КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 11-кп/824/3046/2022 Головуючий у 1-ій інстанції: ОСОБА_1
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 серпня 2022 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду в складі:
головуючого судді ОСОБА_2 ,
суддів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
за участю секретаря ОСОБА_5 ,
прокурора ОСОБА_6 ,
обвинуваченого ОСОБА_7
захисника ОСОБА_8 ,
представника потерпілого ОСОБА_9 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві клопотання захисника ОСОБА_8 про призначення ОСОБА_7 , обвинуваченому у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України,
комплексної судово психолого-психіатричної експертизи у кримінальному провадженні №12014100070006868 за апеляційними скаргами прокурора, захисника ОСОБА_10 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_7 , потерпілого ОСОБА_11 на вирок Подільського районного суду м. Києва від 23 грудня 2015 року, -
ВСТАНОВИЛА:
Вироком Подільського районного суду м. Києва від 23 грудня 2015 року ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України, та призначено йому покарання у виді 5 років позбавлення волі.
Не погоджуючись із вироком суду першої інстанції, прокурор, захисник ОСОБА_10 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_7 , потерпілий ОСОБА_11 подали апеляційні скарги.
У судовому засіданні апеляційної інстанції 10 серпня 2021 захисник ОСОБА_8 подав клопотання про призначення обвинуваченому ОСОБА_7 комплексної судової психолого-психіатричної експертизи, мотивуючи необхідністю з`ясування емоційного стану обвинуваченого під час вчинення протиправних дій щодо потерпілого, що має значення для встановлення фактичних обставин справи та кваліфікації дій обвинуваченого.
Заслухавши думку обвинуваченого ОСОБА_7 , який підтримав клопотання захисника та просив його задовольнити, прокурора та представника потерпілого ОСОБА_9 , які заперечували проти задоволення клопотання, обговоривши підстави призначення експертизи та питання, які необхідно поставити на вирішення експертів, колегія суддів дійшла висновку про задоволення клопотання.
Відповідно до ч. 1 ст. 22 КПК України кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 405 КПК України апеляційний розгляд здійснюється згідно з правилами судового розгляду в суді першої інстанції з урахуванням особливостей, передбачених цією главою.
Згідно ч. 1 ст. 332 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторін кримінального провадження або потерпілого за наявності підстав, передбачених ст. 242 цього Кодексу, має право своєю ухвалою доручити проведення експертизи експертній установі, експерту або експертам.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 242 КПК України, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження необхідні спеціальні знання, за зверненням сторони кримінального провадження або за дорученням слідчого судді чи суду проводиться експертиза.
Крім того, в постанові Верховного суду від 12.09.2019, якою скасовано та призначено новий судовий розгляд у суді апеляційної інстанції, серед іншого, зазначено, що суду апеляційної інстанції необхідно врахувати доводи апеляційної скарги у цій частині.
З огляду на викладене, клопотання захисника про необхідність призначення комплексної судової психолого-психіатричної експертизу, обумовленої, на переконання сторони захисту, необхідністю зясування емоційного стану обвинуваченого, викликаного обставинами, які передували вчиненню обвинуваченим кримінального правопорушення, та можуть вплинути на правову оцінку його дій, колегія суддів уважає за необхідне задовольнити.
Оскільки для вирішення поставлених у клопотанні захисника питань потрібні спеціальні знання, з метою повного, всебічного та об`єктивного з`ясування всіх обставин кримінального правопорушення та прийняття законного і обґрунтованого рішення в кримінальному провадженні, колегія суддів уважає за необхідне призначити комплексну судово психолого-психіатричну експертизу.
Керуючись ст. ст. 242, 322, 419 КПК України, колегія суддів,
ПОСТАНОВИЛА:
Клопотання захисника ОСОБА_8 в інтересах ОСОБА_7 про призначення комплексної судово психолого-психіатричну експертизи.
Призначити у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України, комплексну судово психолого-психіатричну експертизи, призначення якої доручити експертам Державної устанвои «Науково-дрослідний інститут психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (вул. Кирилівська, 103, корпус 12, м. Київ, 04080).
На вирішення експертівпоставити наступні питання:
1. Чи страждає обвинувачений ОСОБА_7 , 1974 р.н. розладом психічної діяльності?
2. Чи перебував обвинувачений ОСОБА_7 , 1974 р.н. в момент здійснення правопорушення в стані тимчасового розладу психічної діяльності?
3. Чи перебував обвинувачений ОСОБА_7 , 1974 р.н. в момент здійснення правопорушення в стані афекту, сильного душевного хвилювання і якими зовнішніми факторами було обумовлено настання такого стану?
4. Чи міг стан афекту, сильного душевного хвилювання виникнути внаслідок або через деякий час після вчинення насильницьких дій до обвинуваченого ОСОБА_7 , 1974 р.н. з боку потерпілого ОСОБА_11 та осіб, що перебували разом із вказаним потерпілим?
5. Чи міг обвинувачений ОСОБА_7 , 1974 р.н. в момент здійснення протиправних дій розуміти характер і суспільну небезпеку таких дій?
Повідомити належним чином обвинуваченого ОСОБА_7 про дату та час проведення експертизи.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України за відмову від виконання покладених на них обов`язків та за дачу завідомо неправдивого висновку.
Для проведення експертизи надати у розпорядження експертів матеріали кримінального провадження.
Провадження у справі на час проведення експертизи зупинити.
Судді: ______________ ______________ _____________
ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4