У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 червня 2024 року
м. Київ
справа №726/776/17
провадження №51-8212км18
Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду (далі - Суд, колегія суддів) у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5
розглянув у судовому засіданні за заявою захисника ОСОБА_5 матеріали касаційного провадження у справі за обвинуваченням ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК,
ВСТАНОВИВ:
Вироком Садгірського районного суду Чернівецької області від 30 червня 2023 року, залишеним без змін ухвалою Чернівецького апеляційного суду від 12 жовтня 2023 року, ОСОБА_6 визнано винуватим та призначено покарання за ч. 3 ст. 368 КК у виді позбавлення волі на строк 5 років з позбавленням права займати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків на строк 3 роки з конфіскацією майна (окрім житла).
Постановою Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду від 23 квітня 2024 року касаційні скарги захисника та засудженого задоволено частково, вказані судові рішення змінено та перекваліфіковано дії ОСОБА_6 з ч. 3 ст. 368 КК на ч. 1 ст. 368 КК і призначено йому покарання за це кримінальне правопорушення у виді позбавлення волі на строк 3 роки з позбавленням права займати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків на строк 3 роки.
У своїй заяві захисник ОСОБА_5 звертає увагу на застосування до ОСОБА_6 строку давності за вказаний злочин, передбачений ст. 49 КК і звільнення його від кримінальної відповідальності.
У судовому засіданні сторона захисту підтримала вказану заяву.
Інші учасники судового провадження були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду заяви захисника, однак у судове засідання не прибули, причини своєї неявки суду не повідомили.
Колегія суддів заслухала доповідь судді, учасників судового провадження, перевірила матеріали провадження та дійшла такого висновку.
Відповідно до вимог п. 3 ч. 1 ст. 49 КК особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минуло п`ять років - у разі вчинення нетяжкого злочину.
Кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 368 КК, є нетяжким злочином, за який передбачено найбільш суворе покарання у виді позбавлення волі на строк від двох до чотирьох років.
Згідно з положеннями ч. 5 ст. 74 КК на підставах, передбачених ст. 49 КК, особа може бути звільнена від покарання.
Як убачається з матеріалів провадження, з дня вчинення ОСОБА_6 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК, і до набрання вироком законної сили сплинув передбачений п. 3 ч. 1 ст. 49 КК строк давності за це кримінальне правопорушення, а тому ОСОБА_6 потрібно звільнити від призначеного покарання на підставі ч. 5 ст. 74 КК.
На підставі викладеного, керуючись статтями 434, 441 КПК, Суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання захисника ОСОБА_5 задовольнити частково.
Звільнити ОСОБА_6 від покарання призначеного за ч. 1 ст. 368 КК на підставі ч. 5 ст. 74 КК у зв`язку із закінченням строку давності.
Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3