САДГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ЧЕРНІВЦІ
Справа № 726/776/17
Провадження №1-кп/726/12/22
Категорія 336
УХВАЛА
про проведення судового засідання в режимі відеоконференції
30.05.2022 м. Чернівці
Садгірський районний суд м. Чернівці у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні,в залісуду вм.Чернівці,клопотання захисника ОСОБА_3 проучасть усудовому засіданнів режимівідеоконференції позамежами приміщеннясуду укримінальному провадженні,внесеному доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №120162600000000376від 14.07.2016по обвинуваченню ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,у вчиненнікримінального правопорушення,передбаченого ч.3ст.368КК України,-
У С Т А Н О В И В:
На розгляді Садгірського районного суду м. Чернівці перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №120162600000000376 від 14.07.2016 по обвинуваченню ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України.
Судовий розгляд вказаного кримінального провадження призначений на 01 червня 2022 року о 10:00.
30.05.2022 на електронну адресу суду надійшло клопотання (заява) захисника ОСОБА_3 у якій останній вказує про те, що у зв`язку із неможливістю особисто прибути у судове засідання просить забезпечити його участь у судовому розгляді, шляхом проведення відеоконференції поза межами приміщення суду, за допомогою власних технічних засобів, з використанням програми «EasyCon», як користувача « ОСОБА_3 ».
Беручи дог уваги обґрунтовану неможливість прибуття захисника у судове засідання, суд вирішуючи питання щодо проведення судового засідання у режимі відеоконференції (дистанційне судове провадження), приходить до наступного висновку.
Так, у відповідності до ст. 336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.
При цьому, згідно ч.3 ст. 336 КПК України, застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку. Учасникам кримінального провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені цим Кодексом.
У відповідності до ч.9 ст. 336 КПК України, дистанційне судове провадження згідно з правилами цієї статті може здійснюватися в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій під час здійснення судового провадження з будь-яких питань, розгляд яких віднесено до компетенції суду.
Так, захисник ОСОБА_3 не має змоги особисто прибути у судове засідання до м.Чернівці, однак клопоче перед судом про проведення судового засідання у режимі відеоконференції за допомогою власних технічних засобів, як користувача (фізична особа) « ОСОБА_3 », через систему «EasyCon», зареєстрованого на сайті vkz.court.gov.ua.
Враховуючи отриманесудом клопотанняпро неможливістьбезпосередньої участізахисника зповажних причин,у зв`язкуіз віддаленістюмісця проживання,введеним натериторії Українивоєнним станом,зважаючи натехнічну можливістьпроведення судовогозасідання врежимі відеоконференції,з метоюзабезпечення участізахисника всудовому провадженніта недопущенняпорушення правана захистобвинуваченого,суд приходитьдо висновкупро необхідністьпроведення судовогозасідання урежимі відеоконфренціїпоза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
На підставі вище викладеного та керуючись ст.336, ст. 372 КПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_4 - адвоката ОСОБА_3 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду - задовольнити.
Судове засідання у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 120162600000000376 від 14.07.2016 по обвинуваченню ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України, яке призначене на 10:0001червня 2022року таподальші засіданняу справі,здійснювати дистанційноу режимівідеоконференції задопомогою програмногозабезпечення «EasyCon»,між Садгірськимрайонним судомм.Чернівці та захисником ОСОБА_3 .
Для участі у судовому засіданні в режимі захиснику ОСОБА_3 необхідно:
- використовувати комп`ютерну техніку або смартфон з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення;
- зайти в систему «EasyCon» за 10 хвилин до часу судового засідання;
- активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи «EasyCon»;
- очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Попередити захисника ОСОБА_3 , що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддяОСОБА_1