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, в частині виявлення факту самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 ; виконати вимоги п. 3 Порядку в частині повідомлення про факт самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради та Приморську районну адміністрацію Одеської міської ради; -провести загальний огляд будинку АДРЕСА_1 . Виявити технічний і санітарний стан будинку під час цього огляду. Виявити несправності, пов`язанні із фактами будівництва на горищі будинку, які відображені в зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. Прийняти необхідні рішення щодо їх усунення. Надати копію акту такого загального огляду жилого будинку АДРЕСА_1 позивачу; -провести позаплановий огляд будинку АДРЕСА_1 . В тому числі, провести позаплановий огляд горища цього будинку у зв`язку із деформацією конструкцій і несправністю інженерного обладнання, на горищі цього будинку у зв`язку із фактами будівництва на горищі будинку, які відображені в зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р.. Окрему увагу під час огляду звернути на виявлення дефектів, деформацій конструкцій (особливо - несучих) або обладнання будинків, що можуть призвести до зниження несучої спроможності й стійкості конструкцій або будинку, обвалів чи порушення нормальної роботи обладнання. Надати копію акту такого позапланового огляду позивачу; ужити термінові заходи для забезпечення безпеки людей, попередження подальшого розвитку деформацій у зв`язку із незаконним будівництвом на горищі будинку АДРЕСА_1 ; виконати відповідно до п. 2.8.2. Правил під час підготовки житлового будинку АДРЕСА_1 до експлуатації в зимовий період роботи з усунення несправностей: стін, фасадів, дахів, віконних і дверних заповнень, а також опалювальних печей, димоходів, газоходів; забезпечення належної гідроізоляції фундаментів, і горищних приміщень, справність та утеплення пожежних гідрантів; -забезпечити відповідно до п. 3.2.1. Правил на горищі будинку АДРЕСА_1 температурно-вологісний режим, що перешкоджає випаданню конденсату на поверхні захисних конструкцій та доступ до всіх елементів і чистоту горищного приміщення; забезпечити відповідно до п. 3.2.3. Правил наявність в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 ходових дошок і приставних драбин для виходу на дах, а також дверей і люків з щільно пригнаними стулками; - забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п, 3.2.4. Правил щодо того, що горищне приміщення не повинне бути захаращено будівельним сміттям, домашніми й іншими речами та обладнанням; -забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.2.5. Правил, відповідно до якого вхідні двері або люки (для горищних приміщень із запасними, напірними і розширювальними баками) виходу на покрівлю повинні бути утеплені, обладнані ущільнювальними прокладками, завжди замкнені (один комплект ключів зберігається в чергового диспетчера ОДС або кімнаті техніка-майстра виконавця послуг, а другий - у консьєржа чи двірника), про що робиться відповідний напис на люку чи дверях; -виключити доступ до входу у горищні приміщення будинку АДРЕСА_1 і на дах інших осіб, крім працівників КП ЖКС „Порто- Франківський, безпосередньо відповідальних за технічний нагляд, і тих, котрі виконують ремонтні роботи, а також працівників експлуатаційних організацій, обладнання яких розміщене на даху й у горищному приміщенні; -забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.7.12. Правил, відповідно до яких не дозволяється використовувати горища для зберігання устаткування, меблів, вибухопожежонебезпечних матеріалів та інших небезпечних предметів; -забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.1. Правил, відповідно до яких під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати справний стан перекриття для сприйняття навантажень (конструктивну міцність); усунення ушкоджень перекриттів у міру виявлення, не допускаючи їх подальшого розвитку; теплозахист, вологозахист перекриттів, не допускаючи перевантажень; -забезпечити вимоги п. 4.3.2. Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати конструктивну схему перекриттів будинку АДРЕСА_1 , проектні характеристики і міцність матеріалів перекриття будинку, нормативні вимоги до конструкцій після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку; -забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.3. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) не допускається деформація конструкцій, відхилення конструкцій від горизонталі й наднормативні прогини конструкцій, оголення арматури та руйнування захисного шару в залізобетонних перекриттях, наявність хибкості, промерзання, тріщин у місцях сполучення з іншими несучими конструкціями, протікання міжповерхових перекриттів у санвузлах і горищних перекриттях у місцях обпирання на зовнішні стіни, наявність тріщин, особливо в несучих елементах (балках, прогонах); -забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.1. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати відсутність дефектів металевих з`єднань у сполученнях дерев`яних конструкцій крокв, гідроізоляції; ураження деревини дереворуйну вальни ми комахами і будинковим грибком, наднормативний прогин риштування, крокв, прогонів; -забезпечити вимоги п. 4.4.2. Правил, відповідно до яких інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати вузли несучих конструкцій і стан покрівлі, особливо в місцях сполучення з водостоками, будівельними конструкціями та устаткуванням, що проходить через покрівлю будинку АДРЕСА_1 після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку; - забезпечити дотримання в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.21. Правил, відповідно до яких двері і люки в горищні приміщення повинні бути закриті на замок. Забезпечити зберігання одного комплекту ключів від дверей горищних приміщень у КП ЖКС ,,Порто-Франківський, а другий - у двірника; -забезпечити дотримання в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.9.6. Правил, щодо проведення протипожежної профілактики жилого будинку, включаючи такі заходи: ремонт та чищення димоходів і газоходів; ремонт електричних мереж і устаткування; забезпечення вільних проходів на сходових клітках, коридорах, пожежних переходах; розміщення протипожежного інвентарю, передбаченого інструкцією чи розпорядженням органів пожежного нагляду; забезпечення чистоти і освітлення протипожежного інвентарю; -письмово повідомити позивача в строки передбачені законодавством про те які заходи були прийняті за результатами розгляду звернення позивача - ОСОБА_1 від 17.10.2022р. (з доданням копій відповідних документів) та про причини невиконання тих чи інших заходів. Зазначені вище огляди, обстеження та інші заходи контролю провести із залученням представника позивача;

- визнати протиправною бездіяльність суб`єкта владних повноважень Одеського міського голови Труханова Геннадія Леонідовича щодо обов`язків: об`єктивно, всебічно і вчасно перевірити заяву ОСОБА_1 від 20.10.2022, невідкладно вжити заходів до припинення неправомірних дій, виявити, усунути причини та умови, які сприяли порушенням, які викладені у заяві ОСОБА_1 від 20.10.2022, забезпечити поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв`язку з заявою ОСОБА_1 від 20.10.2022 рішень, вирішити питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення. Забезпечити здійснення обов`язків органів виконавчої влади на території міста Одеси, додержання Конституції та законів України, щодо зазначених в заяві (зверненні) до нього позивача - ОСОБА_1 від 20.10.2022р. фактів незаконного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 , в тому числі, забезпечити: -складання Управлінням державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради відповідно до п 7 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, протоколів та видачи приписів про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил; - ввирішення Приморською районною адміністрацією Одеської міської ради відповідно до п.7 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, питання щодо знесення самочинно збудованих об`єктів або приведення самочинно реконструйованих об`єктів у первинний стан шляхом видачі розпоряджень щодо демонтажу об`єктів самочинного будівництва; -подання Управлінням державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради відповідно до п. 8 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, позову до суду про знесення самочинно збудованого об`єкта та компенсацію витрат, пов`язаних з таким знесенням; -звернення Приморською районною адміністрацією Одеської міської ради відповідно до п. 8 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, з відповідним позовом до суду; -звернення юридичним департаментом Одеської міської ради відповідно до п, 8 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, до суду з відповідним позовом; -знесення об`єкту самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 відповідно до п. 9 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року;

- зобов`язати суб`єкта владних повноважень - Одеського міського голови Труханова Геннадія Леонідовича виконати наступні дії: об`єктивно, всебічно і вчасно перевірити заяву ОСОБА_1 від 20.10.2022р., невідкладно вжити заходи до припинення неправомірних дій, виявити, усунути причини та умови, які сприяли порушенням, які викладені у заяві ОСОБА_1 від 20.10.2022р.; забезпечити поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв`язку з заявою ОСОБА_1 від 20.10.2022р. рішень; вирішити питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення; забезпечити здійснення обов`язків органів виконавчої влади на території міста Одеси, додержання Конституції та законів України, щодо зазначених в заяві (зверненні) до нього позивача - ОСОБА_1 від 20.10.2022р. фактів незаконного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 , в тому числі, забезпечити: -складання Управлінням державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради Відповідно до п. 7 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, протоколів та видачи приписів про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил; - вирішення Приморською районною адміністрацією Одеської міської ради відповідно до п. 7 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, питання щодо знесення самочинно збудованих об`єктів або приведення самочинно реконструйованих об`єктів у первинний стан шляхом видачі розпоряджень щодо демонтажу об`єктів самочинного будівництва; подання Управлінням державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради відповідно до п. 8 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, позову до суду про знесення самочинно збудованого об`єкта та компенсацію витрат, пов`язаних з таким знесенням; - звернення Приморською районною адміністрацією Одеської міської ради відповідно до п. 8 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, з відповідним позовом до суду; - звернення юридичним департаментом Одеської міської ради відповідно до п. 8 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, до суду з відповідним позовом; - знесення об`єкту самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 відповідно до п. 9 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року.

Ухвалою суду від 20.03.2023 відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

В обґрунтування позовних вимог позивач у позовній заяві зазначав, що починаючи з 2019 року в центрі міста Одесі на будівлі - пам`ятці архітектури в історичному центрі міста Одеса, якому нещодавно надано статус культурної спадщини ЮНЕСКО, на будівлі - пам`ятці архітектури з повного відома відповідачів за цим позовом відбуваються найгрубіші порушення законодавства, в тому числі в галузі охорони культурної спадщини, які вже призвели до часткової руйнації та суттєвої незаконної зміни будівлі - пам`ятки архітектури та можуть призвести до її повної руйнації. Позивач вказала, що вона є власником квартири АДРЕСА_3 та, що будівлю за вказаною адресою прийнято під охорону Держави як пам`ятку архітектури та містобудування місцевого значення (будинок Карузо, споруджений у 1848 році, добудований у 1946-1950роках), згідно наказу Міністерства культури і туризму України від 20.06.2008 №728/0/16-08 занесено до Державного реєстру нерухомих пам`яток України за №417-Од. Позивач вказала, що на горищі цієї будівлі - пам`ятки архітектури по АДРЕСА_1 ОСОБА_3 , Озхан Реджеп та ОСОБА_14 були проведені незаконні будівельні роботи, які призвели до суттєвого змінення пам`ятки у вигляді руйнації горища та даху та надбудови на їх місці нового поверху з втручанням у несучі конструкції та зміною композиції чільного фасаду та без дозвільних документів, передбачених законодавством України. Позивач, вказавши, що зазначене незаконне будівництво зафіксоване багатьма контролюючими органами, зазначила, що вона звернулась до відповідачів із відповідними зверненнями (у порядку Законів України «Про звернення громадян», «Про доступ до публічної інформації») щодо самовільного і незаконного будівництва вказаної пам`ятки архітектури та містобудування місцевого значення, а саме: до Приморської районної адміністрації Одеської міської ради із заявою від 14.10.2022; Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації від 19.10.2022; Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради від 20.10.2022; Управління державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради від 28.10.2022; Комунального підприємства Житлово комунальний сервіс Порто -Франківський від 21.10.2022; заступника Одеського міського голови Жеман Дмитра Олександровича від 17.10.2022; Департаменту міського господарства Одеської міської ради від 20.10.2022; Одеського міського голови Труханова Геннадія Леонідовича від 20.10.2022. Позивач, посилаючись на положення Закону України «Про доступ до публічної інформації», Закону України «Про звернення громадян», практику Верховного Суду, вказала, що відповідачами не вчинено дії, запитуванні у зверненнях та просить суд задовольнити позов у повному обсязі.

30.03.2023 до суду від Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації надійшов відзив на позовну заяву у якому відповідач вказав, що не погоджується із позовними вимогами позивача та просить суд відмовити у задоволенні позову. Відповідач вказав, що будівля по АДРЕСА_1 , споруджений у 1848-1850 роках за проектом архітектора Ф.Й. Морнаді та, що рішенням Одеського обласного виконавчого комітету від 17.04.1987 № 167 споруда прийнята під охорону держави як пам`ятка містобудування та архітектури місцевого значення. Як зазначив відповідач, частиною першою статті 24 Закону встановлено, що власник або уповноважений ним орган, користувач зобов`язаний утримувати пам`ятку в належному стані, своєчасно провадити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення відповідно до цього закону та охоронного договору. Разом з тим, листом від 30.11.2022 №2371/01-33/2-22/1194 відповідач звертався до Приморської районної адміністрації Одеської міської ради з вимогою вжити заходів реагування щодо приведення самочинно реконструйованого горища у попередній стан та листом від 17.02.2023 №П-249-взп-01/463 відповідач звертався до Одеської обласної прокуратури з проханням вжити заходи прокурорського реагування стосовно власників приміщень квартир АДРЕСА_4 , АДРЕСА_4 , АДРЕСА_5 гр. ОСОБА_3 , Озхану Реджепу, ОСОБА_15 . Відповідач, зазначивши, що ним вжито всіх заходів щодо збереження пам`ятки культурної спадщини по АДРЕСА_1 відповідно до повноважень, визначених чинним законодавством України, просить суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

31.03.2023 до суду від Департаменту міського господарства Одеської міської ради надійшов відзив на позовну заяву у якому відповідач вказав, що не погоджується із позовними вимогами позивача та просить суд відмовити у задоволенні позову. Відповідач вказав, що Департамент діє виключно на підставі Положення №295 VIII та, що листом від 09.11.22 № Л-1590 заявнику було повідомлено стосовно розгляду її заяви про порушення законодавства у сфері містобудівної діяльності у вигляді самовільного та незаконного будівництва за адресою: АДРЕСА_1 , що воно було розглянуто Департаментом міського господарства Одеської міської ради, Приморською районною адміністрацією Одеської міської ради, КП «ЖКС «Порто - Франківський». Відповідач, посилаючись на зміст листа від 09.11.22 № Л-1590, просить суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

06.04.2023 до суду від Одеського міського голови Труханова Геннадія Леонідовича надійшов відзив на позовну заяву у якому відповідач вказав, що не погоджується із позовними вимогами позивача та просить суд відмовити у задоволенні позову. Відповідач вказав, що виходячи зі змісту звернення ОСОБА_1 від 26.10.2022 №37-Л-3382/2, враховуючи положення Закону України «Про звернення громадян» та організацію роботи в органах місцевого самоврядування, розгляд такого звернення було доручено компетентним та уповноваженим органам місцевого самоврядування, зокрема, Приморській районній адміністрації Одеської міської ради, Управлінню державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради та Управлінню з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради. Відповідач вказав, що на виконання резолюції першого заступника міського голови КучукаМ.І. від 28.10.2022 року №37-Л-3382/2 листом від 25.11.2022 року №21-1539/4 Приморська районна адміністрація Одеської міської ради повідомила ОСОБА_1 про розгляд її звернення від 26.10.2022 року № 37-Л-3382/2, що повністю, як вказав відповідач, спростовує доводи ОСОБА_1 щодо нібито наявності протиправної бездіяльності Одеського міського голови, яка, на думку позивача, виявилась у необ`єктивній, неповній і невчасній перевірці спірної заяви позивача. Крім того, як зауважив відповідач, листом від 25.11.2022 року № Л-1539/4 Приморська районна адміністрація Одеської міської ради повідомила першого заступника міського голови Кучука М.І. про розгляд спірної заяви ОСОБА_1 та відповідно Одеським міським головою забезпечено належний розгляд звернення ОСОБА_1 від 26.10.2022 року № 37-Л-3382/2 уповноваженими виконавчими органами міської ради, до компетенції яких входить його розгляд - Приморською районною адміністрацією Одеської міської ради, з урахуванням інформації, наданої Управлінням з питань охорони культурної спадщини Одеської міської ради та Управлінням архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, що повністю узгоджується з положеннями Закону України «Про звернення громадян». Поряд з цим, як наголосив відповідач, спірні питання щодо проведення ОСОБА_3 , ОСОБА_16 та ОСОБА_9 незаконних будівельних робіт у житловому будинку пам`ятці за адресою: АДРЕСА_1 вирішуються у Приморському районному суді м.Одеси за участю компетентних та уповноважених органів державної влади та місцевого самоврядування.

07.04.2023 до суду від Управління державного архітектурно - будівельного контролю Одеської міської ради надійшов відзив на позовну заяву у якому відповідач вказав, що не погоджується із позовними вимогами позивача та просить суд відмовити у задоволенні позову. Так, відповідач вказав, що Управлінням державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради розглянуто звернення позивача від 18.10.2022 (від 28.10.2022 вх. № 01-8/241-вх) стосовно дотримання вимог містобудівного законодавства за адресою: АДРЕСА_1 , приміщення горища. Також відповідач вказав, що оскільки даний об`єкт відноситься до категорії об`єктів із значним класом наслідків (СС3), повноваження щодо проведення перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності за даною адресою належать Державній інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ). Враховуючи викладене, Управлінням, за відсутності правових підстав, не проводились планові та позапланові перевірки дотримання вимог містобудівного законодавства за адресою: АДРЕСА_1 , приміщення горища та у зв`язку з цим, матеріали відповідних перевірок не складались, справи про адміністративні правопорушення за даною адресою Управлінням не розглядались, позовні заяви про знесення самочинно збудованого об`єкта за вищевказаною адресою Управлінням до суду не подавались.

10.04.2023 до суду від Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради надійшов відзив на позовну заяву у якому відповідач вказав, що не погоджується із позовними вимогами позивача та просить суд відмовити у задоволенні позову. Відповідач вказав, що щодо звернення громадянки ОСОБА_1 від 21 вересня 2022 р. вх. № 01-22/17 від 05.09.2022 про надання інформації, відповідь у межах повноважень була надана. Управління 19.11.2019 звернулося до Приморського ВП ГУНП в Одеській області та до Одеської місцевої прокуратури № 3 з проханням вжити відповідні заходи реагування та притягнути до відповідальності причетних осіб. Згідно ст. 23 Закону усі власники пам`яток чи їх частин або уповноваженні ними органи (особи) незалежно від форм власності на ці об`єкти зобов`язані укласти з відповідним органом охорони культурної спадщини охоронний договір. Таким органом на території м. Одеси та Одеської області, як вказав відповідач , є Департамент культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації (далі - Департамент культури Одеської ОДА) та що повноваження щодо укладення охоронних договорів на пам`ятки місцевого значення з боку Департаменту культури Одеської ОДА Управлінню не делеговані. Поряд з цим, як вказав відповідач, на звернення від 20.10.2022, вх. № 01-12/ Л-137 відповідь листом від 30.11.2022 також була надана.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

12.10.2022 ОСОБА_1 звернулась до Приморської районної адміністрації Одеської міської ради із заявою відповідно до Закону України «Про звернення громадян» та Закону України «Про доступ до публічної інформації» у якій просила надати у строк, передбачений ст.20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», інформацію та копії всіх відповідних документів по наступним питанням:

- чи було виконане Приморською районною адміністрацією Одеської міської ради прохання Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради перевірити правомірність переведення горищного простору житлового будинку по АДРЕСА_1 у житловий фонд та у разі наявності підстав, підготувати судовий позов щодо скасування реєстрації права власності на об`єкти нерухомості, яких фактично не існує, про яке йдеться у листі-відповіді Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради від 27.09.2019р. № 01-26/В-383вих Депутату Одеської міської ради VII скликання ОСОБА_6 , якщо ні, то з яких причин;

- чи було вирішено Приморською районною адміністрацією Одеської міської ради відповідно 2.8. Положення про Приморську районну адміністрацію питання щодо знесення самочинно побудованих об`єктів на горищі будинку АДРЕСА_1 , про які йдеться у звернені позивача - ОСОБА_1 від 12.10.2022р., або приведення самочинно реконструйованих об`єктів у первинний ста, якщо ні, то з яких причин;

- чи було винесено Приморською районною адміністрацією Одеської міської ради розпорядження про усунення порушень (демонтажу об`єктів самочинного будівництва) вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності щодо фактів самовільного та незаконного будівництва, які викладені у зверненні позивача - ОСОБА_1 від 12.10.2022р„ громадянам ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 . Чи були встановленні факту невиконання таких розпоряджень протягом встановленого строку, якщо ні, то з яких причин;

- чи звернулась Приморська районна адміністрація Одеської міської ради стосовно фактів самовільного та незаконного будівництва, які викладені у зверненні позивача - ОСОБА_1 від 12.10.2022р. відповідно п. 2.13. Положення про Приморську районну адміністрацію, п. 8 Порядку взаємодії виконавчий органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради до суду з позовом про знесення самочинно збудованого об`єкта та компенсацію витрат, пов`язаних з таким знесенням або з іншим позовом, якщо ні, то з яких причин;

- вирішити відповідно п. 2.8. Положення про Приморську районну адміністрацію питання щодо знесення самочинно побудованих об`єктів на горищі будинку АДРЕСА_1 , про які йдеться звернені позивача - ОСОБА_1 від 12.10.2022р., або щодо приведення самочинно реконструйованих об`єктів у первинний стан;

- винести розпорядження про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності щодо фактів самовільного та незаконного будівництва, які викладені у зверненні позивача - ОСОБА_1 від 12.10.2022р., громадянам ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 . У разі їх невиконання, встановити відповідно до законодавства факти невиконання таких розпоряджень протягом встановленого строку;

- звернутись стосовно фактів самовільного та незаконного будівництва, які викладені у зверненні позивача - ОСОБА_1 від 12.10.2022р., відповідно п. 2.13. Положення про Приморську районну адміністрацію, п. 8 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради, до суду з позовом про знесення самочинно побудованих об`єктів на горищі будинку АДРЕСА_1 ;

- відповідно до п.5 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради спільно з представником відповідного комунального підприємства житлово-комунального сервісу Одеської міської ради та із залученням представника позивача провести обстеження об`єкта будівництва, зазначеного в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 12.10.2022, про що скласти акт (за встановленою формою) та здійснити фотофіксацію;

- відповідно до п.7 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради вирішити питання щодо знесення самочинно збудованих об`єктів, зазначених у зверненні позивача - ОСОБА_1 від 12.10.2022р., або приведення самочинно реконструйованих об`єктів у первинний стан шляхом видачі розпоряджень щодо демонтажу об`єктів самочинного будівництва;

- письмово повідомити позивача в строки передбачені законодавством про те які заходи були прийняті за результатами розгляду звернення позивача - ОСОБА_1 від 12.10.2022р. (з доданням копій відповідних документів (а.с.114-122 т.1).

19.10.2022 ОСОБА_1 звернулась до Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації із заявою відповідно до Закону України «Про звернення громадян» та Закону України «Про доступ до публічної інформації» (а.с.123-130 т.1) у якій просила:

- чому Департаментом культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації не було виконано своїх завдань, передбачених своїм Положенням щодо забезпечення захисту об`єкту культурної спадщини місцевого значення - будинку дому АДРЕСА_1 від загрози знищення, руйнування або пошкодження?;

- чому Департаментом культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації не було здійснено функцій, передбачених своїм Положенням, яке затверджене розпорядженням голови облдержадміністрації 21.09.2015 № 580/А-2015, стосовно фактів незаконної зміни та загрози повної руйнації об`єкту культурної спадщини, які наведено у зверненні позивача - ОСОБА_1 від 19.10.2022р., щодо: інформування Міністерства культури та інформаційної політики України про пошкодження, руйнування, загрозу або можливу загрозу пошкодження, руйнування вказаної пам`ятки культурної спадщини, видачи розпоряджень та приписів щодо охорони пам`ятки культурної спадщини місцевого значення - будинку дому АДРЕСА_1 , про припинення робіт на пам`ятці культурної спадщини, здійснення відповідних охоронних заходів щодо пам`ятки культурної спадщини місцевого значення - будинку дому АДРЕСА_1 , у зв`язку із виникненням загрози її руйнування або пошкодження внаслідок проведення незаконних робіт, здійснення всіх необхідних заходів інспекційної діяльності щодо дотримання зазначеними зверненні позивача - ОСОБА_1 від 19.10.2022р. особами ( ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_8 ) норм законодавства у сфері охорони об`єктів культурної спадщини та застосування фінансових санкцій за зазначені в заяві ОСОБА_1 , від 19.10.2022р. порушення вимог Законом України Про охорону культурної спадщини?;

- чи надавались дозволи Департаментом культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації на проведення робіт на пам`ятці культурної спадщини місцевого значення - будинку дому АДРЕСА_1 ? Якщо відповідь - так, прошу надати копії цих дозволів;

- чи притягались ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до відповідальності, передбаченої статтею 188-33 КУпАП, за зазначеними вище фактами невиконання приписів Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації?;

- надати позивачу копії всіх матеріалів перевірок, винесених розпоряджень, приписів, складених актів стосовно фактів проведення робіт на пам`ятці культурної спадщини місцевого значення - будинку дому АДРЕСА_1 , які наведено в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 19.10.2022р.;

- забезпечити всі необхідні заходи із захисту об`єкту культурної спадщини місцевого значення - будинку дому АДРЕСА_1 від загрози знищення та повного руйнування;

- відповідно до п. 5.14. Положення видання розпоряджень та приписів щодо охорони пам`ятки культурної спадщини місцевого значення - будинку дому АДРЕСА_1 , про припинення робіт на пам`ятці культурної спадщини;

- здійснити відповідні охоронні заходи щодо пам`ятки культурної спадщини місцевого значення - будинку дому АДРЕСА_1 , у зв`язку із виникненням загрози її руйнування та пошкодження внаслідок проведення незаконних робіт;

- здійснити всі необхідні заходи інспекційної діяльності щодо дотримання особами ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_9 норм законодавства у сфері охорони об`єктів культурної спадщини та застосування фінансових санкцій за зазначені в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 19.10.2022р. порушення вимог Законом України Про охорону культурної спадщини;

- притягнути ОСОБА_10 та ОСОБА_3 до відповідальності, передбаченої статтею 188 -33 КУпАП, за фактами невиконання приписів Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації;

- повідомити заявника - ОСОБА_1 за адресою, зазначеною в її зверненні від 19.10.2022р., про виконання чи невиконання наведеного в прохальної частини цього звернення.

19.10.2023 ОСОБА_1 звернулась до Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради із заявою відповідно до Закону України «Про звернення громадян» та Закону України «Про доступ до публічної інформації» у якій просила надати у строк, передбачений ст.20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», інформацію та копії всіх відповідних документів по наступним питанням:

- чому Управлінням з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради не було виконано своїх завдань, передбачених своїм Положенням, яке затверджено рішенням Одеської міської ради № 3044-VІІ від 21.03.2018 р., щодо організації охорони об`єкту культурної спадщини, забезпечення збереження та використання культурного надбання на території міста Одеси, забезпечення в установленому порядку контролю за дотриманням законодавства у сфері охорони культурної спадщини на території міста Одеси стосовно фактів незаконної зміни та загрози повної руйнації об`єкту культурної спадщини, які наведено в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 19.10.2022р.;

- чому Управлінням з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради не було здійснено функцій, передбачених своїм Положенням стосовно фактів незаконної зміни та загрози повної руйнації об`єкту культурної спадщини по АДРЕСА_1 , який зазначено в зверненні позивача ОСОБА_1 від 19.10.2022 щодо: забезпечення виконання вимог Закону України Про охорону культурної спадщини та інших нормативно-правових актів про охорону культурної спадщини на території міста Одеси; здійснення контролю за використанням об`єкту нерухомого майна, що є об`єктом культурної спадщини; забезпечення заходів із захисту об`єкту культурної спадщини від загрози знищення, руйнування та пошкодження; організації відповідних охоронних заходів щодо пам`ятки місцевого значення та її території враховуючи виникненню загрози їх подальшого пошкодження або руйнування внаслідок проведення будь-яких робіт; видання розпоряджень та приписів щодо охорони пам`ятки місцевого значення, припинення робіт на цій пам`ятці, враховуючи, що ці роботи проводилися за відсутності затверджених та погоджених і відповідним органом охорони культурної спадщини програм та проектів та передбачених законодавством дозволів; внесення органам державного архітектурно-будівельного контролю пропозицій щодо зупинення будівництва, яке проводиться з порушенням вимог містобудівної документації; здійснення діяльності щодо притягнення правопорушників до адміністративної відповідальності; залучення працівників інших виконавчих органів Одеської міської ради, органів державної влади, підприємств, установ та організацій, до розгляду питань, викладених в цьому зверненні?;

- чому Управлінням з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради стосовно фактів незаконної зміни та загрози повної руйнації об`єкту культурної спадщини, які наведено в зверненні, не було здійснено своїх повноважень, передбачених Законом Про охорону культурної спадщини, зокрема, щодо: видання розпоряджень та постанов щодо охорони пам`ятки місцевого значення; заборони будь-якої діяльності осіб, що створює загрозу пам`ятці; безумовного доступу до об`єктів культурної спадщини з метою їхнього обстеження, ознайомлення зі станом зберігання, характером та способом використання, згідно зі ст. 9 Закону Про охорону культурної спадщини, зобов`язання зазначених в зверненні осіб, видавши відповідне розпорядження, щодо приведення пам`ятки до належного стану (змінити вид або спосіб її використання, провести роботи з її консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту та пристосування) згідно зі ст. 27 Закону Про охорону культурної спадщини?;

- чому в листі-відповіді Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради від 27.09.2019р. № 01-26/В-383вих Депутату Одеської міської ради VII скликання ОСОБА_6 , зазначено, що враховуючи, що відповідно до п. 2.7. Положення, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 26.04.2017 № 1934-VII, Приморська районна адміністрація веде облік житлового фонду відповідно до закону здійснює контроль за його використанням та Управління звернулось до Приморської райадміністрації з проханням перевірити правомірність переведення горищного простору житлового будинку по АДРЕСА_1 у житловий фонд та у разі наявності підстав, підготувати судовий позов щодо скасування реєстрації права власності на об`єкти нерухомості, яких фактично не існує, в той час як насправді відбулася незаконна руйнація горища та даху пам`ятки, а на їх місці - надбудова нового поверху з втручанням у несучі конструкції та зміною композиції чільного фасаду та без жодного дозвільного документа передбаченого законодавством України?;

- чому Управлінням з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради не надало на запит ОСОБА_1 на інформацію від 21.09.2022 інформацію щодо того чи притягались ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до відповідальності, передбаченої статтею 188-33 КУпАП, за зазначеними вище фактами невиконання приписів Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради від 24.07.2019 № 01-15/09 та від 20.09.2019 № 01-15/16, а якщо не притягались, то з яких причин; та щодо надання копій документів про притягнення ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до відповідальності, передбаченої статтею 188-33 КУпАП?;

- виконати завдання передбачені Положенням про Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради, яке затверджено рішенням Одеської міської ради № 3044-УІІ від 21.03.2018 р., щодо організації охорони об`єкту культурної спадщини, забезпечення збереження та використання культурного надбання на території міста Одеси, забезпечення в установленому порядку контролю за дотриманням законодавства у сфері охорони культурної спадщини на території міста Одеси стосовно фактів незаконної зміни та загрози повної руйнації об`єкту культурної спадщини по АДРЕСА_1 , які наведено в зверненні;

- здійснити функції передбачені Положенням Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради стосовно фактів незаконної зміни та загрози повної руйнації об`єкту культурної спадщини по АДРЕСА_1 , які наведено в зверненні щодо: забезпечення виконання вимог Закону України Про охорону культурної спадщини та інших нормативно-правових актів про охорону культурної спадщини на території міста Одеси, здійснення контролю за використанням об`єкту нерухомого майна, що є об`єктом культурної спадщини, забезпечення заходів із захисту об`єкту культурної спадщини від загрози знищення, руйнування та пошкодження, організації відповідних охоронних заходів щодо пам`ятки місцевого значення та її території враховуючи виникненню загрози їх подальшого пошкодження або руйнування внаслідок проведення будь-яких робіт, видання розпоряджень та приписів щодо охорони пам`ятки місцевого значення, припинення робіт на цій пам`ятці, враховуючи, що ці роботи проводилися за відсутності затверджених та погоджених з відповідним органом охорони культурної спадщини програм та проектів та передбачених законодавством дозволів, внесення органам державного архітектурно-будівельного контролю пропозицій щодо зупинення будівництва, яке проводиться з порушенням вимог містобудівної документації, притягнення правопорушників до адміністративної відповідальності,

- виконати здійснення Управлінням з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради своїх повноважень, передбачених Законом України «Про охорону культурної спадщини» №1805, стосовно фактів незаконної зміни та загрози повної руйнації об`єкту культурної спадщини по АДРЕСА_1 , які наведено в цьому зверненні, щодо: видання розпоряджень та постанов щодо охорони пам`ятки місцевого значення; заюорони будь якої діяльності осіб, зазначених у цьому зверненні (Озхан Реджеп, ОСОБА_3 , ОСОБА_8 ) що створює загрозу пам`ятці, безумовного доступу до об`єкту культурної спадщини з метою їхнього обстеження, а саме - до горища та даху будинку АДРЕСА_1 , ознайомлення зі станом зберігання, характером та способом використання, згідно зі ст. 9 Закону № 1805, зобов' язання осіб ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_13 , видавши відповідне розпорядження, щодо приведення пам`ятки до належного стану згідно зі ст. 27 Закону Про охорону культурної спадщини;

- забезпечити всіх необхідні заходи із захисту об`єктів культурної спадщини від загрози знищення та повного руйнування пам`ятки - будинку АДРЕСА_1 від незаконних дій, зазначених в цьому зверненні, які призводять до її руйнування та знищення, організувати відповідні охоронні заходи щодо цієї пам`ятки;

- організувати дослідження об`єкту культурної спадщини - будинку АДРЕСА_1 , який потребує рятівних робіт внаслідок вказаних в зверненні незаконних підготовчих та будівельних робіт;

- внести органам державного архітектурно-будівельного контролю пропозиції щодо зупинення зазначеного у заяві незаконного будівництва, яке проводиться з порушенням вимог містобудівної документації, здійснення інших необхідних дії, направлених на припинення руйнування та знищення об`єкту культурної спадщини - будинку АДРЕСА_1 ;

- надати інформацію на запит на інформацію ОСОБА_1 від 21.09.2022, на який Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради інформацію не надало щодо того чи притягались ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до відповідальності, передбаченої статтею 188-33 КУпАП, за зазначеними вище фактами невиконання приписів Управлінням з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради від 24.07.2019 № 01-15/09 та від 20.09.2019 № 01-15/16, а якщо не притягались, то з яких причин та надати копії документів про притягнення ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до відповідальності, передбаченої статтею 188-33 КУпАП;

- повідомити заявника про виконання чи невиконання зазначених вище дій.

18.10.2022 ОСОБА_1 звернулась до Управління Державного архітектурно - будівельного контролю Одеської міської ради із заявою (зверненням) відповідно до Закону України «Про звернення громадян» та Закону України «Про доступ до публічної інформації» у якій просила надати у строк, передбачений ст.20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», інформацію та копії всіх відповідних документів по наступним питанням(а.с.142-151 т.1):

- чи розглядались Управлінням Державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради відповідно до п. 2.2,6. Положення Про Управління Державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради, яке затверджене рішенням Одеської міської ради від 03.11.2021 р. № 671-VIII справи про адміністративні правопорушення, пов`язані з порушенням вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил під час будівництва, порушенням законодавства під час планування та забудови територій та невиконанням законних вимог (приписів) посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю стосовно фактів самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 , які викладені у зверненні? Якщо ні, - з яких причин?;

- чи було заборонено посадовою особою Управління Державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради відповідно до п. 3.1.9. Положення про Управління за вмотивованим письмовим рішенням начальника Управління чи його заступника експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, не прийнятих в експлуатацію на горищі будинку АДРЕСА_1 , факти завершення будівництва яких викладені в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 18.10.2022р.? Якщо ні, - з яких причин? Просила надати копії відповідних документів;

- чи було Управлінням Державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради відповідно до п. 7 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, у зв`язку із порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил при будівництві на горищі будинку АДРЕСА_1 , факти про які викладені в зверненні, складені акти перевірок, протоколи, приписи про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил? Якщо ні, - з яких причин? Просила надати копії всіх цих документів;

- чи було Управлінням відповідно до п.8 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради №135 від 29 березня 2018 року подано позов до суду про знесення самочинно збудованого об`єкта на горищі будинку АДРЕСА_1 та компенсацію витрат, пов`язаних з таким знесенням? Якщо ні, - з яких причин?;

- розглянути відповідно до п.2.2.6. Положення про Управління справи про адміністративні правопорушення, пов`язані з порушенням вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил під час будівництва, порушенням законодавства під час планування та забудови територій та невиконанням законних вимог (приписів) посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю стосовно фактів самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 , які викладені в зверненні. Прошу надати копії відповідних документів;

- відповідно до п. 7 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, у зв`язку із порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил при будівництві на горищі будинку АДРЕСА_1 , факти про які викладеш в зверненні позивача - ОСОБА_1 від 18.10.2022р., скласти акти перевірок, протоколи, приписи про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил. Надати копії всіх цих документів;

- відповідно до п. 8 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, подати позов до суду про знесення самочинно збудованою об`єкта (об`єктів) на горищі будинку АДРЕСА_1 , факти будівництва якого (яких) викладені в зверненні та компенсацію витрат, пов`язаних з таким знесенням. Залучити заявницю у якості третьої особи на стороні позивача за цим позовом та надати копію цього позову;

- письмово повідомити в строки передбачені законодавством про те які заходи були прийняті за результатами розгляду звернення позивача.

17.10.2022 позивач звернулася до Управління Державного архітектурно - будівельного контролю Одеської міської ради із заявою (зверненням) відповідно до Закону України «Про звернення громадян» та Закону України «Про доступ до публічної інформації» у якій просила надати у строк, передбачений ст.20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», інформацію та копії всіх відповідних документів по наступним питанням(а.с.152-166 т.1):

- чи були виконані КП ЖКС ,,Порто-Франківський вимоги п. 2 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, в частині виявлення факту самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 ? Якщо ні, - з яких причин;

- чи були виконані КП ЖКС ,,Порто-Франківський вимоги п. 3 Порядку в частині повідомлення про факт самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 у м, Одесі Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради та Приморську районну адміністрацію Одеської міської ради протягом трьох робочих днів з моменту виявлення з одночасним направленням копій наявних з цього приводу матеріалів? Якщо ні, - з яких причин;

- коли, починаючи з 01.01.2019 року проводились загальні огляді будинку АДРЕСА_1 ? Якій технічний і санітарний стан будинку виявлений під час цих оглядів. Які були виявлені несправності і прийняті рішення щодо їх усунення? Надати копії актів загального огляду жилого будинку АДРЕСА_1 . Якщо загальні огляди за цей період були пропущені, - за який конкретно проміжок перевіряємого часу та з яких причин;

- коли та з яких підстав, починаючи з 01.01.2019 року, проводились позапланові огляди будинку АДРЕСА_1 ? Чи проводились позапланові огляди горища цього будинку у зв`язку із деформацією конструкцій і несправністю інженерного обладнання, на горищі цього будинку? Надати копії актів позапланового огляду жилого будинку АДРЕСА_1 ;

- які несправності та причини, що їх викликали, а також технічний стан елементів жилого будинку АДРЕСА_1 були записані в журналі обліку результатів огляду? Надати копії матеріалів журналу обліку результатів огляду починаючи з 01.01.2019 р.;

- надати копії узагальнених відомостей про технічний стан жилого будинку АДРЕСА_1 та про проведені ремонти, які повинні відображатися щорічно в технічному паспорті будинку. Повідомити які під час оглядів будинку були виявлені дефекти, деформації конструкцій або обладнання будинків, що можуть призвести до зниження несучої спроможності й стійкості конструкцій або будинку, обвалів чи порушення нормальної роботи обладнання;

- які термінові заходи були уживані для забезпечення безпеки людей, попередження подальшого розвитку деформацій у зв`язку із незаконним будівництвом на горищі будинку АДРЕСА_1 ?;

- які в 2022 році з наступних робіт відповідно до п. 2.8.2. Правил під час підготовки житлового будинку АДРЕСА_1 до експлуатації в зимовий період були виконані: усунення несправностей: стін, фасадів, дахів, віконних і дверних заповнень, а також опалювальних печей, димоходів, газоходів; забезпечення належної гідроізоляції фундаментів, і горищних приміщень, справність та утеплення пожежних гідрантів?;

- чи забезпечується відповідно до п. 3.2,1. Правил на горищі будинку АДРЕСА_1 температурно-вологісний режим, що перешкоджає випаданню

конденсату на поверхні захисних конструкцій та доступ до всіх елементів і чистота горищного приміщення?; чи забезпечуються вимоги п. 3.2.3. Правил щодо необхідності наявності в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 ходових дошок і приставних драбин для виходу на дах, а також дверей і люків з щільно пригнаними стулками?;

- чи забезпечуються вимоги п.3.2.3 Правил на горищі будинку АДРЕСА_1 температурно вологісний режим, що перешкоджає випаданню конденсату на поверхні захисних конструкцій та доступ до всіх елементів і чистота горищного приміщення?;

- чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.2.4. Правил щодо того, що горищне приміщення не повинне бути захаращено будівельним сміттям, домашніми й іншими речами та обладнанням?;

- чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.2.5. Правил, відповідно до якого вхідні двері або люки (для горищних приміщень із запасними, напірними і розширювальними баками) виходу на покрівлю повинні бути утеплені, обладнані ущільнювальними прокладками, завжди замкнені (один комплект ключів зберігається в чергового диспетчера ОДС або кімнаті техніка-майстра виконавця послуг, а другий - у консьєржа чи двірника), про що робиться відповідний напис на люку чи дверях?;

- чи мають доступ до входу у горищні приміщення будинку АДРЕСА_1 і на дах інші особи, крім працівників виконавця послуг, безпосередньо відповідальних за технічний нагляд, і тих, котрі виконують ремонтні роботи, а також працівників експлуатаційних організацій, обладнання яких розміщене на даху й у горищному приміщенні?;

- чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.7.12. Правил, відповідно до яких не дозволяється використовувати горища для зберігання устаткування, меблів, вибухопожежонебезпечних матеріалів та інших небезпечних предметів? ;

- чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.1. Правил, відповідно до яких під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати справний стан перекриття для сприйняття навантажень (конструктивну міцність); усунення ушкоджень перекриттів у міру виявлення, не допускаючи їх подальшого розвитку; теплозахист, вологозахист перекриттів, не допускаючи перевантажень?;

- чи забезпечуються вимоги п. 4.3.2. Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати конструктивну схему перекриттів будинку АДРЕСА_1 , проектні характеристики і міцність матеріалів перекриття будинку, нормативні вимоги до конструкцій після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 , від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку?;

- чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.3. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні незаконними будівельними роботами на горищі будинку) не допускається деформація конструкцій, відхилення конструкцій від горизонталі й наднормативні прогини конструкцій, оголення арматури та руйнування захисного шару в залізобетонних перекриттях, наявність хибкості, промерзання, тріщин у місцях сполучення з іншими несучими конструкціями, протікання міжповерхових перекриттів у санвузлах і горищних перекриттях у місцях обпирання на зовнішні стіни, наявність тріщин, особливо в несучих елементах (балках, прогонах)?;

- чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.1. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні незаконними будівельними роботами на горищі будинку) під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати відсутність дефектів металевих з`єднань у сполученнях дерев`яних конструкцій крокв, гідроізоляції; ураження деревини дереворуйнувальними комахами і будинковим грибком, наднормативний прогин риштування, крокв, прогонів?;

- чи забезпечуються вимоги п. 4.4.2. Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати вузли несучих конструкцій і стан покрівлі, особливо в місцях сполучення з водостоками, будівельними конструкціями та устаткуванням, що проходить через покрівлю будинку АДРЕСА_1 після проведення зазначених у зверненні незаконних будівельних робіт на горищі будинку?;

- чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.17. Правил, відповідно до якого не допускається змінювати конструкцію несучих елементів даху без проекту.? ;

- чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.21. Правил, відповідно до якого двері і люки в горищні приміщення повинні бути закриті на замок, Чи зберігається один комплект ключів від дверей горищних приміщень у КП ЖКС ,,Порто-Франківський, а другий - у двірника?;

- чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4,9,6, Правил, щодо проведення протипожежної профілактики жилого будинку, включаючи такі заходи: ремонт та чищення димоходів і газоходів; ремонт електричних мереж і устаткування; забезпечення вільних проходів на сходових клітках, коридорах, пожежних переходах; розміщення протипожежного інвентарю, передбаченого інструкцією чи розпорядженням органів пожежного нагляду; забезпечення чистоти і освітлення протипожежного інвентарю?;

- чи було виявлено відповідно до п. 4.10.18. Правил при огляді будинку АДРЕСА_1 починаючи з 01.01.2019 року деформації несучих конструкцій будинку? Чи оформлено це в актах? Надати копії таких актів;

- виконати вимоги п. 2 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, в частині виявлення факту самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 ;

- виконати вимоги п. 3 Порядку в частині повідомлення про факт самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради та Приморську районну адміністрацію Одеської міської ради;

- провести загальний огляд будинку АДРЕСА_1 . Виявити технічний і санітарний стан будинку під час цього огляду. Виявити несправності, пов`язанні із фактами будівництва на горищі будинку, які відображені в зверненні ОСОБА_1 , від 17.10.2022р. Прийняти необхідні рішення щодо їх усунення. Надати копію акту такого загального огляду жилого будинку АДРЕСА_1 позивачу;

- провести позаплановий огляд будинку АДРЕСА_1 . В тому числі, провести позаплановий огляд горища цього будинку у зв`язку із деформацією конструкцій і несправністю інженерного обладнання, на горищі цього будинку у зв`язку із фактами будівництва на горищі будинку, які відображені в зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. Окрему увагу під час огляду звернути на виявленая дефектів, деформацій конструкцій (особливо - несучих) або обладнання будинків, що можуть призвести до зниження несучої спроможності й стійкості конструкцій або будинку, обвалів чи порушення нормальної роботи обладнання. Надати копію акту такого позапланового огляду позивачу;

- ужити термінові заходи для забезпечення безпеки людей, попередження подальшого розвитку деформацій у зв`язку із незаконним будівництвом на горищі будинку АДРЕСА_1 ;

- виконати відповідно до п. 2,8.2. Правил під час підготовки житлового будинку АДРЕСА_1 до експлуатації в зимовий період роботи з усунення несправностей: стін, фасадів, дахів, віконних і дверних заповнень, а також опалювальних печей, димоходів, газоходів; забезпечення належної гідроізоляції фундаментів, і горищних приміщень, справність та утеплення пожежних гідрантів;

- забезпечити відповідно до п. 3.2.1. Правил на горищі будинку АДРЕСА_1 температурно-вологісний режим, що перешкоджає випаданню конденсату на поверхні захисних конструкцій та доступ до всіх елементів і чистоту горищного приміщення;

- забезпечити відповідно до п. 3.2.3. Правил наявність в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 ходових дошок і приставних драбин для виходу на дах, а також дверей і люків з щільно пригнаними стулками;

- забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3,2.4, Правил щодо того, що горищне приміщення не повинне бути захаращено будівельним сміттям, домашніми й іншими речами та обладнанням;

- забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п, 3,2,5. Правил, відповідно до якого вхідні двері або люки (для горищних приміщень із запасними, напірними і розширювальними баками) виходу на покрівлю повинні бути утеплені, обладнані ущільнювальними прокладками, завжди замкнені (один комплект ключів зберігається в чергового диспетчера ОДС або кімнаті техніка-майстра виконавця послуг, а другий - у консьєржа чи двірника), про що робиться відповідний напис на люку чи дверях;

- виключити доступ до входу у горищні приміщення будинку АДРЕСА_1 і на дах інших осіб, крім працівників КП ЖКС „Порто- Франківський", безпосередньо відповідальних за технічний нагляд, і тих, котрі виконують ремонтні роботи, а також працівників експлуатаційних організацій, обладнання яких розміщене на даху й у горищному приміщенні;

- забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п 3.7.12. Правил, відповідно до яких не дозволяється використовувати горища для зберігання устаткування, меблів, вибухопожежонебезпечних матеріалів та інших небезпечних предметів;

- забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п.4.3.1, Правил, відповідно до яких під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати справний стан перекриття для сприйняття навантажень (конструктивну міцність); усунення ушкоджень перекриттів у міру виявлену, не допускаючи їх подальшого розвитку; теплозахист, вологозахист перекриттів, не допускаючи перевантажень;

- забезпечити вимоги п.4.3.2. Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати конструктивну схему перекриттів будинку АДРЕСА_1 , проектні характеристики і міцність матеріалів перекриття будинку, нормативні вимоги до конструкцій після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку; забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.3, Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) не допускається деформація конструкцій, відхилення конструкцій від горизонталі й наднормативні прогини конструкцій, оголення арматури та руйнування захисного шару в залізобетонних перекриттях, наявність хибкості, промерзання, тріщин у місцях сполучення з іншими несучими конструкціями, протікання міжповерхових перекриттів у санвузлах і горищних перекриттях у місцях обпирання на зовнішні стіни, наявність тріщин, особливо в несучих елементах (балках, прогонах);

- забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4,1, Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати відсутність дефектів металевих з`єднань у сполученнях дерев`яних конструкцій крокв, гідроізоляції; ураження деревини дереворуйнувальними комахами і будинковим грибком, наднормативний прогин риштування, крокв, прогонів;

- забезпечити вимоги п. 4,4.2. Правил, відповідно до яких інженерно-технічні працівники КП ЖКС „Порто-Франківський повинні знати вузли несучих конструкцій і стан покрівлі, особливо в місцях сполучення з водостоками, будівельними конструкціями та устаткуванням, що проходить через покрівлю будинку АДРЕСА_1 після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку;

- забезпечити дотримання в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.21. Правил, відповідно до яких двері і люки в горищні приміщення повинні бути закриті на замок. Забезпечити зберігання одного комплекту ключів від дверей горищних приміщень у КП ЖКС ,,Порто-Франківський, а другий - у двірника.;

- забезпечити дотримання в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.9.6, Правил, щодо проведення протипожежної профілактики жилого будинку, включаючи такі заходи: ремонт та чищення димоходів і газоходів; ремонт електричних мереж і устаткування; забезпечення вільних проходів на сходових клітках, коридорах, пожежних переходах; розміщення протипожежного інвентарю, передбаченого інструкцією чи розпорядженням органів пожежного нагляду; забезпечення чистоти і освітлення протипожежного інвентарю; письмово повідомити позивача в строки передбачені законодавством про те які заходи були прийняті за результатами розгляду звернення (з доданням копій відповідних документів) та про причини невиконання тих чи інших заходів;

- зазначені вище огляди, обстеження та інші заходи контролю провести із залученням представника заявника.

17.10.2022 ОСОБА_1 звернулась до заступника Одеського міського голови Жемана Дмитра Олександовича із заявою (зверненням) відповідно до Закону України «Про звернення громадян» та Закону України «Про доступ до публічної інформації» у якій просила надати у строк, передбачений ст.20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», інформацію та копії всіх відповідних документів по наступним питанням(а.с.167-181 т.1):

- чи були виконані КП ЖКС „Порто-Франківський" вимоги п. 2 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, в частині виявлення факту самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 ? Якщо ні, - з яких причин;

- чи були виконані КП ЖКС ,,Порто-Франківський вимоги п. 3 Порядку в частині повідомлення про факт самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради та Приморську районну адміністрацію Одеської міської ради протягом трьох робочих днів з моменту виявлення з одночасним направленням копій наявних з цього приводу матеріалів? Якщо ні, - з яких причин;

- коли, починаючи з 01.01.2019 року проводились загальні огляди будинку АДРЕСА_1 ? Якій технічний і санітарний стан будинку виявлений під час цих оглядів. Які були виявлені несправності і прийняті рішення щодо їх усунення? Надати копії актів загального огляду жилого будинку АДРЕСА_1 . Якщо загальні огляди за цей період були пропущені, - за який конкретно проміжок перевіряємого часу та з яких причин;

- коли та з яких підстав, починаючи з 01.01.2019 року, проводились позапланові огляди будинку АДРЕСА_1 ? Чи проводились позапланові огляди горища цього будинку у зв`язку із деформацією конструкцій і несправністю інженерного обладнання, на горищі цього будинку? Надати копії актів позапланового огляду жилого будинку АДРЕСА_1 ;

- які несправності та причини, що їх викликали, а також технічний стан елементів жилого будинку АДРЕСА_1 були записані в журналі обліку результатів огляду? Надати копії матеріалів журналу обліку результатів огляду починаючи з 01.01.2019 року;

- надати копії узагальнених відомостей про технічний стан жилого будинку АДРЕСА_1 та про проведені ремонти, які повинні відображатися щорічно в технічному паспорті будинку. Повідомити які під час оглядів будинку були виявлені дефекти, деформації конструкцій або обладнання будинків, що можуть призвести до зниження несучої спроможності й стійкості конструкцій або будинку, обвалів чи порушення нормальної роботи обладнання;

- які термінові заходи були уживані для забезпечення безпеки людей, попередження подальшого розвитку деформацій у зв`язку із незаконним будівництвом на горищі будинку АДРЕСА_1 ?;

- які в 2022 році з наступних робіт відповідно до п. 2.8.2. Правил під час підготовки житлового будинку АДРЕСА_1 до експлуатації в зимовий період були виконані: усунення несправностей: стін, фасадів, дахів, віконних і дверних заповнень, а також опалювальних печей, димоходів, газоходів; забезпечення належної гідроізоляції фундаментів, і горищних приміщень, справність та утеплення пожежних гідрантів?;

- чи забезпечується відповідно до п. 3.2.1. Правил на горищі будинку АДРЕСА_1 температурно-вологісний режим, що перешкоджає випаданню конденсату на поверхні захисних конструкцій та доступ до всіх елементів і чистота горищного приміщення?;

- чи забезпечуються вимоги п. 3.2.3. Правил щодо необхідності наявності в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 ходових дошок і приставних драбин для виходу на дах, а також дверей і люків з щільно пригнаними стулками?;

- чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.2.4. Правил щодо того, що горищне приміщення не повинне бути захаращено будівельним сміттям, домашніми й іншими речами та обладнанням?;

- чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.2,5. Правил, відповідно до якого вхідні двері або люки (для горищних приміщень із запасними, напірними і розширювальними баками) виходу на покрівлю повинні бути утеплені, обладнані ущільнювальними прокладками, завжди замкнені (один комплект ключів зберігається в чергового диспетчера ОДС або кімнаті техніка-майстра виконавця послуг, а другий - у консьєржа чи двірника), про що робиться відповідний напис на люку чи дверях?;

- чи мають доступ до входу у горищні приміщення будинку АДРЕСА_1 і на дах інші особи, крім працівників виконавця послуг, безпосередньо відповідальних за технічний нагляд, і тих, котрі виконують ремонтні роботи, а також працівників експлуатаційних організацій,, обладнання яких розміщене на даху й у горищному приміщенні?;

- чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.7.12. Правил, відповідно до яких не дозволяється використовувати горища для зберігання устаткування, меблів, вибухопожежонебезпечних матеріалів та інших небезпечних предметів?;

- чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.1. Правил, відповідно до яких під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати справний стан перекриття для сприйняття навантажень (конструктивну міцність); усунення ушкоджень перекриттів у міру виявлення, не допускаючи їх подальшого розвитку; теплозахист, вологозахист перекриттів, не допускаючи перевантажень?;

- чи забезпечуються вимоги п. 4.3.2. Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати конструктивну схему перекриттів будинку АДРЕСА_1 , проектні характеристики і міцність матеріалів перекриття будинку, нормативні вимоги до конструкцій після проведення зазначених у зверненні незаконних будівельних робіт на горищі будинку?;

- чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.3. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) не допускається деформація конструкцій, відхилення конструкцій від горизонталі й наднормативні прогини конструкцій, оголення арматури та руйнування захисного шару в залізобетонних перекриттях, наявність хибкості, промерзання, тріщин у місцях сполучення з іншими несучими конструкціями, протікання міжповерхових перекриттів у санвузлах і горищних перекриттях у місцях обпирання на зовнішні стіни, наявність тріщин, особливо в несучих елементах (балках, прогонах)?;

- чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4,1, Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати відсутність дефектів металевих з`єднань у сполученнях дерев`яних конструкцій крокв, гідроізоляції; ураження деревини дереворуйнувальними комахами і будинковим грибком, наднормативний прогин риштування, крокв, прогонів?;

- чи забезпечуються вимоги п. 4.4.2. Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КГІ ЖКС ,,Порто-Франківеький повинні знати вузли несучих конструкцій і стан покрівлі, особливо в місцях сполучення з водостоками, будівельними конструкціями та устаткуванням, що проходить через покрівлю будинку АДРЕСА_1 після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку?;

- чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.17. Правил, відповідно до якого не допускається змінювати конструкцію несучих елементів даху без проекту?;

- чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.21. Правил, відповідно до якого двері і люки в горищні приміщення повинні бути закриті на замок. Чи зберігається один комплект ключів від дверей горищних приміщень у КП ЖКС ,,Порто-Франківський, а другий - у двірника?;

- чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.9.6. Правил, щодо проведення протипожежної профілактики жилого будинку, включаючи такі заходи: ремонт та чищення димоходів і газоходів; ремонт електричних мереж і устаткування; забезпечення вільних проходів на сходових клітках, коридорах, пожежних переходах; розміщення протипожежного інвентарю, передбаченого інструкцією чи розпорядженням органів пожежного нагляду; забезпечення чистоти і освітлення протипожежного інвентарю?;

- чи було виявлено відповідно до п. 4.10.18. Правил при огляді будинку АДРЕСА_1 починаючи з 01.01.2019 року деформації несучих конструкцій будинку? Чи оформлено це в актах? Надати копії таких актів;

Забезпечити та проконтролювати виконання КП ЖКС ,,Порто-Франківський у відповідь на заяву (звернення) позивача - ОСОБА_1 від 17,10.2022р. наступних обов`язків:

- виконати вимоги п. 2 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, в частині виявлення факту самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 ;

- виконати вимоги п. З Порядку в частині повідомлення про факт самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради та Приморську районну адміністрацію Одеської міської ради;

- провести загальний огляд будинку АДРЕСА_1 . Виявити технічний і санітарний стан будинку під час цього огляду. Виявити несправності, пов`язанні із фактами будівництва на горищі будинку, які відображені в зверненні ОСОБА_1 від 17Л0,2022р.. Прийняти необхідні рішення щодо їх усунення, Надати копію акту такого загального огляду жилого будинку АДРЕСА_1 позивачу; -провести позаплановий огляд будинку АДРЕСА_1 . В тому числі, провести позаплановий огляд горища цього будинку у зв`язку із деформацією конструкцій і несправністю інженерного обладнання, на горищі цього будинку у зв`язку із фактами будівництва на горищі будинку, які відображені в зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. Окрему увагу під час огляду звернути на виявлення дефектів, деформацій конструкцій (особливо - несучих) або обладнання будинків, що можуть призвести до зниження несучої спроможності й стійкості конструкцій або будинку, обвалів чи порушення нормальної роботи обладнання. Надати копію акту такого позапланового огляду позивачу;

- вжити термінові заходи для забезпечення безпеки людей, попередження подальшого розвитку деформацій у зв`язку із незаконним будівництвом на горищі будинку АДРЕСА_1 .;

- виконати відповідно до п. 2.8.2. Правил під час підготовки житлового будинку АДРЕСА_1 до експлуатації в зимовий період роботи з усунення несправностей: стін, фасадів, дахів, віконних і дверних заповнень, а також опалювальних печей, димоходів, газоходів; забезпечення належної гідроізоляції фундаментів, і горищних приміщень, справність та утеплення пожежних гідрантів;

- забезпечити відповідно до п. 3.2.1. Правил на горищі будинку АДРЕСА_1 темпера гурно-вологісний режим, що перешкоджає випаданню конденсату на поверхні захисних конструкцій та доступ до всіх елементів і чистоту горищного приміщення;

- забезпечити відповідно до п. 3.2.3. Правил наявність в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 ходових дошок і приставних драбин для виходу на дах, а також дверей і люків з щільно пригнаними стулками; -забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.2.4. Правил щодо того, що горищне приміщення не повинне бути захаращено будівельним сміттям, домашніми й іншими речами та обладнанням;

- забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п, 3.2,5, Правил, відповідно до якого вхідні двері або люки (для горищних приміщень із запасними, напірними і розширювальними баками) виходу на покрівлю повинні бути утеплені, обладнані ущільнювальними прокладками, завжди замкнені (один комплект ключів зберігається в чергового диспетчера ОДС або кімнаті техніка-майстра виконавця послуг, а другий - у консьєржа чи двірника), про що робиться відповідний напис на люку чи дверях; виключити доступ до входу у горищні приміщення будинку АДРЕСА_1 і на дах інших осіб, крім працівників КП ЖКС „Порто- Франківський, безпосередньо відповідальних за технічний нагляд, і тих, котрі виконують ремонтні роботи, а також працівників експлуатаційних організацій, обладнання яких розміщене на даху й у горищному приміщенні;

- забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.7,12. Правил, відповідно до яких не дозволяється використовувати горища для зберігання устаткування, меблів, вибухопожежонебезпечних матеріалів та інших небезпечних предметів;

- забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п, 4,3,1, Правил, відповідно до яких під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати справний стан перекриття для сприйняття навантажень (конструктивну міцність); усунення ушкоджень перекриттів у міру виявлення, не допускаючи їх подальшого розвитку; теплозахист, вологозахист перекриттів, не допускаючи перевантажень;

- забезпечити вимоги п, 4.3,2. Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-ФранківськиЙ повинні знати конструктивну схему перекриттів будинку АДРЕСА_1 , проектні характеристики і міцність матеріалів перекриття будинку, нормативні вимоги до конструкцій після проведення зазначених у зверненні незаконних будівельних робіт на горищі будинку;

- забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.3. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) не допускається деформація конструкцій, відхилення конструкцій від горизонталі й наднормативні прогини конструкцій, оголення арматури та руйнування захисного шару в залізобетонних перекриттях, наявність хибкості, промерзання, тріщин у місцях сполучення з іншими несучими конструкціями, протікання міжповерхових перекриттів у санвузлах і горищних перекриттях у місцях обпирання на зовнішні стіни, наявність тріщин, особливо в несучих елементах (балках, прогонах);

- забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.1. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати відсутність дефектів металевих з`єднань у сполученнях дерев`яних конструкцій крокв, гідроізоляції; ураження деревини дереворуйнувальними комахами і будинковим грибком, наднормативний прогин риштування, крокв, прогонів;

- забезпечити вимоги п. 4.4.2. Правил, відповідно до яких інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати вузли несучих конструкцій і стан покрівлі, особливо в місцях сполучення з водостоками, будівельними конструкціями та устаткуванням, що проходить через покрівлю будинку АДРЕСА_1 після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку;

- забезпечити дотримання в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.21. Правил, відповідно до яких двері і люки в горищні приміщення повинні бути закриті на замок. Забезпечити зберігання одного комплекту ключів від дверей горищних приміщень у КП ЖКС ,,Порто-Франківський, а другий - у двірника;

- забезпечити дотримання в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.9.6. Правил, щодо проведення протипожежної профілактики жилого будинку, включаючи такі заходи: ремонт та чищення димоходів і газоходів; ремонт електричних мереж і устаткування; забезпечення вільних проходів на сходових клітках, коридорах, пожежних переходах; розміщення протипожежного інвентарю, передбаченого інструкцією чи розпорядженням органів пожежного нагляду; забезпечення чистоти і освітлення протипожежного інвентарю;

- письмово повідомити позивача в строки передбачені законодавством про те які заходи були прийняті за результатами розгляду звернення (з доданням копій відповідних документів) та про причини невиконання тих чи інших заходів. Зазначені вище огляди, обстеження та інші заходи контролю провести із залученням представника заявника;

17.10.2022 заявник звернувся до директора Департаменту міського господарства Одеської міської ради із заявою (зверненням) відповідно до Закону України «Про звернення громадян» та Закону України «Про доступ до публічної інформації» у якій просила надати у строк, передбачений ст.20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», інформацію та копії всіх відповідних документів по наступним питанням(а.с.182-195 т.1):

- чи були виконані КП ЖКС ,,Порто-Франківський вимоги п. 2 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, в частині виявлення факту самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 ? Якщо ні, - з яких причин;

- чи були виконані КП ЖКС ,.Порто-Франківський вимоги п. 3 Порядку в частині повідомлення про факт самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради та Приморську районну адміністрацію Одеської міської ради протягом трьох робочих днів з моменту виявлення з одночасним направленням копій наявних з цього приводу матеріалів? Якщо ні, - з яких причин;

- коли, починаючи з 01.01.2019 року проводились загальні огляди будинку АДРЕСА_1 ? Якій технічний і санітарний стан будинку виявлений під час цих оглядів. Які були виявлені несправності і прийняті рішення щодо їх усунення? Надати копії актів загального огляду жилого будинку АДРЕСА_1 . Якщо загальні огляди за цей період були пропущені, - за який конкретно проміжок перевіряємого часу та з яких причин;

- коли та з яких підстав, починаючи з 01.01.2019 року, проводились позапланові огляди будинку АДРЕСА_1 ? Чи проводились позапланові огляди горища цього будинку у зв`язку із деформацією конструкцій і несправністю інженерного обладнання, на горищі цього будинку? Надати копії актів позапланового огляду жилого будинку АДРЕСА_1 ;

- які несправності та причини, що їх викликали, а також технічний стан елементів жилого будинку АДРЕСА_1 були записані в журналі обліку результатів огляду? Надати копії матеріалів журналу обліку результатів огляду починаючи з 01.01.2019 року;

- надати копії узагальнених відомостей про технічний стан жилого будинку АДРЕСА_1 та про проведені ремонти, які повинні відображатися щорічно в технічному паспорті будинку. Повідомити які під час оглядів будинку були виявлені дефекти, деформації конструкцій або обладнання будинків, що можуть призвести до зниження несучої спроможності й стійкості конструкцій або будинку, обвалів чи порушення нормальної роботи обладнання;

- які термінові заходи були уживані для, забезпечення безпеки людей, попередження подальшого розвитку деформацій у зв`язку із незаконним будівництвом на горищі будинку АДРЕСА_1 ?; які в 2022 році з наступних робіт відповідно до п. 2.8.2. Правил під час підготовки житлового будинку АДРЕСА_1 до експлуатації в зимовий період були виконані: усунення несправностей: стін, фасадів, дахів, віконних і дверних заповнень, а також опалювальних печей, димоходів, газоходів; забезпечення належної гідроізоляції фундаментів, і горищних приміщень, справність та утеплення пожежних гідрантів?;

- чи забезпечується відповідно до п. 3.2.1. Правил на горищі будинку АДРЕСА_1 температурно - вологісний режим, що перешкоджає випаданню конденсату на поверхні захисних конструкцій та доступ до всіх елементів і чистота горищного приміщення?;

- чи забезпечуються вимоги п. 3.2.3. Правил щодо необхідності наявності в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 ходових дошок і приставних драбин для виходу на дах, а також дверей і люків з щільно пригнаними стулками?;

- чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.2.4. Правил щодо того, що горищне приміщення не повинне бути захаращено будівельним сміттям, домашніми й іншими речами та обладнанням?; -чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.2.5. Правил, відповідно до якого вхідні двері або люки (для горищних приміщень із запасними, напірними і розширювальними баками) виходу на покрівлю повинні бути утеплені, обладнані ущільнювальними прокладками, завжди замкнені (один комплект ключів зберігається в чергового диспетчера ОДС або кімнаті техніка-майстра виконавця послуг, а другий - у консьєржа чи двірника), про що робиться відповідний напис на люку чи дверях?;

- чи мають доступ до входу у горищні приміщення будинку АДРЕСА_1 і на дах інші особи, крім працівників виконавця послуг, безпосередньо відповідальних за технічний нагляд, і тих, котрі виконують ремонтні роботи, а також працівників експлуатаційних організацій, обладнання яких розміщене на даху й у горищному приміщенні?;

- чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.7.12. Правил, відповідно до яких не дозволяється використовувати горища для зберігання устаткування, меблів, вибухопожежонебезпечних матеріалів та інших небезпечних предметів?;

- чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.1. Правил, відповідно до яких під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати справний стан перекриття для сприйняття навантажень (конструктивну міцність); усунення ушкоджень перекриттів у міру виявлення, не допускаючи їх подальшого розвитку; теплозахист, і вологозахист перекриттів, не допускаючи перевантажень?;

- чи забезпечуються вимоги п. 4.3.2. Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати конструктивну схему перекриттів будинку АДРЕСА_1 , проектні характеристики і міцність матеріалів перекриття будинку, нормативні вимоги до конструкцій після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку?;

- чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п, 4.3.3. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) не допускається деформація конструкцій, відхилення конструкцій від горизонталі й наднормативні прогини конструкцій, оголення арматури та руйнування захисного шару в залізобетонних перекриттях, наявність хибкості, промерзання, тріщин у місцях сполучення з іншими несучими конструкціями, протікання міжповерхових перекриттів у санвузлах і горищних перекриттях у місцях обпирання на зовнішні стіни, наявність тріщин, особливо в несучих елементах (балках, прогонах)?;

- чи забезпечуються в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.1. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати відсутність дефектів металевих з`єднань у сполученнях дерев`яних конструкцій крокв, гідроізоляції; ураження деревини дереворуйнувальними комахами і будинковим грибком, наднормативний прогин риштування, крокв, прогонів?;

- чи забезпечуються вимоги п, 4.4.2. Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати вузли несучих конструкцій і стан покрівлі, особливо в місцях сполучення з водостоками, будівельними конструкціями та устаткуванням, що проходить через покрівлю будинку АДРЕСА_1 після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку?;

- чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п, 4.4.17. Правил, відповідно до якого не допускається змінювати конструкцію несучих елементів даху без проекту?; -чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п, 4,4,21, Правил, відповідно до якого двері і люки в горищні приміщення повинні бути закриті на замок. Чи зберігається один комплект ключів від дверей горищних приміщень у КП ЖКС ,,Порто-Франківський, а другий - у двірника?;

- чи дотримано в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.9.6. Правил, щодо проведення протипожежної профілактики жилого будинку, включаючи такі заходи: ремонт та чищення димоходів і газоходів; ремонт електричних мереж і устаткування; забезпечення вільних проходів на сходових клітках, коридорах, пожежних переходах; розміщення протипожежного інвентарю, передбаченого інструкцією чи розпорядженням органів пожежного нагляду; забезпечення чистоти і освітлення протипожежного інвентарю?;

- чи було виявлено відповідно до п. 4.10.18. Правил при огляді будинку АДРЕСА_1 починаючи з 01.01.2019 року деформації несучих конструкцій будинку? Чи оформлено це в актах? Надати копії таких актів;

Забезпечити та проконтролювати виконання КП ЖКС ,,Порто-Франківський у відповідь на заяву (звернення) наступних обов`язків:

- виконати вимоги п. 2 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, в частині виявлення факту самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 ;

- виконати вимоги п. 3 Порядку в частині повідомлення про факт самочинного будівництва на горищі будинку АДРЕСА_1 управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради та Приморську районну адміністрацію Одеської міської ради;

- провести загальний огляд будинку АДРЕСА_1 . Виявити технічний і санітарний стан будинку під час цього огляду. Виявити несправності, пов`язанні із фактами будівництва на горищі будинку, які відображені в зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р.; прийняти необхідні рішення щодо їх усунення. Надати копію акту такого загального огляду жилого будинку АДРЕСА_1 позивачу;

- провести позаплановий огляд будинку АДРЕСА_1 . В тому числі, провести позаплановий огляд горища цього будинку у зв`язку із деформацією конструкцій і несправністю інженерного обладнання, на горищі цього будинку у зв`язку із фактами будівництва на горищі будинку, які відображені в зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. Окрему увагу під час огляду звернути на виявлення дефектів, деформацій конструкцій (особливо - несучих) або обладнання будинків, що можуть призвести до зниження несучої спроможності й стійкості конструкцій або будинку, обвалів чи порушення нормальної роботи обладнання. Надати копію акту такого позапланового огляду позивачу;

- вжити термінові заходи для забезпечення безпеки людей, попередження подальшого розвитку деформацій у зв`язку із незаконним будівництвом на горищі будинку АДРЕСА_1 ;

- виконати відповідно до п. 2.8.2. Правил під час підготовки житлового будинку АДРЕСА_1 до експлуатації в зимовий період роботи з усунення несправностей: стін, фасадів, дахів, віконних і дверних заповнень, а також опалювальних печей, димоходів, газоходів; забезпечення належної гідроізоляції фундаментів, і горищних приміщень, справність та утеплення пожежних гідрантів;

- забезпечити відповідно до п. 3.2.1. Правил на горищі будинку АДРЕСА_1 температурно-вологісний режим, що перешкоджає випаданню конденсату на поверхні захисних конструкцій та доступ до всіх елементів і чистоту горищного приміщення; -забезпечити відповідно до п. 3.2.3. Правил наявність в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 ходових дошок і приставних драбин для виходу на дах, а також дверей і люків з щільно пригнаними стулками;

- забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.2.4, Правил щодо того, що горищне приміщення не повинне бути захаращено будівельним сміттям, домашніми й іншими речами та обладнанням;

- забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.2.5. Правил, відповідно до якого вхідні двері або люки (для горищних приміщень із запасними, напірними і розширювальними баками) виходу на покрівлю повинні бути утеплені, обладнані ущільнювальними прокладками, завжди замкнені (один комплект ключів зберігається в чергового диспетчера ОДС або кімнаті техніка-майетра виконавця послуг, а другий - у консьєржа чи двірника), про що робиться відповідний напис на люку чи дверях; виключити доступ до входу у горищні приміщення будинку АДРЕСА_1 і на дах інших осіб, крім працівників КП ЖКС „Порто- Франківський, безпосередньо відповідальних за технічний нагляд, і тих, котрі виконують ремонтні роботи, а також працівників експлуатаційних організацій, обладнання яких розміщене на даху й у горищному приміщенні;

- забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 3.7.12. Правил, відповідно до яких не дозволяється використовувати горища для зберігання устаткування, меблів, вибухопожежонебезпечних матеріалів та інших небезпечних предметів;

- забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.1. Правил, відповідно до яких під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати справний стан перекриття для сприйняття навантажень (конструктивну міцність); усунення ушкоджень перекриттів у міру виявлення, не допускаючи їх подальшого розвитку; теплозахист, вологозахист перекриттів, не допускаючи перевантажень;

- забезпечити вимоги п.4.3.2. Правил, відповідно до якого інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати конструктивну схему перекриттів будинку АДРЕСА_1 , проектні характеристики і міцність матеріалів перекриття будинку, нормативні вимоги до конструкцій після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 , від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку;

- забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.3.3. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) не допускається деформація конструкцій, відхилення конструкцій від горизонталі й наднормативні прогини конструкцій, оголення арматури та руйнування захисного шару в залізобетонних перекриттях, наявність хибкості, промерзання, тріщин у місцях сполучення з іншими несучими конструкціями, протікання міжповерхових перекриттів у санвузлах і горищних перекриттях у місцях обпирання на зовнішні стіни, наявність тріщин, особливо в несучих елементах (балках, прогонах);

- забезпечити в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.1. Правил, відповідно до яких (та у зв`язку із зазначеними у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконними будівельними роботами на горищі будинку) під час експлуатації будинку необхідно забезпечувати відсутність дефектів металевих з`єднань у сполученнях дерев`яних конструкцій крокв, гідроізоляції; ураження деревини дереворуйнувальними комахами і будинковим грибком, наднормативний прогин риштування, крокв, прогонів; - забезпечити вимоги п. 4.4.2. Правил, відповідно до яких інженерно-технічні працівники КП ЖКС ,,Порто-Франківський повинні знати вузли несучих конструкцій і стан покрівлі, особливо в місцях сполучення з водостоками, будівельними конструкціями та устаткуванням, що проходить через покрівлю будинку АДРЕСА_1 після проведення зазначених у зверненні ОСОБА_1 від 17.10.2022р. незаконних будівельних робіт на горищі будинку; -забезпечити дотримання в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п. 4.4.21 Правил, відповідно до яких дв^рі і люки в горищні приміщення повинні бути закриті на замок. Забезпечити зберігання одного комплекту ключів від дверей горищних приміщень у КП ЖКС ,,Порто-Франківський, а другий - у двірника;

- забезпечити дотримання в горищних приміщеннях будинку АДРЕСА_1 вимоги п, 4.9.6. Правил, щодо проведення протипожежної профілактики жилого будинку, включаючи такі заходи: ремонт та чищення димоходів і газоходів; ремонт електричних мереж і устаткування; забезпечення вільних проходів на сходових клітках, коридорах, пожежних переходах; розміщення протипожежного інвентарю, передбаченого інструкцією чи розпорядженням органів пожежного нагляду; забезпечення чистоти і освітлення протипожежного інвентарю;

- письмово повідомити позивача в строки передбачені законодавством про те які заходи були прийняті за результатами розгляду звернення (з доданням копій відповідних документів) та про причини невиконання тих чи інших заходів. Зазначені вище огляди, обстеження та інші заходи контролю провести із залученням представника заявника.

20.10.2022 заявник звернувся до Одеського міського голови Труханова Геннадія Леонідовича із заявою (зверненням) відповідно до Закону України «Про звернення громадян» та Закону України «Про доступ до публічної інформації» у якій просила надати у строк, передбачений ст.20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», інформацію та копії всіх відповідних документів по наступним питанням (а.с.196-203 т.1):

- скласти Управлінням державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради відповідно до п. 7 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, протоколів та видачи приписів про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил;

- вирішити Приморською районною адміністрацією Одеської міської ради відповідно до п.7 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, питання щодо знесення самочинно збудованих об`єктів або приведення самочинно реконструйованих об`єктів у первинний стан шляхом видачі розпоряджень щодо демонтажу об`єктів самочинного будівництва;

- подати Управлінням державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради відповідно до п. 8 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, позову до суду про знесення самочинно збудованого об`єкта та компенсацію витрат, пов`язаних з таким знесенням;

- звернення Приморською районною адміністрацією Одеської міської ради відповідно до п. 8Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, з відповідним позовом до суду;

- звернення юридичним департаментом Одеської міської ради відповідно до п, 8 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року, до суду з відповідним позовом;

- знесення об`єкту самочинного будівництва на горищі будинку № 28 по вул. Ланжеронівський відповідно до п. 9 Порядку взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, який затверджено рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 135 від 29 березня 2018 року.

Позивач, вказавши, що не отримував відповіді на вказані запити, звернувся до суду із цим позовом.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.40 Конституції України держава гарантує, що усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов`язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Згідно з п. п. 3, 4 ч.1 ст. 1 Закону України Про інформацію інформація - будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді; суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, інший суб`єкт, що здійснює владні управлінські функції відповідно до законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.

Приписами ст. 5 Закону України Про інформацію передбачено, що кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

Реалізація права на інформацію не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 7 Закону України Про інформацію, право на інформацію охороняється законом. Держава гарантує всім суб`єктам інформаційних відносин рівні права і можливості доступу до інформації. Ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм і джерел одержання інформації, за винятком випадків, передбачених законом. Суб`єкт інформаційних відносин може вимагати усунення будь-яких порушень його права на інформацію.

Закон України Про доступ до публічної інформації визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.

Згідно статті 1 Закону України Про доступ до публічної інформації публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Отже, законодавцем відокремлено поняття інформації та публічної інформації.

Статтею 2 Закону України Про доступ до публічної інформації визначено, що його дія не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб`єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також, на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом.

Згідно з ч.1 ст. 3 Закону України Про доступ до публічної інформації право на доступ до публічної інформації гарантується: 1) обов`язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом; 2) визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє; 3) максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації; 4) доступом до засідань колегіальних суб`єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством; 5) здійсненням парламентського, громадського та державного контролю за дотриманням прав на доступ до публічної інформації; 6) юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.

Статтею 5 Закону України Про доступ до публічної інформації встановлено, що доступ до інформації забезпечується шляхом: 1) систематичного та оперативного оприлюднення інформації в офіційних друкованих виданнях; на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет; на єдиному державному веб-порталі відкритих даних; на інформаційних стендах; будь-яким іншим способом; 2) надання інформації за запитами на інформацію.

Статтею 12 Закону України Про доступ до публічної інформації визначено перелік суб`єктів відносин у сфері доступу до публічної інформації якими є: 1) запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об`єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб`єктів владних повноважень; 2) розпорядники інформації - суб`єкти, визначені у статті 13 цього Закону; 3) структурний підрозділ або відповідальна особа з питань доступу до публічної інформації розпорядників інформації.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.13 Закону України Про доступ до публічної інформації, розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються: 1) суб`єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб`єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов`язковими для виконання.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 19 Закону України Про доступ до публічної інформації, запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України Про доступ до публічної інформації, розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту.

Статтею 20 Закону України Про інформацію встановлено, що за порядком доступу інформація поділяється на відкриту інформацію та інформацію з обмеженим доступом. Будь яка інформація є відкритою, крім тієї, що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом.

Інформація з обмеженим доступом може бути поширена, якщо вона є суспільно необхідною, тобто є предметом суспільного інтересу, і право громадськості знати цю інформацію переважає потенційну шкоду від її поширення. Предметом суспільного інтересу вважається інформація, яка свідчить про загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності України; забезпечує реалізацію конституційних прав, свобод і обов`язків; свідчить про можливість порушення прав людини, введення громадськості в оману, шкідливі екологічні та інші негативні наслідки діяльності (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб тощо (стаття 29 Закону України Про інформацію).

Відповідно до ч.1 ст. 22 Закону України Про доступ до публічної інформації розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках: 1) розпорядник інформації не володіє і не зобов`язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит; 2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону; 3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов`язані з копіюванням або друком; 4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п`ятою статті 19 цього Закону.

Приписами ст. 6 Закону України Про доступ до публічної інформації передбачено, що інформацією з обмеженим доступом є: 1) конфіденційна інформація; 2) таємна інформація; 3) службова інформація. Обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог: 1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи кримінальним правопорушенням, для охорони здоров`я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя; 2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам; 3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.

Питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити в органи державної влади, об`єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів регулюються Законом України «Про звернення громадян» від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР.

Згідно із ст.3 Закону України «Про звернення громадян» під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги. Пропозиція (зауваження) - звернення громадян, де висловлюються порада, рекомендація щодо діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, посадових осіб, а також висловлюються думки щодо врегулювання суспільних відносин та умов життя громадян, вдосконалення правової основи державного і громадського життя, соціально-культурної та інших сфер діяльності держави і суспільства. Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо. Скарга - звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об`єднань громадян, посадових осіб.

Статтею 20 Закону України «Про звернення громадян» встановлено, що звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п`ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п`яти днів. На обґрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну. Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.

Діючим законодавством України встановлено обов`язок розпорядника інформації надати відповідь на запит, вирішити порушені у зверненні питання у визначений Законом строк.

Відповідачі, посилаючись на відсутність бездіяльності з боку суб`єктів владних повноважень, додали до відзиву на позовну заяву:

- відповідь Приморської районної адміністрації Одеської міської ради від 25.11.2022 №Л-1539/4 адресована ОСОБА_17 , на виконання доручення першого заступника міського голови Михайла Кучука від 28.10.2022;

-відповідь Департаменту міського господарства від 09.11.2022 №Л-1590, адресований ОСОБА_18 , на виконання доручення заступника міського голови Дмитра Жемана.

Поряд з цим, на підтвердження направлення вказаних відповідей позивачу у строки визначені Законом України «Про доступ до публічної інформації», Законом України «Про звернення громадян» до суду не надано жодних доказів.

При прийнятті рішення у справі суд враховує, що сам факт складання відповіді на запит не може вважатися наданням відповіді на запит в розумінні Законів України «Про звернення громадян», Про доступ до публічної інформації. Розпорядник інформації, отримавши запит на інформацію, зобов`язаний у строки визначені Законами (5 та 20 днів) не лише скласти на нього відповідь, але й направити таку відповідь запитувачу інформації. При цьому, суд не надає правову оцінку відповідності надання вказаних відповідей запитуваній інформації, оскільки зазначене не стосується предмету позову.

Враховуючи вищевикладене та те, що відповідачами, як суб`єктами владних повноважень, у відповідності до вимог ч.2 ст.77 КАС України не доведено належними доказами надання відповіді на запити позивача, суд вважає, що належним та достатнім способом захисту буде задоволення позовних вимог позивача до Департаменту міського господарства Одеської міської ради, Приморської районної адміністрації Одеської міської ради, Управління державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради, Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради, Комунального підприємства Житлово комунальний сервіс Порто -Франківський, Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, заступника Одеського міського голови Жеман Дмитра Олександровича шляхом визнання протиправною бездіяльність щодо ненадання у порядку визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації», Законом України «Про звернення громадян» відповіді на заяви (звернення) ОСОБА_1 , а саме: до Приморської районної адміністрації Одеської міської ради на заяву від 14.10.2022, Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації на заяву від 19.10.2022, Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради на заяву від 20.10.2022, Управління державного архітектурно - будівельного контролю Одеської міської ради на заяву від 28.10.2022, Комунального підприємства Житлово - комунальний сервіс Порто - Франківський на заяву від 21.10.2022, Департаменту міського господарства Одеської міської ради на заяву від 20.10.2022, заступника Одеського міського голови Жеман Дмитра Олександровича на заяву від 17.10.2022.

Разом з тим, судом встановлено, що розпорядженням Одеського міського голови №1015К від 29.09.2023 ОСОБА_19 звільнено з посади заступника Одеського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, за угодою сторін.

Враховуючи вищевикладене та те, що суд прийшов до висновку, що відповідачами не дотримано норми діючого законодавства України під час складення та не направлення відповідей, а також ненадання відповідей на запити позивача, звільнення ОСОБА_19 з посади заступника Одеського міського голови, суд приходить до висновку що належним та достатнім способом захисту буде часткове задоволення позовних вимог позивача шляхом зобов`язання:

- заступника Одеського міського голови розглянути у порядку визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації», Законом України «Про звернення громадян» заяву (звернення) ОСОБА_1 від 17.10.2022;

- Приморську районну адміністрацію Одеської міської ради розглянути у порядку визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації», Законом України «Про звернення громадян» заяву (звернення) ОСОБА_1 від 14.10.2022;

- Управління державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради розглянути у порядку визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації», Законом України «Про звернення громадян» заяву (звернення) ОСОБА_1 від 28.10.2022;

- Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради розглянути у порядку визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації», Законом України «Про звернення громадян» заяву (звернення) ОСОБА_1 від 20.10.2022;

- Комунальне підприємство Житлово комунальний сервіс Порто -Франківський розглянути у порядку визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації», Законом України «Про звернення громадян» заяву (звернення) ОСОБА_1 від 21.10.2022;

- Департамент культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації розглянути у порядку визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації», Законом України «Про звернення громадян» заяву (звернення) ОСОБА_1 від 19.10.2022;

- Департамент міського господарства Одеської міської ради розглянути у порядку визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації», Законом України «Про звернення громадян» заяву (звернення) ОСОБА_1 від 20.10.2022.

В свою чергу, судом встановлено, що п.4 розпорядження Одеського міського голови № 96 від 22.02.2021 «Про розподіл обов`язків між міським головою, першим заступником міського голови, заступниками міського голови, керуючим справами Виконавчого комітету Одеської міської ради, секретарем Одеської міської ради та членами Виконавчого комітету Одеської міської ради» затверджено схему розподілу обов`язків між міським головою, першим заступником міського голови, заступниками міського голови, керуючим справами Виконавчого комітету Одеської міської ради, секретарем Одеської міської ради згідно з додатком 3.

Так, зі змісту додатку 3 розпорядження Одеського міського голови №96 від 22.02.2021 вбачається, що саме за першим заступником міського голови ОСОБА_20 було закріплено обов`язок координації діяльності Приморської районної адміністрації Одеської міської ради, Управління архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради та Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради.

Водночас, відповідно до резолюції першого заступника міського голови Кучука М.І.. від 28.10.2022 року № 37-Л-3382/2 розгляд заяви ОСОБА_1 від 26.10.2022 року № 37-Л-3382/2 доручено голові Приморської районної адміністрації Одеської міської ради Корольову М.В., з урахуванням інформації, наданої начальником Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради Стояновим Ф.Ф. та начальником Управління архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради Авдєєвим О.Р.

Як зазначалось судом, Приморською районною адміністрацією Одеської міської ради було складено відповідь від 25.11.2022 №Л-1539/4 адресована ОСОБА_17 , на виконання доручення першого заступника міського голови Михайла Кучука від 28.10.2022.

З урахуванням викладеного та те, що Одеським міським головою не допущено бездіяльність щодо ненадання відповіді на звернення, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог позивача до Одеського міського голови Труханова Геннадія Леонідовича про визнання протиправною бездіяльність щодо ненадання у порядку визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації», Законом України «Про звернення громадян» відповіді на заяву (звернення) ОСОБА_1 до Одеського міського голови Труханова Геннадія Леонідовича на заяву від 20.10.2022 та зобов`язання Одеського міського голову Труханова Геннадія Леонідовича розглянути у порядку визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації», Законом України «Про звернення громадян» заяву (звернення) ОСОБА_1 від 20.10.2022.

Решта доводів та заперечень висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п. 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

Відповідно до статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, суд вважає, що адміністративний позов позивача підлягає частковому задоволенню.

Частиною 1 ст. 139 КАС України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи те, що суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог позивача та те, що оскільки вимозі про зобов`язання відповідача вчинити певні дії передує вимога про встановлення порушення прав, свобод та інтересів позивача, судовий збір за похідні вимоги позивача не стягувався, суд вважає, що наявні підстави для стягнення солідарно з відповідачів на користь позивача 7515,20грн сплаченого судового збору.

Керуючись ст.ст. 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність щодо ненадання у порядку визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації», Законом України «Про звернення громадян» відповіді на заяви (звернення) ОСОБА_1 , а саме: Приморської районної адміністрації Одеської міської ради на заяву від 14.10.2022, Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації на заяву від 19.10.2022, Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради на заяву від 20.10.2022, Управління державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради на заяву від 28.10.2022, Комунального підприємства Житлово комунальний сервіс Порто -Франківський на заяву від 21.10.2022, заступника Одеського міського голови Жеман Дмитра Олександровича на заяву від 17.10.2022, Департаменту міського господарства Одеської міської ради на заяву від 20.10.2022.

Зобов`язати заступника Одеського міського голови розглянути у порядку визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації», Законом України «Про звернення громадян» заяву (звернення) ОСОБА_1 від 17.10.2022.

Зобов`язати Приморську районну адміністрацію Одеської міської ради розглянути у порядку визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації», Законом України «Про звернення громадян» заяву (звернення) ОСОБА_1 від 14.10.2022.

Зобов`язати Управління державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради розглянути у порядку визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації», Законом України «Про звернення громадян» заяву (звернення) ОСОБА_1 від 28.10.2022.

Зобов`язати Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради розглянути у порядку визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації», Законом України «Про звернення громадян» заяву (звернення) ОСОБА_1 від 20.10.2022.

Зобов`язати Комунальне підприємство Житлово комунальний сервіс Порто -Франківський розглянути у порядку визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації», Законом України «Про звернення громадян» заяву (звернення) ОСОБА_1 від 21.10.2022.

Зобов`язати Департамент культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації розглянути у порядку визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації», Законом України «Про звернення громадян» заяву (звернення) ОСОБА_1 від 19.10.2022.

Зобов`язати Департамент міського господарства Одеської міської ради розглянути у порядку визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації», Законом України «Про звернення громадян» заяву (звернення) ОСОБА_1 від 20.10.2022.

У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Стягнути з заступника Одеського міського голови (код ЄДРПОУ 26597691, м.Одеса, Думська площа 1) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_6 ) судовий збір у розмірі 1073,60 грн. (одна тисяча сімдесят три гривні шістдесят копійок).

Стягнути з Приморської районної адміністрації Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 26303264, м.Одеса, вул. Канатна, 134) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_6 ) судовий збір у розмірі 1073,60 грн. (одна тисяча сімдесят три гривні шістдесят копійок).

Стягнути з Управління державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 40199728, вул. Черняховського 6, м.Одеса) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_6 ) судовий збір у розмірі 1073,60 грн. (одна тисяча сімдесят три гривні шістдесят копійок).

Стягнути з Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 26343789, вул. Катерининська 14, м.Одеса) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_6 ) судовий збір у розмірі 1073,60 грн. (одна тисяча сімдесят три гривні шістдесят копійок).

Стягнути з Комунального підприємства Житлово комунальний сервіс Порто -Франківський (код ЄДРПОУ 35303262, м.Одеса, вул. Льва Толстого 5) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_6 ) судовий збір у розмірі 1073,60 грн. (одна тисяча сімдесят три гривні шістдесят копійок).

Стягнути з Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 40055626, м.Одеса, вул. Канатна,83) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_6 ) судовий збір у розмірі 1073,60 грн. (одна тисяча сімдесят три гривні шістдесят копійок).

Стягнути з Департаменту міського господарства Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 34674154, м.Одеса, вул. Косовська 2-Д) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_6 ) судовий збір у розмірі 1073,60 грн. (одна тисяча сімдесят три гривні шістдесят копійок).

Рішення набирає законної сили згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295 та п. 15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя К.О. Танцюра

Джерело: ЄДРСР 115141628
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку