ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
16.05.2022Справа № 910/16781/21
Господарський суд міста Києва у складі судді Ковтуна С.А., розглянувши матеріали заяви товариства з обмеженою відповідальністю «Євро-Реконструкція» про виправлення описки в рішенні суду у справі
за позовом комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київтеплоенерго»
до товариства з обмеженою відповідальністю «Євро-Реконструкція»
про стягнення 164388199, 97 грн,
Представники:
не викликались
ВСТАНОВИВ:
09 лютого 2022 року Господарський суд міста Києва ухвалив рішення про часткове задоволення позову комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київтеплоенерго».
Товариство з обмеженою відповідальністю «Євро-Реконструкція» подало заяву про виправлення помилки у рішенні від 09.02.2022 в частині посилання на неіснуючий правовий висновок постанови Великої Палати Верховного Суду від 06.11.2018 у справі № 904/7024/17.
Заявник вважає опискою відсутність у постанові Великої Палати Верховного Суду від 06.11.2018 у справі № 904/7024/17 правового висновку, на який міститься посилання у рішенні Господарського суду міста Києва № 910/16781/21 від 09.02.2022 (абзац 8 сторінка 9 цього рішення). Правовий висновок Великої Палати Верховного Суду, що наведений у рішенні суду, стосується можливості покладення обов`язку з оплати послуг за тарифом теплопостачання на теплотранспортуючу організацію.
Відповідно до ст. 243 ГПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Описка в розумінні ст. 243 ГПК України це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо.
Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.
Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених в судовому рішенні (рішенні, постанові або ухвалі), суд не вправі змінювати зміст судового рішення, а лише усуває неточності щодо встановлених фактичних обставин справи (наприклад, дати події, номера і дати документа, найменування сторони, прізвища особи тощо), або мають технічний характер (тобто виникли у виготовленні тексту рішення).
Таким чином, під описками слід розуміти неправильне написання слів, прізвищ, імен, назв, дат тощо. Отже, виправлення допущених у рішенні, ухвалі, описок, арифметичних помилок допускається, якщо при цьому не зачіпається суть рішення, ухвали.
Вимоги щодо змісту рішення наведені у ст. 238 ГПК України, відповідно до якої рішення суду складається із вступної, описової, мотивувальної та резолютивної частин. Мотивувальна частина рішення, за приписами п. 7 ч. 4 ст. 238 ГПК України, повинна містити посиланням на норми права, які застосував суд, та мотиви їх застосування. При виборі і застосуванні норм права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду (ч. 4 ст. 236 ГПК України).
Вказане свідчить про те, що посилання на висновок Верховного Суду стосується мотивів застосування норм права, і жодним чином не пов`язано з встановленням фактичних обставин справи щодо яких, в розумінні ст. 243 ГПК України, може бути постановлена ухвала про виправлення описки. А тому незгода з мотивами застосування норм права, у тому числі і посилання на правові висновки Верховного Суду щодо порядку такого застосування, не є предметом оцінки в рамках процедури виправлення описки.
На підставі викладеного, керуючись статтями 234, 243 ГПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити товариству з обмеженою відповідальністю «Євро-Реконструкція» в задоволенні заяви про виправлення описки в рішенні Господарського суду міста Києва № 910/16781/21 від 09.02.2022.
Ухвала набрала законної сили 16.05.2022.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до Північного апеляційного господарського суду.
Суддя С. А. Ковтун